Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 282 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5161978 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı cursedofdragon

Evet mesele Lens Quaresma. Cunku GS derbisinde oynarsa şampiyonluğa bile malolabilir. Atilacagindan adim gibi de eminim. Adam deplasmanlarda yok, koskoca bir sıfır. Neyse biz gördüğümüzü simdi söyleyelim de yine Senol Gunes bildigini yapsın.

Bir oyuncu arkadaşlarına ihanet edip mactan atılıyor ve doner dönmez Lens gibi isine saygili adami kesip bu adami oynatıyorsan burda buyuk bir adaletsizlik var demektir.

Çevrimdışı savaş altay

Pardon? Bugun Quaresma ne yapti da cok beğendiniz?
Bu gün için beğendim. Takım kendinde olduğundan dolayı kısa pas ve tek oynadı, ayak uydurdu.
Topu sürekli ayağına istemedi, gol pozisyonlarına girdi. Ayrıca sağ çizgiden 2 duvar kullanıp topu
ceza sahası sol yan çizgisine orta açılsın diye taşıması güzeldi. Yine beğendiğim bir özelliği olan
ceza sahası yan çizgisinden ortalar denedi. Son dakikalar çalım atmasını ben istedim çünkü idman
maçına dönmüştü, 74'den sonra bir tek bana mı sıkıcı geldi maç ?  :alala:

Çevrimiçi Necmi

Erol Kaynar'i bir daha programa çıkarmazlar.
bende aynı şeyi düşündüm :D

Çevrimdışı savaş altay

3. bölgede kısa pas dahi yapamıyoruz bazı pozisyonlarda ve genelde de bu sebeble pası zayıf kalan isimler var.
Yazın pasını mecbur geliştirecek ve günde 500 kez topa değecek isimler kritik'den zayıfa ;
Love - Lens - Talisca - Tolgay - Oğuzhan - Tosic - Adriano (sağ bek pozisyonunda)

Çevrimdışı mellfred

zehiri bal eyledik.
Şimdi başağın seri kayıpları için sinerji zamanı
Atalarımızın de dediği gibi
Hep destek tam destek

Çevrimdışı cursedofdragon

Çevrimdışı ozankarakoc

medel

Maç başlamadan hemen önce yeni tasarladığım fontu (https://www.behance.net/gallery/64381447/Medel-Font-(Free)) Medel'e adayıp yayınlamıştım, şans getirdi :P Kim bulup getirdiyse, kim masaya oturup anlaştıysa, kim ikna ettiyse bu adamı aklına, emeğine sağlık.
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı ozankarakoc

İlk golü, maçın başından itibaren tekrar izledim. Kesintisiz 29 pas yapmışız! Şiir gibiydi.

Çevrimdışı ozankarakoc

3. bölgede kısa pas dahi yapamıyoruz bazı pozisyonlarda ve genelde de bu sebeble pası zayıf kalan isimler var.
Yazın pasını mecbur geliştirecek ve günde 500 kez topa değecek isimler kritik'den zayıfa ;
Love - Lens - Talisca - Tolgay - Oğuzhan - Tosic - Adriano (sağ bek pozisyonunda)

Bu listede Negredo'yu saymamanı, onu zaten gözden çıkarıp yeni sezonda kadroda düşünmüyor olmana bağlıyor ve seni takdir ediyorum sevgili kardeşim :)

Çevrimdışı underworld

Çevrimdışı ozankarakoc

Pardon? Bugun Quaresma ne yapti da cok beğendiniz?

Girdiği 8 ikili mücadeleden 7'sini kazanmış.
6 çalım denemesinin 6'sında da başarılı olmuş.
%85 pas isabeti sağlamış.
Takımın attığı 11 şutun 2'sinde onun imzası var (ikisi de isabetli, biri direkten döndü), 4'ünde de şutun pasını o vermiş.

