Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu 2018/19 sezon başlığında transfer konusu hariç Beşiktaş ile ilgili her konu forum kuralları çerçevesinde tartışılabilir. Başlıktaki

0 Üye ve 179 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu  [Okunma sayısı 2681769 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2018/19 Sezonu

Çevrimiçi sozkul

ben hem stad hem iki şampiyonluk ile hatırlayacağım belki 3 ve 4 te olur.bazı şeyleri çabık unutuyoruz.6 yıl önceye dönüp bakmakta fayda var.şimdi neden şampiyon olamadığı sorguluyoruz paralar nerede diyoruz o dönemde ne para ne stad ne geleceğe dair bir beklentimiz vardı.o döneme göre daha iyi durumdayız en büyük hatası hoca ile ayrılma zamanının geldiğini kestiremedi veya cesaret edemedi.taraftardan çekiniyor ama bu çekinceler başını yiyecek  bu gidişle.

Diyelimki asli hatası bu, hocadan zamanında ayrılmayı bilemedi, bu böyle konuşmasını açıklamaz aklamazki @MURAT, kabul edilemez böyle konuşmak. Beşiktaş başkanına uymuyor, yakışmıyor.

Başarısızlığın gerekçesi ne olursa olsun başkan başarısız dönemin başkanı değil.  Çünkü eleştiriye tahammülü sıfır, kendini kaybediyor, ayrıca bir kaç kişinin eleştirisi üzerinden herkesi azarlıyor.
Tam da güven vermesi ve sakin kalması gereken dönemde yapıyor. Tahammülsüz.

Çevrimiçi murat

Diyelimki asli hatası bu, hocadan zamanında ayrılmayı bilemedi, bu böyle konuşmasını açıklamaz aklamazki @MURAT, kabul edilemez böyle konuşmak. Beşiktaş başkanına uymuyor, yakışmıyor.

Başarısızlığın gerekçesi ne olursa olsun başkan başarısız dönemin başkanı değil.  Çünkü eleştiriye tahammülü sıfır, kendini kaybediyor, ayrıca bir kaç kişinin eleştirisi üzerinden herkesi azarlıyor.
Tam da güven vermesi ve sakin kalması gereken dönemde yapıyor. Tahammülsüz.
eleştirilerinde haklısın süleyman abi ama hırsızın hiç mi suçu yok.3 sene öncede benzer bir yönetim vardı ama başarı olduğu için herkes hoşnuttu veya başarı karşısında süt dökmüş kedi gibiydiler.şuan saha sonuçları gelmediği için herkes vurmaya odaklanmış durumda bundan beşiktaşın çıkarı ne .bu ortamda yapılan hata sayısı çoğaldığı gibi hata olmayan yapılan doğrular bile bir algı yönetimiyle  aleyhte kullanılıyor.bundan daha iyi bir yönetim yapabilecek bir oluşum henüz ortada yok bari elimizdekine sahip çıkalım.bu algı yönetimi seni bile etkilemiş son kagawa transferinde kafanda soru işaretleri oluşmuş.2 sene evvel bu transfere bedava ve makul maaş yetenekli oyuncu becerikli yönetim şeklinde bakardın muhtemelen ama aynı yöntem ve yönetimle şimdi işin içinde çapanoğlu arar duruma geldik veya getirildik.

Çevrimdışı Liquidator

Muhtemel:4-2-3-1
Karius
Gökhan-Vida-Mirin-Adriano
Dorukhan-Medel
Lens-Ljajic-Caner
Larin

Via. Övünc Özdem

Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk
Порой, даже о самом тёмном, остаются светлые воспоминания...

Çevrimdışı mayguntr

Karius
Dorukhan-Medel
Lens-Ljajic-Caner
Larin

Via. Övünc Özdem

iy 0-0, dk 70 Pektemek-Lens degisikligi, goruyorum bu kadroyu gorunce.

