Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 146 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2680467 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı 38life

Konuşmanın öncesine sonrasına bakmadan, düz mantıkla yorum yapmayın. Belli ki ironi var. 'Hoca, uzun topu, olabilecek en kötü şekilde oynatıyor' cümlesine yanıtımdı bu...

Evet hala aynı cümleyi söylüyorum ve senin buna mantıklı bir cevabın yok. Hoca uzun top atılmasından başka çözüm üretemiyor ve bunu oynatıyor. Ve bu uzun topla oynama işini de beceremiyor. Buna muhalefet olarak "hoca takıma kötü uzun top oynayın mı diyor" diyorsun. Mantık bunun neresinde? Hoca Beşiktaşa olabilecek en kötü futbolu oynatıyor dediğimde de ozaman gelip "hoca takıma kötü futbol oynayın mı diyor?" diyeceksin demek ki. İlginç gerçekten. Benden tavsiye, hislerinizden arının. Ben yapalı çok oldu. Tavsiye ederim...
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı EMİR EMRE

bu maçi da unutucaz bu kadroyu da... cok degil 5 sene sonra bir ohen bir nartallo gibi "aa vardi ya oyle bir adam" diyecez. o yuzden uzulmeyin

Çevrimdışı worns

Evet, sahaya yayılma problemi de... Kimse yerinde oynayamıyor ki saçma sapan yönetim tercihleri yüzünden... Sol açık Pektemek... Sağ bek Dorukhan... 10 numara Ljajic... Savunmada topla çıkabilecek bir tane oyuncu yok. Oğuzhan zaten ölmüş. Kimle sahaya yayılacaksın, kimle o geometriyi yaratacaksın?

Kadro 'kalitesiz' değil. Kadro 'yanlış'. Onun da sorumlusu Şenol Hoca değil.

Kadro kötü ya da yanlış olabilir. Ama bu kulübenin sorumluluğunu ortadan kaldırmıyor bence. Zaten teknik kadronun en önemli rolü elindeki malzemeye göre bir oyun şablonu belirlemek değil mi? Hoca en büyük hatayı sezon başında yeni bir oyun planı kurması gerekirken hiç bir şey yapmayarak yaptı zaten. Problem bu akşam da değil sene başında beri aynı durumdayız. Zaten Avrupa Liginde biraz şanslı olmasak bugünleri de görmeyip Lask'a elenecektik.

En basitinden bu kadro yaşlı. Tecrübeli ama dinamik değil. Bu yapıyla uzun vurup önde basarak düşenleri toplamaya dayalı bir planla sahaya çıkmak intihar olur diyorduk sene başında. Bu bekleri metrelerce ileri geri koşturamayacağımız da ortadaydı. Bunları öğrenebilmek için bu kadar maça gerek yoktu. Bir çok oyuncunun fiziksel kapasitesi zaten yayıldığımız mesafede oynamaya yetmiyor. Sene başında tahtaya yazılacak birinci şeyler; bu takım düşük tempoyla oynamalı, sahaya iyi yayılmalı ve olabildiğince dar bir şablonu benimsemeli olmalıydı. Tam tersini yaptığımız için sadece temel futbol prensiplerine sahip hiç bir ekstrası olmayan takımlar bile rezil anlar yaşatabiliyor bize.

Avrupa'dan örnek verdik. Başakşehir'i de ele alalım. İyi bir kadrosu falan yok. Yaşlı yine durağan-adinamik bir kadro. Başarılı olmalarının tek kaynağı kadroya uygun bir plana sahip olmaları bu kadar. Gerçekten daha fazlası yok. Bizim takım piyasa değeri 10 milyon üstü olan iki transfer yaptı daha bir kaç ay önce. Bunu hayal bile edemeyecek bir dünya takım oyunu kazandı bize karşı.

Hocanın tek bir ideali, değiştirilemez bir planı varsa ve bu kadroyla yapamayacağım diyorsa (ki böyle birşey de olmadığını hepimiz biliyoruz) sene başında kadro belliydi istifa etseydi, çalışmasaydı. Sorumluluklarını yerine getirmiyor.

Derdim yönetimi ya da kadroyu aklamak değil. Ama şu duruma kadar düşmüşken hala hocanın sorumluluğunu azaltmaya çalışmanın mantıklı bir tarafını göremiyorum açıkçası.

Çevrimdışı ozankarakoc

Gecen sene sampiyonlar liginden nagmaglup cikacak kadar kaliteli kadromuz ligde 4. Oldu.

Cunku sabaha kadar orta aciyordu ligde. O zamanda topcular kotuydu herhalde nasil oluyorsa.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Madem böyle konuşuyoruz, ben de o dille cevap vereyim o zaman...

