2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3500669 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimiçi Necmi

bu hamle üzerine sadece 25 mi  :money:
Bu harakete @İhsan 260 M değer biçmişdi

Çevrimdışı tangaz

Hırvatistan iki stoperede oyun kurdurmuyor, Vida'ya öyle bir görev verseler değerini düşürürler, adama verdiğin görev ve yapısının ona sağladığı uyumun başarısı direk futbolcunun değerini belirliyor

lovreni de beğendim
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı annoca

25 milyon €  :bandit:
gelsin paracıklar  :ishock:

Çevrimdışı tangaz

Bu harakete @İhsan 260 M değer biçmişdi

hediye paketi yapalım mı nereye gönderiyoruz  :D
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı sozkul

İlaveten Oğuzhan benim için oyunu başkalaştıran özel oyuncu. @AvrupaKartalı

Kendisi için gitmesi lazım @atalay , yakında ıslıklarlar diye korkuyorum, hem stat içinde hem burada tepki büyük..

Çevrimiçi Necmi

Hırvatistan iki stoperede oyun kurdurmuyor, Vida'ya öyle bir görev verseler değerini düşürürler, adama verdiğin görev ve yapısının ona sağladığı uyumun başarısı direk futbolcunun değerini belirliyor
Elindeki oyuncuya göre sistemini kurarsın elindekileri oyuncuları bir kenara koyup ben orta açacağım sürekli
diye ısrar etmezsin. Biz ondan kaybettik bunlar önceki senede bas bas bağırıyordu ama şampiyonluk gelince üstü örtüldü.
bu sene bütün çıplaklığıyla çıktı ortaya. aynı kafayla kimi alırsan al seneyede farklı olmayacaktır.

Çevrimdışı tangaz

Kendisi için gitmesi lazım @atalay , yakında ıslıklarlar diye korkuyorum, hem stat içinde hem burada tepki büyük..

tepkinin her kuruşunu hak ediyor

Çevrimiçi Necmi

stadda ıslıklanmaz stad taraftarı öyle bir taraftar değil en fazla homurdanırlar.
uğultu falan olur. Kupa maçıda yokki ergenler gitsin ıslıklasın

Çevrimiçi Necmi

zaten gitmez gidemez kim alır onu bu kafayla Beşiktaş formasını giyiyorsun ya bu nimet
biraz çalışsa çok değil biraz  o yetenekle fark yaratır ışıl ışıl parlar

Çevrimdışı sozkul

tepkinin her kuruşunu hak ediyor

Katılmıyorum, sizi hürriyet paklar. 😀

Çevrimdışı tangaz

konu dışı olacak ama pazar için tahminleri alayım beyler  :iblush:

Çevrimdışı tangaz

Katılmıyorum, sizi hürriyet paklar. 😀

kayseriye o golü atmalıydı savunulacak tarafı yoktu bu sene

Çevrimdışı sozkul

Üç yılı aşkın süredir yazıyorum son zamanlar dışında çok fazla geri dönüş de aldım. Fakat şu oyun düzeni içerisinde oyuncuların değer bulabileceğini anlatamadım. Oyuncu performansları  düz bir çizgi üzerinde statik değil. Aldıkları küçük rol değişimleri, kafasını kaldırdığında çehresindeki isimlerden bir-ikisinin değişmesi, ekstradan oynanabilecek iki hücum seti, oyun merkezindeki değişiklikler veya savunma organizasyondaki nüanslar sana bambaşka bir oyuncu izletebiliyor. Elbette özünde var ki izletiyor. Bu sözü başkasından alıntılıyorum ama her seçim aynı zamanda bir vazgeçiştir. İlaveten geri dönüş ilk zamanlara kıyasla azaldığına göre ilgiyi kaybetmişiz. Kapatıyoruz.

Aaa naaptın @atalay , zaten durum sıkıntılı forumu kurtarmaya çalışıyoruz.
Dinlenme molası olurda kapatıyoruz ne demek. Burası sensiz olmaz.
Bir hafta dinlen en kötü yarı finallerde burda ol lütfen.

Çevrimiçi Kapkarakartal

Neyse iyi oldu Arjantin'e Şampuanali güzellemeleri biter artık bide tepik yer büyük takımla orta ve orta üstü sınıf takımlara futbol oynatmak farklıdır. Büyük takımla finalde kaybetsen dahi başarısız sayılırsın, diğer segmentteki takımlarla öyle değil 2. tura kaldınmı hemen seni büyük liglerin büyük takımlarına yazmaya başlayıp o ülkenin gastelerinde kral tacı takılmış ilk sayfaya posterlenirsin. Tac dedimde Aykutun tacını verdik mi ?