Cezalı olduğu üstüste 5 maçta 'HİÇBİR ŞEY' yapmayan Lens'le kıyaslayınca 'MUHTEŞEM' oynadığını söyleyebiliriz Quaresma'nın...

Çevrimdışı Eray_Steiermark

Modern bir takımda Quaresma gibi bir oyuncu ilk 11 oyuncusu olamaz, olmamalı. Ic saha maçlarında hadi oynasın ama deplasmanlarda oynaması safi zarar. Senol Gunes henüz göremedik bunu, insallah GS derbisinde basımıza is acmaz. Bugun yaptigi laubalilikleri Lens yapsa adami idam ederdik.

Bomboş pozisyonda Negredo'ya pas vermedi.

Çevrimdışı underworld

Hoca şimdiden 2 hafta sonra ki maçın kadro planlamasını yapmalı.
Mesela bu maç Tolgay yerine ozi girmeliydi.
Sonra haftaya mümkünse gg oynamalı + lav da sonradan girmeli.
Gs maçında Caner ve talisca yedek olur

Çevrimdışı ozankarakoc

Adriano'nun şu pasını mundar eden Negredo, 'pas alamıyorum' falan demesin sakın... Demiyordur zaten herhalde.

Çevrimdışı Librarius

Ic sahada oynasın Quaresma ama deplasmanlarda ilk 11 cikmamali. GS derbisinde kirmizi kart görme ihtimali %90'dan az degil. Eleman zaten Anadolu deplasmanlarında da berbat oynuyor. Gecen sene hakem müsamaha göstermese Bursa deplasmanında atılacaktı ve belkide şampiyonluktan olacaktık. 

Herif kupa macinda elimizdeki maci alip FB'ye hediye etti. Arkadaslarinin emegine saygisizlik edip atıldı. Cezası biter bitmez de formayi kapti. Bunu kabullenemiyorum.

Yine yazayım: Quaresma GS derbisinde oynarsa %90 kirmizi gorur ve şampiyonluktan oluruz. Deplasmanlarda hamle oyuncusu olmalı.
[ Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 04:50:29 Librarius ]
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı Librarius

bende aynı şeyi düşündüm :D

Programin sonunda Serkan Erol Kaynar'a kalan son 5 haftada Besiktas kaç puan toplar diye sordu, Erol Kaynar "Besiktas taraftarıyla kenetlendi ve şampiyonluk coşkusunu yakaladı, bundan boyle puan kaybetmez" deyince, Serkan "GS deplasmanındada mi kaybetmez" diye sordu. Erol Kaynar "rakiplere saygı duyarak söylüyorum, evet kaybetmez."   :D

Gecen gun Levent Tuzemen Erol Kaynar'a "Besiktas Akhisar'da puan birakir" deyince Erol Kaynar "cok rahat geçer o mac" dedi. Sonra GS derbisinde de Besiktas kazanır dedi. Levent "o biraz zor" deyince, Erol Kaynar "goruruz" dedi. Bu herifi cok sevdim ben. 

Zaten hobi olarak yorumculuk yapan bir işadamı kendisi.  Son derece nazik ve beyefendi bir kisilik. Bir de bir programda Seba baskanla bir anisini anlattı ve bu adami daha cok sevdim. Yillar once Bayern'le eşleşmiştik Avrupa kupalarında ve Seba baskan uçak fobisi oldugu icin kara yoluyla Munih'e gitmişti. Iste o yolculukta Erol Kaynar'in arabasıyla gitmişler. Seba, Erol seninle gideceğiz demis, Erol Kaynar diyor ki "Suleyman abi bunu dedikten sonra mumkun mu hayır demek, bizim icin bir emirdi onun sozu" dedi. Bayildim bu saygıya. Suleyman Seba'nin da Erol Kaynar'a olan sevgisi de cok hosuma gitti.  Kısacası Erol Kaynar degerli bir insan ve Besiktasli. 

Çevrimdışı underworld

Adriano'nun şu pasını mundar eden Negredo, 'pas alamıyorum' falan demesin sakın... Demiyordur zaten herhalde.

Yazacak bir şey bulamıyorum.
Aklıma ozinin de  Karabük maçında attığı pas geliyor...  :duman

Çevrimdışı underworld

Sayın Kaynar'ı o programlarda görmek üzüntü vericidir.
Oraya yakışan şahsiyet t. Demir ve türevleri olmalıdır.

Çevrimdışı ozankarakoc

Ic sahada oynasın Quaresma ama deplasmanlarda ilk 11 cikmamali. GS derbisinde kirmizi kart görme ihtimali %90'dan az degil. Eleman zaten Anadolu deplasmanlarında da berbat oynuyor. Gecen sene hakem müsamaha göstermese Bursa deplasmanında atılacaktı ve belkide şampiyonluktan olacaktık. 

Herif kupa macinda elimizdeki maci alip FB'ye hediye etti. Arkadaslarinin emegine saygisizlik edip atıldı. Cezası biter bitmez de formayi kapti. Bunu kabullenemiyorum.

Yine yazayım: Quaresma GS derbisinde oynarsa %90 kirmizi gorur ve şampiyonluktan oluruz. Deplasmanlarda hamle oyuncusu olmalı.

Quaresma'nın sorumsuzluğuna, gereksiz kart görmelerine, kaptırdığı topun ardından koşup rakibine çift dalmasına falan hiç katlanamayan biriyim. Ama Fenerbahçe maçındaki olayda ben bile kızamadım. Olayı asıl başlatan, asıl hareketi yapan adam sarı kart bile görmezken ona çat diye kırmızı çıkıyor. Sonra Ekici gidip Pepe'ye saldırıyor, hakem yine sus pus... Bu kadar haksızlığın içinde deliriyor herif. Haklı mı, tabi ki değil, ama 'insan' adam, yapacak bir şey yok... Van Persie'yle olan olayında Tosic'in yaşadığı cinneti hatırlayın... Gerçekten kolay değil. Ve bu, başka hiçbir takımın hiçbir oyuncusuna olmuyor nedense! Onlar daha profesyonel olduğu için mi, başlarına böyle olaylar gelmediği için mi? Belli ki ikincisi...

Onun ötesinde, Quaresma'nın olmadığı maçlarda çok hareketsiziz, alternatifsiziz, hatta yer yer çaresiziz bile. Yaratamıyoruz, pozisyon bulmakta zorlanıyoruz, hele bir de içerde Negredo gibi bir adam varken, elimiz kolumuz bağlı oturup Talisca'dan sihir bekliyoruz. Quaresma en azından oyunu hareketlendiriyor. Bugün önünde iki tane adam var. Lens olsa topu bırakıp arkasını dönüp giderdi. Quaresma ikisini birden çalımlayıp isabetli orta kesti. İki şutu var, biri direkten döndü. 'Bir şeyler' yapıyor adam... Oyunu sıcak tutuyor. Savunmaların kapandığı zamanlarda alternatif oluşturuyor, oyunu genişletmemize katkı sağlıyor. Hiçbir şey yapmayıp, sadece en soldan en sağa atılan toplardan birini önüne indirse oyunun seyri değişiyor.

Lens, eski Lens olsaydı durum değişebilirdi. Ama sadece formsuz değil, 'yok hükmünde' sanki... İnsanın hiçbir faydası olmaz mı takıma ya! 'Quaresma'nın gölgesinde' deniyordu, 5 hafta banko oynadı, yine tık yok. Kıpırdanma emaresi bile yok. Negredo gibi... Bunlar 150 maç da oynasalar bu takımda dikiş tutturamayacaklar. O yüzden Negredo'nun yerine ben, Lens'in yerine sen oynasan daha verimli oluruz. Bu şartlarda 'Quaresma oynamasın, hamle oyuncusu olsun' demek büyük lüks bana göre...

Galatasaray maçında Quaresma'ya çok ihtiyacımız var. 35'te aptal bir kırmızı görüp takımı 10 kişi bırakırsa ve o yüzden yenilirsek ne olur bilemiyorum ama bu biraz abartılı bir öngörü. Olay psikolojik savaşa dönerse, kırmızı görüp kendi topuğumuza sıkmamız için Quaresma'ya ihtiyacımız olmuyor. Aynısını Tosic de yapar, Medel de yapar, Talisca da yapar. Yeter ki Galatasaraylılar çirkefleşsin, hakem de çanak tutsun... Ben, TT Arena'da Lens'i izlemektense, kırmızı kart riskiyle Quaresma'yı izlemeyi tercih ederim. (Konu dışı ama, Negredo'yu izlemektense ne yapacağı hakkında hiçbir fikrimin olmadığı Larin'i izlemeyi de tercih ettiğimi söyleyeyim.)

Ne dolmuşum arkadaş...

Çevrimdışı Librarius

Quaresma'nın sorumsuzluğuna, gereksiz kart görmelerine, kaptırdığı topun ardından koşup rakibine çift dalmasına falan hiç katlanamayan biriyim. Ama Fenerbahçe maçındaki olayda ben bile kızamadım. Olayı asıl başlatan, asıl hareketi yapan adam sarı kart bile görmezken ona çat diye kırmızı çıkıyor. Sonra Ekici gidip Pepe'ye saldırıyor, hakem yine sus pus... Bu kadar haksızlığın içinde deliriyor herif. Haklı mı, tabi ki değil, ama 'insan' adam, yapacak bir şey yok... Van Persie'yle olan olayında Tosic'in yaşadığı cinneti hatırlayın... Gerçekten kolay değil. Ve bu, başka hiçbir takımın hiçbir oyuncusuna olmuyor nedense! Onlar daha profesyonel olduğu için mi, başlarına böyle olaylar gelmediği için mi? Belli ki ikincisi...

Onun ötesinde, Quaresma'nın olmadığı maçlarda çok hareketsiziz, alternatifsiziz, hatta yer yer çaresiziz bile. Yaratamıyoruz, pozisyon bulmakta zorlanıyoruz, hele bir de içerde Negredo gibi bir adam varken, elimiz kolumuz bağlı oturup Talisca'dan sihir bekliyoruz. Quaresma en azından oyunu hareketlendiriyor. Bugün önünde iki tane adam var. Lens olsa topu bırakıp arkasını dönüp giderdi. Quaresma ikisini birden çalımlayıp isabetli orta kesti. İki şutu var, biri direkten döndü. 'Bir şeyler' yapıyor adam... Oyunu sıcak tutuyor. Savunmaların kapandığı zamanlarda alternatif oluşturuyor, oyunu genişletmemize katkı sağlıyor. Hiçbir şey yapmayıp, sadece en soldan en sağa atılan toplardan birini önüne indirse oyunun seyri değişiyor.

Lens, eski Lens olsaydı durum değişebilirdi. Ama sadece formsuz değil, 'yok hükmünde' sanki... İnsanın hiçbir faydası olmaz mı takıma ya! 'Quaresma'nın gölgesinde' deniyordu, 5 hafta banko oynadı, yine tık yok. Kıpırdanma emaresi bile yok. Negredo gibi... Bunlar 150 maç da oynasalar bu takımda dikiş tutturamayacaklar. O yüzden Negredo'nun yerine ben, Lens'in yerine sen oynasan daha verimli oluruz. Bu şartlarda 'Quaresma oynamasın, hamle oyuncusu olsun' demek büyük lüks bana göre...

Galatasaray maçında Quaresma'ya çok ihtiyacımız var. 35'te aptal bir kırmızı görüp takımı 10 kişi bırakırsa ve o yüzden yenilirsek ne olur bilemiyorum ama bu biraz abartılı bir öngörü. Olay psikolojik savaşa dönerse, kırmızı görüp kendi topuğumuza sıkmamız için Quaresma'ya ihtiyacımız olmuyor. Aynısını Tosic de yapar, Medel de yapar, Talisca da yapar. Yeter ki Galatasaraylılar çirkefleşsin, hakem de çanak tutsun... Ben, TT Arena'da Lens'i izlemektense, kırmızı kart riskiyle Quaresma'yı izlemeyi tercih ederim. (Konu dışı ama, Negredo'yu izlemektense ne yapacağı hakkında hiçbir fikrimin olmadığı Larin'i izlemeyi de tercih ettiğimi söyleyeyim.)

Ne dolmuşum arkadaş...

Bu takimin kesinlikle Quaresma'ya ihtiyaci yok. 5 mac oynamadı da ne oldu? Tamam ic saha maçlarında bizim adımıza bir silah. Fakat deplasmanlarda kesinlikle cok yetersiz bir oyuncu. Laubali bir oyuncu. Bu laubaliligi ic saha maçlarında tolere edebiliyoruz ama deplasmanlarda cogu zaman olmuyor.

GS macinda oynarsa, emin ol Fatih Terim onu attirma planları yapar ve buyuk ölçüde basarir. Bu herifi tahrik etmek cocuk oyuncağı. Arkadan çaktırmadan ensesine bir tokat at kirmizi garanti. Yada ayağındaki topu biraz sert bir müdahaleyle al, kirmizi yine garanti. Bunu bile bile GS deplasmanına Quaresmayla çıkmak intihardır. GS kendi sahasında baskili oynamak zorunda, Lens kontra ataklar icin cok daha akilli bir silah olur. Quaresma'yi son yarim saat oyuna almak lazım o maçta. Ic saha maçlarında oynasın ama deplasmanlarda safi zarar.
[ Son Düzenleme: 14 Nisan 2018, 05:25:16 Librarius ]

Çevrimdışı Librarius

Bu arada bugun bir seyi daha gorduk: sorun Atiba degil Atiba'nin yanında oynayan Tolgay veya Oguzhan. Bu iki arkadas hem ağır oynuyorlar hem de defansif açıdan cok iyi degiller. Özellikle Tolgay tam goz boyayan bir stile sahip. Iyiymis gibi görünen ama faydası neredeyse sıfır olan bir oyuncu. Atiba-Medel bozulmamalı.

Çevrimdışı underworld

Bu arada bugun bir seyi daha gorduk: sorun Atiba degil Atiba'nin yanında oynayan Tolgay veya Oguzhan. Bu iki arkadas hem ağır oynuyorlar hem de defansif açıdan cok iyi degiller. Özellikle Tolgay tam goz boyayan bir stile sahip. Iyiymis gibi görünen ama faydası neredeyse sıfır olan bir oyuncu. Atiba-Medel bozulmamalı.
Aslında  bu ikiliye göre çok pozisyon verdik.
Ama işin garibi geçen sene başak maçında sezonu kapatan atiba sonrası ozi - tolgay da gayet iyi iş çıkarmıştı.
Şimdi ;
Oyuncular da mı,  planda mı, özel mesele mi nedir bir yerde cevabını bulamadığımız sorular var.

Çevrimdışı onurturan

Hahaha Aspor'un program tekrarını izliyorum. Serkan Korkmaz sinsisi programı aynen şöyle açtı "Besiktas bugun 3-0 yendi, maci izlemeyenler vay be demekki baya iyi oynayıp kazanmış der, ama en az 6 net pozisyon buldu eksik Akhisar."  Sonra burda pasi Erman'a attı ama Erman Serkan'i pazarda mantar satar gibi satti, "Abi Besiktas oyle oynadı ki hani buyuk biri kucuk birine olum bak git der ya Besiktas aynen oyle oynadı. Bir gol yese 2 gol daha atacakmış gibi oynadı" dedi. Serkan got olunca hemen "evet evet Besiktas oyle oynadı" dedi. Erman'in boyle demesinin sebebi de programda Erol Kaynar gibi ağır bir şahsiyetin olmasıydı.  :D
Abi o değerli dikkatini şunlara harcama yaa lütfen bunları dikkatatsizce izle ne olduğu belli bunların sadece eğlence amaçlı yani.. hakemlere odaklanmak lazım..

Çevrimdışı sozkul

Adam Cüneyt Fırat ve Hüseyin’e fetöcü dedi kafayı yemiş bu adam ne yapmaya çalışıyor anlamadım

Doğru olabilir ama doğru olmasından daha önemli olan bunun zamanlaması, arkasına birilerini almadan bunu yapamaz, Berat Albayrak hangi takımı tutuyor?
Açıkca mı söyledi ima mı etti?

Unutmayın bu hakem ve fulbolcu camiasından çok adam bunların tezgahından geçmiş, öyle olmasalar bile biraz yükselmek için himmet filan veren olmuştur. Şimdi herkes birbirini aşağı çekmek için bunu kullanıyor, kulananın arkasında ne kadar büyük birisi varsa o kadar etkili oluyor.

Çevrimdışı mylife1903

Bu takimin kesinlikle Quaresma'ya ihtiyaci yok. 5 mac oynamadı da ne oldu? Tamam ic saha maçlarında bizim adımıza bir silah. Fakat deplasmanlarda kesinlikle cok yetersiz bir oyuncu. Laubali bir oyuncu. Bu laubaliligi ic saha maçlarında tolere edebiliyoruz ama deplasmanlarda cogu zaman olmuyor.

GS macinda oynarsa, emin ol Fatih Terim onu attirma planları yapar ve buyuk ölçüde basarir. Bu herifi tahrik etmek cocuk oyuncağı. Arkadan çaktırmadan ensesine bir tokat at kirmizi garanti. Yada ayağındaki topu biraz sert bir müdahaleyle al, kirmizi yine garanti. Bunu bile bile GS deplasmanına Quaresmayla çıkmak intihardır. GS kendi sahasında baskili oynamak zorunda, Lens kontra ataklar icin cok daha akilli bir silah olur. Quaresma'yi son yarim saat oyuna almak lazım o maçta. Ic saha maçlarında oynasın ama deplasmanlarda safi zarar.
Lens oynadiginda rakibin sol beki ataklara katilirken quaresma oynarken rakibin sol beki ortasahayi pek gecmez.
Lens ile quaresma karsilastirilacak futbolcu degiller. Lens 2-3 tik alti kalitede bir futbolcu.
Quaresmanin mental problemlerinin disinda oyun akli problemleri de var ama gucu istegi calismasi hep iyi seviyede.
Lensin yetenek, istek, kendini adama gibi problemleri mevcut. Top istop edemeyen bir adam lens.
Dun babelin attigi ikinci golde pepenin memesiynen istop edip topu babele vermesinj bir kes daha izlemek lazim, pepe bu takimin stoperi. Lens topla kavga eden ingiltere ikinci liginde kume dusmeye oynayan bir takimin oyuncusu.

Lens fbde de farkli oynamiyordu, seviyesi ve standarti bu. Fazla abartildi

Daha tore gelecek bu takima.

Lense bi yatirim yapildi bunun karsiligini 2 sene sonra falan almaya baslariz, takimda seviye dusmeye baslayinca lensin katkisi artar.
Babel boyle oynamaya devam ederse seneye devre arasi 20 milyona satariz onu eplye, quaresma emekli olmaya baslar tore ile lens de oynamaya.

Kampa dolma gibi fizikle gelen adamdan bahsediliyor, adamin ayrica gece gezmeleri de var.
sahada iyi calisanlar belli oluyor, babelin vidyolarda kimin ne calistigi belli

Etiketler: