2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 245 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3476996 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı terapati

Sezonun ilk maçıdır, antrenman programı yoğundur, futbolcular yorgundur vs gibi söylemler işin bahanesidir gözümde. Şenol Hoca'nın oyun prensibi belli, dışına çıkmayı sevmiyor malesef. Dün izlediğimiz sayısız orta, geçen seneki oyun haricinde başka bir şeyler denemiyor olmamız bahanelerle açıklanamaz.

Gözlemlediğim kadarıyla bu takımın sağlam bir organizatöre, sağlam bir golcüye ve belki de en önemlisi sağlam bir kaç tane oyun planına ihtiyacı var. Sadece "golcü" için serzenişte bulunan arkadaşlar, bu saydığım diğer ihtiyaçları görmezden geliyorlar. Bu şekilde devam ettiği sürece kapanan lig takımlarına gol sıkıntısı çekeceğimiz ve hatta kontraya organize çıkan takımlara karşı büyük hayal kırıklığı yaşayabileceğimizi görmek işten değil. Larin'i çıkarın, yerine size açık çek, kimi istiyorsanız yazın dünkü maçta daha kaç gol atardık?

Şenol Hoca'yı çok severim ancak; rakibin kapasitesi belli, hem resmi maç hem de antrenman maçı havasında oynayabiliyorken, halen Mustafa Pektemek'i oyuna sürmek benim gözümde işi ciddiye almamaktır kim ne düşünürse düşünsün.

Velhasıl dünkü maçı sıradan bir hazırlık maçı olarak kabul edip, önümüzdeki maçlardaki durumu göreceğiz. Ancak artık sizce de bir "ışık" görmek gerekli değil mi ilerisi için? Bu yazdıklarım kimse tarafından karamsar olarak nitelendirilmesin; ruh halimin betimlemesi yapmıyorum, gördüğüm manzaranın kendimce tarifini yapıyorum. Yapılan ortaları gördükçe gerçekten benim kadar rahatsız olmadıysanız zaten demek ki aynı resmi görmüyoruz.

Umarım yanılıyorumdur, Hoca'nın başka planları da vardır da; saha suni çimdi, hava soğuktu, yolculuk çok sarsıntılıydı, oyuncular çok yorgundu, kafalar başka yerdeydi... o yüzden böyle oynadık ama daha iyi olacağız...

Çevrimdışı mrred

bahsettiğim skor katkısı değil zaten @atalay mantalite... box to box oynaması lazım... önceden ortasaha yayında dönüp duruyordu... artık biraz daha kendini ileriye taşıyıp rakip cezasahasına basması lazım... neden bir gerard olmasın  :D :D olamazda hayal işte...
Aslında 14.parsel içinde yer alan half space bölgesine toplu ya da topsuz koşu atması gereken iki tane 8 numara bu işi çözer. Oğuzhan pas açılarını görmesi ve pas zamanlaması bakımında nerdeyse elite seviyede oyunu kesinlikle bilerek oynuyor ama Tolgay'da bu yok işte o sadece savunmanın önünden topu alıp pas dağıtmayı seviyor. Rakipler her zaman merkezi çok iyi kapatıyorlar merkezi açman için pas açılarını ve pas hızını çok iyi ayarlayabilen iki tane oğuzhanımızın olması gerekiyor.
The great gig in the sky

Çevrimdışı f_madida

Beşiktaş, Nacer Chadli'yi satın alma opsiyonuyla kiralamak için kulübü ve kendisiyle son pürüzleri gidermek üzere görüşmeleri sürdürüyor. (TRT Spor)

West Brom kume dusmus zaten, Championship oynayacagina bize gelsin. Hatta gelirken yanina Jose Salomon Rondon'u da alsin getirsin. 

