Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 165 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2689590 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Negredo güzellemelerine gerek yok.
Pozisyon buldu mu atması lazım.
Adama daha önce de dediğimiz gibi bizimle uyuşmadı. Talibi varken gönderilmesi en doğrusu.

Çevrimdışı mrred

Quaresma anlarda sahne alarak öyle ya da böyle man of the match oldu. Beşiktaş yine işin kolayına kaçarak maç kazandı. Uzun vadede bilhassa deplasmanda oyun kazanmadan bu kolaycılık problemleri halının altına örtmeye devam edecek. Kolaycılığı daha önce tarif etmiştim. Yine oyunu kazanmak ile zerre ilgilenmedi. Anlar dışında bu genel oyun problemlerine metot dışında çözüm yok. Özellikle her ön alan baskısında suratına far tutulmuş tavşan gibi kalmamak lazım. Rakip bunu bir devre yapabilirdi. Yaptı. İstediğini aldı hatta fazlasını da alabilirdi. İkinci yarı oyun merkezlerini bu kadar geri çekmeleri kendi problemleri. Onu kendileri analiz etmeli.
Başak 3 senedir her iki yarıda bize baskı yapıyor sonuç ortada! Karşımızda Erzurum değil de başka bir takım olsaydı halimiz dumandı
The great gig in the sky

Çevrimiçi Gökhan Kurt

negredonun sevincine niye kimse katılmadı çok garip takım içinde bir tuhaflık var kafalar başka yerlerde

İkinci yarı baya yoruldu takım.
Negredo uzak direğe koştu takım arkada kaldı gitmedi diyelim

Çevrimdışı atalay

Benzerini yapıp-18 dakikada üçlediler. @mrred

Çevrimdışı mrred

Benzerini yapıp-18 dakikada üçlediler. @mrred
Çözümleri neler?
Sanırım en önce ayağı düzgün bir kaleciye ihtiyacımız var
The great gig in the sky

Çevrimdışı 38life

Bu skorlar, sonuçlar faturanın daha geç kesilmesinden başka hiçbir işe yaramayacak. 3 puana sevinmiyorum.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı BJKTÜRK23

Bugün gerçekten çok şanslıydık yediğimiz gol şanssızlık gibi gözükebilir ama eli ayağı düzgün bir takım olsa 3-4-5 yapıp fişi çekebilirdi daha 2. haftadan ilk yarıda yaptıklarını kaliteli oyuncularla ve 45 dk dan uzun süre yapabilen bir takım olsaydı 0 çekerdik. Ligde yapabilecek avrupa da yapabilecek takımlar var Allah yüzümüze baktı tarihi bir gece yaşayabilirdik negatif anlamda.

Umarım bu bize ders olur. Yay gibi geriye gidiş yaptık dip nokta burası olsun ve ok gibi yükselişe geçelim. Yönetim 3 nokta transferi bitirsin. Hoca fantezileri bırakıp yetersiz kadroyu yönetimin gözüne sokma huyundan vazgeçsin taraftar soğuk kanlı olsun yönetim sağlam bir şekilde yenilensin sene sonu şampiyon olup renklilere darbeyi vuralım inş.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...Kemal

Çevrimdışı EMİR EMRE

Çözümleri neler?
Sanırım en önce ayağı düzgün bir kaleciye ihtiyacımız var

Beşiktaşin oyun karakteri hücumdur. Bu da Oguzhan gibi bal yapmayan arilarla olmaz. Pas yapan adamlari koyarsin sahaya rakibi pasla bayiltirsin. Bir pasör 10 numara sart Tolgayin girip yaptigi isi 90 dakika yapacak adam lazim. Oziden umidi kestim Tolgay cani isteyince yapiyor. Net bir pasör orta sahamiz yok.

Çevrimdışı atalay

Alıntı yapılan: atalay
Fakat parçalar o kadar birbirine benzemiyor ki, bir futbol aklının ürünü olmadığı öylesine belli. Beşiktaş'ın oyun planlaması her neyse oyunun merkezine etki edecek oyuncu tiplemeleri üzerinden bir oyun tarifi yapılamıyor. Sezon başından beri daha dominant olan diğerini yok ediyor.
Alıntı yapılan: atalay
Caner gibi geriden iyi oyun kurabilen ve aksiyon bölgesine direkt oynayabilen böylelikle ikinci bölgeden üçüncü bölgeye geçişleri pas metrajı yüksek toplar ile gerçekleştiren bir takıma Quaresma gibi taç çizgine basarak oynamayı seven, pas temposu ve al-veri düşük bir oyuncu eklenince Oğuzhan ve Olcay devre dışı kalıyor.

