2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 550 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11335470 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı Koa_lAA

Mermin yoksa nişan almazsın. Silahı mı atacaksın adamın kafasına?

kurşunu elimizle atacaktık... karadenizliyiz sonuçta... bizde adet böyle.. :)

Çevrimdışı tuncaboylu

Tedarikçi mermi getirmekten vazgeçti, 3 tane kuru sıkı verdi. Sen nişanını almalıydın, almazsan mermi gelse de vuramazdın.

Çevrimdışı ahmetx

Şu iki haftada Gomez Sosa ve defans boşluğunun doldurulması çok düşük ihtimal.Şenol hocanın ve bizlerin Allah yardımcısı olsun.
40903 kapasite/2019 koltuklu 147 loca/2493 vip koltuk/Küfeki Taşlı Dış Kabuk/BJK müzesi/KRTLYVS/Moda Merkezi/VIP Restoranlar/Açılır Kapanır Raylı Koltuklar/İklimlendirmeli SIS Hibrit Çim/Atex 5000 Trl&Fiberflon Ptfe Mesh membranlı,EFA Asma Germe Çatı/Huawei Stadium Vision/Yeşil Stadyum

Çevrimdışı hic2222

Güzel yazı, eline sağlık.

Beklenmeyen krizler çıktı, Sosa, Gomez, Atiba'yı sırf yönetim değil kimse beklemiyordu. Şampiyonluk kutlamalarında gördük, bu adamlar gitmek ister diyen olur muydu?

Töre'nin satılamayışı planları çok bozdu, İsmael'in habersiz gitmesi bile bozdu. Çok fazla beklenmedik durum çıktı ortaya.

Yine de Atiba ve Sosa konusunda hamleler düzgün atıldı bence. Sosa'yı ucuza kaptırmadık, Atiba kaldı, İsmail'in yeri çok daha iyisiyle doldu.

Ama şu anda Gomez ve Sosa'dan doğan bir boşluk var. Şu 2 hamleyi düzgün yaparsak, yine açık ara gideriz diye düşünüyorum. Fenerbahçe 3 aydır 3'lü oynatan hocayı kovup, geçen sene bu zamanlar emekliliğini açıklayıp vazgeçen adamı teknik direktör yapmış. Galatasaray'da düzelen hiç bir şey yok, hala kalecinin eline bakıyorlar.

Kesinlikle yönetimin sadece Töreyi satıp defansa ve bir iki noktaya daha takviye yapmayı plandığını diğer problemleri beklemediğini düşünüyorum.
Hatta Törenin kiralık gönderilmesi gibi bir plan da yoktu bence. Oda 10-12 veya üstü satılır planı vardı sanki.

Kesinlikle kısmetsiz yakalandık. Gerçi Gomez konusunda nisan ayı bittiğinde bence bu hale geleceği artık ihtimal dahilindeydi.
Bir şekilde bu hale geldik, beni en çok üzen burada "Şenol hocanın bu şartlara rağmen" dememesi açıkçası.
Bu hali takımı da gevşetiyor. Sosanın oyun yapısı, iki yönlü orta saha olması ve takım ile uyumu bence zor bulunur.
Bu nedenle o kısmı takım içinde çözmek daha kârlı diye düşünüyorum. Çünkü messiyi dahi koysan uymayabilir.
Ama bu çözümde ozinin ön tarafa kaydırılması oziyi de kaybettiriyor sanki.
Forvete abubakar takviyesi kiralık olarak makul karşılanabilir. Ama cenkin ilk forvet olacağım duygusunda olması mecburi bence.
Stopere her şeyimizi vermeliyiz. Birinci sınıf, ilk onbire ilk yazılacak ismi bulmalıyız bence. Yamayla olmuyor işte.
Yıllardır Milosevicten tut marceolaya 5-6 stpoer aldık. Çözülmüyor. Beşinin maliyetini birleştirsen çoktan çözülürdü orası.
Ucuza kaçmak olmamalı orada. Bu koşullar ile şampiyonluğa oynarız, avrupa başarısı için ise bu sene hepimiz beklentiden uzak durmalıyız.

Yönetimi suçlamıyorum, koşullar bu hale getirdi.
Bundan çok daha kötü günlerde bu takım kolej havasındaydı.
Eğer gs maçındaki gibi bu noktada sorun olursa,
işte o zaman yönetim içinde 30 yaş üstü transferlere meyledenler yaptıklarını bir daha gözden geçirmek zorundalar.
Kılıcın yapamadığını adalet yapar.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Tedarikçi mermi getirmekten vazgeçti, 3 tane kuru sıkı verdi. Sen nişanını almalıydın, almazsan mermi gelse de vuramazdın.
Tedarikçi West ham mı? Biz dedik satın 8 e bugünün 8 i önümüzdeki senenin 12 sinden iyidir diye burada aptal yerine konduk. Ayrıca tedarikçi ile anlaşma şartlarını belirleyen sensin hadi onu geçtim hiç bir başka planlarının olmadığı omeru transferinden bile belli. Bonservisi elinde olan oyuncuları saymıyorum bile.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Gustavo Gomezin performasından hocasının memnun olmadıgı yazısını okumustum

saygılar

Sosa transferi sırasında ücretsiz kiralasınlar bize, yönetim yapar mı böyle bir talep?

Hem onların Güney Amerikalı kontenjanı açılır.

Çevrimdışı tuncaboylu

Tedarikçi West ham mı? Biz dedik satın 8 e bugünün 8 i önümüzdeki senenin 12 sinden iyidir diye burada aptal yerine konduk. Ayrıca tedarikçi ile anlaşma şartlarını belirleyen sensin hadi onu geçtim hiç bir başka planlarının olmadığı omeru transferinden bile belli. Bonservisi elinde olan oyuncuları saymıyorum bile.

3'e kiralayacağın adamı 8'e satmak enayiliktir Serhat dostum, aynı şeyleri yazıp durma. Gökhan'ı seneye 12'ye satarsak, elimize 15 geçecek, neden şimdi 8'e satalım.

Bak herif Chelsea maçında oyuna aldı sakatlanan Ayew'in yerine, belli ki beklentileri var adamdan.

Kaldı ki 8 bizim işimize yetmiyordu. Bize en az 12 mermi lazımdı. 6-7'ye Glik ya da Gomez, üstüne 3-3.5'a Mario Gomez, 1.2'ye Marcelo, kalanıyla da sol bek. Töre'yi 8'e satsan, Gustavo Gomez'i ancak alabilirdin.

Çevrimdışı yigitcan1903

Gomez ve geçen sezon istekli hale gelen Sosa ile takım daha önceki senelerde olan "iyi oynuyor ama büyük takım gibi oynayamıyor" görüntüsünü kırmıştı
Lider özellikli oyuncuların önemi özgüvenleriyle takıma da yüksek güven aşılamaları,büyük takım kimliğinde bir oyuna onların katkıları büyük
Şimdi bu kadar az zaman kalmışken ve şartlar bu kadar zorken bu özelliklerde oyuncular bulmamız çok düşük ihtimal bence
Yine kafaya oynarız ama bu tarz oyuncuların yokluğunu çok hissedicez
O meşhur "sonunu getiremiyor" hadisesini bu tarz adamlarla aşıyorsun

Çevrimdışı yigitcan1903

Pazarlık bahanesiyle yaklaşıp kabzasıyla vuralım  :D

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Sosa transferi sırasında ücretsiz kiralasınlar bize, yönetim yapar mı böyle bir talep?

Hem onların Güney Amerikalı kontenjanı açılır.

@tuncaboylu Adamların bir EU olmayan vatandaş transfer hakkı kaldı .
Sanmıyorum öyle bir kerizlik yapacaklarını  :biggrinking: :biggrinking: keşke olsa...

Çevrimdışı hic2222

Gomez ve geçen sezon istekli hale gelen Sosa ile takım daha önceki senelerde olan "iyi oynuyor ama büyük takım gibi oynayamıyor" görüntüsünü kırmıştı
Lider özellikli oyuncuların önemi özgüvenleriyle takıma da yüksek güven aşılamaları,büyük takım kimliğinde bir oyuna onların katkıları büyük
Şimdi bu kadar az zaman kalmışken ve şartlar bu kadar zorken bu özelliklerde oyuncular bulmamız çok düşük ihtimal bence

Bahsettiğiniz duruma kesinlikle katılıyorum.
Hatta birde ilavem var.
gs maçında hissettiğim bir durum var;
Bu yıl Q7, Ozi ve Cenk,  Gomez ve sosasnın geçen yıl yaptığı liderlik, takımı havada tutma vesair rolüne talipler.
Ama bunu rol çalarak, amiyane ifadeyle pası veren ben olacağım, golü atan ben olacağım gibi sığ tutumlarla yapıyorlar.
Ozi biraz daha ölçülüydü ama quaresma resmen meydan bana kaldı dercesine şımarık geldi bana. gs maçında üzülerek söylüyorum Takım oyuncusu değildi.

Bence şenol hoca bunu çözerse bir şekilde ligde sonunu (rakiplerin hali nedeniyle söylüyorum) bu kadroyla dahi getiririz.
Ama şenol hocada bunu çözmeye talip görünmüyor. Hiç sorumluluk almıyor.

Çevrimdışı abdusta

Gomez ve Sosa nın kumaşı iyiydi ama her ikiside Beşiktaş a geldikden sonra ikinci baharlarını yaşadılar
gidecekleri yerlerde parlaklıkların söneceğinden eminim,keza motivasyon,keza oyun sistemi keza defans oyuncularının daha sert ve daha kaliteli
olmalarından dolayı Türkiyedeki performansı olmayacak ve macların yarısını yedek kulubede gecirecek
parlak istatislikler zorluk derecesi düşük bir ligde yapıldı
eminim

saygılar

Çevrimdışı Uğur Uğurlu

Bence bizim yapmamız gereken sosa ve önceki kalan parayı yaklaşık 10m € yu sağlam ortasahaya harcamalıyız, forvet ve defansıda kiralık olarak halletmeliyiz..1-2 m€ alınacak adamlardan hayır gelmiyor,bunu çok gördük.
10m€ ya hakim zyech yada edwin cardonayı alalım 10 sene rahat edelim..heryıl transfer aramakla geçirmeyiz..eğer miloseviç ve boykoyuda satarsak onada kanat yada bi ortasaha daha alırız

Çevrimdışı hic2222

Gomez ve Sosa nın kumaşı iyiydi ama her ikiside Beşiktaş a geldikden sonra ikinci baharlarını yaşadılar
gidecekleri yerlerde parlaklıkların söneceğinden eminim,keza motivasyon,keza oyun sistemi keza defans oyuncularının daha sert ve daha kaliteli
olmalarından dolayı Türkiyedeki performansı olmayacak ve macların yarısını yedek kulubede gecirecek
parlak istatislikler zorluk derecesi düşük bir ligde yapıldı
eminim

saygılar
Üstad, gittikleri yerde ne yapacakları bizi ilgilendirmez ki..
Çok başarılı oldular diyelim yada kadroya dahi giremediler,, bizim için ne anlamı var ki ?
Bizi sıkıntıya düşürdüler ya, ne halleri varsa görsünler artık

Çevrimiçi Samet Demir

Belki süngü taktı bizimkiler.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Gill+ cardona  + Etoo .

Üçünü aldık mı tamam başka bi seye gerek yok.
[ Son Düzenleme: 16 Ağustos 2016, 11:46:22 gokhan_kurt ]

Çevrimdışı Bishamon

Gill+ Cavanda + Etoo .

Üçünü aldık mı tamam başka bi seye gerek yok.
Cavanda??

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Cavanda??

@Bishamon Cok cok pardon,  Cardona yazıcaktım kafa gitti iyice  =)
[ Son Düzenleme: 16 Ağustos 2016, 11:53:40 gokhan_kurt ]

Çevrimdışı tuncaboylu

@tuncaboylu Adamların bir EU olmayan vatandaş transfer hakkı kaldı .
Sanmıyorum öyle bir kerizlik yapacaklarını  :biggrinking: :biggrinking: keşke olsa...

Neden kerizlik olsun ki?   :alala: :alala:

Gustavo Gomez'den memnun değilse hocaları, bize kiralayarak NON EU kontenjanlarını açarlar.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Neden kerizlik olsun ki?   :alala: :alala:

Gustavo Gomez'den memnun değilse hocaları, bize kiralayarak NON EU kontenjanlarını açarlar.

@tuncaboylu 8,5 'a aldılar nerden baksan astronomik bir rakam isterler . Keşke olsa gönül ister tabi.  :biggrinking:

Çevrimdışı AvrupaKartalı

@Bishamon Abi cok pardon Cardona oldu Cavanda =)
aslında sosanın yerini fazlasıyla doldurur, ama kim bilir kac isterler.
Hiç biri yokken BİZ vardık ! ! !

Çevrimiçi Gökhan Kurt

aslında sosanın yerini fazlasıyla doldurur, ama kim bilir kac isterler.

@AvrupaKartalı Fazla lafı az gelir abi =) Valla parasına bakmamamız lazım alıp kurtulcaksın tüm soru işaretlerinden.

6 Mılyon Euro derler en azından. Sosa'dan gelenide direk vermez Baskanımız  :ok:

Çevrimdışı tuncaboylu

@tuncaboylu 8,5 'a aldılar nerden baksan astronomik bir rakam isterler . Keşke olsa gönül ister tabi.  :biggrinking:

Genç adam, uzun vadeli almışlardı.

Ucuz bir fiyata kiralayabilirler bence.

Çevrimdışı brkntcnr

Yönetim büyük ihtimalle Sakho kovalıyor kiralık. O yüzden de Gil' i bekletiyorlar. Yoksa Sosa da gidiyor ondan gelen parayla çoktan halledilirdi Gil. Sakho olmazsa yine Gil' e döneceklerdir ve istenilen opsiyonu kabul edeceklerdir.

Çevrimdışı federo

Stoper+Orta Saha (Sosa Yerine) + Forvet (Gomez yerine) 3 transfer şart oğlu şart

Ekstra olarak hücumcu kanat + atibaya yardımcı orta saha 2 transfer de lazım.

Etiketler: