Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 86 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2674455 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı celiker1

Yabancı kuralı serbest olup maç kadrosunda 4,ilk onbirde 2 tane U21(U18 lliginide kendi alt yapisinda oynamış zorunlulugü) oyuncusu oynatma zorunluluğu getirilse ne yabancı sorunu nede oyuncu yetiştirme sorunu kalır.Ayrica saha zeminlerine tüm stadlarda kriter getirilip eskisi gibi A takımın maçinın oncesi paf takımın maçı olursa tüm gençler gözumüzün önünde olur,farklı bir motivasyonla çalışır,tecrübe edinirler.Bakalım o zaman Türk oyuncu yetişiyor mu,yetismiyor mu?Özellikle 3 buyukler alt yapılarına onem veriyor mu,vermiyor mu?
[ Son Düzenleme: 09 Eylül 2018, 22:55:10 celiker1 ]
Hayatta Beşiktaş

Çevrimdışı cursedofdragon

Fikstürde ki ince ayarlar geçen sene bize çemkiren paralı kalemşörler!nasıl ayarlamışlar cinconun fikstürü 4 gün dinlenerek çıkacak her maçına birde fikstürü açıkladıklarında altı çizili cümle var yine gerek görer isek değiştiririz körler sağırlar birbirlerini ağırlar.utanmasalar maçlar oynanmasın bizi direk şampiyon ilan edine getirecekler olayı/

ses çıkartılmadıkça iyice azıtıyorlar.

Ben seni anlıyorum da sen beni anlamadın neyse bir önemi de yok zaten nasıl biliyorlarsa öyle yapsınlar o çocuğun fan boyları da ben buraya yazınca görmüyor  o çocuk zaten formayı alamaz o alkışlamaya gelenler de nasılsa asıl maçlara gelmez benim ki de işgüzarlık işte sadece yorum yazayım dedim ona da pişman oldum.

pişman olucak birşey yok ya fikir alışverişi  yapıyoruz :)

İlk yarıda ki kadro sıfır orta yaptı ?

Uzun topta yapmadık sebebi belli orta sahada atiba gibi bir adam var orta sahayı kordine ediyor.Kanatlarda'da pas oyununa yatkın isimler var.

İlk yarıda ki kadroya şu isimleri ekleyip aynen devam.

Karius

Gökhan             Pepe           Medel           Adriano

Oğuzhan       Atiba

Lens                          Ljajic                     Töre

Negredo
[ Son Düzenleme: 09 Eylül 2018, 23:24:06 cursedofdragon ]

Altınordu maçını tekrar izledim

Ağızda tat bırakan tek oyuncu Güven Yalçın, bakalım zaman neler gösterecek.

Bu arada hocanın demeçlerini anlamıyorum. Diyor ki; "7 tane genç oyuncu le sahaya çıkmak zorunda kaldık". Hocam çocukalrı tam gömemedin başka şeyler daha söyleyip iyice üzerlerine toprak atsaydın.

Yahu şu cümleyi gençleri onore edecek biçimde 50 defa söyleme imkanı varken, mecbur kaldık anlamında söylemenin ne anlamı var?

hoca bazen şanssız açıklamalar yapabiliyor.

Rıdvan Yılmaz: ''Uzun yıllardır bunun hayalleri ile uyuyordum!''

Alpay Çelebi: “Beşiktaş taraftarı merak etmesin arkadan biz geliyoruz. Önümde şu an Pepe ve Vida var, onların tecrübelerinden yararlanıp takımda yer etmek istiyorum. Bize güvenen hocalarımıza teşekkür ediyorum.”

Serkan Reçber: "Beşiktaş'ta sezon başında fiziksel değerler için yapılan testlerde, A takıma yakın olan iki futbolcudan biri Rıdvan Yılmaz."

Çevrimdışı f_madida

İlk yarıda ki kadro sıfır orta yaptı ?

Uzun topta yapmadık sebebi belli orta sahada atiba gibi bir adam var orta sahayı kordine ediyor.Kanatlarda'da pas oyununa yatkın isimler var.

İlk yarıda ki kadroya şu isimleri ekleyip aynen devam.

Karius

Gökhan             Pepe           Medel           Adriano

Oğuzhan       Atiba

Lens                          Ljajic                     Töre

Negredo

Negredo yerine Babel'i yazarim sadece. Bana gore hala cok yavas bu adam, biraz eli yuzu duzgun stoperi olan takimlara karsi is yapmasi imkansiz. Yani su asagidaki pozisyonda Negredo olsa defansin gerisinde kalacagina eminim. 

[ Son Düzenleme: 10 Eylül 2018, 00:42:39 f_madida ]
The world is better in black and white, and red.

Çevrimiçi Necmi

Acaba love ı gese ye versemiydik. Şimdi bunlar devre arasında adam gibi birini alabilirler. Love olunca almazlardı. Neyse umarım forvetsiz  gömülürler
nereye alıyorlar ellerinde harcayabilecekleri 400 bin euro var
alabilseler love u alırlardı. hele devre arası kolaymı adam almak
kaldıki forvet çok yüksek maaş verip bedelsiz alabilirlerse ancak alırlar yoksa kiralık bile alamazlar
biz işimize bakalım takım otursun bir an önce rakipsiz kalırız
ama yine böyle boş beleş puanlar dağıtırsak ilk yarıda veda ederiz

Çevrimiçi Necmi

Cl önceki her maçı cuma. bizi geçen sene ekseri cumartesi oynattılar Taner Karaman denen aksın iki yüzlü tavrını da ekleyeyim
bakın geçen sene bu elemanlar zorla şampiyon yapıldı bizse kasten doğrandık. Fikstürle olsun hakemle olsun. Konya maçı gibi bir maç yaşasaydı gs maçı tekrar ettirdi. Ama hakemler pırlanta
Yazıklar olsun bu kayırmaya ağzını açmayanlara

?s=21

şimdi bu bize nasıl dezavantaj oluyor onu merak ettim şl maçına dinlenip çıksalar ne olur
4 maç dinlenip çıkacaklarsa daha iyi değilmi şl dönüşüde 3 gün dinlenme şansları olacak
olmayacak bile iki günü yolda geçiyor gelip deplasmana gidiyorlar
şl öncesi içerde oynayacaklarsa şl dönüşü deplasmana gidecekler demektir. burda bize karşı nasıl bir dezavantaj olduğunu
çözemedim.
Lokomotifle oynayıp akhisar deplasmanına gidiyor
porto deplasmanından gelip antalya deplasmanına gidiyor
schalke ile oynayıp malatya deplasmanına gidiyor
fenerle oynayıp schalke deplasmanına gidiyor dönüp kayseri deplasmanına gidiyor
lokomotif deplasmanından dönüp bize geliyor
porto ile oynayıp başak deplasmanına gidiyor
ben burda avantajlı bir durum göremiyorum öncesinde içerde oynadığı için
deplasman dönüşleri çok yıpratıcı olacak ve yıpratıcı maçlar oynayacaklar
tam tersine bizim fikstür bayağı avantajlı olmuş bizim tek sıkıntı gs maçı
pazar olması perşembe dönüp pazar oynayacağız en uzak deplasmandan geleceğiz
ama beşinci hafta gruplarda rotasyon yaparız. birde sürekli cuma oynamaları seyirci durumunuda etkiler
ben takvimi beğendim bizim için rahat olmuş
perşembe içerde sarpsborgla oynayıp pazartesi fener deplasmanına gidiyoruz fenerde deplasmandan gelecek
fener deplasmandan geleceği için mecbur pazartesine almışlar maçı buda bize avantaj sağlamış
bizimle oynayacakları için mecbur rotasyonda yaparlar kötü bir sonuçla gelirlerse kebap olur

Çevrimiçi Necmi

loris karius vs altınordu

her topu yumruklamıyor tutup eliyle çok hızlı oyunu başlatıyor bu bize çok avantaj sağlar direk haraketlenen oyuncuya atıyor topu tam sevdiğim türde kaleci ceza sahasına hakim
bana fabriyi şimdiden unutturdu. a klas diyordum ama biz elit bir kaleci almışız bu
adam bize nasıl geldi hala inanamıyorum ve 25 yaşında daha kirayı falan boşverip
hemen bonservisini almalıyız yoksa elimizde kalmaz oyuncuyla uzun süreli kontrat yapmadıysak eğer.
iki sene sonra büyük bir takıma gider. bizim olursa gene gider ama büyük transfer kazandırarak gider :D

her topu yumruklamıyor tutup eliyle çok hızlı oyunu başlatıyor bu bize çok avantaj sağlar direk haraketlenen oyuncuya atıyor topu tam sevdiğim türde kaleci ceza sahasına hakim
bana fabriyi şimdiden unutturdu. a klas diyordum ama biz elit bir kaleci almışız bu
adam bize nasıl geldi hala inanamıyorum ve 25 yaşında daha kirayı falan boşverip
hemen bonservisini almalıyız yoksa elimizde kalmaz oyuncuyla uzun süreli kontrat yapmadıysak eğer.
iki sene sonra büyük bir takıma gider. bizim olursa gene gider ama büyük transfer kazandırarak gider :D

fabri güven veriyordu ama bazen acaba mı dedittiriyordu :)

Karius ile daha o duyguyu hiç yaşamadım :D

Ok gibi yerden fırlıyor topu tutuyor ayakları iyi elleri iyi ön libero gibi :)

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

fabri güven veriyordu ama bazen acaba mı dedittiriyordu :)

Karius ile daha o duyguyu hiç yaşamadım :D

Ok gibi yerden fırlıyor topu tutuyor ayakları iyi elleri iyi ön libero gibi :)

Super kalecimiz oldu. 4-5 sene tutabilirsek efsane olur. Hic endiselenmiyorum, Tolga olsa topu elinde tutarken bile bir tedirginlik oluyor. :lol:

Çevrimdışı Librarius

Az once Mehmet Ayan ve Serdar Ali'nin programını izledim. Gundem olan GS'nin fikstür meselesini konuşuyorlar. Karakullukcu ve Ayan diyor ki "yahu tamam CL maçlarından once icerde oynamış GS ama bir de su boyutu var, son 24 sampiyonlar ligi maçından sonra da deplasmana gitmiş. Bir art niyet yok."  Karakter olarak vicik vicik olan Ayan'da diyor ki "bu tur aptallıklara, saçmalıklara inananlar var." Bak hödüğe bak.  Biz de şöyle soralım: "Madem son 24 CL maçından sonra deplasmana gitmişsiniz, bunu niye gundem de tutmuyorsunuz? Neden olay yapmiyorsunuz? Bu durumu sessizce geçiştirmeye veya kapatmaya calismaniz bile isin icinde bir oyun oldugunu gösteriyor.

Sonra tartisma GS-FB derbisinin cuma günü oynanmasına geldi, Yine Ayan diyor ki yahu neyi tartisiyorsunuz? Burda GS mağdurdur, Cuma günü taraftar toplamak kolay degil, orası cok yogun oluyor Cuma günü dedi. Uğur Karakullukcu "Cumartesi olabilir deyince," GS mağdur diyen Ayan birden fırladı "yahu GS Sali gunu CL macina çıkacak, Cuma günü oynanması lazım diye inledi. Uğur biraz utangaç bir sekilde "Gecen sene Besiktas ayni durumda FB ile Cumartesi maca cikmis, Sali gunu de Leipzig'le oynamış" deyince, yine Mehmet Ayan denen gevsek "yahu gecen yıl hata yapıldı diye ayni hata yine mi yapılsın istiyorsunuz" dedi. Herifin is ahlaki ve namusu bu kadar. Nokta.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı Librarius

son 6 maçımız girdiğimiz pozisyon sayısı 23 maç başına 4 pozisyon değil
açtığımız orta sayısı 180 miş
Beşiktaşın özeti bu işde

Quaresma ve Caner ayni anda oynadigi müddetçe orta ortalamamız hep yüksek olur. Ikisi de kendilerine gelen her topu iceri şişiriyor. Bakalım hoca nereye kadar tahammül edecek bu duruma.

Çevrimdışı Librarius

Hoca 2 hamleyle takimi bitirdi yine :D ya hasbinallah ahahahha

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senol hoca'nin oyuna müdahale etme algoritması belli.

1. Eger isler kotu gidiyorsa ve yenik durumdaysak: ortasahayi tamamen boşaltı forveti 3'luyor. Sonra da bol bol top şişirme. Yani kısaca buna "saldim çayıra mevlam kayıra" stratejisi diyoruz.

2. Ondeysek ama iyi oynayamiyorsak hemen Necip'i alıyor. Buna da "piston dustu taktiği" diyoruz.  :D

Çevrimdışı Librarius

Güven Yalçın ve Karius bana tamamdır dedirtti. Maçtan geri kalan angarya.. Genç stoperler de sanş buldu iyi oldu. Töre de daha istekli Lens de fena değil.

Karius cok buyuk bir fırsat transferi. CL finalinde yedigi o 2 gol olmasa yolu Turkiye'ye hiç düşmezdi. Allah utandırmasın. Bizi cok mutlu edecek bir kaleci. Kaliteli kaleci olmasının yanında takimin kollektif yakisikliligina da buyuk katki sağladı.

Çevrimdışı Librarius

Cl önceki her maçı cuma. bizi geçen sene ekseri cumartesi oynattılar Taner Karaman denen aksın iki yüzlü tavrını da ekleyeyim
bakın geçen sene bu elemanlar zorla şampiyon yapıldı bizse kasten doğrandık. Fikstürle olsun hakemle olsun. Konya maçı gibi bir maç yaşasaydı gs maçı tekrar ettirdi. Ama hakemler pırlanta
Yazıklar olsun bu kayırmaya ağzını açmayanlara

?s=21

Bugun kirmizi çizgi programında demek ki yalan söylediler. Guya Senol hoca "maclarimiz niye Cuma oynatılıyor" diye serzenişte bulunmuş gecen yil. Senol hoca gercekten boyle bir şikayette bulundu mu?

Çevrimdışı Librarius

nereye alıyorlar ellerinde harcayabilecekleri 400 bin euro var
alabilseler love u alırlardı. hele devre arası kolaymı adam almak
kaldıki forvet çok yüksek maaş verip bedelsiz alabilirlerse ancak alırlar yoksa kiralık bile alamazlar
biz işimize bakalım takım otursun bir an önce rakipsiz kalırız
ama yine böyle boş beleş puanlar dağıtırsak ilk yarıda veda ederiz

Ek olarak Love'i alsalar bugun icine düştükleri kaostan uzak dururlardı. Yonetime buyuk tepki var ve her puan kaybında bu kaos büyüyecek.

Çevrimiçi Necmi

Bugun kirmizi çizgi programında demek ki yalan söylediler. Guya Senol hoca "maclarimiz niye Cuma oynatılıyor" diye serzenişte bulunmuş gecen yil. Senol hoca gercekten boyle bir şikayette bulundu mu?
ben cuma oynamamayı her türlü tercih ederim bela oluyor bize cuma maçları
şenol hoca sanırım söylemişdi bir kere

Çevrimiçi Necmi

Karius cok buyuk bir fırsat transferi. CL finalinde yedigi o 2 gol olmasa yolu Turkiye'ye hiç düşmezdi. Allah utandırmasın. Bizi cok mutlu edecek bir kaleci. Kaliteli kaleci olmasının yanında takimin kollektif yakisikliligina da buyuk katki sağladı.
neden beklendi deniyor mesela biz beklemeseydik son güne kadar ne kariusu alabilirdik nede ademi
zar atıyoruz kaliteli oyuncu için doğal olarak iyi bir bonservis için yada oyuncu daha iyi bir takım için son ana kadar bekliyor
sen olmamışı topluyorsun adem en az karius kadar önemli bir transfer belkide daha önemli birde forvetle taçlandırabilseydik
mükemmel olurdu. ama kimse farkında değil dorukhan ve güvenle umut transferleride önemli transfer.
roco da bazı arkadaşlarda hayal kırıklığı oldu ama şili milli takımına sıradan bir oyuncu yükselemez biraz sabretmek lazım.
boş adam değil iki maçla değerlendirilmez. ışık görmeseler 6 aylık planla transfer yapmazlar.
maaşı düşük bonservisi yok hiç bir riski yok sabredilir.
iyi bir transfer dönemi geçirdik forvet ve sağ bek eksiğimiz var ademin performansına göre belkide forvet eksiğimiz olmayacak
oyunu merkezden öne yıkarsak negredoda love da iyi iş yapar yavaş diyoruz ama yavaş olmaları geri çekilip uzun top orta oynadığımız için
oyunu yıktığımızda hıza ihtiyacımız olmayacak

Çevrimdışı Librarius

Masallah de abi. Keyifle izliyorum. Kimbilir ne iyilik yaptık ki adam CL finalinde o hataları yapti. Yoksa yolu duraya düşmezdi.

Çevrimdışı Librarius

ben cuma oynamamayı her türlü tercih ederim bela oluyor bize cuma maçları
şenol hoca sanırım söylemişdi bir kere

Ayni fikirdeyim abi. Cuma maçlarından nefret ediyorum. Kesinlikle bize yaramıyor. Gecen yıl icerde oynadigimiz Akhisar ve deplasmanda oynadigimiz Konya maçlarından sonra kafamda Cuma maclarinin uğursuzluğuyla ilgili bir şüphe kalmadı.