Geçen sene Şampiyonlar Ligi'nden namağlup çıkan takımın teknik direktörü Cocu'ydu. Hiç orta yapmıyorduk.
Ligde, yardımcısı Şenol Güneş'e görev verince çok orta yapıp dördüncü olduk!
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı caner.eryigit

Çünkü Polyannalar Beşiktaşın daha kötüye gitmesine yardımcı oluyor. Değişimin önünde engel oluyor. Buyüzden rahatsız oluyorum. Kimse de benim rahatsız olmama karışamaz.
Herkese isim vermeden alttan üstten lafı çakacaksın biri senin zıttın bir argüman sundu mu Polyanacı olacak.kimse zaten senin rahatsız olmana karışmıyor.kaos sıkıntı birşeyler oldu mu hep buradasın.böyle yaşanmaz ben sana söylim herşeyden bir olumsuzluk çıkararak geçmez bu ömür.
Allah’a emanet saygılar.
Hayırlı geceler sana kardeş...

Çevrimdışı ozankarakoc

Evet hala aynı cümleyi söylüyorum ve senin buna mantıklı bir cevabın yok. Hoca uzun top atılmasından başka çözüm üretemiyor ve bunu oynatıyor. Ve bu uzun topla oynama işini de beceremiyor. Buna muhalefet olarak "hoca takıma kötü uzun top oynayın mı diyor" diyorsun. Mantık bunun neresinde? Hoca Beşiktaşa olabilecek en kötü futbolu oynatıyor dediğimde de ozaman gelip "hoca takıma kötü futbol oynayın mı diyor?" diyeceksin demek ki. İlginç gerçekten. Benden tavsiye, hislerinizden arının. Ben yapalı çok oldu. Tavsiye ederim...

'Hoca uzun top atılmasından başka çözüm üretemiyor', ama nasıl oluyorsa, ilk 45 dakika takım sürekli 30-40 pas yapıp duruyor. Oyuncular inisiyatif aldılar herhalde. 'Hoca uzun top atın dedi ama, biz ısrarla atmayalım, pas yapalım' dediler. Sonra devre arasında hoca haşladı hepsini. 'Ben demedim mi size şişirin aldığınız her topu' diye...

Benden tavsiye, suçluyu bulduğunuzu sanıp, her şeyi onun üzerine yükleyip rahatlama psikolojinizden arının.

Çevrimdışı tugozcan

Madem böyle konuşuyoruz, ben de o dille cevap vereyim o zaman...

Geçen sene Şampiyonlar Ligi'nden namağlup çıkan takımın teknik direktörü Cocu'ydu. Hiç orta yapmıyorduk.
Ligde, yardımcısı Şenol Güneş'e görev verince çok orta yapıp dördüncü olduk!

Eline iyi oyuncu verdin sampiyonlae liginde nagmaglup lider oldu diyorsun. Ayni oyuncularla ligde 4. Olanda hoca diyorum.

Sampiyonlar liginde iyi oyuncularla basarili. Ligde basarisiz. Bak ben bunu kabul ediyorum. Sen bunu kabul ediyor musun? Once bi onu soyle.

Sampiyonlar liginde basariyi hoca elde etti, ligde futbolcular mi basarisiz oldu.

Çevrimdışı tangaz

Kimsenin ayakta duracak hali yoksa suçlu yönetim.Kadro 30+ yaş üzeri kurulmuş durumda bir çoğunun kronik sakatlığı var.(Gökhan,Adriano vs.) Takım tempo yapamıyor.Hafta da 2 maç kaldıracak seviyede değiller 1 seviyeyi bile kaldıramıyorlar.Adriano ileri gitse geri dönemiyor sakat çünkü gökhan gönül 1 maç varsa 3 maç yok.

Quaresma o sorumluluğu veren hoca değil yönetim neden yedek adam almadın kimi oynatsın hoca kenarda başka biri varda hoca mı oynatmıyor ?!  Babel diye bir adam var negredo,pepe ile maaş dengesini bozduğu için yönetim o da tutturdu ben 4 milyon € isterim diye sol kanadın yok elinde pektemeği oraya koyuyorsun mecbur ? Babel de yok yedeği de yok ? Hoca Ljajic'i oraya çekince ya hocam ljajic orda harcanıyor oraya çekilir mi ne yapsın adam sen söyle o zaman ?

Kimse boşa kaçmadığı için uzun vuruluyor maçları biraz düzgün izleyin stoperler topu alıyor uzun vurmuyorlar bekliyorlar ellerini yana açıyorlar ama ne gelen var ne giden oğuzhan saklanmış ljajic topu geride alsa ne olur bi medel var.Hoş geri gelsede oğuzhan beyefendi filan sürekli geri oynadığı için stoperler verecek adam bulamadıkları için mecbur uzun atıyorlar.Ya geri kaleciye atıcaklar ya ileri atıcaklar maçı bırakıp oynamaıyoruz biz demiyeceklerine göre.

Hoca pırlanta diyen yokta hoca'ya ne kadrosu verdinde başarı istiyorsun diye sorarlar adama ? Ne santraforun var ne sol kanadın ne sağ kanadın ne 8 numaran ne  sağ bek'in ne stoper'in.

Biraz iyi kadro verdiğin zaman neler yapabileceğini gördün ? Marcelo,Atiba,Sosa,Olcay,Gomez,Talisca,Aboubakar,Cenk.
UCL'de nağmalup lider UEL'de çeyrek final şansa olmuştur gerçi size göre.

durumun güzel bi özeti olmuş
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı 38life

Şu anda geçmişe bakarak şöyle böyle yapılmalıydı yorumlarını pek yapıcı bulmuyorum. (Sen o zamanlarda aynısını yazmış olabilirsin, ondan bağımsız olarak) Beni ilgilendiren ileriye dönük ne yapılabileceği. Öncelikle transfer olsun olmasın hocayla gidişatta herhangi bir olumlu değişiklik olmayacağı benim için ortada. Hocayı savunanlar kadroyu, yönetimi suçluyor ama ne öneriyorlar ben göremedim. Her maç kötü oynayan takımı izleyip tek bir tarafa ''ironik'' güzellemeler yapmak onlara yeterli gibi duruyor. Ama sonuç olarak kazanalım da nasıl olursa olsun diye düşündüklerini de itiraf etmekte sorun görmüyorlar.

Elimizdekilere bakarak kısa süreli ve masrafsız yapılabilecek en etkili değişikliğin hocanın gönderilip Guti'nin başa getirilmesi ve veteran kadronun mümkün olduğunca gönderilmesi olduğunu düşünüyorum. Hoş zaten o mesajı yazdığımdan beri yarısı zaten forma da giymedi.

Kısaca maçları heyecanla beklemek ve umutlanmak istiyorum. Şampiyon olmak veya olmamak sonrasında geliyor.

Kendimce bir yol haritası çizmiştim ama o yazdığımı şimdi bulup alıntılamak zor olur. Kısaca hoca değişikliği elbette şart. Fakat kim gelirse gelsin ilk sene başarı kolay olmayacak. Çünkü Şenol hoca Beşiktaşın oyuncuları üzerinde "kalıcı hasarlar" bıraktı. Bu yüzden yönetim yapabilirse çok başarılı ve taraftarın gözünde kredisi yüksek olabilecek bir hoca getirmeli. Ama bunu yapabileceklerini zannetmiyorum. Oyüzden yeni gelecek olan hocanın eline "yeni" bir kadro verilmesi gerekir ki çabucak kendi düzenini oluşturabilsin. Enkaz temizlemekle uğraşmasın. Yani yeni hocanın credibility'si ile kadronun rejenerasyonu birbiriyle ters orantılı olmalı. Yüksek kredili bir hoca gelirse kadro değişimi nispeten daha yumuşak olabilir fakat yüksek olmayan kredili bir hoca gelirse çok çok sert bir kadro değişimi şart. Ben her halükarda ileriyi pek aydınlık göremiyorum. Bir hayli şansa ihtiyacımız var. Ve rakiplerin kötü gidişatının sürmesine.
[ Son Düzenleme: 14 Aralık 2018, 00:02:03 38life ]

Çevrimdışı 38life

Herkese isim vermeden alttan üstten lafı çakacaksın biri senin zıttın bir argüman sundu mu Polyanacı olacak.kimse zaten senin rahatsız olmana karışmıyor.kaos sıkıntı birşeyler oldu mu hep buradasın.böyle yaşanmaz ben sana söylim herşeyden bir olumsuzluk çıkararak geçmez bu ömür.
Allah’a emanet saygılar.
Hayırlı geceler sana kardeş...

Bana da alttan üstten laf sokuyorlar sürekli. Hiçbirine cevap vermiyorum :) Gayet de yaşıyorum. İnsanoğlu problem konuşur. Güllük gülistanlık bir ortamda konuşulacak şey azdır. Bundan daha doğal birşey yok :) sana da iyi geceler.

Çevrimdışı tangaz

Zaten pepe ile de hiç olmuyor onu diyorum bende.vida milli takımda önünde Rakitic Modric ile oynuyor keza pepe de senelerce Modric krossla fln oynadı.zaten senin Marcelo dan snr orada öyle bir oyuncun kalmadı.başka defalarına rağmen en sağlıklısı medel in orada oynamasıydı tercih etmiyor.kadro kalitesi şöyle böyle yazılıp çiziliyor bugün tamam mı devam mı maçında çıkan 11 e bak birde kulübeye bak.
Eksik bölgeler belliydi.bir sağbek pasör bir stoper yaşlanmış bir atiba yerine genç muadili talisca yı kaybettikten snr da bir 10 ve leblebici bir forvet artı son olarak modern futbola uygun atletik bir kanat oyuncusu.biz naptık popülizm peşinde koşup kamyonla para verip aldığımız oyuncular ver kontratlar.hadi aldın adamların paralarını da ödeyemiyorsun.bugün sakat olan oyuncuların parasal nedenlerle oynamadıkları apaçık.sakatlım bahane.
Devre arası bir gelsin bakalım kaldı 2 hafta göreceğiz daha ne sürprizler olacak

tam 6 eksik yazdın bi çırpıda ki hepsi doğru tespitler ve kaleciyi eksik yazmışsın sene başı kalecinde gitmişti. yönetim naaptı transferin son günü bi kaleci bi 10 numara aldı gelen kaleci etmi tavuk mu hala belli değil 10 numara desen etrafında öyle kötü bi hücum hattı var ki (pekto love q7 ozzi) adam akar mı kokar mı göremedik daha ve hoca da hoca die göm baba göm bu denli kötü hücum hattına bu takımı hoca mı mahkum etti
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı 38life

'Hoca uzun top atılmasından başka çözüm üretemiyor', ama nasıl oluyorsa, ilk 45 dakika takım sürekli 30-40 pas yapıp duruyor. Oyuncular inisiyatif aldılar herhalde. 'Hoca uzun top atın dedi ama, biz ısrarla atmayalım, pas yapalım' dediler. Sonra devre arasında hoca haşladı hepsini. 'Ben demedim mi size şişirin aldığınız her topu' diye...

Benden tavsiye, suçluyu bulduğunuzu sanıp, her şeyi onun üzerine yükleyip rahatlama psikolojinizden arının.

İlk yarıda nispeten daha fazla pas yapılması, Oyun sıkıştıkça ve zaman azaldıkça uzun topun nispeten artmasını garip görmek gerçekten muazzam.:) İyi geceler. Sana anlatabilecek birşeyim yok.

Bu arada bir tavsiye daha. Karşındakine kafandaki profili yüklemekten vazgeç. Gerçekği görmeni engeller. Benim tüm suçu tek bir kişiye yüklediğimi söylemen kallavi bir iftira. Burada yönetimi benden ağır eleştiren çok az insan var.

Çevrimdışı cursedofdragon

Son kez yazayim.

Bugun sahaya cikan takimin yas ortalamasi 28-29 civarinda. Ayakta durabilecekleri yas bence.

Quaresmaya o sorumlulugu veren hoca. Her turlu terbiyesizligi yapti bu adam. Sampiyonluga giderken oynanan bir Bursa maci vardi kirmizi gormek icin yirtinmisti pasam. Neyse. Saha icinde tartistigi kim varsa oyundan alindi. Ne kadar kotu oynarsa oynasin oyundan alinmadi. Donemsel olarak ondan daha iyi olanlar olsa bile 11'e girdi. Yetmedi oyun onun uzerine kuruldu 2 yil. Birinde ligde 4. Oldun bu senede farkli olmayacak. Tek maclik bakmayin. Ben simartmadim bu adami.

Babel'de ayni sekilde. Sahada yurudugu ama 90 dk sahada kaldigi onlarca mac var. Umursamasi icin hicbir sebebi yok.

Bu takim en iyi futbolunu oynarken de 8 numarasi Oguzhandi. O zaman hoca oynatiyordu ama simdi Oguzhan suclu oldu. Iyilik hocadan kotuluk topcudan.

Bugun ligde ve Avrupa liginde uzerimizde veya esit puanli olan takimlarin %80'ine orta saha rotasyonun Atiba Medel Tolgay Oguzhan Dorukhan olacak desen ruya mi goruyorum der.

Bugun kadro zaafiyeti yasadik. Yine de Malmoden kotu degildi kadromuz. Zaten biz bugun elenmedik toplam 6 macta elendik. Bunu gozden kaciriyorsunuz.

Ligde 15, Avrupa'da 12 mac oynadik. 27 mac var. Soylesenize bana hangi mac cok iyi oynadi bu takim. 1 mac 2 mac 5 mac kotu oynarsin. Eksiktim kalitesizdim dersin. Ama 1 mac bile iyi oynayamamissan artik kadrom kotu bahane olamaz.

Saat gec oldu, iyi geceler :)

Bugün sahaya çıkan takımın yaş ortalaması 28-29 de oynayan oyuncuların kendi bölgelerine oynamadığını niye yazmıyorsun ? Pektemek santraforun sol kanatta oynuyor hem kendi bölgesinde değil hem yetersiz bir oyuncu.Necip hem kendi bölgesinde değil hem yetersiz bir oyuncu.Sağ bek'in dorukhan asıl mevkisi ön libero yan bölge olarak sağ bek'te oynuyor ve 2.ci Avrupa ligi tecrübesi.
Ayrıca eminmisin 28-29 olduğundan yaş ortalamasının ? Adriano-34,Quaresma 35,Love 34,Medel 31,Pektemek 30 5 tane 30 üstü oyuncu var.Vida 29 Ljajic 27 Necip 27 Oğuzhan 26 karius 25.Bir tek genç diyebileceğin dorukhan var kadroda 22 yaşında.Bu takım 30 dakika 10 kişi oynadı yaşlı kadro ile aynı kadro oynuyor sürekli rotasyon yapamıyorsun lig ve avrupa da oyuncun yok çünkü ayakta kaldılar mı ?

Quaresma ile ilgili 1500 kere yazdım hocanında kendi açıklalaması var elimde Quaresma'dan daha iyisi varsa keserim ? Var mı ? Yok. Töre futbolu bırakmış lens bir var bi yok.Babel'de yok.Aynı şeyi babel içinde düşün hoca 90 dakika babel'i sahada bırakıyorsa bu suç yönetimindir hocanın değil.Şampiyon olduğumuz yıllarda elinde kim vardı ? Olcay vardı o çıkıyordu yerine kim giriyordu kerim giriyordu.Sağ kanatta kim vardı töre vardı başlarda o çıkıyordu kim giriyordu Quaresma.Hiç kanat yoksa kanat oynuyabilen santrafor giriyordu aboubakar gibi cenk gibi elinde öyle bir santrafor var mı ? Yok.Santrafor var mı o da yok ?  Yıl olmuş 2018 artık 2019'a giriyoruz kimse yemiyor bu özçocuğu ondan oynatıyor muhabbetini aynı şeyi tolga içinde yaptınız boyko gibi adam neden oynamaz dediniz oynadı sonuç ortada.

Kadromuz bırak malmöyü ligde ki bir çok takımdan kötü durumda görmek istemeyene başka tabi.Yaşlı doymuş ve yetersiz oyuncu grubu.Malmönün stoperi ön libero'su değildi herhalde bugün mesala ? Yada santrafor'u sol kanat'ta değildi.Santraforları vardı.

Görmek isteyene Allah göz vermişte görmek istemeyene ben ne atsam az şimdi tek tek maç çıkarmıcam burda sizin anlattığınıza göre hocanın bir planı olmamış olsa UCL'de nağmalup lider çıkamazdık şans bal diyorsanız UEL'de Çeyrek final oynamazdık yine şans bal banane hoca samet'in bilic'în ekmeğini yedi diyorsanız.Aynı şenol güneş ts'nin başında yine en güzel göze hoş gelen futbolu oynatıp şampiyonluğu şike yüzünden kaybetmişti..Şampiyonlar liginde son şanssızlık golü ile gruptan çıkamamıştı.Demek ki az buçuk bir iyi kadro verebilince başarılı olabiliyor hoca.Siz bunu anlamak istemiyorsunuz yada anlıyorsunuz hıncal gibi Beşiktaş'ın başarılı olmasını istemediğiniz için iyice dibe batalım istiyorsunuz bu yüzden hoca gitsin istiyorsunuz.

İyi geceler...

Çevrimdışı Librarius

Eğer hala Quaresma denen oyuncuyu savunan Beşiktaşlı varsa biz her türlü rezilliği hak ediyoruz demektir.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı 38life

Eğer hala Quaresma denen oyuncuyu savunan Beşiktaşlı varsa biz her türlü rezilliği hak ediyoruz demektir.

Ne diyorsun sen. Caneri savunan bile var  :lol:

Çevrimdışı cursedofdragon

Gecen sene sampiyonlar liginden nagmaglup cikacak kadar kaliteli kadromuz ligde 4. Oldu.

Cunku sabaha kadar orta aciyordu ligde. O zamanda topcular kotuydu herhalde nasil oluyorsa.

Kadro yine sıkıntılı idi takım şampiyonlar ligine önem verdi puan kayıpları şampiyonlar ligi dönüşlerinde yaşandı sürekli bakabilrisiniz elinizin altında internet var araştırmacı olmak lazım biraz.

2.ci yarı ağırlığı lige verdik.

Ayrıca algı güzel bir şeydir.4.cü bitirdik gs'yi yensek biz şampiyon olucaktık misal onuda söylesen keşke...Ayrıca gs'nin iteklendiğini filan da söyelesen 13 tane ofsayttan gol alanya maçı filan ?

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Rakibe orta sahayı verdik her zaman ki gibi bunda bugün özelinde hocanın suçu yok Gg sakatlanınca mecburen Dorukhani çekti oraya

Yürümeye mecali olmayan Oğuzhan ve yanında Alan savunması yapmayı bilmeyen ve sürekli yerini boşaltan Medel olunca Rakip bizim orta sahamiz da Cirit attı maç boyunca , bu yüzden Atibayi çok aradık

Malmolu oyuncular topu her aldıklarında en az 3 arkadaşları bizim orta sahamiz ve çevresinde bomboş top bekliyordu maçın özeti tam anlamıyla buydu

Orta sahamiz bos olunca Rakip üzerimize rahat rahat geldi

Ne zaman Hoca Fatihi oyuna sokup sağbeke atıp , Dorukhani da Orta sahaya çekti işte  o zaman 10 kişi olmamıza rağmen Orta saha üstünlüğünü alıp rakibin üzerine gitmeye başladık ve bloklar arası mesafe kısaldı

Rakip önde bastı bizim de Orta saha ile hücum hattı arasındaki mesafe uzun olunca yine uzun topa donmek zorunda kaldik , hal böyleyken Quaresma da cikip uzerine Tüy dikti
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı tugozcan

Bugün sahaya çıkan takımın yaş ortalaması 28-29 de oynayan oyuncuların kendi bölgelerine oynamadığını niye yazmıyorsun ? Pektemek santraforun sol kanatta oynuyor hem kendi bölgesinde değil hem yetersiz bir oyuncu.Necip hem kendi bölgesinde değil hem yetersiz bir oyuncu.Sağ bek'in dorukhan asıl mevkisi ön libero yan bölge olarak sağ bek'te oynuyor ve 2.ci Avrupa ligi tecrübesi.
Ayrıca eminmisin 28-29 olduğundan yaş ortalamasının ? Adriano-34,Quaresma 35,Love 34,Medel 31,Pektemek 30 5 tane 30 üstü oyuncu var.Vida 29 Ljajic 27 Necip 27 Oğuzhan 26 karius 25.Bir tek genç diyebileceğin dorukhan var kadroda 22 yaşında.Bu takım 30 dakika 10 kişi oynadı yaşlı kadro ile aynı kadro oynuyor sürekli rotasyon yapamıyorsun lig ve avrupa da oyuncun yok çünkü ayakta kaldılar mı ?

Quaresma ile ilgili 1500 kere yazdım hocanında kendi açıklalaması var elimde Quaresma'dan daha iyisi varsa keserim ? Var mı ? Yok. Töre futbolu bırakmış lens bir var bi yok.Babel'de yok.Aynı şeyi babel içinde düşün hoca 90 dakika babel'i sahada bırakıyorsa bu suç yönetimindir hocanın değil.Şampiyon olduğumuz yıllarda elinde kim vardı ? Olcay vardı o çıkıyordu yerine kim giriyordu kerim giriyordu.Sağ kanatta kim vardı töre vardı başlarda o çıkıyordu kim giriyordu Quaresma.Hiç kanat yoksa kanat oynuyabilen santrafor giriyordu aboubakar gibi cenk gibi elinde öyle bir santrafor var mı ? Yok.Santrafor var mı o da yok ?  Yıl olmuş 2018 artık 2019'a giriyoruz kimse yemiyor bu özçocuğu ondan oynatıyor muhabbetini aynı şeyi tolga içinde yaptınız boyko gibi adam neden oynamaz dediniz oynadı sonuç ortada.

Kadromuz bırak malmöyü ligde ki bir çok takımdan kötü durumda görmek istemeyene başka tabi.Yaşlı doymuş ve yetersiz oyuncu grubu.Malmönün stoperi ön libero'su değildi herhalde bugün mesala ? Yada santrafor'u sol kanat'ta değildi.Santraforları vardı.

Görmek isteyene Allah göz vermişte görmek istemeyene ben ne atsam az şimdi tek tek maç çıkarmıcam burda sizin anlattığınıza göre hocanın bir planı olmamış olsa UCL'de nağmalup lider çıkamazdık şans bal diyorsanız UEL'de Çeyrek final oynamazdık yine şans bal banane hoca samet'in bilic'în ekmeğini yedi diyorsanız.Aynı şenol güneş ts'nin başında yine en güzel göze hoş gelen futbolu oynatıp şampiyonluğu şike yüzünden kaybetmişti..Şampiyonlar liginde son şanssızlık golü ile gruptan çıkamamıştı.Demek ki az buçuk bir iyi kadro verebilince başarılı olabiliyor hoca.Siz bunu anlamak istemiyorsunuz yada anlıyorsunuz hıncal gibi Beşiktaş'ın başarılı olmasını istemediğiniz için iyice dibe batalım istiyorsunuz bu yüzden hoca gitsin istiyorsunuz.

İyi geceler...
Tekrar uzatmaya gerek yok.
27 mac.
Iyi oynadigimiz tek bir mac soyler misin.
2 yil sonra adini hatirlamayacagimiz koy takimindan Rizesine, Erzurumundan Kayserisine.
Illa ki rezil kadromuzdan kotu takimlarla karsilasmisizdir degil mi?
Tek bir mac?

Çevrimdışı tangaz

Ne bileyim ne yapacaksın Fikret Orman'ı. Yaptıklarını alt alta koyar hesap yaparsın, sonra fikrini beyan edersin. Siz istiyorsunuz ki hoca hiç eleştirilmesin. Adam orta sahanın için boşaltalı 2 sezon oldu. Yaptığı-ilgilenmediği kronik problemleri sezon sezon önce yaşamaya başladık. Senin veteran oyuncu, ödenmeyen maaştan haberin olalı daha 2 ay olmadı. Neyi niye nasıl savunmaya çalıştığının bir farkına varmalısın bence. Yönetimin hataları-hocanın hataları takımın durumu mutlaka bağlantılı. Ama içi boş orta sahanın sorumluluğunu da fazla maaşa-yapılmayan forvet transferine bağlayacak kadar yönetim düşmanı değilim. O sizin 80'ler 90'lardan kalma bir forvet bin ayıbı örter (nasıl da salladıysanız bunu kanunmuş gibi ön koşul olarak sunuyorsunuz) fikriyle de bakmıyorum olaya. Siz devam edin o şekilde. Futbolun romantikleri (:

nie saldırganlaşıyorsun ki :alala:

hocayı zaten gömüyoruz da hiç yönetime dokundurmayıp salt hocayı gömenler ne ayak mı diyeyim o zaman bende? orta sahayı boşaltan nasıl hoca oluyor? ozzi tolgay atiba medel necip ozzi 2 formaya aday oyuncularımız bunlar her kombinasyonu denedi olmadı daha ne yapacak olmuyorsakendi mi oynayacak? oyuncu yetersizliklerini de hocaya yazmak bence doğru değil napacak hoca kırbaçlyacak mı ozziyi filan? bir sanraforun bin ayıbı örttüğünü gomez ve gomisle son 3 sezonun ikisinde gördük 80lere 90lara nasıl bağladın bunu? o yıllarda tek santrafor oynayan takım dünyada yoktu sallıyorsan destekli salla azcık.

Çevrimdışı tugozcan

Kadro yine sıkıntılı idi takım şampiyonlar ligine önem verdi puan kayıpları şampiyonlar ligi dönüşlerinde yaşandı sürekli bakabilrisiniz elinizin altında internet var araştırmacı olmak lazım biraz.

2.ci yarı ağırlığı lige verdik.

Ayrıca algı güzel bir şeydir.4.cü bitirdik gs'yi yensek biz şampiyon olucaktık misal onuda söylesen keşke...Ayrıca gs'nin iteklendiğini filan da söyelesen 13 tane ofsayttan gol alanya maçı filan ?

Gs yi yenzek sampiyon olacaktik dogru.
O Mactan once Senol Gunes roportajini izleyin, arastirmaci olun biraz.
Neyse.

Çevrimdışı tangaz

Takımın bu durumundan mutlu olan adamlar var şaka gibi.neyse hayırlı geceler olsun...

aynen yenilip elendik die sevinenler üzülmeyenler var ne acı ne üzücü...

Çevrimdışı mylife1903

Eline iyi oyuncu verdin sampiyonlae liginde nagmaglup lider oldu diyorsun. Ayni oyuncularla ligde 4. Olanda hoca diyorum.

Sampiyonlar liginde iyi oyuncularla basarili. Ligde basarisiz. Bak ben bunu kabul ediyorum. Sen bunu kabul ediyor musun? Once bi onu soyle.

Sampiyonlar liginde basariyi hoca elde etti, ligde futbolcular mi basarisiz oldu.

3 tane macta dogru duduk calinmis olsa
4. Olduk, diye bir argumanin olmayacakti gecen sene icin

Çevrimdışı 38life

Hoca yine "sorumlu benim" demiş. Hocam onu zaten biliyoruz da, yavaştan neticeye gelelim artık...

Çevrimdışı ozankarakoc

Kadro kötü ya da yanlış olabilir. Ama bu kulübenin sorumluluğunu ortadan kaldırmıyor bence. Zaten teknik kadronun en önemli rolü elindeki malzemeye göre bir oyun şablonu belirlemek değil mi? Hoca en büyük hatayı sezon başında yeni bir oyun planı kurması gerekirken hiç bir şey yapmayarak yaptı zaten. Problem bu akşam da değil sene başında beri aynı durumdayız. Zaten Avrupa Liginde biraz şanslı olmasak bugünleri de görmeyip Lask'a elenecektik.

En basitinden bu kadro yaşlı. Tecrübeli ama dinamik değil. Bu yapıyla uzun vurup önde basarak düşenleri toplamaya dayalı bir planla sahaya çıkmak intihar olur diyorduk sene başında. Bu bekleri metrelerce ileri geri koşturamayacağımız da ortadaydı. Bunları öğrenebilmek için bu kadar maça gerek yoktu. Bir çok oyuncunun fiziksel kapasitesi zaten yayıldığımız mesafede oynamaya yetmiyor. Sene başında tahtaya yazılacak birinci şeyler; bu takım düşük tempoyla oynamalı, sahaya iyi yayılmalı ve olabildiğince dar bir şablonu benimsemeli olmalıydı. Tam tersini yaptığımız için sadece temel futbol prensiplerine sahip hiç bir ekstrası olmayan takımlar bile rezil anlar yaşatabiliyor bize.

Avrupa'dan örnek verdik. Başakşehir'i de ele alalım. İyi bir kadrosu falan yok. Yaşlı yine durağan-adinamik bir kadro. Başarılı olmalarının tek kaynağı kadroya uygun bir plana sahip olmaları bu kadar. Gerçekten daha fazlası yok. Bizim takım piyasa değeri 10 milyon üstü olan iki transfer yaptı daha bir kaç ay önce. Bunu hayal bile edemeyecek bir dünya takım oyunu kazandı bize karşı.

Hocanın tek bir ideali, değiştirilemez bir planı varsa ve bu kadroyla yapamayacağım diyorsa (ki böyle birşey de olmadığını hepimiz biliyoruz) sene başında kadro belliydi istifa etseydi, çalışmasaydı. Sorumluluklarını yerine getirmiyor.

Derdim yönetimi ya da kadroyu aklamak değil. Ama şu duruma kadar düşmüşken hala hocanın sorumluluğunu azaltmaya çalışmanın mantıklı bir tarafını göremiyorum açıkçası.

'Teknik direktörün en önemli rolü elindeki malzemeye göre bir oyun şablonu belirlemek değil mi'

Evet tamamen öyle! Hoca da öyle yapıyor. Artık takımda doğru dürüst top tutabilecek, pas verebilecek, duvar pası yapabilecek oyuncu olmadığı için başka yollar deniyor. Nedir? İyi orta yapabilen oyunculara orta yaptırmak mesela... Quaresma, her şeyden bağımsız, iyi orta yapabilen bir oyuncu. Ne yapalım, onu kullanıyoruz. Babel, içeri kat edip çok sert şutlar çekebilen bir oyuncu. Başka da bir özelliği yok. Ne yapıyoruz? Onu kullanıyoruz. Vagner Love'ın hiçbir özelliği yok, onu kullanamıyoruz! Ljajic silik bir adam. Kırk yılda bir top alacak da, ara pası verecek de, frikik atacak da... Onu bekliyoruz. Atarsa kazanıp seviniyoruz, atamazsa eski tas eski hamam...

'Zaten Avrupa Liginde biraz şanslı olmasak bugünleri de görmeyip Lask'a elenecektik.'

'HİÇ' haketmedik Lask'ı elemeyi. Bugüne kadar mucize eseri geldik. Son maça kalmamız bile tesadüftü... Sarpsborg maçını kazanmayı da haketmemiştik. Lens'in, yüz kere vursa golü bulamayacağı iki pozisyonda golü bulduk, adamlara yazık oldu...

'Sene başında tahtaya yazılacak birinci şeyler; bu takım düşük tempoyla oynamalı, sahaya iyi yayılmalı ve olabildiğince dar bir şablonu benimsemeli olmalıydı. Tam tersini yaptığımız için sadece temel futbol prensiplerine sahip hiç bir ekstrası olmayan takımlar bile rezil anlar yaşatabiliyor bize.'

Kulağa hoş geliyor da, bunu oynayabilecek bir kadro var mı elde? 'Hoca eldekiyle en iyisini yapmaktan sorumlu', doğru. Ama eldeki bu! Bugünkü maçta, 30-40 pas yaptığımız anları hatırlarsınız... 40 pasın hiçbirinde 'vay be ne güzel pas yapıyoruz' dediniz mi? Hepsi çaresizlik pasları. Kimse boşa kaçmıyor, kimse duvar pası yapabilecek güçte ya da mantıkta değil. Teknik kapasitesi yüksek çok az oyuncu var. Necip'ten, Vida'dan, savunmadan mantıklı paslarla oyun kurmalarını beklemek anlamlı değil. Pektemek'ten, Love'dan pas oyununa katkı sağlamasını beklemek anlamlı değil. Hayalimizdeki o oyun şablonunu uygulayabilecek bir oyuncu grubu yok sahada...

'Başakşehir'i de ele alalım. İyi bir kadrosu falan yok. Yaşlı yine durağan-adinamik bir kadro. Başarılı olmalarının tek kaynağı kadroya uygun bir plana sahip olmaları bu kadar.'

Kadroya uygun bir planları var, ama üzerine plan kurulabilecek de bir kadroları var. Mükemmel bir kadroları olması gerekmiyor. Bizden iyi olmaları da gerekmiyor. Ama mantıklı bir kadro mühendisliği var Başakşehir'de. Kasımpaşa'da da öyle...

Bizim gibi olan kim var? Bence Galatasaray. Onlar da bulduklarını doldurdular kadroya, asıl ihtiyaç olan mevkilere oyuncu almadılar, işi çorbaya çevirdiler. Fatih Terim değil, allahı gelse bir yere varamazlar. 'Eldekilerle en iyisini yapalım' dersen, anca bu seneki kadarını yaparsın, 7. olursun. Hadi bilemedin 5. ol. Her şey ortada...

'Hocanın tek bir ideali, değiştirilemez bir planı varsa ve bu kadroyla yapamayacağım diyorsa (ki böyle birşey de olmadığını hepimiz biliyoruz) sene başında kadro belliydi istifa etseydi, çalışmasaydı. Sorumluluklarını yerine getirmiyor.'

Hocanın 'değiştirilemez bir planı' yok bence ama, istediği isimlerin alınmadığını çok iyi biliyoruz. Gitmesin dediği adamlar gitti, gelsin dediği adamların hiçbiri gelmedi. Abuk sabuk transferler, aynı mevkiye doldurulan gereksiz adamlar, alternatifsiz mevkiler (sağ bek, sol açık, ileriye dönük orta saha, forvet)...

Bu durum, hocanın sorumluluğunu azaltıyor benim için. Bana göre, bu takımın başına, dünyanın en iyi 10 teknik direktöründen oluşan bir konsorsiyum da gelse, olabilecek maksimum şey Malmö'yle 1-1 berabere kalıp tur atlamak, sonraki turda Leverkusen'den 3 yiyip elenmek, ligde de Alanyaspor'a bir gol fazla atmak olurdu.

(Bu arada benim de derdim kimseyi aklamak değil tabi ki... Beşiktaş başarısız olduktan sonra kimin suçlu olduğunun çok da önemi yok... Sadece haksızlık yapıldığını düşünüyorum sıklıkla, ona üzülüyorum.)

Çevrimdışı tugozcan

Kendi evinde Malmoyle berabere dahi kalamadigimiz bir macta kadro tartisiyoruz, hoca guzelliyoruz falan. U21 le cikip yenilsek bile hoca elestirebilecegimiz su macta. Ne desem bos.

Ben pes ettim. :) Senol Hoca oley oley oley.