The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı mrred

+olarak savunma arkasına koşu yapmayı bilen santrafora ihtiyaç var. Topun geliş açısına göre kendini iyi ayarlayan topu önüne almayı ve ilk çıkış zamanını iyi bilen bir santrafor ile skor katkısı en azından hücum çeşitliliğimiz olur. Eldeki santraforlar çok durağan. Larin'in dün akşam o gözle izledim her ne kadar rakip buna uygun bir savunma yapmasa da sanki larin de savunma arkasına koşu yapmayı pek bilmiyor oysaki elimizde bu tarz pasları atabilen çok iyi bir oyuncu var.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Ayrıca mevcut sağ kanat alternatiflerinde Q7 ve Lens arasında bir karşılaştırma yapılacaksa o da Lens'in Q7 den çok daha hızlı oluşu ve fakat Q7 nin kendisine atılan topları Lense göre çok daha iyi bir şekilde drippling veya pasa hazırlık şeklinde önüne alabildiği. Bu noktada Lens gerçekten çok geride, topu önüne alması ve bir sonraki harekete birleştirmesi o kadar kötü ki rakip savunma karşısında çok iyi bir görüntü çiziyor. Lensin de ilk çıkış anı ve devamındaki koşuda ivmelenmesi  büyük avantaj bu da Q7 de yok.Ayrıca bitiricilik konusunda da Q7 vuruş çeşitliliği bakımından çok fazla vuruş yapıyor gibi görünse de karar kalitesi ve şut hızı bakımından bence Lensten daha kötü durumda. Tam manasıyla birbirlerinin muadili değiller ikisinin de farklı özellikleri ve farklı oyunlarda farklı avantajları var. Ama oyunu oğuzhan üzerine kuracaksak ben Lensi tercih ederim .
The great gig in the sky

Çevrimdışı cursedofdragon

Ayrıca mevcut sağ kanat alternatiflerinde Q7 ve Lens arasında bir karşılaştırma yapılacaksa o da Lens'in Q7 den çok daha hızlı oluşu ve fakat Q7 nin kendisine atılan topları Lense göre çok daha iyi bir şekilde drippling veya pasa hazırlık şeklinde önüne alabildiği. Bu noktada Lens gerçekten çok geride, topu önüne alması ve bir sonraki harekete birleştirmesi o kadar kötü ki rakip savunma karşısında çok iyi bir görüntü çiziyor. Lensin de ilk çıkış anı ve devamındaki koşuda ivmelenmesi  büyük avantaj bu da Q7 de yok.Ayrıca bitiricilik konusunda da Q7 vuruş çeşitliliği bakımından çok fazla vuruş yapıyor gibi görünse de karar kalitesi ve şut hızı bakımından bence Lensten daha kötü durumda. Tam manasıyla birbirlerinin muadili değiller ikisinin de farklı özellikleri ve farklı oyunlarda farklı avantajları var. Ama oyunu oğuzhan üzerine kuracaksak ben Lensi tercih ederim .

ben töreyi.

Çevrimdışı mrred

The great gig in the sky

Çevrimdışı mylife1903

Lensi santrafor oynatacaksin islem cozulecek kendiliginden.
Fazla goze batmaz orda kamyonlan da gol atar
Yanina bi adam lazim bogusan iyi indiren gol de atan.
Gomez lens mesela harika olur bizim seviye icin

Çevrimdışı abdusta

Anlaşılan

Fikret başkan Güney amerika kökenli veya portekizce veya ispanyolca anadili olan genç oyuncular peşinde
parlatıp satacakmıyız?

saygılar

Çevrimdışı tuncaboylu

İnş doğrudur diyelim
aras özbiliz > istanbulspor. deniyor.
Bu seneki maaşı da bize kaçtı demek.

Neyse diyelim, başkanın hatalı nadir transferlerinden biri.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tuncaboylu

Beşiktaş, Nacer Chadli'yi satın alma opsiyonuyla kiralamak için kulübü ve kendisiyle son pürüzleri gidermek üzere görüşmeleri sürdürüyor. (TRT Spor)
Geçen seneyi boş geçirmeyen Ayew 1.5 milyon kiralama bedeli + 3.2 milyon Euro maaşla geldi.

Geçen seneyi boş geçiren Chadli için en fazla 700-800 bin kira ve 2 milyon maaş ödemeliyiz. Fazlası transferi negatife çevirir.

Çevrimdışı yaço58

Geçen seneyi boş geçirmeyen Ayew 1.5 milyon kiralama bedeli + 3.2 milyon Euro maaşla geldi.

Geçen seneyi boş geçiren Chadli için en fazla 700-800 bin kira ve 2 milyon maaş ödemeliyiz. Fazlası transferi negatife çevirir.

bunlar hem battık diyor hem 3.2 m maaş ve 1.5 kiralama bedeli veriyor ayrıyetten iki gence 4m ferdiye yine iyi para bu bataklıktan böyle çıkılırmı zor ali koç çakma fikret ormanlık yapmaya çalışıyor ama beceremez fazla sürmez bunların gazı ayewe o kadar para verdi ama adamlar sevinçten havalara uçuyor iflasları yakındır gerçekten fikret başkan çok başarılı maşallahı var bu 1 haftada da kaleci 10 numara ve forvette bombaları patlatırsa o zaman tutamaz bizi kimse

Çevrimiçi levitate

bunlar hem battık diyor hem 3.2 m maaş ve 1.5 kiralama bedeli veriyor ayrıyetten iki gence 4m ferdiye yine iyi para bu bataklıktan böyle çıkılırmı zor ali koç çakma fikret ormanlık yapmaya çalışıyor ama beceremez fazla sürmez bunların gazı ayewe o kadar para verdi ama adamlar sevinçten havalara uçuyor iflasları yakındır gerçekten fikret başkan çok başarılı maşallahı var bu 1 haftada da kaleci 10 numara ve forvette bombaları patlatırsa o zaman tutamaz bizi kimse
aziz yıldırım > ali koç

fikret orman > hepsi :d
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı yoruk

Aras kiralık gidecekse anlamı kalmaz ama.

Çevrimdışı Blackmd1

Çevrimdışı yoruk

Sezonun ilk maçıdır, antrenman programı yoğundur, futbolcular yorgundur vs gibi söylemler işin bahanesidir gözümde. Şenol Hoca'nın oyun prensibi belli, dışına çıkmayı sevmiyor malesef. Dün izlediğimiz sayısız orta, geçen seneki oyun haricinde başka bir şeyler denemiyor olmamız bahanelerle açıklanamaz.

Gözlemlediğim kadarıyla bu takımın sağlam bir organizatöre, sağlam bir golcüye ve belki de en önemlisi sağlam bir kaç tane oyun planına ihtiyacı var. Sadece "golcü" için serzenişte bulunan arkadaşlar, bu saydığım diğer ihtiyaçları görmezden geliyorlar. Bu şekilde devam ettiği sürece kapanan lig takımlarına gol sıkıntısı çekeceğimiz ve hatta kontraya organize çıkan takımlara karşı büyük hayal kırıklığı yaşayabileceğimizi görmek işten değil. Larin'i çıkarın, yerine size açık çek, kimi istiyorsanız yazın dünkü maçta daha kaç gol atardık?

Şenol Hoca'yı çok severim ancak; rakibin kapasitesi belli, hem resmi maç hem de antrenman maçı havasında oynayabiliyorken, halen Mustafa Pektemek'i oyuna sürmek benim gözümde işi ciddiye almamaktır kim ne düşünürse düşünsün.

Velhasıl dünkü maçı sıradan bir hazırlık maçı olarak kabul edip, önümüzdeki maçlardaki durumu göreceğiz. Ancak artık sizce de bir "ışık" görmek gerekli değil mi ilerisi için? Bu yazdıklarım kimse tarafından karamsar olarak nitelendirilmesin; ruh halimin betimlemesi yapmıyorum, gördüğüm manzaranın kendimce tarifini yapıyorum. Yapılan ortaları gördükçe gerçekten benim kadar rahatsız olmadıysanız zaten demek ki aynı resmi görmüyoruz.

Umarım yanılıyorumdur, Hoca'nın başka planları da vardır da; saha suni çimdi, hava soğuktu, yolculuk çok sarsıntılıydı, oyuncular çok yorgundu, kafalar başka yerdeydi... o yüzden böyle oynadık ama daha iyi olacağız...
Pektemek tercihini ben gol atar pas verir de daha rahat talibi çıkar Türkiye'den diye olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı yoruk

Lensi santrafor oynatacaksin islem cozulecek kendiliginden.
Fazla goze batmaz orda kamyonlan da gol atar
Yanina bi adam lazim bogusan iyi indiren gol de atan.
Gomez lens mesela harika olur bizim seviye icin
Abi hocanın düzeninde zaten kanatlar çok gol/pozisyon atıyor.Lens'in direk forvet olarak oynamasına gerek yok ki ? Atsa zaten atar.Yani şimdi yapmayacağı koşuları santrafor olduğunda mı yapacak ? Hiç sanmıyorum.

Çevrimiçi Necmi

eksikleri var belki ama oyuna etki açısından lens çok daha iyi kontra uzun top olduğunda topu önüne alması quaresmanın daha iyi ama rakibide önüne almayı seviyor olması bu özelliğinin bir işe yaramamasına neden oluyor lensin en büyük artısı içeri kat ediyor olması sıfıra giriyor olması ve beki daha fazla oyuna sokuyor olması lensin oyunda olması ve GG nin gol atması rastlantı değil. hücum bölgesinde lens olunca iki adam birden kazanıyoruz bu tip baskılı oyunlarda quaresma hiç yok. lens oyun alışkanlığını kazansın quaresmanın adını hatırlamaz kimse lensi geçtim canerin orta kalitesi bile quaresmadan iyi her ortasını hedef bölgeye düşürebiliyor. yanlız geriden orta açmaması gerektiğini birinin canere söylemesi lazım bizde o tip ortaları gole çevirecek oyuncu yok.
lensin en büyük şansızlığı quaresma ne yaparsa yapsın onu sahada görmek isteyen bir kitlenin olması ve bu insanlar quaresma formasını kaybetmesin diye oraya kim gelse gömecekler. işde dünkü maçta bence takımın en iyi iki isminden biriydi diğeride canerdi lens bir gol bir asistle oynadı bir iyi kelime duymadım kimsenin ağzından  lens sadece süratli değil koşarken patlama yapabiliyor dün bir kaç kez gördük birden vites yükseltiyor rakibin önüne geçiyor bu şekilde çok penaltı alır rakibin hamle yapmaktan başka seçeneği kalmıyor ceza sahasında olduğunda penaltı olur. lens oynasın daimi olarak 20-25 arası bir gol katkısı bekliyorum pas oyununa döneceksek bu oyunun celladı olur quaresma ona geldiği anda biter pas oyunu

Çevrimiçi Necmi

Abi hocanın düzeninde zaten kanatlar çok gol/pozisyon atıyor.Lens'in direk forvet olarak oynamasına gerek yok ki ? Atsa zaten atar.Yani şimdi yapmayacağı koşuları santrafor olduğunda mı yapacak ? Hiç sanmıyorum.
lens çabuk adam ani patlamada yapabiliyor. zatende atıyor. bir iki tane kaçırdı diye tukaka
edildi. yoksa gol vuruşları çok iyi şu anda takımda ondan daha iyi gol vuruşu yapabilen oyuncu yok.
ama iyi olduğu söylenirse quaresmanın tahtı sallanır diye bir kesim sürekli kötüleme derdinde olunca
pek şansı kalmıyor. Quaresma tahminim bu sene dahada geriye gidecek hazırlık kampı görmedi dünya
kupasında oynadı. Bir yaş daha yaşlandı. düşün sezonu hiç kapatmadı denebilir.

Çevrimdışı mylife1903

Yapar, yapmisligi var

Çevrimdışı Jimexi

Umut Nayir'i epey gömen oldu ancak izlemeden asla olumsuz değilim. Hem maddi anlamda hemde transferindeki amaç nedeniyle olumsuz değilim bu transfere. Sonuç olarak 3. forvet olarak düşünülmüş alınmış bir adam Mustafa kadar Negredo kadar katkı vermese bile ne kaybederiz ki. Maddi koşulları ortada ve en azından çocukluktan Beşiktaş'lı. Giydiği formanın değeri iyi bileceğini düşünüyorum. 250 bin euro şöyle böyle diyen varsa onlara Mustafa ve Aras gibi futbolcuları hatırlatmak isterim. Misal bu listeye Veli'yi koymam adam forma için son damlasına kadar ter dökmüş bir adamdır. Sakatlanması ise kendi elinde olmayan bir durumdur ha ameliyatları yanlıştır doktor seçimleri yanlıştır orasını bilemem ancak bir Aras'la kıyaslamak aynı sıraya Aras'la birlikte yazmak Veli'ye ayıptır. Aras'ın aldığı para ortada iken Atiba ile sözleşme uzatmamakta kanıma dokunuyor ayrıca. Yaşı kaça gelirse gelsin Beşiktaş'ta Vefa bir dönem değildir bir kültürdür ve bu vefayı Atiba'ya göstermemiz gerekirdi düşüncesindeyim.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı sozkul

Hoca bol ortalı futbolda Larin ne yapar'ı görmek istedi bence.

Çevrimdışı sozkul

+olarak savunma arkasına koşu yapmayı bilen santrafora ihtiyaç var. Topun geliş açısına göre kendini iyi ayarlayan topu önüne almayı ve ilk çıkış zamanını iyi bilen bir santrafor ile skor katkısı en azından hücum çeşitliliğimiz olur. Eldeki santraforlar çok durağan. Larin'in dün akşam o gözle izledim her ne kadar rakip buna uygun bir savunma yapmasa da sanki larin de savunma arkasına koşu yapmayı pek bilmiyor oysaki elimizde bu tarz pasları atabilen çok iyi bir oyuncu var.

Burak  :D . Bir tek ilk çıkış zamanlaması biraz sakat  :icool:

Çevrimdışı f_madida

The world is better in black and white, and red.

Etiketler: