Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 83 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8365705 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı kyiv

Mitroviç tam anlamıyla hayalkırıklığı. Bir defans oyuncusunda olması gereken özelliklerin çoğu yok. Hız yok, hava topu yok, sezgi yok, korakor oyunda yok. Malesef kötü bir transfer olmuş umarım en az zararla elden çıkarırız. Eğer önümüzdeki sene kalırsa yine kadronun zayıf halkalarından biri olur.

Çevrimdışı tangaz

Menajer çakması olduğuna inanmıyorum. Burada Çağrı ve Atalay da bu adamın iyi olduğunu söylüyorlardı. Bu bence oyuncunun sisteme uyumsuzluğu veya tecrübesizliğimden yaşadığı heyacandan kaynaklı gibi geliyor. Defans bir bütün olarak yapıldığından süreklilik sağlamadan yorum yapmayı doğru bulmuyorum.

defans bütünlüğü süreklilik vb yorumların elbet doğru ama verdiği ışıkta pek parlak görünmüyor. yorumlarımda gömüyorum kendisini ama defans olması sebebiyle şimdilik die ekliyorum.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Koa_lAA

Yılın kapağı gelmiş
Alttaki yorumlar da pekiştirmiş....

bi muarrem usta nın tivitine bak bide bunların tivitine... harbiden fransızlar bunlar..

Çevrimiçi MUSTAFA_

Bunun uyumla bir ilgisi yok, defans futbolcusunda olmazsa olmaz iki yetenek adamda yok konsantrasyon ve pozisyon bilgisi, ha bunlar 23-24 yaşında adamda sonradan gelişir diyorsanız bilemem. Aşırı ağırlığını, hava toplarındaki etkisizliğini bi kenara bırakarak yazıyorum.
Bu dediğin şeyler diğer takım arkadaşlarının oyun içindeki konumlarına bakaılarak yapması gereken şeyler. Mesela ofsayt taktiğini tek başına mı yapıyor veya eşleşeceği adamı nasıl buluyor. Defans biraz ezber ve oratik işi. Defans dörtlüsünü yoksa sürekli değiştirelim. Bu çıkarımlar için erken diyorum sadece. Yoksa şu anki oyunu muhteşem demiyorum. Kendini kanıtlamaaı için biraz kredi vermekte fayda var. Türk futbolu için genç bir oyuncu daha. Milli takımda da oynuyor. Sabredip yapıcı eleştirimizi yapalım yine. Maçın kaybedilmesinin sorumlusu ilan etmek yalnış.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi MUSTAFA_

defans bütünlüğü süreklilik vb yorumların elbet doğru ama verdiği ışıkta pek parlak görünmüyor. yorumlarımda gömüyorum kendisini ama defans olması sebebiyle şimdilik die ekliyorum.
Ben verdiği ışık hakkında yorum yapmadım. Kendini kanıtlaması için süre tanınmalı dedim Büyük bir camiaya geldi büyük maçlar oynuyor. Öyle birden alışsa idi bize yar etmezlerdi zaten...

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı Berat

Ben verdiği ışık hakkında yorum yapmadım. Kendini kanıtlaması için süre tanınmalı dedim Büyük bir camiaya geldi büyük maçlar oynuyor. Öyle birden alışsa idi bize yar etmezlerdi zaten...

Partnerinin ayakta kalamayan Tosic olduğu da unutuluyor.

Çevrimdışı taner37

Mitrovic; geldiği takım ile Beşiktaş çok farklı düzeyde. Hırvatistan liginin sertliği ile burası farklı. Mitrovic kilolu. 187 boyuna 85 kilo vücut kitle indeksine göre normal gözükse de bir stoper için fazla kilosu var. Kilo vermeli sene başından takımla beraber kampa katılmalı ve hazırlık maçında artık sürekli değişen partneri ile değil Dr mümkünse mevkisinde iyi olan bir stoper ile oynamalı. Asla bir pedro franco değil mitrovic. 2-3 sene içerisinde 15 milyon Euro değerine yükselecektir.
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimiçi MUSTAFA_

bi muarrem usta nın tivitine bak bide bunların tivitine... harbiden fransızlar bunlar..
Normal. Herkes karakterini yansıtıyor. Onların geleneği böyle. Yapacak bir şey yok. Acınacak hallerine gülüyorlar...

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tuncaboylu

Bu dediğin şeyler diğer takım arkadaşlarının oyun içindeki konumlarına bakaılarak yapması gereken şeyler. Mesela ofsayt taktiğini tek başına mı yapıyor veya eşleşeceği adamı nasıl buluyor. Defans biraz ezber ve oratik işi. Defans dörtlüsünü yoksa sürekli değiştirelim. Bu çıkarımlar için erken diyorum sadece. Yoksa şu anki oyunu muhteşem demiyorum. Kendini kanıtlamaaı için biraz kredi vermekte fayda var. Türk futbolu için genç bir oyuncu daha. Milli takımda da oynuyor. Sabredip yapıcı eleştirimizi yapalım yine. Maçın kaybedilmesinin sorumlusu ilan etmek yalnış.
Katılıyorum.

Dün Marcelo da olsa, Ramos "Hadi köftehorlar, iyisiniz yine" diyip 1 maç forma da giyse Lyon gol bulacaktı. Bu adamları 0'a karşı yenmek çok mümkün değil.

120 dakikada 1 gol yedik, ama 3 tane atamadık. Bu eğer bir suçsa, suçlusu stoper değil.

Öte yandan stoper en zor pişen mevkii, beklemek lazım. Burada bir ara bahsi geçen Legrattoglie 30 yaşında adam oldu mesela.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı brkntcnr

Mitrovic bi kornerde rakibi değil Talisca' yı tutuyordu. Böyle üst düzey seviyelerde böyle komik konsantrasyon kayıpları, hamle hataları gibi küçük ama önemli detaylar sizi bir üst basamağa çıkarıyor. Tur ufak farklarla kaçsa da eksik yönlerimizin hala fazla olduğunu görmek üzücü. Üstelik dünkü iki stoperin de en az üçer yıllık sözleşmeleri olduğunu bilmek daha da üzücü.

[ Son Düzenleme: 21 Nisan 2017, 11:21:50 brkntcnr ]

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Yo maçın kaybedilmesinin sorumlusu ilan etmedim, ondan da kötü oyuncular vardı dün açık olmak gerekirse ben sadece bekletinin çok altında kaldığını düşünüyorum ve ışık vermediğini söylüyorum..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı brkntcnr

Katılıyorum.

Dün Marcelo da olsa, Ramos "Hadi köftehorlar, iyisiniz yine" diyip 1 maç forma da giyse Lyon gol bulacaktı. Bu adamları 0'a karşı yenmek çok mümkün değil.

120 dakikada 1 gol yedik, ama 3 tane atamadık. Bu eğer bir suçsa, suçlusu stoper değil.

Öte yandan stoper en zor pişen mevkii, beklemek lazım. Burada bir ara bahsi geçen Legrattoglie 30 yaşında adam oldu mesela.

Bi gol yedik ama en az 7-8 tane net pozisyon verdik. Bizim kaçırdığımız gollerden daha fazlasını Lyon kaçırdı. Biz kendi açımızdan Babel atsa Talisca atsa diyoruz ama onlarda da Lacazette,Diakhaby Tolisso çok net fırsatlardan yararlanamadılar. Bu fırsatların verilme sebebi de stoper ikilimiz. Ayrıca bu ekonomik sıkıntı içerisinde 4.2 milyona stoper alıyorsak pişmesini beklemek gibi bir şansımız yok doğrudan 11 e koyabilmemiz gerekir.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Yo maçın kaybedilmesinin sorumlusu ilan etmedim, ondan da kötü oyuncular vardı dün açık olmak gerekirse ben sadece bekletinin çok altında kaldığını düşünüyorum ve ışık vermediğini söylüyorum..
Her türlü hatayı yapabilirsin bu çok doğal hele o yaşta ve bu düzeyde ama maça kendini vermezsen eleştiririm benim eleştirdiğim noktada bu zaten, adam maçta değildi dün başka bi yerdeydi vücudu oradaydı ama o da yeterli olmadı o fiziksel durumuyla.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı taner37

Arkadaşlar merak ederdim sorayım. Şimdi ben milyarder olsam ve Beşiktaş kulübü yönetici olsam. Cebimden para verip oyuncu alabilir miyim yada borçları kapatabilir miyim? Kurallar buna izin veriyor mu?
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bi gol yedik ama en az 7-8 tane net pozisyon verdik. Bizim kaçırdığımız gollerden daha fazlasını Lyon kaçırdı. Biz kendi açımızdan Babel atsa Talisca atsa diyoruz ama onlarda da Lacazette,Diakhaby Tolisso çok net fırsatlardan yararlanamadılar. Bu fırsatların verilme sebebi de stoper ikilimiz. Ayrıca bu ekonomik sıkıntı içerisinde 4.2 milyona stoper alıyorsak pişmesini beklemek gibi bir şansımız yok doğrudan 11 e koyabilmemiz gerekir.

İki tane üst düzey stoperin olur bir tanesinin pişmesini beklersin ama, dediğin gibi bu paraları verip hadi pişmesini bekleyelim demek pek mantıklı olmuyor.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı mylife1903

Ben 2 değişiklik yaptık sanmistim arkadaslar Özür :ok:
Ayni seyi bende dusunmustum, fark etmemistim 3 oyuncu degisikligini.
Adriyanonun cikisini anlamadik yerini beck iyi doldurdu ya da oguzhan oyle sahada yoktu ki unuttuk onu

Oguzhan ile quaresmanin cikmasi penaltilari cok etkilemedi aslinda yerlerine girenler penaltilari iyi kullandi. Ama adriyano sakatlanmasa kesin penalti atardi

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Arkadaşlar merak ederdim sorayım. Şimdi ben milyarder olsam ve Beşiktaş kulübü yönetici olsam. Cebimden para verip oyuncu alabilir miyim yada borçları kapatabilir miyim? Kurallar buna izin veriyor mu?
Hayır. Sponsorluklarla olabilir ancak..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı eaglekartal

lyon forumlarını görme şansı olan varmı neler söylüyorlar acaba merak ettim bizle ilgili takımla ilgili nasıl bir izlenim bıraktık nel anlamda avrupada takım olarak

Çevrimdışı taner37

Hayır. Sponsorluklarla olabilir ancak..
Taner holding diye markam olsa göğüs sponsorluğu için yıllık 100milyon dolar vermeyi kabul etsem mesela olur yani :D

Bunu niye sordum hem merakım var hemde olur mu olur hayat insanların karşısına beklemediği şeyleri çıkarıyor
Şampiyon Beşiktaş

Çevrimiçi MUSTAFA_

Futbol takım oyunu olduğu için herkesin bir anda çok formda olması imkansız olacağından bazı oyuncular iyiyken diğerleri kötü olabilir. Normal. Genel performans açısından herkes tatmin olmuştur. Ancak bu takımı göklere çıkarma anlamı taşımaz. Eksiklerimiz var bunları tamamlamamız gerekiyor bu seviyeler için. Bu da birden bire olmayacak tabiki. Adım adım daha iyi olacağız. Bunun için elimizdeki oyunculara güvenmeliyiz. İyi oynamayanı sadece biz değil hoca da yönetim de görüyor. Onlar gerekeni yapacaklardır. Son 5 yılda geldiğimiz yer ortada.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı tuncaboylu

Tamam da sizin beklentiniz adamın geldiği gibi 10 milyon Euro'luk gibi oynaması. Marcelo bulmak her zaman mümkün değil, ki ona da geçen sezon başı 6 istemişlerdi. Hannover kötü gidince kucağımıza düştü.

Kaldı ki ilk maçta Marcelo varken de epey pozisyon buldular, üstelik orada daha defansif oynamıştık ve fazla açık alan bulamamışlardı.

Rakibi göz ardı etmeden yapmak lazım analizleri.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Vermiyor. O devir kapandı. Hatta başkanların kendi şirketlerinin bile belli bir miktar üstü gelir sağlaması yasak. Tabi bu kuralın da açıkları yok mu var.

Beşiktaş Tarihi
★★★

Çevrimdışı onur_U

maç özelinde ve genelinde iki eleştirim olacak.

öncelikle şenol hocamızın maçı 2-1 bitirmeye yönelik olduğunu düşündüğüm oyuncu değiştirmeme olayını çözemedim. topa sahip olduğumuz, üstü üste paslar yaptığımız iki pozisyonda da golü bulduk. özellikle 2-1'den sonra orta sahayı güçlendirmek için yapılacak bir hamle ile 3'ü bulabilir ve maçı bitirebilirdik. ayrıca geç değişiklikler nedeniyle takım çok yoruldu. ilk maçta da hocayı yetersiz buldum.
ayrıca şu maç gösterdi ki kadromuz maalesef yetersiz. aboubakar yok tamam ama takımda bir tane hücuma dönük ve oyuna girince takıma dinamizm katan adam olmaz mı? ileri 4'lünün takımda yedeği yoktu. adamlar da fekir ve ghezzal sonradan girdi düşünün. bundan seneye için gerekli dersleri çıkarmalıyız.

sonuç olarak bence geçebileceğimiz bir turu verdik. sağlık olsun. ligi mutlaka bitirmeliyiz.

Çevrimdışı tuncaboylu

Taner holding diye markam olsa göğüs sponsorluğu için yıllık 100milyon dolar vermeyi kabul etsem mesela olur yani :D

Bunu niye sordum hem merakım var hemde olur mu olur hayat insanların karşısına beklemediği şeyleri çıkarıyor
Olmaz, UEFA inandırıcı olmayan abartılı sponsorluk gelirlerini kabul etmiyor.

Çevrimdışı brkntcnr

İki tane üst düzey stoperin olur bir tanesinin pişmesini beklersin ama, dediğin gibi bu paraları verip hadi pişmesini bekleyelim demek pek mantıklı olmuyor.
Zaten takımı 10 milyona kurmuşuz toplam. 4 milyon verdiğimiz stoperin pişmesini bekleyelim demek şahsen bana pek mantıklı gelmiyor.

Etiketler: