Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 328 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5160210 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı cursedofdragon

SON DAKİKA - Beşiktaş, TFF'nin Fenerbahçe maçının kaldığı yerden oynanması kararına itiraz için Tahkim Kurulu'na başvurdu. (AA)

Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu: "Maça çıkmama kararı, camiamızın doğruluğuna inanarak aldığı bir karardır. Ancak yıllar sonra ’Niçin tahkime gidilmedi?’ diye sorulmasını ve bu yüzden hesaba çekilmeyi istemiyoruz. Bu yüzden bütün hukuki girişimleri yapıyoruz." (AA)

Ş.Mahmutyazıcıoğlu: "Beşiktaş’ın haklarını hukuk karşısında sonuna kadar savunacağız. Açıklanan kararın yanlış olduğunu kamuoyu biliyor. Alınan bu karar federasyonun talimatlarına, UEFA ve FIFA’nın emsal kararlarına aykırıdır. Bu hukuki hatanın düzeltilmesi için başvuru yaptık."

Doğru karar bu. Tahkime gidilmemesi yanlış karar olurdu. Sonuna kadar tff kurullarını zorlayıp
ipliklerini pazara çıkartmak gerekiyor. kazanmak önemli değil ipliklerini pazara çıkartmak önemli.

Zaten maça çıkmayacaktık.

Başvuru yapmışız olurda lehimize 3-0 çıkarsa ne ala çıkmazsa zaten maça çıkmayacaktık.

Önemli bir hamle olmuş.

Çevrimdışı ekrembaser

Yani tahkimdeki hukukçuların da siyaset güdümünde olduğuna şüphem yok karar dönmeyecektir ama yine de neden bu zamana kadar beklediler merak ettim. Yok hiç yanlış anlamıyorum naifliğin efendi duruşun güçsüzlük olarak algılandığı memleketimde sesi en çok çıkan en çirkeflerin yüzü gülüyorsa sadece evet bize de çirkef lazım katılıyorum sonuna kadar.

Tahkimin başkanı ve 3 üyesi fb genel kurulu üyesi
[ Son Düzenleme: 01 Mayıs 2018, 17:57:51 ekrembaser ]

Çevrimiçi Necmi

Yani tahkimdeki hukukçuların da siyaset güdümünde olduğuna şüphem yok karar dönmeyecektir ama yine de neden bu zamana kadar beklediler merak ettim. Yok hiç yanlış anlamıyorum naifliğin efendi duruşun güçsüzlük olarak algılandığı memleketimde sesi en çok çıkan en çirkeflerin yüzü gülüyorsa sadece evet bize de çirkef lazım katılıyorum sonuna kadar.
belki zamanı daraltmak için ve tff karar verdikten sonra dansöz gibi kıvıran
insanların lehimize konuşmasını beklemek içindir. Tahkime hemen başvursan kusmaya devam edeceklerdi.
tff kararından sonra lehine konuşanlar o zaman tahkim kararı bozmasın diye neler söylerlerdi kimbilir.
geç değil senin başvurmak için bir süren varsa bunuda son ana kadar değerlendirirsin.
bugün ayın 1i maç 3 ünde oynanacak bu bile tff yi sabote etmektir. maç öncesinde karar vermek zorunda
olacaklar. toplanmayı maç sonuna bırakırlarsa maçla ilgili kararda veremezler.
tahkimin lehde karar vermesi pek beklenecek bir durum değil tff yönetiminin oybirliğiyle
aldığı kararı bozmaz. Şimdi ortalığı germe sırası bizde.

