Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu
Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu BEŞİKTAŞ VODAFONE PARK "ŞEREF BEY STADYUMU" KONU BAŞLIĞIMIZ 11 NİSAN 2016 İTİBARİYLE BURADAN DEVAM EDECEKTİR.. Artık

0 Üye ve 84 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu  [Okunma sayısı 2042315 defa] Beşiktaş Vodafone Park "Şeref Bey Stadyumu" Ana Konu

Çevrimdışı doctore

vodafone a şikayet yazalım değiştirsinler şu çatıdaki etiketi. paçavraya döndü, nasıl dandik birşeyse...
Bu sene O sene, bundan sonra her sene...

Çevrimdışı yigitcan1903

vodafone a şikayet yazalım değiştirsinler şu çatıdaki etiketi. paçavraya döndü, nasıl dandik birşeyse...
Kuşlar komple sökse keşke
Çok dandik bişey yapmışlar

Çevrimdışı cursedofdragon

şu sarı merdivenler stadı ne hale getirdi.

Çevrimdışı AvrupaKartalı

şu sarı merdivenler stadı ne hale getirdi.

insanın ağlayası geliyor şu iki resimdeki farkı görünce
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

insanın ağlayası geliyor şu iki resimdeki farkı görünce

bide bizimkiler çok afedersiniz b.k sarısı yapmışlar açık sarı ile değiştirelim bari şunu.

Çevrimdışı Anıl1903

Çevrimdışı Anıl1903

Çevrimdışı Anıl1903

Çevrimdışı Anıl1903

Çevrimdışı mertnet

İlk derbiyi de ilk ŞL maçını da kazanamadık.
Çok moral bozucu...
...diyor sensei Mert.

Çevrimdışı capo di capi

Arkadaşlar bizim skorbordlar da neden maçın önemli pozisyonları, goller gösterilmiyor. Dün akşam maçtaydım dikkatimi çekti.
Süleyman Seba Ölümsüzdür

Çevrimdışı yigitcan1903

İlk derbiyi de ilk ŞL maçını da kazanamadık.
Çok moral bozucu...
Statta olmadığı kerametin yavaş yavaş anlaşılacak
Takım iyi olunca olimpiyatta da kazanıyordu
Stadın muhakkak etkisi olur ama biz otomatik galibiyet aldıran stat istiyoruz

Çevrimdışı BRK

kapalidaki vodafone arena yazisina ne oldu?

kapalidaki vodafone arena yazisina ne oldu?

birşey olmadı şampiyonlar ligi maçlarında vodafone arena,sportoto,denizbank isimleri siliniyor reklam'a giriyor şampiyonlar ligi izin vermiyor.

Sadece BEŞİKTAŞ JK yazısı kalıyorr.

Çevrimdışı aşığımsana

Ekşi'de stat başlığındaki yazıları okuyordum da ne insanlar var ya. Adam yazmış ki membran emanet gibi duruyor sesi emiyor da, tt arena gibi çelik yapılsaymış da mışmışmış. Bu stadın orada şu an yapılı vaziyette olması bile mucize be. Ne günler atlattık sırf 40 cm diye günlerce inşaatın durduğunun stresini yaşadık biz burada. Ama o da haklı, başka takımın taraftarı ne bilsin çektiklerimizi.  :s20:
Ömrümsün Beşiktaş!

Çevrimdışı İhsan

Arkadaşlar bizim skorbordlar da neden maçın önemli pozisyonları, goller gösterilmiyor. Dün akşam maçtaydım dikkatimi çekti.

yasak
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı attila_metu

bütün maçlara bende gittim lay lay lom yapmak tribün desteği değildir.
Doğru olanı biz yaptık sen inönüde hakemlerin hiç böyle baskı altında kaldığını gördünmü verilen penaltılara
verilmeyen kartlara bakacaksın gs maçında tribünlerin ısınamama nedeni çıkartıkları o saçma marş yüzündendi
bütün gece onu empoze etmeye çalıştılar kimse bir şey yapamadı. inönüde baskı varmış inönüde baskı falan olmuyordu
artık ev sahibi avantajını tamamen kaybetmiştik. çok gürültü yapmak desibel rekoru kırmak baskı yapmak değildir. @attila_metu
baskı şimdiki gibi olur işte maçın ikinci yarısını alan taraftar baskısıydı. lay lay lom yapmayı baskı sanıyorsunuz ya
o iş sadece birilerinin kendi egosunu tatmin etmesi Beşiktaşın önüne geçmesi demektir. Bu güne kadar o yapıldı.
sizi dinleyende inönüde hiç maç kaybetmiyorduk sanır.  O tribün saçmalıkları yüzünden yıllarca hakemler tarafından doğrandık.
vodafone arenada hiç hakemin doğradığı bir maç varmı yoksa demekki doğru olan yapılıyor şu anda
3 senedir olimpiyata başakşehire gelmek zor olduğu için takımı yalnız bırakanların şimdi yapacağı tribün eksik olsun.

Gs maçındaki tribünden memnunsan birşey diyemeyeceğim @Necmi Abi. Kendi adıma utanç duydum, bağırmak-haykırmak isteyip de yapamadım. Bu çok zoruma gitti.
"3 senedir olimpiyata başakşehire gelmek zor olduğu için takımı yalnız bırakanların şimdi yapacağı tribün eksik olsun." Bir süre önceye kadar ben de böyle düşünüyordum ama önemli olanın Beşiktaş olduğunu düşününce yapılan bazı hataları da görmezden gelmek, bazı şeyleri de unutmak gerekli diye düşünüyorum.
Kiew maçındaki destek gayet güzeldi. Islık, gürültü gayet yerindeydi. Ancak bunu tamamlayan arka planda sürekli bir tezahürat, top takıma geçtiğinde sessizlik olmamasına ve kale arkalarının da akabinde buna katılmasıyla daha güzel bir ahenk, ambiyans olmadı mı? Daha çok keyif almadınız mı maçta?
Bence böyle bir model (eski-yeni karışımı) hem takıma daha iyi destek verecek hem de tribündeki bahsettiğin ego tatminini sağlayacak.
Yaşayıp göreceğiz bakalım neler olacak..

Çevrimiçi Necmi

Gs maçındaki tribünden memnunsan birşey diyemeyeceğim @Necmi Abi. Kendi adıma utanç duydum, bağırmak-haykırmak isteyip de yapamadım. Bu çok zoruma gitti.
"3 senedir olimpiyata başakşehire gelmek zor olduğu için takımı yalnız bırakanların şimdi yapacağı tribün eksik olsun." Bir süre önceye kadar ben de böyle düşünüyordum ama önemli olanın Beşiktaş olduğunu düşününce yapılan bazı hataları da görmezden gelmek, bazı şeyleri de unutmak gerekli diye düşünüyorum.
Kiew maçındaki destek gayet güzeldi. Islık, gürültü gayet yerindeydi. Ancak bunu tamamlayan arka planda sürekli bir tezahürat, top takıma geçtiğinde sessizlik olmamasına ve kale arkalarının da akabinde buna katılmasıyla daha güzel bir ahenk, ambiyans olmadı mı? Daha çok keyif almadınız mı maçta?
Bence böyle bir model (eski-yeni karışımı) hem takıma daha iyi destek verecek hem de tribündeki bahsettiğin ego tatminini sağlayacak.
zaten kiev maçında gördüğün stad açıldığından beri olan gs maçının içine eden bütün gece millete marş ezberletmeye
çalışan yönetimin saçmalığı yüzünden tribünlerin havaya girememesiydi. birde üstüne maçın başında gol yedik sonra birde ikincisi gelince iyice soğuk duş etkisi yaptı takımı döndüren ikinci yarı gene o tribünlerdi. Kiev maçındada ilk yarı gayet iyiyken ikinci yarı lay lay loma döndü sonucuda gördün.
hayır kardeşim memnun değilim iki tane beyinsizin biz atak yerken kartal gol gol demesinden memnun değilim yada bir marş başlatıp bütün tribünleri sahadan kopartarak 5-6 dakika marş söylenmesindende memnun değilim birde ne faydası olduğunu çözemediğim şu eller kollar kaldırılarak
dakikalarca saçmalanan şeydende memnun değilim. Böyle tribün olmaz eski dediğiniz bunlardı. türkiyenin en kötü tribününe sahiptik
iç saha performansımız anadolu takımlarından halliceydi bunumu özlüyorsunuz taraftar ego tatmin etsin sahada takım yenilmiş ne önemi var.
biz hep şampiyonlukları iç saha malubiyetleriyle verdik. neden taraftar tribünde şov yapacak diye. Bitti artık onlar
istensede istenmesede tribünde kombine alan o 32 bin Beşiktaşlı artık gruplara uymuyor.
Almışsınız ağzınıza gs maçındaki tribünü bizim o stadda ilk maçımız değildi her gelenin dediği şey tribün baskısı korkunç olduğu şeklindeydi
senin beğenmediğin tribüne gs yöneticisi bu ortamda Beşiktaşdan beraberlik almak büyük başarı dedi. senin beğenmediğin tribün bile
rakibin kuyruğunu kıstırmaya yetmiş. avrupa basını en iyi 3 tribünden biri dedi. Sırf renklilerin algılarından etkileniyorsunuz.
ben stad açılmadan bunları söylemiştim şu anda kombine alan çoğunlukla seba dönemini yaşamış YD döneminde tribüne küsmüş
kişiler geri döndü. birde ekonomik durumu iyi olan kimseninde kuyruğuna takılmayı sevmeyen insanlar tribünde forza stad açıldığından beri tribünde
antipatide orda karagümrüklülerde ne yapıyorlar antipati yeni açık üstte 300-400 kişilik bir grupla bağırıyor. Forza kapalı üstte 200 kişiyle
takılıyor karagümrük eski açık altta on kişiyle takılıyor grup dediklerin işte bunlar. eskidende bu kadardılar sadece maçlara çok fazla ergen taraftar geliyordu onlarıda istedikleri gibi güdüyorlardı. Şimdi tribünde güdülecek taraftar yok. İkna olmadıkları sürece hiç bir lay lay loma katılmazlar.
ikna olmalarıda takım farklı galip olur ondan sonra eğlenmeye başlarlar. kimse o kadar para verip grup egosu tatmin etmez.
bu işin başka yolu yok ya taraftara uyacaklar egolarını bir kenara bırakacaklar takımı destekleyecekler yada sonlarını pek hayırlı görmüyorum.
Beşiktaşı düşünen zaten onların yaptığını yapmaz adamların bildiği tek şey ya kartal gol gol yada küfürlü tezahurat. buda bize zarardan başka bir şey vermiyor bunumu özledin Geçtiğimiz 4 yılın bir yılı cezalı olduk biliyormusun bir sene tribün gelirini kaybetmek demek bu yediğin parasal cezada
ayrı o ıslıkla baskı kuran onlar değil tribündeki taraftarın doğal tepkisi bu zamanla ritim kazanacak. Her zaman dediğimi tekrar söyleyeyim Beşiktaş taraftarı koyun değildir Başında çobana ihtiyacı yoktur. Ya tribündeki taraftara katılır omuz verirsin yada tek başına lay lay lom yaparsın @attila_metu
bu kadar gs maçına takıldığına göre tek gittiğin maç oydu yoksa önceki maçları gördüysen tribün yok diyemezsin.
ben hiçte stadda renklilerin sesinin o kadar çıktığını duymadım canlı yayın kamerası adamların 30-40 metre ilersinde onların sesini bastıracak bir grupda yok orda altta vip üstte basın tv den yüksek çıkması gayet normal aslında yöneticileri bunun farkında değildi stadda ertesi gün olunca
kıvırdı. Birazda antipati burunlarının dibinde lay lay lomu bıraksaydıda onların sesini kesecek tepkiyi verseydi. yani senin özlemle bahsettiğin tribüncüler onların sesinin çıkmasını sağladı. yoksa biz eski açık tarafındayız adamların sesi bize gelmiyorduki

Çevrimiçi Necmi

bir şey daha söyleyeyim yapılan hatalar görmezden gelinir ama o yapılan hata değildi.
onu hiç bir Beşiktaş taraftarı görmezden gelemez. sen iki yıl passoyu bahane et tribüne gelme
ama vodafone arenanın ilk maçında daha boykotu kaldır kusura bakma bunun adı benim büzüğüm
olimpiyata gelmeye o çileyi çekmeye yetmedi demektir. Bununda adı hata olmuyor. onlar boykotu ilk maç kaldırdıkları
anda Beşiktaş taraftarınıngönlündeki imajlarını kaybettiler. ve gidende kolay kolay geri gelmez bu zaman
ister kanıtlama ister. Bir insanın gönlünü almak yıllarını alır. ama kaybetmek bir anlıktır. Beşiktaş taraftarı bunu hata olarak görmüyor
sıkıntı orda ben kaç yıldır burda passo protestosunu haklı buldum kendim maçlara gitsemde gitmeyene saygı duydum.
taki ilk maç boykotu kaldırdılar ya. işte o zaman gözümden düştüler. eskiden ciddiye alınmayan antipatiye şimdi
taraftar neden daha çok saygı duyuyor. Ben ankarada maçlara giderken yollarda antipatiyi görüyordum. Mustafa
ankara başakşehir olimpiyat demedi her maça gitti sırf o nedenle saygım var ama seti beceremiyor :D
biraz oyunun içinde olsun insan dönerde bir kere sahaya bakar ne oluyor diye

Çevrimdışı attila_metu

zaten kiev maçında gördüğün stad açıldığından beri olan gs maçının içine eden bütün gece millete marş ezberletmeye
çalışan yönetimin saçmalığı yüzünden tribünlerin havaya girememesiydi. birde üstüne maçın başında gol yedik sonra birde ikincisi gelince iyice soğuk duş etkisi yaptı takımı döndüren ikinci yarı gene o tribünlerdi. Kiev maçındada ilk yarı gayet iyiyken ikinci yarı lay lay loma döndü sonucuda gördün.
hayır kardeşim memnun değilim iki tane beyinsizin biz atak yerken kartal gol gol demesinden memnun değilim yada bir marş başlatıp bütün tribünleri sahadan kopartarak 5-6 dakika marş söylenmesindende memnun değilim birde ne faydası olduğunu çözemediğim şu eller kollar kaldırılarak
dakikalarca saçmalanan şeydende memnun değilim. Böyle tribün olmaz eski dediğiniz bunlardı. türkiyenin en kötü tribününe sahiptik
iç saha performansımız anadolu takımlarından halliceydi bunumu özlüyorsunuz taraftar ego tatmin etsin sahada takım yenilmiş ne önemi var.
biz hep şampiyonlukları iç saha malubiyetleriyle verdik. neden taraftar tribünde şov yapacak diye. Bitti artık onlar
istensede istenmesede tribünde kombine alan o 32 bin Beşiktaşlı artık gruplara uymuyor.
Almışsınız ağzınıza gs maçındaki tribünü bizim o stadda ilk maçımız değildi her gelenin dediği şey tribün baskısı korkunç olduğu şeklindeydi
senin beğenmediğin tribüne gs yöneticisi bu ortamda Beşiktaşdan beraberlik almak büyük başarı dedi. senin beğenmediğin tribün bile
rakibin kuyruğunu kıstırmaya yetmiş. avrupa basını en iyi 3 tribünden biri dedi. Sırf renklilerin algılarından etkileniyorsunuz.
ben stad açılmadan bunları söylemiştim şu anda kombine alan çoğunlukla seba dönemini yaşamış YD döneminde tribüne küsmüş
kişiler geri döndü. birde ekonomik durumu iyi olan kimseninde kuyruğuna takılmayı sevmeyen insanlar tribünde forza stad açıldığından beri tribünde
antipatide orda karagümrüklülerde ne yapıyorlar antipati yeni açık üstte 300-400 kişilik bir grupla bağırıyor. Forza kapalı üstte 200 kişiyle
takılıyor karagümrük eski açık altta on kişiyle takılıyor grup dediklerin işte bunlar. eskidende bu kadardılar sadece maçlara çok fazla ergen taraftar geliyordu onlarıda istedikleri gibi güdüyorlardı. Şimdi tribünde güdülecek taraftar yok. İkna olmadıkları sürece hiç bir lay lay loma katılmazlar.
ikna olmalarıda takım farklı galip olur ondan sonra eğlenmeye başlarlar. kimse o kadar para verip grup egosu tatmin etmez.
bu işin başka yolu yok ya taraftara uyacaklar egolarını bir kenara bırakacaklar takımı destekleyecekler yada sonlarını pek hayırlı görmüyorum.
Beşiktaşı düşünen zaten onların yaptığını yapmaz adamların bildiği tek şey ya kartal gol gol yada küfürlü tezahurat. buda bize zarardan başka bir şey vermiyor bunumu özledin Geçtiğimiz 4 yılın bir yılı cezalı olduk biliyormusun bir sene tribün gelirini kaybetmek demek bu yediğin parasal cezada
ayrı o ıslıkla baskı kuran onlar değil tribündeki taraftarın doğal tepkisi bu zamanla ritim kazanacak. Her zaman dediğimi tekrar söyleyeyim Beşiktaş taraftarı koyun değildir Başında çobana ihtiyacı yoktur. Ya tribündeki taraftara katılır omuz verirsin yada tek başına lay lay lom yaparsın @attila_metu
bu kadar gs maçına takıldığına göre tek gittiğin maç oydu yoksa önceki maçları gördüysen tribün yok diyemezsin.
ben hiçte stadda renklilerin sesinin o kadar çıktığını duymadım canlı yayın kamerası adamların 30-40 metre ilersinde onların sesini bastıracak bir grupda yok orda altta vip üstte basın tv den yüksek çıkması gayet normal aslında yöneticileri bunun farkında değildi stadda ertesi gün olunca
kıvırdı. Birazda antipati burunlarının dibinde lay lay lomu bıraksaydıda onların sesini kesecek tepkiyi verseydi. yani senin özlemle bahsettiğin tribüncüler onların sesinin çıkmasını sağladı. yoksa biz eski açık tarafındayız adamların sesi bize gelmiyorduki

@Necmi Abi,

Fikirlerinin bir kısmına katılmasam da düşünce şeklini anlayabiliyorum.
Ama yaptığın bazı tespitler doğru değil;
- "Sırf renklilerin algılarından etkileniyorsunuz." Kesinlikle yanlış. Durumun vehametini daha maç başlamadan farkettim ve maç boyunca yanımdaki arkadaşlarımla paylaştım.
- "bu kadar gs maçına takıldığına göre tek gittiğin maç oydu yoksa önceki maçları gördüysen tribün yok diyemezsin.". İlk yazımda da söylediğim gibi olimpiyat ve başahşehirde pekçok maça, vodafonedaki alanya maçı hariç tüm maçlara gittim (inönüyü saymıyorum). Tüm maçlar için tribün yok demedim. Bursa maçından itibaren seyirci performansı sürekli düştü dedim. Gs maçında da dibe vurdu. Kiew maçında ise iyiydik. Fikrimin arkasındayım.
- "ben hiçte stadda renklilerin sesinin o kadar çıktığını duymadım". Bu durum belki ben yeni açık altta olduğum için olabilir. Daha yakın olduğum için sesleri daha çok gelmiş olabilir. Ama maçın tekrarını da özellikle izledim ligtvden. maalesef tvde de durum aynıydı.
- "Birazda antipati burunlarının dibinde lay lay lomu bıraksaydıda onların sesini kesecek tepkiyi verseydi.".Tam tersini düşünüyorum. Sırf onların sesini kesebilmek için sürekli ıslık yaptık ancak kendi işimize konsantre olsak daha iyi olurdu. Dikkatimizi dağıttılar, kafamız sürekli sağ üstrafa kaydı.

Netice olarak hepimizin isteği aynı, en azından ben öyle düşünüyorum. Yeri geldiğinde tüm stad hep bir ağızdan ıslık, uğultu, "sevemez kimse seni" yapabiliyorsak aynı sevdaya gönül vermişiz demektir.

Çevrimiçi Necmi

@Necmi Abi,

Fikirlerinin bir kısmına katılmasam da düşünce şeklini anlayabiliyorum.
Ama yaptığın bazı tespitler doğru değil;
- "Sırf renklilerin algılarından etkileniyorsunuz." Kesinlikle yanlış. Durumun vehametini daha maç başlamadan farkettim ve maç boyunca yanımdaki arkadaşlarımla paylaştım.
- "bu kadar gs maçına takıldığına göre tek gittiğin maç oydu yoksa önceki maçları gördüysen tribün yok diyemezsin.". İlk yazımda da söylediğim gibi olimpiyat ve başahşehirde pekçok maça, vodafonedaki alanya maçı hariç tüm maçlara gittim (inönüyü saymıyorum). Tüm maçlar için tribün yok demedim. Bursa maçından itibaren seyirci performansı sürekli düştü dedim. Gs maçında da dibe vurdu. Kiew maçında ise iyiydik. Fikrimin arkasındayım.
- "ben hiçte stadda renklilerin sesinin o kadar çıktığını duymadım". Bu durum belki ben yeni açık altta olduğum için olabilir. Daha yakın olduğum için sesleri daha çok gelmiş olabilir. Ama maçın tekrarını da özellikle izledim ligtvden. maalesef tvde de durum aynıydı.
- "Birazda antipati burunlarının dibinde lay lay lomu bıraksaydıda onların sesini kesecek tepkiyi verseydi.".Tam tersini düşünüyorum. Sırf onların sesini kesebilmek için sürekli ıslık yaptık ancak kendi işimize konsantre olsak daha iyi olurdu. Dikkatimizi dağıttılar, kafamız sürekli sağ üstrafa kaydı.

Netice olarak hepimizin isteği aynı, en azından ben öyle düşünüyorum. Yeri geldiğinde tüm stad hep bir ağızdan ıslık, uğultu, "sevemez kimse seni" yapabiliyorsak aynı sevdaya gönül vermişiz demektir.
ben başımın ağrımasından ölçü alıyorumher maç 60. dakikadan sonra baş ağrısından duramıyordum
gs maçına girdiğim gibi çıktım. tribünleri bende beğenmedim ama bunun nedeni diyorum ya sürekli maç önü bize empoze edilmeye çalışılan şeydi
bir tane marş çalmadılar taraftarda ilgi göstermedi kendini maça ısıtacağına sohbete daldı. ortayada ilk yarı berbat tribün
çıktı. anca ikinci yarı toparlandı taraftar.
bence diğer maçlar tribün oldukça iyiydi zaten bunu sahadaki reaksiyondan anlıyorsun rakip hatalı pas yapıyor topu dışarı vuruyor
rakipte top varken 3 oyuncu birden basıyor rakibe hakem resmen baskıdan etkileniyor. her maç boşunamı penaltı verdiler
ben sahadaki baskıyı çok net görüyorum ve gayette iyi zaten taraftarda bunu gördüğü için sürekli ıslık çalıyor. o sevemez kime seni
öyle uzatıldıki artık sahada takımın hızı kesildi rehavete kapıldı tribün gevşeyince sahadaki oyuncuda gevşiyor bu farkı görmemişsin
sahada kiev maçında ikinci yarı neden dağıldık taraftarın sahaya bağı koptu canları türkü çığırmak istedi. sonuç kiev bastıda bastı
bizde aynı tempoda devam ettik sevemez kimse seni diye sonrada topu kaleden çıkarttık adamlar serbest atış kullanıyor millet lay lay lomdaydı
biraz kapalı eski açık köşe uyandı ıslığa başladı ama iş işden geçti o sırada tribüncüler sahaya arkasını dönmüş takılıyorlardı.

Çevrimdışı Yusuf Tekeli

Stadın etrafındaki yollarda, semtte vs. billboardlarda bir sonraki ev sahibi olduğumuz maçın tanıtımları yapılsa ya da bu pazar olacak hazırlık maçının tanıtımları olsa fena olmaz mı?
Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor. Ve bugün gülümseyen bu çiçek, yarın ölüyor olabilir.

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floatin' around accidental-like on a breeze. But I, I think maybe it's both."