Dostum, bunu neredeyse iki yıl önce ilk gün yazdım. Bu konunun oyuncuyla en ufak alakası yok. Kendine oynayacak bu yapıda öne çıkacak oyuncu değil. Olcay hiç değildi-hemen üstü çizildi. Diğeri ikinci devre değişen oyun yapısı ile idare etti. Bugün bile hemen daha devre olmadan Caner'i aldı ve Babel ile ceza sahası içine gönderdi. Bu kolay oyun. Beşiktaş; Marcelo-Atiba-Oğuzhan'dan beri ligde deplasmanda oyun kazanamıyor. Zaten skoru da kazanamıyor. Geçen sezon 17 maçın hepi topu yedisi kazanılabilmiş. Bu oyuncuların dominantlığını ve verilen saha içi rolü uzun süre önce yazdım. Tercihtir. Ama bu tercih seni dördüncü yaptı. Ve Talisca'nın problem çözebilmesine rağmen. CL'de problem çözebilen Cenk'in kuyruğuna teneke bağlandı. Atiba ıskartaya çıktı. Her ön alan baskısı sıkıntı. Çünkü burayı çözmek için bir çaba yok. En yakın örnek son iki maçta orta sahayı komple bypass etti. Tamamen skor odaklı. Duran topta o alışılmış birinci post Gönül organizasyonu olmasa yazılanlar 180 derece değişecek. Keza Negredo ilk isabetli şutu doksanda atmasa. Maalesef süreç tarif ettiğim gibi işliyor. Bu bir oyuncu takımı. Kazanırken de kaybederken de böyle. O yüzden bu kadar oyuncu her maç sonundan ıskartaya çıkıyor. Sürekli yeni isimler talep ediliyor. İsimlere takılma başka oyunculara dominant olup-diğerleri pasifize olabilirdi. Sonuçta rolü veren teknik adam. @EMİR EMRE
[ Son Düzenleme: 19 Ağustos 2018, 21:46:34 atalay ]

Çevrimdışı kartal190321

Geçen sezonun kopyası gibi  bir maç oldu
-çöpe atılan  45 dakika
-ikinci yarı şuursuzca doldur boşalt taktiği
-sorumluluk almayan futbolcular gelişim göstermeyen  hatta gerileyen futbolcular
-ısrarla aynı taktiği aynı futbolcu üzerinden  oynamak isteyen teknik direktör
-en kritik mevkilere  acil olarak transfer ihtiyacı olmasına ragmen   bekleyen yönetim

sanırım geçen yıl elde edilen  4. lükten  kimse ders almamış  yoksa  bu kadar vurdumduymazlık olamaz  olmamalı, ligin en zayıf kadrosu  ilk yarı  ezdi sahada bizi, az tecrübeli ve şans yanlarında olmuş olsaydı  ilk yarı  3 lük  olurduk, sezonu  en erken takımız  en formda  takım olmamız gerekirken   bu  bakar  bitik  görüntü ilk haftalarda  hiç  iyi görüntü  iyi sinyaller vermedi maalesef.
“Ne yani, üstümde Beşiktaş forması varken yalan mı söyleyecektim!”

Çevrimdışı mrred

Beşiktaşin oyun karakteri hücumdur. Bu da Oguzhan gibi bal yapmayan arilarla olmaz. Pas yapan adamlari koyarsin sahaya rakibi pasla bayiltirsin. Bir pasör 10 numara sart Tolgayin girip yaptigi isi 90 dakika yapacak adam lazim. Oziden umidi kestim Tolgay cani isteyince yapiyor. Net bir pasör orta sahamiz yok.
Ezber yorum . Oğuzhanla daha önce yaptık 2 şampiyonluğumuzda direkt katkı veren en önemli 3 oyuncumuzdan biriydi yani aset oyuncumuz. Kullanımı yanlış. Hoca forvet arkasına onu atarak yanlış yapıyor
The great gig in the sky

Çevrimdışı mellfred

Ezber yorum . Oğuzhanla daha önce yaptık 2 şampiyonluğumuzda direkt katkı veren en önemli 3 oyuncumuzdan biriydi yani aset oyuncumuz. Kullanımı yanlış. Hoca forvet arkasına onu atarak yanlış yapıyor
bir kagawa çok şey katacak takıma
10 numara gelecek ozzy yerine dönecek Atiba ve medeli dönüşümlü kullanacağız

Çevrimdışı mrred

Dostum, bunu neredeyse iki yıl önce ilk gün yazdım. Bu konunun oyuncuyla en ufak alakası yok. Kendine oynayacak bu yapıda öne çıkacak oyuncu değil. Olcay hiç değildi-hemen üstü çizildi. Diğeri ikinci devre değişen oyun yapısı ile idare etti. Bugün bile hemen daha devre olmadan Caner'i aldı ve Babel ile ceza sahası içine gönderdi. Bu kolay oyun. Beşiktaş; Marcelo-Atiba-Oğuzhan'dan beri ligde deplasmanda oyun kazanamıyor. Zaten skoru da kazanamıyor. Geçen sezon 17 maçın hepi topu yedisi kazanılabilmiş. Bu oyuncuların dominantlığını ve verilen saha içi rolü uzun süre önce yazdım. Tercihtir. Ama bu tercih seni dördüncü yaptı. Ve Talisca'nın problem çözebilmesine rağmen. CL'de problem çözebilen Cenk'in kuyruğuna teneke bağlandı. Atiba ıskartaya çıktı. Her ön alan baskısı sıkıntı. Çünkü burayı çözmek için bir çaba yok. En yakın örnek son iki maçta orta sahayı komple bypass etti. Tamamen skor odaklı. Duran topta o alışılmış birinci post Gönül organizasyonu olmasa yazılanlar 180 derece değişecek. Keza Negredo ilk isabetli şutu doksanda atmasa. Maalesef süreç tarif ettiğim gibi işliyor. Bu bir oyuncu takımı. Kazanırken de kaybederken de böyle. O yüzden bu kadar oyuncu her maç sonundan ıskartaya çıkıyor. Sürekli yeni isimler talep ediliyor. İsimlere takılma başka oyunculara dominant olup-diğerleri pasifize olabilirdi. Sonuçta rolü veren teknik adam. @EMİR EMRE
Sonuç olarak  bize önde baskı yapan her takımda bugünki ilk yarıyı yaşayacağız. Bunun çözümü nedir ?
The great gig in the sky

Çevrimdışı atalay

Aslında pek yazdık. Önce metoda ihtiyacımız var. Sorunu çözmeye çalışacağız. Sonra dinamizm, hareket ve atletizm. @mrred

Çevrimdışı EMİR EMRE

Bana fizigi bu ligde orta saha oynamayi kaldirmiyor gibi geliyor. Sadece ara top atmaya calismakla olmaz. adam resmen hucumda rol almak istemiyor al gulum ver gulum kiciyla dokununca yerleri opuyor. bu takimin hucum aksiyon alanlarinda artik boyle adamlara yer olmamali. sorumluluk almayan oynamasin. hocam da cok guvenseydi 40. dakikada oyundan almazdi. haftaya zor oynatir. babel de koptu mu tam kopuyor ama en azindan ayakta kaliyor.
[ Son Düzenleme: 19 Ağustos 2018, 21:50:10 EMİR EMRE ]

Çevrimdışı ekrembaser

Yıllar sonra 2.hafta kazandık galiba

Çevrimdışı mrred

Aslında pek yazdık. Önce metoda ihtiyacımız var. Sorunu çözmeye çalışacağız. Sonra dinamizm, hareket ve atletizm. @mrred
Mevcut kadro bunun için yeterli mi sence
The great gig in the sky

Çevrimdışı atalay

İyi yakalamış. Fakat çözemiyor değil. Başlarda öyle düşünüyordum ama tercih etmediğini anladım. Çünkü oyunu kazanmak ile ilgili bir derdi yok.

Çevrimdışı mrred

Bana fizigi bu ligde orta saha oynamayi kaldirmiyor gibi geliyor. Sadece ara top atmaya calismakla olmaz. adam resmen hucumda rol almak istemiyor al gulum ver gulum kiciyla dokununca yerleri opuyor. bu takimda artik boyle adamlara yer olmamali. sorumluluk almayan oynamasin. hocam da cok guvenseydi 40. dakikada oyundan almazdi. haftaya zor oynatir.
Geçen haftanın en çok koşan oyuncusu. Boks ya da NBA maçı yapılmıyor her şey kas ya da üçgen vücut değil. Teknik ve akıllı oyuncuya da ihtiyaç var.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

İyi yakalamış. Fakat çözemiyor değil. Başlarda öyle düşünüyordum ama tercih etmediğini anladım. Çünkü oyunu kazanmak ile ilgili bir derdi yok.
Oyunu kazanan eninde sonunda maçı kazanır.
Ama oyunu kazanamayan her zaman maçı kazanamaz. Umarım yanılırız ve hocanın bir bildiği vardır...
The great gig in the sky

Çevrimdışı atalay

+Forvet arkası oynattığı oyuncu geriden oyun kurulamayınca 40 metre geriye gelip ayaktan top alamaya çalıştı. Onu geriye çekip, başka bir şey deneyebilirdi ama son zamanlardaki gibi klasik kenara aldı. Çünkü ilk fırsatta bölgeleri topsuz geçip ceza sahasına yüksek top atmayı seçti. Önemli değil. Bu oyuncuyu da tercih etme. Fakat bunu oynama. Gerekirse başka personel ile oyna ama bu kolay oyunu seçme. Zaten bu oyuncu bu yapıda işlemez. Kafasını kaldırdığında o olması gereken oyun oynanmıyor. Bunu oynayacaksan hiç tercih etme böylelikle onu da malzeme yapma.

Çevrimdışı BJKTÜRK23

Aslında Kaleyi güvene alabilsek benim şahsi tercihim Handanovic. Elimizde Medel var Pepe-Medel tandemi yapıp önlerine Atiba-Ozi koyarak gerektiğinde Adriano da iç gibi oynayarak çok rahat kırabiliriz baskıları... baskıyı kırsak da şuan ileriye taşımada da sorun yaşıyoruz o sebeple caner ve pepe şişiriyor çizgiye doğru q7 istop orta santrafor ıska tekrar rakibi karşılama şeklinde kısır döngü  :D orada da Atiba-Ozi nin önüne ismi geçtiği ve üstlenebileceği için Kagawa hamlesi gelse sağda sağlam Töre ile hızlı ve dikine gidebiliriz Kagawa Talisca kadar hızlı ters top çıkaramasa da Babel i de görüp ara ara onun birebirlerinden ve süpriz şutlarından faydalanabiliriz.ileri uçta da Falcao gibi Gomez gibi bitirici bir oyuncu ile %25 bitiricilik isabeti tuttursak ligdeki her takıma oyun ve skor üstünlüğünü alabiliriz.

Ama tabi yazmak kolay önce transferlerin gerçekleşmesi Hoca nın bazı inatlarından vazgeçmesi gerekiyor.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...Kemal

Çevrimdışı atalay

Sence; Fabri, Medel, Caner, Adriano, Gönül hatta toplu çıkışları ile Pepe ilave olarak Tolgay, Talisca, Atiba, Oğuzhan. Bu personel geriden oyun kurulumunda yetersiz midir? Ya da Cenk'in sırtı dönük oyunu. Dragão'da çıkış ve geçiş pasları hiç yetersiz değildi. Aynı şeyi söyleyeceğim metot. Koşucu eksik ve atletik kapasite düşük. Fakat hareket etmeden dinamizm eksik olduktan sonra sıra oraya gelmez. @mrred

Çevrimdışı EMİR EMRE

Geçen haftanın en çok koşan oyuncusu. Boks ya da NBA maçı yapılmıyor her şey kas ya da üçgen vücut değil. Teknik ve akıllı oyuncuya da ihtiyaç var.

bugune kadar kac tane mac kazandirmis kimse boks yada nba maci yapsin demiyor. normal bir futbolcu kadar guclu olsun yeter. futbol beyinle oynanir falan filan iki hamlede beyincigini eline veriyorlar bu ligde.

Çevrimdışı mylife1903

Aslında Kaleyi güvene alabilsek benim şahsi tercihim Handanovic. Elimizde Medel var Pepe-Medel tandemi yapıp önlerine Atiba-Ozi koyarak gerektiğinde Adriano da iç gibi oynayarak çok rahat kırabiliriz baskıları... baskıyı kırsak da şuan ileriye taşımada da sorun yaşıyoruz o sebeple caner ve pepe şişiriyor çizgiye doğru q7 istop orta santrafor ıska tekrar rakibi karşılama şeklinde kısır döngü  :D orada da Atiba-Ozi nin önüne ismi geçtiği ve üstlenebileceği için Kagawa hamlesi gelse sağda sağlam Töre ile hızlı ve dikine gidebiliriz Kagawa Talisca kadar hızlı ters top çıkaramasa da Babel i de görüp ara ara onun birebirlerinden ve süpriz şutlarından faydalanabiliriz.ileri uçta da Falcao gibi Gomez gibi bitirici bir oyuncu ile %25 bitiricilik isabeti tuttursak ligdeki her takıma oyun ve skor üstünlüğünü alabiliriz.

Ama tabi yazmak kolay önce transferlerin gerçekleşmesi Hoca nın bazı inatlarından vazgeçmesi gerekiyor.
Senin 10numaran vicut koyup topu tutup rakibi sirtinda gezdirip zaman kazanirsa uzuntop istop orta kafa gol aramana gerek kalmaz. Kanatlarin on numaraya yanasir yer degisier araya kacarlar. Oguzhana iki ortasahanin arasinda top atiyon beyfendi topun ustunden zipliyor korkudan, geriye gelip top aliyor ileriye oynamiyor.
Sosa gibi alacak topu kanada kacacak orada 2-1 yapacan falan senolun sisteminde. Oguzhanin hizi yok gucu yok hirsi yok hazir degil korkak vurdumduymaz. Ha aykusu yuksek oyun gorusu real seviyesi futbol bilgisi ust duzey ama deplasmana gidince o stoperden de o ortasahadan da korkmayacaksin bu toptan korkuyor gotunu donuyor