Çevrimdışı mylife1903

hürriyeti almaya kalksan medelden dahamı ucuza alacaktın sanki.
şimdi bunları konuşmak kolay değilmi. alınmasaydı bdediklerin olsaydı şimdi
onlar alındı diye aynı eleştiriler yapılıyor olurdu. hürriyet kim ya.
varsayımlarla konuşup hüküm giydiriyorsun dediğin gibi yapıp bu takım dördüncü olsaydı
şimdi ipe asacak yönetici arıyor olurdunuz. şimdi yaptığınız gibi.
her sene aynı hikaye sadece gömeceğiniz isimler değişiyor.
eleştirilerinizde haklı bile olsanız kesinlikle inandırıcı değilsiniz. çünkü çelişkilerle dolu
sürekli bir şeyi söylerken önce söylediğinizi yalanlıyorsunuz. bir tutarlılık olmayınca
doğru olan bile yanlış görünüyor. sürekli detaylara bakıp bütünü yargılıyorsunuz
bütüne yargılayacaksan adil olan bütüne bakmak. gerçeklerin üstünü
örterek eleştiri yapmak da adil değil eleştirini yaparken doğru yapmak istiyorsan
gerçekleride ortaya koyacaksın. gerçekleri gördükten sonra yanlışlar daha net ortaya çıkar
ama gerçeklerin üstünü örtersen bir çok şeyinde üstünü örtmüş olursun.
Neyin gercegi abi
Ben her sene kimseyi almasinlsr kadroyu tutsunlar yazan adamim. Beni karistirma baskalariyla
Elestiriyi de direk yonetime yapiyorum

Cunku bu zayif bir yonetim, basin sozcunun aciklamalarini okumadin mi?
Boyle basin sozcusu mu olur, elestirmeyelim mi?
Fikret ormana guvenim tam benim, bin oyum olsa bin tanesini de fikret ormana veririm ama her dedigini de sorgusuz kabul etmem.
Hic bi yaraya merhem olamayan adamlarla dolu o yonetim

Bir tanesi cikip bize ezik dedi, tepki verseydin abi. Besiktas taraftari olmasa o yonetim olmaz bu kulup olmaz bu camia bu yonetimin tapulu mali degil. Besiktas bizim hatta bu yonetim bizim paramizi harciyor. 20 milyon besiktasli olmasa besiktasa bu paralari kimse vermez.

Ben sorarim hesabini harcadiklari paranin. Baskan cikip konusuyor yedi yetim hakki bilmem ne lense verdigi negredoya verdigi paralara uzuluyor mu?

Bu sezon bu yonetim bu takimin arkasinda duramamistir, zayif kalmistir, yatirimini koruyamamistir. Ensesine vurulup elinden kupasi alinmistir. 3 kula birden super kupa dahil

Daha detaylara insem baskan cuma gunleri camiden foto gonderecegine cikip senol gunesin arkasinda dursun derdim.

Mahalle yanarken camia haksizkiga ugramis nabzi 300 atarken yattan fotograf da paylasilmaz.

Ha o aklima geldi gene o besiktas taraftari ezikti fbnin gslinin yaninda kafasi ondeydi diye aciklama yapan sakalli yoneticinin de sakalina tukurem o besiktasli falan olamaz. Foruma gelenlerden hemen anliyorsun elektiriginden bu adamin besiktasli olduguna inaniyor musun necmi abi?

Çevrimiçi Necmi

Tahkimin başkanı ve 3 üyesi fb genel kurulu üyesi
bu kararı fenermi alıyor diyorsun tahkimin bütün üyeleri fenerli olsa ne olur.
yukardan hükmeni onaylayın kararı gelsin oy birliği çıkar. yada tersi oybirliğiyle çıkar
tff yönetim kurulunun 6 üyesi Beşiktaşlı 3 üyesi ts li osmanlı başkanıda Beşiktaşlı
hadi Beşiktaşlıları geçtim tsli yöneticilerden bile fener lehine karar çıktı. Daha neyi konuşuyoruz.
demekki kararı kurul üyeleri vermiyor. öyle olsa en azından oy birliği çıkmazdı.
şimdi kararıda başkaları verir tahkim sadece baş sallar.

Çevrimdışı tolga1903

insanların lehimize konuşmasını beklemek içindir. Tahkime hemen başvursan kusmaya devam edeceklerdi.
tff kararından sonra lehine konuşanlar o zaman tahkim kararı bozmasın diye neler söylerlerdi kimbilir.
geç değil senin başvurmak için bir süren varsa bunuda son ana kadar değerlendirirsin.
bugün ayın 1i maç 3 ünde oynanacak bu bile tff yi sabote etmektir. maç öncesinde karar vermek zorunda
tahkimin lehde karar vermesi pek beklenecek bir durum değil tff yönetiminin oybirliğiyle

O zaman güzel bomba bıraktık kucakladında diyelim abi. Aslında siyaset bu kadar işin içine girmese tahkimden çıkacak kararı da yurt dışı mercilere taşıyalım derdim ama süreç bize zarar verir.