Çevrimdışı sozkul

kayseriye o golü atmalıydı savunulacak tarafı yoktu bu sene

Hoca tüm formsuzluğuna rağmen onda ısrar etseydi bu sene en kötüsü aynı puanda bitirirdik.
Bir kez bile  Ozi yi fazladan orta sahaya alıp Taliscayı direk santrafora çekmedi. Negredo ve Love sahada yokken tabiiki.
Bu bir örnek, ozi'li konfigurasyonlarla denenebilecek ama hiç denenmemiş çok kombinezon var.

Çevrimdışı kyiv

Her türlü eksisine, çalışmamasına rağmen Oğuzhan, Adriano ile birlikte açık ara takımın en zeki oyuncusu. Araya pasları, en öldürücü noktadaki adamı görebilme yeteneği bir Sergen olmasa da onun futbol zekasına en yakın isim.Oğuzhanın satılmasına karşıyım konsantrasyonu azaldığında adam akıllı ıslak odunla bütünleştireceksin.

Bu sene şenol Güneş Oğuzhanın formunu yükseltecektir.

Çevrimdışı tangaz

Hoca tüm formsuzluğuna rağmen onda ısrar etseydi bu sene en kötüsü aynı puanda bitirirdik.
Bir kez bile  Ozi yi fazladan orta sahaya alıp Taliscayı direk santrafora çekmedi. Negredo ve Love sahada yokken tabiiki.
Bu bir örnek, ozi'li konfigurasyonlarla denenebilecek ama hiç denenmemiş çok kombinezon var.

ozziyi parlatacak şeyleri hoca seçmedi kabul ama sahada olduğu anlarda da kendisi, kendisini tükaka etmek için çok çaba sarf etti be abi

Çevrimdışı sozkul

Her türlü eksisine, çalışmamasına rağmen Oğuzhan, Adriano ile birlikte açık ara takımın en zeki oyuncusu. Araya pasları, en öldürücü noktadaki adamı görebilme yeteneği bir Sergen olmasa da onun futbol zekasına en yakın isim.Oğuzhanın satılmasına karşıyım konsantrasyonu azaldığında adam akıllı ıslak odunla bütünleştireceksin.

Negredo da çok zeki, zeki futbolcu neyi yapıp yapamayacağını iyi bilen futbolcudur,  yapamayacaklarının farkında olunca çok güzel duvar oluyor.

Çevrimdışı tangaz

ben de her türlü olumsuz görüşüme rağmen tolgayı satıp üstüne de bişiler koyup yeni bir 10 değil yeni bir 8 alıp ozzili çift 8li birşey istiyorum arkalarında da yeni bir atiba zira medel o rolün adamı değil

Çevrimdışı atalay

Katılıyorum. Oyun seçimiyle ilgili teknik direktörü ile bir konuşma yapmalı. Buna göre kendi kariyeri için en doğru kararı almalı. Ayak tekniği, topla çıkışları ve karar mekanizması önemli. Burada oyuncu kalitesi mühim. Keza rakibin ön alan baskıları da. Hırvatlarda Mandzukic bu işi çok iyi yapıyor. Fakat Beşiktaş elinde Medel, Adriano, Gönül hatta Fabri ayaktan top alabilecek Oğuzhan-Atiba varken de geriden muntazam oyun kurmayı tercih etmedi. Hatta Pepe ve Caner gibi çıkış paslarını daha uzun metrajlı kullanmayı seven oyuncular var. Bunlar bu konuda ligin üzerinde oyuncular. Pepe uzun vuruyormuş. Vurdurma. 10 yıl Real'de oynadı. Taktik zekası yüksek. En fazla ikinci maçın sonunda geriden oyun kurma adına bir metot sunarsınız. Vurmaz. Aynı Pepe İspanya maçında iki kez planlı yüksek vurdu ve iki gol çıkardılar. Plan önemli. İtalya'nın 2016 planı Pelle'ye atılan yüksek açılı paslar üzerine kuruluydu. Bonucci böyle kullanılır. Eder, sekeni topluyor-kenar bekine oyunu açıyordu. Vücuduna atıp-sekenleri alacak böylelikle rakip sahaya yerleşecek oyuncu personelin yoksa zaten neden uzun vurduruyorsun. İki sezon boyunca Quaresma'nın vücuduna atıp-yerleşerek oynayabildik. Bu tek plan olunca sorun ama plan. Daha kale vuruşunda iki stoper çizgiye açılıp, birisi aralarına girip first line oluşturmuyorlar. Çünkü kenardan böyle bir talep yok. Fabri'yi izleyin. Lyon'daki golden bu yana bölgeye gelişigüzel şişiriyor. Her maç bu şekilde 15-20 tane top kaybedeceğine sezon içinde iki tane daha gol yedirsin ama sorunu çözmüş olun. Başakşehir; Volkan, Epureanu, Attamah gibi yetersiz personeller ile Berizzo gibi ön alan baskıları güçlü Sevilla karşında bu sebepten dolayı çok da pozisyon vermesine rağmen sabırla pas açıları buldu ve geriden oyun kurdu. Sezon sonuna kadar da sürdürdü. İki takımı totalde karşılaştırmıyorum. Tercih. Personel yetersiz ama oynuyorlar, oynamaya çalışıyorlar. Aynı Caner'in ilk Porto maçındaki çıkış ve geçiş paslarındaki başarısını veya iki sezon boyunca Adriano'un iç gibi oynadığında pas istasyonu olabildiğini de gördük. Bunu düzenli tercih edip-etmemek teknik direktörün elinde. Personel önemli ama saha yerleşimi daha önemli. Önde bağlantı oyuncusu yok. Derinlik veren yok. İki kenar arası 55-60 metre. Stoperi taç çizgine kadar çıkarıp-Atiba'yı üçüncü adam olarak koysan da birisi kaleciden alıp-Quaresma'nın vücuduna atacak. Çünkü hareketli-alan, aldıktan sonra de marke vaziyete geçip-tekrar isteyen, alan boşaltıp-koşu atan oyuncu sayısı az. Antrenmanda bunu istemezsen oyuncu da işin kolayına kaçar uzun vurur. CL'de iki kenar arasında koşturmak-basit paslar ile oynayıp-kenardaki oyuncuyu 1v1 bırakmak bir plan ise ve her seferinde sonuç verdi ise bu da öyle. @sozkul
[ Son Düzenleme: 22 Haziran 2018, 13:04:25 atalay ]

Çevrimiçi mellfred

İyi bir Oğuzhan-medel ortasahası açık ara ilgin en iyisidir. Avrupa’da bile üst seviyedir
ama ama ama...
Oğuzhan ikinci Sergen vakası olacak gibi Sergen de potansiyeline erişemedi. beriki de çok ciddiye almadı hala

Çevrimdışı annoca

ben de her türlü olumsuz görüşüme rağmen tolgayı satıp üstüne de bişiler koyup yeni bir 10 değil yeni bir 8 alıp ozzili çift 8li birşey istiyorum arkalarında da yeni bir atiba zira medel o rolün adamı değil
emre akbabayı istiyorum ben. ozzyle beraber yeri gelir 8 oynayarlar yeri gelir 10 numara oynar.

Çevrimdışı kyiv

Negredo da çok zeki, zeki futbolcu neyi yapıp yapamayacağını iyi bilen futbolcudur,  yapamayacaklarının farkında olunca çok güzel duvar oluyor.

Evet Negredo da zeki futbolcu lakin pozisyonu icabı onu golle değerlendirmek zorunda kalıyoruz. Kanatlardakilerden Quaresma ve Lens de gole uzak kalınca gol kısırlığına girdik.Bu durumda kabak haklı olarak Negredonun başına patladı. Yoksa Lens 7,8 gol Quaresma 10+ gol olsaydı eminim Negredo bu kadar göze batmayacaktı. Ayrıca Tolgay ve Oğuzhandan da gol anlamında sıfır katkıyı unutmamak lazım.

Çevrimdışı tangaz

emre akbabayı istiyorum ben. ozzyle beraber yeri gelir 8 oynayarlar yeri gelir 10 numara oynar.

anadolu takımlarından gelip de iyi iş çıkaran oyuncu son yıllarda malesef yok bende akbabaya sıcak bakıyorum ama kuşkularım da yok değil

Çevrimdışı kyiv

anadolu takımlarından gelip de iyi iş çıkaran oyuncu son yıllarda malesef yok bende akbabaya sıcak bakıyorum ama kuşkularım da yok değil

Bonservis ve alacağı para çok önemli. Takım içi dengeyi bozmamalı. Türkiyeden hiçbir futbolcunun bonservisi bana göre 3 milyondan fazla etmez.

Etiketler: