23.Hafta / Sivasspor - Beşiktaş
23.Hafta / Sivasspor - Beşiktaş

Beşiktaş Forum|23.Hafta / Sivasspor - Beşiktaş Skor : Sivasspor: 0 - Beşiktaş: 1 Gol: Atiba (Dk.44) Tarih : 08 / 03 / 2015 Saat : 14:00 Stadyum : Sivas 4 Eylül Hakem :Bülent Yıldırım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

23.Hafta / Sivasspor - Beşiktaş  [Okunma sayısı 76709 defa] 23.Hafta / Sivasspor - Beşiktaş

Çevrimdışı Tolga

Yav tamam kötü oynayarak önemli bir maçı kazandık iyi güzel de bu böyle nereye kadar gidecek.

İlk yarının son haftalarından itibaren başlayan düşüş bu haftaya kadar sürdü.

Arada Bursa ve Liverpool maçları hariç biraz da Mersin maçını katabilirim iyi oynadığımız maç yok neredeyse.

Büyük takımlar tabiki de şampiyonluğa giderken böyle çok kötü oynadıkları maçlar olacaktır fakat bu 1 maç olur 2 maç olur 3-4-5 maç olmaz.

Kötü oynarken kazanmak önemlidir ama bu sürekli böyle devam etmez bu gerçeği herkesin görmesi lazım.

Bir de şu var.Fb ve Gs kötü oynarken çok maç kazandılar doğru fakat iki takımın da performansları yukarıya doğru çıkmaya başladı.(Gerçi Fb 2 haftadır puan kaybediyor ama çokta kötü oynamıyorlar)

Biz ise tam tersi sürekli düşüşteyiz.Siz şimdi gelecek hafta K.Erciyes'i rahat yenebileceğimizi düşünüyor musunuz gerçekten ?

Takım şampiyonluk yolunda oyun olarak umut vermiyor maalesef kim ne derse desin.

Ayrıca iki rakibimizle deplasmanda oynayacağımızı da unutmayalım.
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı Orhan_

Bu maç Cenk'in kurtarışı yok. 16 şut atmış olabilirler. Pozisyon bulamadıkları için uzaktan vurdular içeri top şişirip durdular her türlü varyasyon dediğiniz buysa. 45 dakika kapanmayı tartışabiliriz, çeşitli etkenleri olabilir bunun. Ama 45 dakika kapanarak son dakikalarda 2 pozisyon verdik sadece. Ben bu savunmaya kötü demem. Formsuzluğumuz savunmada değil hücumda. Paslar isabetsiz. 2. yarıda da ilk yarıdaki gibi top çeviremedik.

Abi adamlar kanatlara çok rahat indiler. Savunman kötüyse olur bu durum. Yapılan orta kalitesiz olabilir ve gollük pozisyona dönüşmeyebilir. Bu demek değildir ki senin takım savunma da iyi. Uzaktan vurma konusunda haklı olabilmen için Sivas'ın sadece uzaktan şut çekmiş olması lazım ki adamlar sadece bu işi yapmadılar. Ekstra olarak bunu da yaptılar. Bu takım ne zaman kapansa gol yemesi an meselesi. Sana katıldığım nokta, takım savunması bireysel savunma performansından daha etkili ama yeterli değil. Beşiktaş'ın yediği gollere bak hep savunmaya geçtiğinde. İleride baskılı oynadığımızda yediğimiz gol sayısı çok daha azdır. Bu istatistik bile şu tartışmayı sonlandırır. Takım olarak hem ileride hem geride kötüyüz. Formsuz değil kötüyüz. Bunun sebebinin çoğunluğu ise Bilic'in taktiksel olarak kurduğu yapıya aittir. Eleştirilerin çoğunluğu da bu duruma aittir.

Çevrimiçi mellfred

GS'nin Eskişehir maçını 90 dakika izledim. Maç sonunda Eskişehir'in topu direkten döndü, dönüşü gol oldu. 0 puandan 3 puana çıktılar, ne oynadıkları belli değil 16 senedir kazanamadıkları Kadıköy'e kazanmak için gidiyorlar hala. Büyük takım sadece takım ve skorla olunmaz. Taraftarın da büyük takım taraftarı olduğunu kabullenmesi lazım. Zor deplasmanı aldık dönüyoruz. Hala ligin zirvesindeyiz. Merak ediyorum şampiyon olsak böyle futbolla olmaz olsun mu diyeceğiz?
elbette şampiyonluğumuza sevineceğim ancak sivas biraz şanslı olsaydı ya da balıkesir keza ve son  haftada 9 puan bıraksaydık bu futbolu sen hala övecek miydin?
 bu takım son bir aydır yokları oynuyor buna alkış mı tutalım?
hem buğun hem geçen hafta şanslıydık ve bu uzun sürmez

Çevrimdışı ZEKI

Gokhan ve Dem Ba Ba iyi gunlerinde degildi. Dem Ba Bayi topla bulusturamadik. Sosa agrilarindan oynayamiyor. Bundan sonra tolgay ile baslamak lazim.

Çevrimdışı nannan

Abi adamlar kanatlara çok rahat indiler. Savunman kötüyse olur bu durum. Yapılan orta kalitesiz olabilir ve gollük pozisyona dönüşmeyebilir. Bu demek değildir ki senin takım savunma da iyi. Uzaktan vurma konusunda haklı olabilmen için Sivas'ın sadece uzaktan şut çekmiş olması lazım ki adamlar sadece bu işi yapmadılar. Ekstra olarak bunu da yaptılar. Bu takım ne zaman kapansa gol yemesi an meselesi. Sana katıldığım nokta, takım savunması bireysel savunma performansından daha etkili ama yeterli değil. Beşiktaş'ın yediği gollere bak hep savunmaya geçtiğinde. İleride baskılı oynadığımızda yediğimiz gol sayısı çok daha azdır. Bu istatistik bile şu tartışmayı sonlandırır. Takım olarak hem ileride hem geride kötüyüz. Formsuz değil kötüyüz. Bunun sebebinin çoğunluğu ise Bilic'in taktiksel olarak kurduğu yapıya aittir. Eleştirilerin çoğunluğu da bu duruma aittir.
Ben kötü değil de formsuz olduğumuzu düşünüyorum. Sonuçta bu takımın taraftar varken oynadığı oyun belli. Hem bireysel hem de takım olarak kapasitelerini gösterdiler. Burhan-Cicinho-Şeşu varken kanatlardan olabildikleri kadar etkili oldular ama göbeği iyi kapattık, kanatlardan geldiklerinde de öyle net pozisyon bulamadılar.
Gereğinden fazla olumlu yorumlar yapıyor olabilirim, bunun da sebebi herkesin karamsar bir havada olmasıdır. Normalde şeytanın avukatlığını yapmayı severim ama herkes bu kadar kötü düşünürken durumun iyiye gideceğini düşünmememdir.

Çevrimdışı nannan

elbette şampiyonluğumuza sevineceğim ancak sivas biraz şanslı olsaydı ya da balıkesir keza ve son  haftada 9 puan bıraksaydık bu futbolu sen hala övecek miydin?
Aklı başında olarak 15 senedir falan maç izliyorumdur, buradaki çoğu kişi artık maç içinde sonucun nasıl olacağına dair %99 isabetle tahmin yürütüyordur. Nasıl olduğunu anlatamam tamamen 6. his bu ama çoğu arkadaş anlar bunu. Mesela Asteras maçlarında hepimiz hissetmişizdir bunu.  :)
Bugünkü maçta bunu resmen kırdık. Taktik-teknik vs bir yana, bugünkü galibiyet şampiyonluk habercisi benim için. Anlatamadığım bi şekilde.:)

Çevrimdışı Orhan_

Ben kötü değil de formsuz olduğumuzu düşünüyorum. Sonuçta bu takımın taraftar varken oynadığı oyun belli. Hem bireysel hem de takım olarak kapasitelerini gösterdiler. Burhan-Cicinho-Şeşu varken kanatlardan olabildikleri kadar etkili oldular ama göbeği iyi kapattık, kanatlardan geldiklerinde de öyle net pozisyon bulamadılar.
Gereğinden fazla olumlu yorumlar yapıyor olabilirim, bunun da sebebi herkesin karamsar bir havada olmasıdır. Normalde şeytanın avukatlığını yapmayı severim ama herkes bu kadar kötü düşünürken durumun iyiye gideceğini düşünmememdir.

İnşallah sen haklı çıkarsın. Tek derdim Beşiktaş hayal edebildiğimden de iyi bir takım olsun (:

Çevrimdışı nannan

İnşallah sen haklı çıkarsın. Tek derdim Beşiktaş hayal edebildiğimden de iyi bir takım olsun (:
Hayal etmeye gerek yok Tottenham maçları, Liverpool maçı, Trabzon maçı bu takımın zaten neler yapabileceğini gösterdi. İzlediğim yerde herkes 5 yaş yaşlanmışken ben gülerek bu maçı aldık diye kimsenin anlam veremediği şekilde konuşuyordum. :) İnşallah bugünkü maç gibi haklı çıkarım. Utaka'nın direkten çıkan topu bence bu sezon için önemli bir gösterge. :)

Çevrimdışı f_madida

gs fb kac haftadir hafta ici mac oynamiyor, bu hafta ilk kez oynadilar, bakalim turkiye kupasina devam ederken ligi ne kadar goturebilecekler... gsnin eskisehir'de bala kazandigi bir 3 puani var, gecen hafta k.erciyes 83'te ceza sahasi icinden bombos sut cekiyor muslera'nin ustune vuruyor adam, iki pozisyon sonra dondu gol buldular, kagit ustunde 3-1 net skor gibi gozukuyor, ama oyunlarinda hicbir numara yok.

bizim takim yorgun ama sadece fizik olarak degil, mental olarak da yorgun. en kotusu de rotasyona koyacak oyuncularin ya sakat olmasi ya da hazir olmamasi, hoca m.pektemek'e, kerim frei a guvenemiyor ki oyuncu degisikligi yapsin. 

bir de cok begendiginiz sergen'i gorduk, veli sari kart gorsun diye bir taraflarini yirtti...ayiptir, su hareketi bulent korkmaz yaptiginda saymadigimiz laf kalmamisti, simdi sergen yapinca ok mi oldu? belli ki bir nefretle hazirlamis takimini, vakti zamaninda samet aybaba'nin yaptigi gibi takimini besiktas'a karsi bilemis, oyuncularinin kendini yirtmasindan belli ama iste futbol boyle tek topla, atibayla koyarlar adama..
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı Neo Nesil

Sen herşeyden önce üslubunu düzelt forumu beğenmiyorsan okumazsın yorum yapmazsın olur biter.

İsteyen herkes saygı çerçevesinde istediğini eleştirebilir.

Gelip kimseye hakaret etmeye hakkın yok.

forumu değil, taraftarı beğenmiyorum. kendimden nefret ettirdiler...

umarım  uefadan eleniriz ve yarıştan koparız da sizin gibiler az da olsa akıllanır, yoksa uefayı kaldırırsak işimiz yaş...

sonraki senelerde fikret ormanı gönderirsiniz...
[ Son Düzenleme: 08 Mart 2015, 17:51:56 Neo Nesil ]

Çevrimdışı fani madida

çok ama çok kritik bi 3 puan aldık kazanamasaydık lig artık gitmişti ki ben hala şampiyonluğun çok zor olduğunu düşünüyorum. takımın formunun giderek artacağı düşünülürken gitgide düşmeye başladı. ba ve töre çok formsuz. sosa iflas bayrağını çekti zaten.

artık acilen cenk tosun'a ihtiyacımız var çok net. biliç bugün oğuzhan'ı niye oyuna almadı şaşırdım. yanılmıyorsam 3. oyuncu değişikliği hakkını kullanmadık.

bu maçı atlattık artık eleştirelim ama yerden yere de vurmayalım. tabi eleştirenlerin de beşiktaşlılığını kimse sorgulayamaz. taraftar daha ne yapsın ? ben ne fb ne de gs'nin olimpiyatı bu kadar dolduracağını hiç düşünmüyorum. biz 2 sezondur oradayız gs 1 sezonda ne hallere düştü unutmayalım.

biz 11 arkadaşız, lakin arkamız daha var...

Çevrimdışı Tolga

forumu değil, taraftarı beğenmiyorum. kendimden nefret ettirdiler...

umarım eleniriz de sizin gibiler az da olsa akıllanır, yoksa uefayı kaldırırsak işimiz yaş...
Yukarı da kendin yazmışsın bordomavi.net e benziyor diye önce kendi yazdıklarını iyice bir oku.

Ayrıca skor taraftarlığı yapmadığımız için mi böyle oluyoruz.

Gözlerinizi kapatmayıp gerçekleri görseniz çok iyi olur.

Bu takım haftalardır top oynamıyor bunu söylemek suç mu.

Sen bu takımın ortaya koyduğu performanstan memnunsan asıl burada tuhaflık vardır.

Burada çoğu kişi takım kazanırken de ortaya konan oyunu eleştiriyordu çünkü burada kimse skor taraftarı değil.

Herkes neyin ne olduğu görüyor.
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı CanEmre

• a.k.a. sadomi
  • Kara Kartal
  • *
  • 08 Mart 2015, 17:54:17
  • İstanbul (Kurtuluş)
  • Şerefinle oyna, Hakkınla kazan...
katılırsın katılmazsın, ama taraftarımızın aptallığının cezasını bizim takım ödüyor; örnek: seba-bilgiliyi istifa ettirip demiröreni 8 sene başımızda tutanlar ve bizim taraftarların bölünmesi.

bizim taraftarlara uefa başarısı fazla geldi. bir an önce elenelim de bizim taraftarlar bi kendine gelsin. çünkü çok havalandılar maalesef...

bir de uefayı alırsak bizim taraftarı düşnemiyorum bile, gs taraftarından daha beter olurlar...

Sıkıntılı bir maç sonrası insanların biraz deşarj olması normaldir.

Kötü günde takıma da sahip çıkmamız gerekmekle birlikte taraftarı da harcamak lazım.

Sonuçta oyuncusu, teknik kadrosu, yönetimi ve taraftarı hepimiz aynı gemideyiz  :ok:
Bizim için sevdadan çıldırmış diyorlar,
Bilmeyenler nasıl anlasın

Çevrimdışı nannan

Derbi gününde kötü performansımız unutulur gider bizi çok konuşmazlar bugün öyle de şanslıyız. :)

Çevrimdışı fani madida

katılırsın katılmazsın, ama taraftarımızın aptallığının cezasını bizim takım ödüyor; örnek: seba-bilgiliyi istifa ettirip demiröreni 8 sene başımızda tutanlar ve bizim taraftarların bölünmesi.

bizim taraftarlara uefa başarısı fazla geldi. bir an önce elenelim de bizim taraftarlar bi kendine gelsin. çünkü çok havalandılar maalesef...

bir de uefayı alırsak bizim taraftarı düşnemiyorum bile, gs taraftarından daha beter olurlar...
kardeşim haksızlık yapıyorsun. beşiktaş taraftarının son 15 sezondur resmen psikolojisini bozdular. bizim yaşadıklarımızı renkliler yaşasaydı şimdi ne hallerde olurlardı tahmin bile edemezsin. bilgili diyorsun da 101. yıldaki şampiyonluk nasıl kaybedildi araştır biraz.
biz 11 arkadaşız, lakin arkamız daha var...

Çevrimdışı Neo Nesil

Sıkıntılı bir maç sonrası insanların biraz deşarj olması normaldir.

Kötü günde takıma da sahip çıkmamız gerekmekle birlikte taraftarı da harcamak lazım.

Sonuçta oyuncusu, teknik kadrosu, yönetimi ve taraftarı hepimiz aynı gemideyiz  :ok:

evet o deşarjdakiler de maçlara gitmiyor anca klavye başından atıp tutuyor... sonra iyi günde kötü günde beşiktaş... hadi ordan

ayrıca o gemiyi batırmak isteyenler var içimizde, tabi taraftarlardan kastediyorum...

Çevrimdışı Neo Nesil

kardeşim haksızlık yapıyorsun. beşiktaş taraftarının son 15 sezondur resmen psikolojisini bozdular. bizim yaşadıklarımızı renkliler yaşasaydı şimdi ne hallerde olurlardı tahmin bile edemezsin. bilgili diyorsun da 101. yıldaki şampiyonluk nasıl kaybedildi araştır biraz.

bilgilinin karısına kızına küfür ettiler kardeşim, sen neyden söz ediyorsun?

şampiyonluğun gitmesini bilgiliye bağlayıp, gönderenler bu takımın 8 senede 1 kupa gelmesinin BAŞ SORUMLULARI!!!

Çevrimdışı nannan

Yukarı da kendin yazmışsın bordomavi.net e benziyor diye önce kendi yazdıklarını iyice bir oku.

Ayrıca skor taraftarlığı yapmadığımız için mi böyle oluyoruz.