Çevrimdışı mylife1903

Sira biraz gec geldi
Fb macina ali palabiyik atildiginda gerecektin ortami

Çevrimiçi Necmi

Neyin gercegi abi
Ben her sene kimseyi almasinlsr kadroyu tutsunlar yazan adamim. Beni karistirma baskalariyla
Elestiriyi de direk yonetime yapiyorum

Cunku bu zayif bir yonetim, basin sozcunun aciklamalarini okumadin mi?
Boyle basin sozcusu mu olur, elestirmeyelim mi?
Fikret ormana guvenim tam benim, bin oyum olsa bin tanesini de fikret ormana veririm ama her dedigini de sorgusuz kabul etmem.
Hic bi yaraya merhem olamayan adamlarla dolu o yonetim

Bir tanesi cikip bize ezik dedi, tepki verseydin abi. Besiktas taraftari olmasa o yonetim olmaz bu kulup olmaz bu camia bu yonetimin tapulu mali degil. Besiktas bizim hatta bu yonetim bizim paramizi harciyor. 20 milyon besiktasli olmasa besiktasa bu paralari kimse vermez.

Ben sorarim hesabini harcadiklari paranin. Baskan cikip konusuyor yedi yetim hakki bilmem ne lense verdigi negredoya verdigi paralara uzuluyor mu?

Bu sezon bu yonetim bu takimin arkasinda duramamistir, zayif kalmistir, yatirimini koruyamamistir. Ensesine vurulup elinden kupasi alinmistir. 3 kula birden super kupa dahil

Daha detaylara insem baskan cuma gunleri camiden foto gonderecegine cikip senol gunesin arkasinda dursun derdim.

Mahalle yanarken camia haksizkiga ugramis nabzi 300 atarken yattan fotograf da paylasilmaz.

Ha o aklima geldi gene o besiktas taraftari ezikti fbnin gslinin yaninda kafasi ondeydi diye aciklama yapan sakalli yoneticinin de sakalina tukurem o besiktasli falan olamaz. Foruma gelenlerden hemen anliyorsun elektiriginden bu adamin besiktasli olduguna inaniyor musun necmi abi?
işde gerçekleri bu nedenle görmüyorsun bir sürü kiralık oyuncun varken
ffp kriterleri de varken kadroyu nasıl korumayı düşünüyorsun kiralık oyuncuyu satın almak zorundasın
bunuda bonservis ödeyerek oyuncu satnadan nasıl yapacaksın. birilerini satıncaki değerli olanı satmak zorundasın
bu sefer kadro nasıl korunacak. oyuncu satmadın kiraliıkları gönderdin yerlerini dolduracaksın yada yeniden kiraladın gene oyuncu satmak zorundasın
ffp ye göre yapamıyorsun bunu. zaten yaptıklarıda buydu farklı bir şey değil bazen mecburiyetten birşeyler
yaparsın. gerçekleri gör dediğimde bunları gör dedim.

Çevrimiçi Necmi

O zaman güzel bomba bıraktık kucakladında diyelim abi. Aslında siyaset bu kadar işin içine girmese tahkimden çıkacak kararı da yurt dışı mercilere taşıyalım derdim ama süreç bize zarar verir.
yok yurt dışına taşımak doğru olmaz bunu zaten taşıyan taşıyor biz aracı olmamalıyız.

Çevrimiçi Kapkarakartal

Bu tahkimde aynı b.kun laciverti değil mi ? sonucun değişeceğini sanmıyorum.

Çevrimiçi Necmi

Sira biraz gec geldi
Fb macina ali palabiyik atildiginda gerecektin ortami
hiç bir şey olmaz o tip çıkışlar bize faydadan çok zarar veriyor.
tepkini doğru zamanda koyabilmek önemli. zaten sorun ali palabıyık değildi.
görmüyormusun alınan kararları kime ne tepki koyacaksın. sadece kendi camianı
iyice gererdin.

Çevrimdışı ekrembaser

bu kararı fenermi alıyor diyorsun tahkimin bütün üyeleri fenerli olsa ne olur.
yukardan hükmeni onaylayın kararı gelsin oy birliği çıkar. yada tersi oybirliğiyle çıkar
tff yönetim kurulunun 6 üyesi Beşiktaşlı 3 üyesi ts li osmanlı başkanıda Beşiktaşlı
hadi Beşiktaşlıları geçtim tsli yöneticilerden bile fener lehine karar çıktı. Daha neyi konuşuyoruz.
demekki kararı kurul üyeleri vermiyor. öyle olsa en azından oy birliği çıkmazdı.
şimdi kararıda başkaları verir tahkim sadece baş sallar.

Şimdiye kadar Caner ve quaresmaya çıkan cezaları göz önüne aldığımızda bu kararı fenerin alacağı ve aldığı bariz. Caner’in cezasından önce şekip çıkıp demedi mi 6 maç alacak diye orada şekip niye müdahil oldu olaya kendisi ile alakası yokken üstten talimat gelirse baş sallayacakları konusunda katılıyorum

Çevrimiçi Necmi

Bu tahkimde aynı b.kun laciverti değil mi ? sonucun değişeceğini sanmıyorum.
ben zaten sonucu değiştirmek için yapıldığını sanmıyorum.
amaç pisliği daha derine batırmak. zaten lehte bir karar alınmaz böyle
durumda o sözde Beşiktaşlıların savunacak bir durumları olmaz.
yarın kararın yanlış olduğunu düşünseydiniz tahkime giderdiniz diye çıkarlar
savunmalarını yaparlar.

Çevrimdışı mylife1903

işde gerçekleri bu nedenle görmüyorsun bir sürü kiralık oyuncun varken
ffp kriterleri de varken kadroyu nasıl korumayı düşünüyorsun kiralık oyuncuyu satın almak zorundasın
bunuda bonservis ödeyerek oyuncu satnadan nasıl yapacaksın. birilerini satıncaki değerli olanı satmak zorundasın
bu sefer kadro nasıl korunacak. oyuncu satmadın kiraliıkları gönderdin yerlerini dolduracaksın yada yeniden kiraladın gene oyuncu satmak zorundasın
ffp ye göre yapamıyorsun bunu. zaten yaptıklarıda buydu farklı bir şey değil bazen mecburiyetten birşeyler
yaparsın. gerçekleri gör dediğimde bunları gör dedim.
Gercekleri gormeyen yonetim
Almayacagin ya da alamayacagin kiralik oyuncuyu kiralamayacaksin. Bak lensi kiralayip aldilar bisi demedim, dogru yapildi. Ha transfer yanlis ama sekli dogru. Itibarimiz var sonucta. Tutamayacagin sozleri vermeyeceksin verdigin sozleri de tutacaksin.
Ha tutamayacagin sozleri veriyorsan zaten plansiz gitmisdindir onune ne koydularsa razi gelip imzalamissindir. Bak kim yazmisti porto herkese bedava kiraliyor bizden iyi para aldilar diye? Bakmak lazim benfikada oyledir kesin. Sona kalan dona kalir

Golcun iyi olsa takimin bir suru arizasini kapatir. Dogru oyun falan diyorsun, dogru oyunlan olaydi karabuk dogru oyunu oynar kumede kalirdi. Dogru yanlis orta morta topu kaleye sokacak adamin olacak, topu kaleye sokamayana mama yok sabaha kadar dogru oyunu oyna en cok 0-0 berabere kalirsin golcun yoksa.
Bayern mesela en iyi santraforla dogru oyunu oynadi da noldu real macinda cat cat 2-1 gecirdiler.
Dogru oyun guzel oyun romantik teorisyen isleri onlar topu kaleye sokabiliyorsan istersen hic oyun moyun oynama sanki guzel futbol ile iyi ve dogru oyunu oynayan sampiyon oluyor.

Çevrimiçi Necmi

Şimdiye kadar Caner ve quaresmaya çıkan cezaları göz önüne aldığımızda bu kararı fenerin alacağı ve aldığı bariz. Caner’in cezasından önce şekip çıkıp demedi mi 6 maç alacak diye orada şekip niye müdahil oldu olaya kendisi ile alakası yokken üstten talimat gelirse baş sallayacakları konusunda katılıyorum
ondan önce yd nin çıkıp milat olacak demesine ne diyeceksin
sen tahkimin yd nin tersine bir karar alabileceğini düşünebiliyormusun ne fenerinden bahsediyorsun.
bu işin tek sorumlusu YD dir fener deyipde onu aklamayın siyasi karar alında YD de bu kararı uyguladı
öncesindede böyleydi caner fener istediği için değil milli takım yüzünden cezalandırıldı.
quaresmayı tamamen ayrı tut o kaşındı aldı cezayı adamların eline altın tepsiyle sundu.

Çevrimdışı mylife1903

hiç bir şey olmaz o tip çıkışlar bize faydadan çok zarar veriyor.
tepkini doğru zamanda koyabilmek önemli. zaten sorun ali palabıyık değildi.
görmüyormusun alınan kararları kime ne tepki koyacaksın. sadece kendi camianı
iyice gererdin.
Hangi zarari veriyor. Konussan senol gunes biraz daha rahat biraz daha gururlu olur aglamakli olmaz adam.
Piyonlari yiyeceksin once sonra bolum sonu canavari namogluna sira gelir.

Sen piyonlari bile goturemiyorsun

Farkli soralim
Bu yonetim dogru zamanda dogru tepki verebilmis midir?
Namoglu ile mucsdele etmek icin neler yapmistir?
Camia gergin camianin nabzinini olcmus mu bu yonetim?
Nasi bi planlari var, olan var mi gelecek sezon icin?
Bu yonetim besiktasin haklarini korumak icin ne yapmis?

Camia sallanirken camia lideri yattan foto paylasiyor, bu germiyir mu saniyorsun camiayi

Çevrimdışı ekrembaser

sen tahkimin yd nin tersine bir karar alabileceğini düşünebiliyormusun ne fenerinden bahsediyorsun.
bu işin tek sorumlusu YD dir fener deyipde onu aklamayın siyasi karar alında YD de bu kararı uyguladı
öncesindede böyleydi caner fener istediği için değil milli takım yüzünden cezalandırıldı.
quaresmayı tamamen ayrı tut o kaşındı aldı cezayı adamların eline altın tepsiyle sundu.

Abi ben yd nin hiçbir vasfının olduğunu düşünmüyorum

Çevrimdışı mylife1903

Tepsiyi kim tutuyordu abi?

Bizim taraftara nasi gecirdim size yapan fernandaoyu bizim yonetim neden altin tepsiyle sunamadi?

Hakeme ana avrat kufur eden emre b. Neden altin tepsiyle ceza kuruluna gitmiyor?

Kimin tepsisi bu

Çevrimdışı ekrembaser

Camia sallanirken camia lideri yattan foto paylasiyor, bu germiyir mu saniyorsun camiayi

Abı bu demagojiye giriyor artık bu muhabbet üstünden eleştirmeyin tek yanlışları aziz ve şekipe kendi dillerinden cevap vermemek oldu

Çevrimdışı tolga1903

+1. Bomboş bi adam başkanlık makamına otur ve sadece söyleneni yap denilmiş gibi geliyor.

Çevrimiçi Necmi

Gercekleri gormeyen yonetim
Almayacagin ya da alamayacagin kiralik oyuncuyu kiralamayacaksin. Bak lensi kiralayip aldilar bisi demedim, dogru yapildi. Ha transfer yanlis ama sekli dogru. Itibarimiz var sonucta. Tutamayacagin sozleri vermeyeceksin verdigin sozleri de tutacaksin.
Ha tutamayacagin sozleri veriyorsan zaten plansiz gitmisdindir onune ne koydularsa razi gelip imzalamissindir. Bak kim yazmisti porto herkese bedava kiraliyor bizden iyi para aldilar diye? Bakmak lazim benfikada oyledir kesin. Sona kalan dona kalir

Golcun iyi olsa takimin bir suru arizasini kapatir. Dogru oyun falan diyorsun, dogru oyunlan olaydi karabuk dogru oyunu oynar kumede kalirdi. Dogru yanlis orta morta topu kaleye sokacak adamin olacak, topu kaleye sokamayana mama yok sabaha kadar dogru oyunu oyna en cok 0-0 berabere kalirsin golcun yoksa.
Bayern mesela en iyi santraforla dogru oyunu oynadi da noldu real macinda cat cat 2-1 gecirdiler.
Dogru oyun guzel oyun romantik teorisyen isleri onlar topu kaleye sokabiliyorsan istersen hic oyun moyun oynama sanki guzel futbol ile iyi ve dogru oyunu oynayan sampiyon oluyor.

doğru oyun derken oyuncu kalitende iyi olacak bizim şl deki grup maçları oyuncu kalitemizi gösterdi ama ligde doğru oyunu oynayamadık
forvetsiz şl yi götürebiliyorsan ligide götürürsün bu kadar basit götüremiyorsan oyuncu kalitesinden önce masaya yatıracağın şeyler var demektir.
geçen senede doğru oyun yoktu abou ve talisca ile götürdük işde ama çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüde çakılır.

Çevrimdışı mylife1903

Yok zaten bi vasfi. Fb yonetimi guclu kurullarda. Haftaya liderlik koltuguna falan bile oturtur fb kendini.

Bu ulkede en cok konusan en cok bagiran sampiyon olur boyle gelmis boyle gider.
Haftaya akhisar gsye patlar sonra ibb puan kaybeder. Bursa fb macini izleyin sonra
Adamlar iki haftadir hakemlerle tikir tikir mac aliyorlar

Yonetici cikip bize sonradan hesap sorulmasin diye tahkime gittim diyor
Yahu tahkime git zaten de aciklamalarina dikkat et azicik. Tahkime git hic aciklama yapma daha iyiydi

Çevrimdışı mylife1903

Abı bu demagojiye giriyor artık bu muhabbet üstünden eleştirmeyin tek yanlışları aziz ve şekipe kendi dillerinden cevap vermemek oldu

Cuma gunu de camiden paylasim yapar, beni rahatsiz ediyor camia barut ficisiyken camia liderinin yatta kebap yapmasi. Hakkidir bisi demiyorum adam istedigini yapar, onu hoplatir bunu ziplatir ama ortam gerginken boyle paylasim yapilmaz.
Istedigini yap kardesim ama azicik dusunceli ol, besiktas camiasinin baskanisin liderisin. Tek lafinla milyonlari sokaga dokecek gucun var birazcij daha dusunceli olmalisin.

Olay budur. Camianin nabzini tutmak zorunda lideri.

Sampiyonluklar gelirken ben diyordu mesela simdi biz diyor. Ben sampiyon yaptim biz kacirdik sampiyonlugu anlami cikmaz mi, cikar.

Dikkatli olacak baskan.

Çevrimdışı Liquidator

Tahkim kararı her ne olursa olsun doğru. Zira sonra demesinler neden gitmediniz. Amma burda büyük bir amma var: neden şimdi, neden bu kadar geç? yukarıdan bir talimat gelmiş olmasın?? baktılar ciddi ciddi maça çıkmıycaz, ve tff kararını şikebahçe dışında destekleyen yok. bütün spor adamları kararın yanlış olduğunu bir şekilde iffade etdiler(Beşiktaş düşmanları olan, Çakar, Toroğlu, Hıncal gibiler). yani demem o ki, belki de yukarıdan söylediler tahkime baş vurun, orada bir talimat verip hakkımız olan finali bize vere bilirler.

Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
[ Son Düzenleme: 01 Mayıs 2018, 18:43:02 Liquidator ]
Порой, даже о самом тёмном, остаются светлые воспоминания...

Çevrimdışı cursedofdragon

Tahkim kararı her ne olursa oldun doğru. Zira sonra demesinler neden gitmediniz. Amma burda büyük bir amma var: neden şimdi, neden bu kadar geç? yukarıdan bir talimat gelmiş olmasın?? baktılar ciddi ciddi maça çıkmıycaz, ve tff kararını şikebahçe dışında destekleyen yok. bütün spor adamları kararın yanlış olduğunu bir şekilde iffade etdiler(Beşiktaş düşmanları olan, Çakar, Toroğlu, Hıncal gibiler). yani demem o ki, belki de yukarıdan söylediler tahkime baş vurun, orada bir talimat verip hakkımız olan finali bize vere bilirler.

Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk

hiç sanmıyorum.

Etiketler: