Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 108 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2679326 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

Twitter'da gördüğüm bir paylaşım.. Pepe neden uzun oynuyor diyenlere cevap olmuş. Adamdan pas alacak biri yok ki..

Çevrimdışı zbrnsky

Genç yaşta katara gönderdiğimiz oyuncudan 35 yaşında beklenti nedir ? Yenilen golde yerde oturuyor.
Flamengoya gideceğim diye kafasını boyayan oyuncudan beklentimiz nedir? Zoraki oynuyor bitik durumda.
Müzmin sakat sağbekin varken yerine neden adam alınmaz?
Tolgay,Oğuzhan kaçak dövüşürken defansa yardıma gelmezken ve her defasında defanstan uzun topla çıkılırken buna neden önlem alınmaz?
Necip sevdasının nedeni nedir?
Lens-Töre gibi oyuncular neden forma şansı bulamıyor?
Yeni transferin kadroya girmesi için minimum 5 maç beklemesi mi gerekiyor?
Kulüp takımı çalıştırmayı düşünmeyen ve milli takımı çalıştırmayı düşünen bir teknik direktörle uzun vadeli plan yapmanın neresi mantıklı?

Bu sene şampiyonluk hayal.Radikal kararlar alınmalı.En kısa zamanda teknik direktör değişmeli.
[ Son Düzenleme: 03 Eylül 2018, 11:10:43 zbrnsky ]

Çevrimdışı yoruk

Avcı ve Q7 den korkuyor söylemlerine katılmam mümkün değil.
 Neyse duruma gelecek olursak.Vida-Medel iyi oyuncular tabi ki ama şu ortamda olmuyorlar.Geçen senede belliydi bu senede görülüyor.Vida daha bizimle kamp yapmadı.Halen oyunu tanımaya çalışıyor ?

Loris
GG-Pepe-Medel(x)-Adriano
Atiba-Ozi
Adem
Lens-Negredo-x

X yerine rakibe göre formuna göre adam gelir.Yeri gelir Ozi orada oynar ,Babel oynar ,Q7 oynar.Töre'yi ben olsam ben de oynatmam direk.Henüz olmaz.

Off çok sıkıntılı çok.Hocaya kızdığım tek şey inat etmesi ve başka formatlar denememesi.Yoksa Necip girdi korkaklık yaptı falan katılmıyorum.Yönetime yazarım önce bu sıkıntıları.Sonra hocaya yazarım.Bireysel olarak oyuncu performanslarımızda ileri derece sıkıntımız yok bizim.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

iç sahada geçen sene gs nın yaptıgı gibi çok iyi biri istatistik yapmamız lazım. yoksa daha deplasmanlarda böyle çok puan kaybedecegiz. geçen sezon gs deplasmanlarda kötüydü. ama iç sahada 17 maçta 49 puan almışlardı.

zaten 15 iç saha maçımız kaldı. 14 tanesini mecbur kazanacagız. ya da deplasmanlarda basaksehiri falan yeneceğiz ama böyle bir ihtimal yok.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

bence orta sahada tolgay oguzhan ljajic şeklinde oynamalıyız.

medel stoperde pepe ile oynamalı.

bence orta sahada tolgay oguzhan ljajic şeklinde oynamalıyız.
medel stoperde pepe ile oynamalı.

Katılmıyorum. Herkes yerinde oynasın. Orta sahanın yumuşaklığı ve kanat yerine pasa dayalı hücum edersek zaten Pepe Vida bu kadar rakiple başabaş kalıp kötü görünmez.. Ayrıca Vida'yı yedeğe çekmek adamın fiyatını iyice dibe vurdurur. Kesilecek biri varsa bence o Tolgay olmalı..

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Katılmıyorum. Herkes yerinde oynasın. Orta sahanın yumuşaklığı ve kanat yerine pasa dayalı hücum edersek zaten Pepe Vida bu kadar rakiple başabaş kalıp kötü görünmez.. Ayrıca Vida'yı yedeğe çekmek adamın fiyatını iyice dibe vurdurur. Kesilecek biri varsa bence o Tolgay olmalı..
zaten her şekilde gol yiyoruz ve orta saha boş kalıyor.

16 17 sezonunda son 3 4 hafta tolgay oguzhan talisca şeklinde oynamış ve müthiş verim almıştık.

bu şekilde yine çok verim alacağımızı düşünüyorum. en azından iç saha maçlarında böyle oynamalıyız.

Çevrimdışı Dr.Zeck

pepe vida kalsın kalmasınada pepe çok basit çalımlar yemeye başladı..

ben atibayı bu kadar arayacagımızı düşünmemiştim.. arkadaş adamın pozisyon alışı bile farklıymış.. o varken ortadan zor geliyorlardı şimdi ise yol geçen hanı gibi..

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Şu an Atiba' ya bel bağlayanlara şunu sormak istiyorum.

Eğer Atiba hocanın oyun planlamasında yer alsaydı, sezon bitiminden imzaladığı döneme kadar 700 bin euroya süründürür müydük?

Benim tahminim çok net biçimde hocanın oyun planında Atiba olmadığı için yönetim de çok rahat davrandı.
Peki şimdi gel bizi kurtar Atiba' mı diyeceğiz?

Plansızlığın bu kadarına ne ad verilir bilemedim?

Çevrimdışı Ömer Kaan

Tolgay aynı Quaresma gibi bu takımın A planı içerisinde yer almamalı, gerekirse son 30 dakika görevlendirilmelidirler. Bu takımın ortasahasi Atiba(Medel)-Oğuzhan-Adem'dir. Kanatları Babel-Lens'tir. Babel kesilemez, üzgünüm şu anki durumundan nefret etsem de babel kesilirse takimin gol atması için ilhan hocamın sahaya girmesi gerekir. Ne zaman golleri sıralayan bir forvetimiz olur o zaman düşünürüz. Her maç birer tane bırakan forvetimiz olsa 4 puan fazlamız vardı.

Çevrimdışı Ömer Kaan

Bir lafım da Larin'e, bu çocuktan hiçbir şey olmaz diyorlar pek katılamıyorum ama şu bi gerçek ki bu takımın 3. forveti olması gerekiyor en az 1 sene boyunca. Burdan bile planlamanın ne kadar berbat olduğunu çıkarabiliriz. 

Çevrimdışı caner.eryigit

Sinirden acayip dağıldım da buz gibi penaltımız yine güme gitti saolsunlar izleyipte vermediler yine..biz yine sus pus olmaya devam oyna güzel...daha çok olur nasıl olsa kimse dile bile getirmiyor biZden başka.ben kötü olabilirim arkadaş o benim problemim izlediğin şeyi neden vermiyorsun maç 2-0 olacak orada...

Çevrimdışı Ömer Kaan

Sinirden acayip dağıldım da buz gibi penaltımız yine güme gitti saolsunlar izleyipte vermediler yine..biz yine sus pus olmaya devam oyna güzel...daha çok olur nasıl olsa kimse dile bile getirmiyor biZden başka.ben kötü olabilirim arkadaş o benim problemim izlediğin şeyi neden vermiyorsun maç 2-0 olacak orada...

Ben hakem hakkında konuşmuyorum artık. Hepsi pırlanta gibi çocuklar sonuçta bize laf etmek düşmez.

Çevrimdışı Nartallo

Her konuştuğunda iyi futbol, güzel futbol oynamaktan söz eden, iyi maçlardan sonra bile daha iyi oynama hedefinden bahseden Hocamız, iki senedir orta alanı bypass eden uzun top oynama, ver Querasma’ya ortalasın kolaycılığından bir adım ileri götürmedi takımı.

Rıza Çalımbay denen şahsın “Basit goller yedik” sığlığında ve kolaylığında açıklamalar yapıyor kaç maçtır. Puan kaybettiğimiz maçlardan sona futbolcular iyi oynadı, kötü oynadı açıklamaları kötü futbola teşhis koymadığını, dolayısıyla çare üretmeyeceğini gösteriyor.

Tamam transferler gecikiyor, eksikler var kabul ama stoperinde 2B liginden adam oynatan, hücumcuları 20 yaşında çocuklar olan, maaşları yatmayan Antalya ile iki gün önce kalecisini ve sol bekini göndermiş, orta sahasında genç oynatan, toplama takım hüviyetindeki Bursa’ya 5 puan kaybedemez Beşiktaş takımı. Yenen 4 gol var. Bu iki takım iddia ediyorum ilk ona giremez bu sene.

Beşiktaş takımının hocası dün gelmedi, nerdeyse 150’den fazla maç oynadı bu takım bu hoca. Kadrosu genç desen değil. Amatör takımlar gibi poziyon hataları yapıyoruz, orta sahada dolmayan bir boşluk var, bazı topçular iyi oynarken öbür hafta yedeğe çekiliyor, bazıları her türlü disiplinsizliği yapmasına karşın öbür hafta yine 90 dakika sahadalar. Tadımız kaçmasın anlayışıyla forma dağıtılıyor.

Velhasıl hoca hem kafa olarak, anlayış olarak iyi sinyaller vermiyor. Kafa yormuyor, üretmiyor, aynı kadrolar, ezbere değişiklikler, aynı açıklamalar.

Hocanın motivasyonu yok,başkanın motivasyonu yok. Bu seneyi kaybetmek bizi tekrar Fedaya götürür, herkes aklını başına alsın, gidişat iyi değil, kimse de vazgeçilmez değil.

[ Son Düzenleme: 03 Eylül 2018, 11:45:14 Nartallo ]

Çevrimdışı worns

Bir diğer sorun da hocanın eline boşu boşuna geniş kadro verilmesi, kendisi en sıkışık trafiklerde bile rotasyon yapmıyor.

Pepe hata yapıyor. Tamam da bu adam yazı doğru düzgün dinlenmeden dünya kupasında geçirdi. Yaşı belli. Bir de üstüne daha sezon başında üç günde bir maça çıkarıyoruz. Quaresma zaten ideal planda bölüm bölüm kullanılabilecek oyuncuya dönüştü. Onu da istisnasız her maç 90 dakika kullanıyoruz. Bu mevkilerde yeterli kadro derinliği var kağıt üzerinde ama hiç bir faydasını gördüğümüz yok.

Teknik yönetimin hiç bir konuda planı yok. Saha içinde bir planı olmadığı gibi kadro kullanımı konusunda da bir planı yok. Fikstürünün sıkışık olacağı belli. Pepe gibi oyuncuların maç planlaması yapılarak zaman zaman dinlenmeler bırakılarak kullanılması gerekiyor. Bu kadar maç yükü üzerine binen bu yaşta bir oyuncunun performans dalgalanmalarına ancak böyle önlem alırsınız.

Çevrimiçi underworld

Atiba stoperlerin yanına gelip topu alıp dönebiliyordu.
En kötü faul alıyordu.
Ama atiba yan pas yapıyor yeaaa...

Top yerdeyken biz iyiyiz fakat top havalandığında bütün defolarımız ortaya çıkıyor.

Kaleden başlayarak ayağa yerden paslı oyunumuza geri dönmeliyiz.

Çevrimdışı worns

Atiba stoperlerin yanına gelip topu alıp dönebiliyordu.
En kötü faul alıyordu.
Ama atiba yan pas yapıyor yeaaa...

Top yerdeyken biz iyiyiz fakat top havalandığında bütün defolarımız ortaya çıkıyor.

Kaleden başlayarak ayağa yerden paslı oyunumuza geri dönmeliyiz.

Biz ise işler kötüye gittikçe uzun top işini kademe kademe geriye taşımakla sorun çözeceğimizi sanıyoruz.

Pepe-Vida şişiriyor diye dertlenirken ikinci yarıda planı değiştirdik. Karius'a bütün topları olabildiğince uzun attırdı hoca. Hücum ihtimalini tamamen rastlantılara bıraktık. Orta sahayı pas geçmeye bayılıyor diyorduk yeni çözümü defansı da pas geçmek olursa şaşırmayalım.

Çevrimiçi underworld

Hey Allahım yarabbim, her kes her şeyın farkında bir Şenol hoca diğil.
Olayın vehametini özetleyen bir kare

Çevrimdışı Ömer Kaan

Çare belli
Gelsin bakalım. Alıştı basaksehirde istediği her şeyi yapan bir yönetimden sonra burda 3 sezon sağ bek ister artık.

Rakipler çatır çutur puan kaybederken şu çizdiğimiz tabloya bakın  :s20: :akuma:

Çevrimiçi underworld

Doğru.

Alt ligten gelen dos attamahı stoper yapmak zorunda kalması bizim için pek uzak değil.
Gelsin bakalım. Alıştı basaksehirde istediği her şeyi yapan bir yönetimden sonra burda 3 sezon sağ bek ister artık.

Çevrimdışı Ömer Kaan

[/mg]https://i.hizliresim.com/yqW85n.png[/img]

Rakipler çatır çutur puan kaybederken şu çizdiğimiz tabloya bakın  :s20: :akuma:
Yalnız şu tabloda önümüzdeki 5 macta 5 puan falan almamız isten bile değil.

Çevrimdışı Ömer Kaan

Doğru.

Alt ligten gelen dos attamahı stoper yapmak zorunda kalması bizim için pek uzak değil.
Uefadan veya kupadan ilk turda elediginde ne yapacağız? 

Çevrimiçi underworld

Uefadan veya kupadan ilk turda elediginde ne yapacağız?
Şimdiki durumdan farklı olmaz.