Çevrimdışı Egos

eleştirilerinde haklısın süleyman abi ama hırsızın hiç mi suçu yok.3 sene öncede benzer bir yönetim vardı ama başarı olduğu için herkes hoşnuttu veya başarı karşısında süt dökmüş kedi gibiydiler.şuan saha sonuçları gelmediği için herkes vurmaya odaklanmış durumda bundan beşiktaşın çıkarı ne .bu ortamda yapılan hata sayısı çoğaldığı gibi hata olmayan yapılan doğrular bile bir algı yönetimiyle  aleyhte kullanılıyor.bundan daha iyi bir yönetim yapabilecek bir oluşum henüz ortada yok bari elimizdekine sahip çıkalım.bu algı yönetimi seni bile etkilemiş son kagawa transferinde kafanda soru işaretleri oluşmuş.2 sene evvel bu transfere bedava ve makul maaş yetenekli oyuncu becerikli yönetim şeklinde bakardın muhtemelen ama aynı yöntem ve yönetimle şimdi işin içinde çapanoğlu arar duruma geldik veya getirildik.

ağabey sen de bu eleştirinde haklısın, ama başkanın daha az konuşması gerektiğini dile getirmeye başlamamız üzerinden de 3 sene geçti. fikret orman'a beşiktaş başkanı olduğu için duyulan güven, adım adım beşiktaş başkanlığından fikret orman'lığa dönüşüyle azaldı. burada can sıkan durum şu: yapılan haberlerin yüzde doksanının yalan olduğunu biliyoruz, fakat artık gerçeklikten kopuk olduklarını iddia edemiyoruz, "fikret orman ya da yönetimi bunu yapmaz" demek çok zor. yazık ki samimiyet ile laubalilik birbirine karıştı, ki kurumsal bir yapıyı temsil ediyorsan işe samimiyetin karışması bile problem yaratır.

Çevrimdışı mylife1903

Geçen seneki CL başarısından sonra kredisi vardı daha hocanın  :tabe: Ben devre arsında gönderileceğini düşünüyordum ama devam ettik kadro yetersiz göründüğü için. Bu konuda hem hoca hem de yönetimin kabahatleri var. Bakalım hala tutuyoruz hocayı demek ki bir bildiğimiz var. Bu sene sonunda başarıya bakılmaksızın hocanın gideceğini düşünüyorum. Zaten geçen seneden beri transfer komitemiz yeni hoca arayışındaymış. Bekleyip neler olduğunu göreceğiz önümüzdeki 4 aylık dönemde  :tabe:
Tiransfer komitesi bakmisken yeni tiransfer komitesi baksin daha iyi olur
2 senedir sagbek alacaklar

Çevrimiçi Kartal Ç

iy 0-0, dk 70 Pektemek-Lens degisikligi, goruyorum bu kadroyu gorunce.

sahadaki düzenin biraz daha karışması lazım. caner kesin kart görür ikinci devre ilk onu değiştirir. caner-pektemek değişikliğiyle pektemeki orta sahada civarında belirsiz bir yere monte eder. ademi sol kanata yollar. 5 dakka sonra larin-necip değişikliği yapıp pektemeki ileri uca çeker necibi medelin yanına alır dorukhanı ademin eski yerine koyar. en son 89 da ayıp olmasın diye kagawa-lens değişikliği yaparak gönülü lensin yerine ileri kaydırır. Necip sağ beke kayar Dorukhan eski yerine dönüp Kagawa Ademin ilk yerine geçer. Kaos futboluna farklı bir soluk :D

Çevrimdışı Karabay

Karius
Dorukhan-Medel
Lens-Ljajic-Caner
Larin

Via. Övünc Özdem

Kagawa burak kadarda mı hazır değilmiş. Madem oynatmıyorsun necibi koy yerine. Ah hocam ahh.

Çevrimiçi murat

Kagawa burak kadarda mı hazır değilmiş. Madem oynatmıyorsun necibi koy yerine. Ah hocam ahh.
hocayı tanıyamadınızmı .ben şaşırmadım

Çevrimiçi sozkul

Ben aslında başından beri başkanımızın konuşma şeklinden memnun değildim. Bunu burda söylemesem bile karşılıklı sohbetlerde arkadaşlarıma hep ifade ettim, stad inşaatı sırasında uzaktan şimdi hatırlayamadığım kendini bir konuda protesto eden zırtaboz genç bir taraftara söyledikleri kendisinden hazzetmemem için yeterliydi benim için. Bunları şundan söylüyorum bir kagawa transferinde olanlar yüzünden  ya da başarılı dönem bitince yön değiştirmiş değilim. Ama bugüne kadar övgülerim daha ön plandaydı çünkü toplamda başarılıydılar. Burda bile üslubunu eleştirdiğim bir iki mesajım bulunabilir, başarılı dönemlerden kalma. Hatırlamıyorum.
Benim için bu stadı gezide olanlar sonrasında yaptırabilmesi yeterli zaten, bence onun inatçılığı ve hükümetle iyi ilişkileri olmadan bu iş yapılamazdı mümkün değil. Imzasını attı sonuçda BEŞİKTAŞ tarihine.

Kagawa meselesini ben çözemedim Murat, TV dekiler çok net iddia ettiler. Bir yöneticimiz öyle birşey yok, opsiyon yok dedikten sonra hemde. Öncesinde söyleseler bunu önemsemezdim.Benim anlamadığım kendilerine  bu kadar puan getirebilecek birşeyi neden saklayabilecekleri, aklıma açıkçası daha önce söylediğimden başka bir fikir gelemedi. İyi bir fikir gelemedi yani. Ancak kötü fikirler gelebildi.
Dolayısıyla ya arkasında kötü bir fikir vardır ya da  TV dekiler yalan haber yapmıştır diye düşündüm.

Çevrimiçi sozkul

sahadaki düzenin biraz daha karışması lazım. caner kesin kart görür ikinci devre ilk onu değiştirir. caner-pektemek değişikliğiyle pektemeki orta sahada civarında belirsiz bir yere monte eder. ademi sol kanata yollar. 5 dakka sonra larin-necip değişikliği yapıp pektemeki ileri uca çeker necibi medelin yanına alır dorukhanı ademin eski yerine koyar. en son 89 da ayıp olmasın diye kagawa-lens değişikliği yaparak gönülü lensin yerine ileri kaydırır. Necip sağ beke kayar Dorukhan eski yerine dönüp Kagawa Ademin ilk yerine geçer. Kaos futboluna farklı bir soluk :D

Kötüyü çağırmayalım arkadaşlar, hocaya pozitif enerjimizi gönderelim bugün.  Belki bir işe yarar.

Çevrimiçi sozkul

Yorulmuş rakip karşısında 65. dakikada Medel'in yerine girip tıkanan oyunun kaderini değiştirecek.

Çevrimiçi Necmi

Kötüyü çağırmayalım arkadaşlar, hocaya pozitif enerjimizi gönderelim bugün.  Belki bir işe yarar.
pozitif enerji yollayalımda al işde bizim vodafoneda yenemediğimiz takımı rize
kendi evinde yeniyor. soran olursa takım kalitesi deriz.
daha ne kadar pozitif olmalıyız. hoca maçın kazanılmasına değil quaresmanın ne kadar orta açtığına odaklı
eğer 30+ orta açtıysa o maç iyi oynadık puan kaybettiysek bunu hak etmedik oluyor.
bu güne kadar forvetleri suçluyordu artık burakıda geldi bakalım kim suçlanacak.

Çevrimdışı ask1903

burak yılmazdan niçin bu kadar nefret ediyoruz?

feda döneminde benzer biçimde yoğun bir bilinçaltı propagandalarına maruz kaldık. etki kadar tepki ürettiğimizden yoğun biçimde de reaksiyon gösterdik ki böyle zamanlarda daha hassas daha duygusal oluruz. burak yılmazın beşiktaşlı olduğunu bilmemiz - üzerinde gs forması olması - maçın evimizde oynanması - kendini yere atması - kazanmak için her yolu mübah gören makyavelizmden nefret etme kültürümüz olması tüm bu reaksiyonda çarpan etkisi gösterdi.

ve sanılanın aksine gol attığında yumuşamayacağız bu durumda daha çok tahrik olacağız...

şu mantığı hiç anlamadım, anlamayacağım. derdiniz Beşiktaş değil sizin.

Çevrimiçi murat

Ben aslında başından beri başkanımızın konuşma şeklinden memnun değildim. Bunu burda söylemesem bile karşılıklı sohbetlerde arkadaşlarıma hep ifade ettim, stad inşaatı sırasında uzaktan şimdi hatırlayamadığım kendini bir konuda protesto eden zırtaboz genç bir taraftara söyledikleri kendisinden hazzetmemem için yeterliydi benim için. Bunları şundan söylüyorum bir kagawa transferinde olanlar yüzünden  ya da başarılı dönem bitince yön değiştirmiş değilim. Ama bugüne kadar övgülerim daha ön plandaydı çünkü toplamda başarılıydılar. Burda bile üslubunu eleştirdiğim bir iki mesajım bulunabilir, başarılı dönemlerden kalma. Hatırlamıyorum.
Benim için bu stadı gezide olanlar sonrasında yaptırabilmesi yeterli zaten, bence onun inatçılığı ve hükümetle iyi ilişkileri olmadan bu iş yapılamazdı mümkün değil. Imzasını attı sonuçda BEŞİKTAŞ tarihine.

Kagawa meselesini ben çözemedim Murat, TV dekiler çok net iddia ettiler. Bir yöneticimiz öyle birşey yok, opsiyon yok dedikten sonra hemde. Öncesinde söyleseler bunu önemsemezdim.Benim anlamadığım kendilerine  bu kadar puan getirebilecek birşeyi neden saklayabilecekleri, aklıma açıkçası daha önce söylediğimden başka bir fikir gelemedi. İyi bir fikir gelemedi yani. Ancak kötü fikirler gelebildi.
Dolayısıyla ya arkasında kötü bir fikir vardır ya da  TV dekiler yalan haber yapmıştır diye düşündüm.

benim demek istediğimde bu aslında başarı varken kimse laf etmiyor başarısızlık olduğunda herkes çullanıyor başkanda çaresizce kendini savunmaya çalışıyor aslında başkan değişmedi aynı.muhtemelen hepimiz o dönemdeki tavrını hoş görmesekte elde edilen başarılar bunları dile getirmemize engel oldu ama bu tavır türkiyede güçlüyken işe yarayan ama zayıf düşünce düşene bir tekmede sen at moduna dönüşüyor.başkanın bu tavrından vazgeçip birleştirici ve yeni hedefler koyarak ve bu hedeflere yürüyecek somut adımlar ile atması bir çıkış yolu bulabilir.bunu bu yönetim kuruluyla yapabilirmi bilmiyorum ama en geç seçim dönemi köklü bir yönetim listesi değişikliğiyle ve yeni projelerle başarabilir.

Çevrimdışı Egos

daha ne kadar pozitif olmalıyız. hoca maçın kazanılmasına değil quaresmanın ne kadar orta açtığına odaklı
eğer 30+ orta açtıysa o maç iyi oynadık puan kaybettiysek bunu hak etmedik oluyor.
bu güne kadar forvetleri suçluyordu artık burakıda geldi bakalım kim suçlanacak.

biz de erzurumspor'u deplasmanda yendik, hem de geçen haftadan çok daha kötü oynayarak. hesabı böyle yaparsak faturayı yönetime, şenol güneş'e, futbolculara keserek kurtaramayız. kırk binlik stada gelen yirmi bin küsur kişi türküyü, cep telefonuyla kayıt almayı on dakika bırakıp maça odaklansa en azından penaltımızı verirlerdi.

Çevrimdışı Neo Nesil

bazı arkadaşlar kagawa sözleşmesindeki opsiyonu tartışırken, şu noktayı atlıyorlar.

talisca, aboubakar ve gomez'in opsiyonları vardı da ne oldu? Biri para gözlülüğünden, diğeri porto'yu tercih ederken, öbürü ise darbeden dolayı uçup gitti...

oyuncunun isteği çoook önemlidir. hergesin hayadına gimse garışamass.. :evillol: sonuçta kariyer meselesi...

Çevrimdışı kyiv

Devre arasında ben de inanılmaz inançlıydım, pozitiftim Burak'ın gelişi hocayı değiştirmiştir, bir şeyler değişir diyorudum ama Erzurum gibi ligin kötü takımlarından birini yenemiyorsan hiçbir şey değişmiyordur. Allah biliyor Hocanın ve Fikret Ormanın gidişini 4 gözle bekliyorum. 2 si de bizdeki misyonunu tamamladı. Daha enerjik daha doymamış insanlar lazım önümüzdeki yıllar için.

Çevrimdışı İhsan

1:40-2:00 arasi atilan golu a takimimiz atamiyor.
o golü atan takım da takımımız !
altyapıya önem lütfen  :)
Come to Beşiktaş

Çevrimiçi yaço58

bugün başakşehirin ve bizim kazanmamız önemli zira şampiyonluk bizim için çok zordu hatta imkansıza yakındı şimdi gs ilede 8 puan fark oldu bizde kazanırsak gs ile 3 puna düşcek fark ve daha uefa ve türkiye kupası oynayacaklar ve alternatifli kadroları yok o yüzden biz bugün mutlak kazanıp 2. olmak için asılmalıyız eğer hocada kafasına 2.liği koyrsa iyi olur hedefsizlik en kötüsüdür en eğlenceli kısmıd gsnin ödediği bonservislerin elde patlamasını izlemek olcak adamlar 2 günde 20 m lik yükün altına 2 ooyuncu için girdiler ve fark 8 olcak artık bizde işi ciddiye alıp 2. olmalıyız en azından şl ön elemesi oynamalıyız birde seri başı olursak güzel olur akşamda kagawanın sonradan girmesi daha mntıklı bence atiba dorukhan oğuzhan orta sahası ilerde güven lens adem ile başlamalıyız 2.yarıda kagawa girer adamın maç eksiği çok kabul etmek lazım inşallah güzel bir oyunla güzel bir galibiyet alırız

Çevrimdışı autopsy

burak yılmazdan niçin bu kadar nefret ediyoruz?

feda döneminde benzer biçimde yoğun bir bilinçaltı propagandalarına maruz kaldık. etki kadar tepki ürettiğimizden yoğun biçimde de reaksiyon gösterdik ki böyle zamanlarda daha hassas daha duygusal oluruz. burak yılmazın beşiktaşlı olduğunu bilmemiz - üzerinde gs forması olması - maçın evimizde oynanması - kendini yere atması - kazanmak için her yolu mübah gören makyavelizmden nefret etme kültürümüz olması tüm bu reaksiyonda çarpan etkisi gösterdi.

ve sanılanın aksine gol attığında yumuşamayacağız bu durumda daha çok tahrik olacağız...

Takımını satan Quaresma'ya karşı olan içi boş sevginiz de çarpan etkisi gösteriyor nedense.
Daha çok kırmızı kart, daha çok takımını satış ve daha çok sevgi değil mi ?
İrrasyonelliğin ve tutarsızlığın diplerinde geziyorsunuz.
Makyavelizm konusundaki haklılığınız da maalesef kaybolup gidiyor verdiğiniz tepkilerle.
Çünkü Burak dışında herkesi cezalandırıyorsunuz şu an .
Daha çok şey yazarım da duygu sarmalına kapılmış ve aklını kullanmayı ısrarla reddeden insanlara ne desek boş .

Çevrimdışı Neo Nesil

Devre arasında ben de inanılmaz inançlıydım, pozitiftim Burak'ın gelişi hocayı değiştirmiştir, bir şeyler değişir diyorudum ama Erzurum gibi ligin kötü takımlarından birini yenemiyorsan hiçbir şey değişmiyordur. Allah biliyor Hocanın ve Fikret Ormanın gidişini 4 gözle bekliyorum. 2 si de bizdeki misyonunu tamamladı. Daha enerjik daha doymamış insanlar lazım önümüzdeki yıllar için.

rüzgar sağnak gibi mesela,

ya da adnan dalgakıran da olabilir  :evillol:

bülent deriş...

nazmi koca

serdal adalı.

Çevrimdışı mayguntr

o golü atan takım da takımımız !
altyapıya önem lütfen  :)
Birini ovmek birini yermek icin yazmistim zaten.

Ilk kaleci sakin pasla karsi takimin iki hucumcusunu oyun disi birakti. Sonra defans oyuncusu, derinlik veren oyuncuya guzel bi pas verdi. Geriye gelen oyuncu kanada guzelce acti topu. O ara kendini takip eden oyuncu da oyun disi. Sonra donup atagi kovaladigi icin adam fazlaligi da olusturdu. Basit bir kontra varyasyonu guzel bir vurusla bitti.

A takimda olacak senaryolar, kaleci uzun oynar olay baslamadan biter. Hadi diyelim pasi verdi, vida ne yapacagini sasirir orda cunku topu almaya gelen kimse yoktur, Medel Dorukhan adam kovalamaktan enerjisi kalmadigi icin o derinligi veremez, kanat oyuncularimiz cizgide ayagina top bekler, ayaklarina geldiginde de ortada kosu yapan ljajice vermek yerine orta yapar, defans oyuncusu kolayca karsilaip atak sonlanir. 

Çevrimdışı kyiv

Başakşehir şu anda 2-0 önde götürdüğü maçı kazanırsa şampiyonluk şansımızı sıfırlara indirmiş olacağız yeni gerçekçi hedef 2. lik olmalı. Transferin şampiyonu Galatasarayın şampiyon olmaması tek avuntumuz olabilir. Biraz kıpırdasak adamları uçurumdan aşağı iteceğiz fakat biz de (en başta hocada) o inanç yok.

Çevrimdışı atalay

Farke demişken BVB'ye bir parantez açmak lazım. Huddersfield'ı çalıştıran David Wagner gibi BVB altyapısında ve A takımda yardımcı antrenörlük yapmış bir isim. Tuchel ve Klopp yine BVB çıkışlı ki ikisi de *Mainz patentlidir. Ve şu an Favre'ın yardımcılığı yapan da bizim Edin Terzic. Ayrıca Championship'e göre oldukça farklı bir oyun oynayan Norwich'in maaş bütçesi sadece 23 milyon euro.
Alıntı yapılan: atalay
25 Ağustos 2018, 20:08:49 »
Takip ediyorum. @worns Kendi felsefesini kısa sürede aşılamış. Pozisyon ve sayısal üstünlüğü yüksek. Bekler dahil bütün oyuncuları sürekli half-space, koridorlara sokuyor ve pozisyon üretiyorlar. İlk reaksiyonu küçük defolarına rağmen iyi. Transition'ı iyi oynuyorlar. Yüksek forechecking uygulamaları sunuyorlar. Oyunu daha geliştirebilir. Bu periyotu yüksek puanlar ile geçmeleri gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bana göre bu yüksek baskılı ve tempolu oyunun en büyük handikabı 46 hafta sürdürmeyecekleri oluşu. Oyuncuları oyuna inandırmış ama beraberinde aktif dinlenebilecekleri oyun setleri gerekli gibi. Ben de EPL'de olsun, yeniden bu seviyede boy göstersin istiyorum.
Bielsa için de görüşüm geçerli. Şu an Norwich'in arkasında ikinci sırada ama o periyodu daha yüksek puanlar ile geçmeliydi. Oyunu bir parça dönüştürmek zorunda. Dozunda idealizm, biraz daha pragmatizm EPL'nin anahtarı.

Norwich dün deplasmanda Leeds'i 3-1 geçerek liderliği geri aldı ve puanları eşitledi. İki dönem hatta önce adlarını zikrettiğim Farke, Adi Hütter, Marko Rose, Ralph Hasenhüttl tamamı yükseliş içinde ve büyük ekiplerin tercih listesindeki germanofonlar. Favre zaten ayrı bir yerde. Bundelisga 2'de lider Hamburg'un teknik direktörü Hannes Wolf da geçen dönem BVB yardımcısı idi. Farklı bir oyun oynatıyor; özellikle kalecisini oyun içinde çok cesurca kullanıyor. Takip etmenizi öneririm. Hatta geçenlerde Huddersfield'ın başına yine BVB A takımı yardımcılarından biri getirildi. Bu arada Bielsa o oyunu bir parça dönüştürdü. Hatta Norwich onlar gibi oynayarak kazandı.
[ Son Düzenleme: 03 Şubat 2019, 17:55:10 atalay ]