Gözlerinizi kapatmayıp gerçekleri görseniz çok iyi olur.

Bu takım haftalardır top oynamıyor bunu söylemek suç mu.

Sen bu takımın ortaya koyduğu performanstan memnunsan asıl burada tuhaflık vardır.

Burada çoğu kişi takım kazanırken de ortaya konan oyunu eleştiriyordu çünkü burada kimse skor taraftarı değil.

Herkes neyin ne olduğu görüyor.

Haftalardır kötü oynayan takım 10 gün önce Liverpool'u harcamış taraftar sokağa dökülmüş takımın tesislerin kapısından geçmesi yarım saat sürmüş. Şampiyonluk yarışına girdiysek realistik değil hayalci olmamız lazım. :)
Bir tarafta Avrupa Ligi'ni alabileceğimizi düşünüyoruz diğer tarafta bu lig böyle bitmez diyoruz. :)
Yıllardır arabesk arabesk ben sıkıldım artık. Şımarıklık değil bu dediğim yanlış anlaşılmasın. Ama 11 hafta kalmışken ligin zirvesindeyiz, temkinli konuşmaktan bıktım artık alır yürürüz demek istiyorum. Takım beklediğimiz, istediğimiz gibi oynamasa da 3 puanı aldı. Sezon sonunda da yukarıda oluruz.

Çevrimdışı DADAYKARTALI

Bu takım bu sene fb nin yarı bütçesiyle fb nin iki katı  maçı hemde deplasmanda oynadı ve stadı yok ve fb den önde şu an. Liverpool uda eledi üstelik... İsterse küme düşsün ama hepsine helal olsun bilic te dahil...

Çevrimdışı İzzet

Özetlerde kalecinin hatası sonrası Demba Ba'nın şutu dışında şutumuz görünmüyor:)
Sivasspor bizim altı pasa çok sayıda zehir orta yapmış. Çoğunda Cenk başarılı, ikisinde
Sivas forvetleri golü kaçırarak zoru başarmış.
Avrupa maçları öncesi ve arasında değil sadece. Ligin ikinci yarısında malessef ligte ritim tutamadık.
Ama avrupa maçlarında başka oynuyoruz. Motivasyon zirve noktasında oluyor. Brugge maçlarında
benzer bir durum olacak diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı Neo Nesil

Bu takım bu sene fb nin yarı bütçesiyle fb nin iki katı  maçı hemde deplasmanda oynadı ve stadı yok ve fb den önde şu an. Liverpool uda eledi üstelik... İsterse küme düşsün ama hepsine helal olsun bilic te dahil...

küme düşerse bizim taraftarlar kulübü bırakır. river taraftarı bile riverin küme düştükten sonra tesis basıp futbolcu DÖVMÜŞLERDİ. Hatta 2 .ligde her maçı boş tribünlere oynadılar...

Biz küme düşersek 1.ligdeki tüm maçlarımızda tek bir taraftar stada gelip desteklemez...

Çevrimdışı Deniz

Kume dussun derken?

Besiktas icin sampiyonluk haric sonuclar basarisizliktir.sadece bu senenin bir istisnasi var o da stadyumun olmamasi.ikincilik de kabul edilebilir bir sonuctur.

Onun haricindeki butun sonuclar basarisizliktir.
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı Deniz

Takim rezil futbol oynuyor  onda bile suclu taraftar.bazi yorumlara gulmekten kendimi alamiyorum :)
"Beşiktaş için birşey yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın!"-Süleyman Seba

Çevrimdışı nannan

küme düşerse bizim taraftarlar kulübü bırakır. river taraftarı bile riverin küme düştükten sonra tesis basıp futbolcu DÖVMÜŞLERDİ. Hatta 2 .ligde her maçı boş tribünlere oynadılar...

Biz küme düşersek 1.ligdeki tüm maçlarımızda tek bir taraftar stada gelip desteklemez...

bi sakin ol bu üslupla insanları nasıl ikna edip sakinleştirmeyi düşünüyosun?

Çevrimdışı Neo Nesil

bi sakin ol bu üslupla insanları nasıl ikna edip sakinleştirmeyi düşünüyosun?

ikna etmiyorum ki; gerçekleri yüzüne vurunca adamlar çıldırıyor.

atalarımız boşuna söylememş: doğru söyleyeni 9 köyden kovarlarmış...