Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş
Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş

Beşiktaş Forum|Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş 11 Şubat 2015 Tarihinde Oynanacaktır. Saat:18:00 Yer: Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu Hakem: Özgür Yankaya

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş  [Okunma sayısı 58220 defa] Türkiye Kupası Son 16 / Kayserispor - Beşiktaş

Çevrimiçi Samet Ç

Ben bu takımdan geçen iki sezon ve bu sezon pek bişey beklemediğimden sıkıntı yok. Ben bir sene daha kalsın istiyorum Bilic.
:) Çok güzel düşünmüşsün kardeşim.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 20:34:09
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
Bursa, Sivas bunların hiçbirinde zorlanmayacağız çok.

Liverpool kafa kafaya gider.

Korkacağınız maçlar Belediye, Eskişehir gibikapanan ve uzun stoperleri olan takımlar olsun.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Ersan

Askine bakın şöyle açıklıyım.

Trabzon maçında da forumun yüzde 95'i dağılacağız dedi ama o şekilde olmuyor o.

Bursa tam bizim istediğimiz tip takım. Oyun olarak ezip geçeceğiz Bursa'yı önde pres ile başlayarak.

Bursa çekilerek oynarsa maç kafa kafaya gider ama hata yaparsa üstümüze gelmeye kalkarsa 3-1 4-1 gibi bir sonuç çıkacaktır.

bursanın başında ligin en tecrübeli ve en iyi teknik direktörü var bizim başımızda ise en korkağı bursadan korktuğunu çok belli ediyor konuşmalarında şenol güneş bizi iyi analiz etmiştir ve ona göre oyun oynatır öyle bursa çekilerek oynarsa bursa önde basarsa vs olayları saçma bu yüzden kayseri önde bastı iki tane top çıkaramadık bizde saatli bomba gibi adamlar var defanstan çıkarken kaptırılacak her topra hızlı adamları var bursanın kaleci ile karşı karşıya kalır o maçı kazanmamız için tek çare var iyi konsantrasyon ile bursa kalecisine kadar bascaz bursa top aldığı gibi 2-3 adamla bascaz veli atiba çok dikkatli olup dönen topların çoğunu karşılamalı başka bir seçenek yok ki takım şuan onu yapabilecek gibi görünmüyor.
Bazıları Kupalara, Bazıları Şampiyonluğa, Bizim Bu Büyük Aşkımız Sadece BEŞİKTAŞ'IMIZA

Çevrimdışı Tolga

Herşeyi geçtim bundan sonra bir kişi çıkıp da yorgunuz falan diyemez artık.

Kupadan madem elendik madem yoğun maç trafiğimiz yok bundan sonra çok daha etkili ve tempolu oynamak zorundayız.

O zaman ben de derim ki gerçekten de kupa maçları ciddi külfet oluşturuyormuş.

Ama aksi olur da takım böyle oynamaya devam ederse o zaman daha farklı konuşacağım.
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı ALBATROS

ilk yarıdaki bursa maçında rezil oynamıştık

Çevrimdışı fore_kazık

uzatmaya gitmeden ve sakat vermeden bitsinde sonucu pek umurumda değil. birde bunun yanında yenip döndükmü  :ishock:

maçın sonucu taraftar olarak bizim umurumuzda değilken o kadar zorlu maratona girecek futbolcu nasıl motive olsun... üzüldüm dersem yalan olur. hatta maçın son dakikalarını izledim ve gol olup uzatmamaya gitmemesi için ilk defa desteklemedim Beşiktaş'ı.

sırtımızdaki büyük bir kamburdan kazasız belasız kurtulmuş olduk :) 1 tane bursa maçındaki kayıp yerine 10 tane türkiye kupasından elenmeyi tercih ederim. Lig herşeyden önemli bu sene...

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 20:39:11
  • Beşiktaş / Bodrum
Herşeyi geçtim bundan sonra bir kişi çıkıp da yorgunuz falan diyemez artık.

Kupadan madem elendik madem yoğun maç trafiğimiz yok bundan sonra çok daha etkili ve tempolu oynamak zorundayız.

O zaman ben de derim ki gerçekten de kupa maçları ciddi külfet oluşturuyormuş.

Ama aksi olur da takım böyle oynamaya devam ederse o zaman daha farklı konuşacağım.

Der kardeşim. Ne zaman antrenman yüklemesi biter o zaman diyemezler.

Maç yormaz zaten o kadar kondisyon antrenmanı iliklerindeki glikojene kadar tüketir adamın  :D
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Tolga

Der kardeşim. Ne zaman antrenman yüklemesi biter o zaman diyemezler.

Maç yormaz zaten o kadar kondisyon antrenmanı iliklerindeki glikojene kadar tüketir adamın  :D
Sadece oyuncu grubu için değil kupadan elenmemizi isteyen herkes için söylüyorum bunu :)

Çevrimdışı ahmet türker

Medyum değilim, ermiş falan hiç değilim ama görünen köy kılavuz istemez takım ilk yarıdaki konya akhisar maçları da dahil olmak üzere sürekli her maç futbol olarak aşağıya gidiyor rize maçında dibe vurduk şuan kayseri maçı ile birlikta eksiye iniyoruz 90 dk boyunca oyunun hiçbir bölümünde hiçbir varlık gösteremedik futbol adına iyi oyun adına doğru tek bir hareket bile yapamadık. şimdi olacakları söyleyim her sene lige havlu atmak için bir kırılma maçı oynuyoruz o maçın arefesindeyiz haftasonu bursaya kaybedicez ve lige havlu atıcaz hatta ezile ezile yenilcez futbolcuların kendine olan tüm güvenleri kaybolacak o maçtan sonra da bu sürekli aşağıya giden grafiğimiz hızlanacak ve ligi 3. bitirirsek dua edelim felaket tellallığı yapıyorsun diyebilirsiniz istediğinizi düşünebilirsiniz bir maça bakarak hemen öldürdün diyebilirsiniz ama geçen sene ilk yarı oynanan cincon maçından beridir diyorum biliç bize tekbik direktör olacak bu süreçleri yönetecek yeterli bilgide ve tecrübede birisi değil. takım 17. haftadan sonra verilen arayı saymıyorum aktif maçlarda 10 maçtır yaklaşık olarak rezalet futbol oynuyor ama şans bir yere kadar biliç doğru düzgün teknik direktör olsaydı önce bir tane derbi kazanırdı onu geçtim 10 haftadan bu güne takımın gibi geçtim yerin dibine girmesine oyun olarak bir çözüm bulurdu haftasonu bursa maçı ile birlikte şampiyonluk hayallerimize elveda diyeceğiz bir Beşiktaş ritüeli bu sene bu maçla gerçekleşecek. Hepimize bu sezon adına geçmiş olsun.
tamam abi ,biz senden iyi mi bileceğiz. :D 

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 20:42:38
  • Beşiktaş / Bodrum
bursanın başında ligin en tecrübeli ve en iyi teknik direktörü var bizim başımızda ise en korkağı bursadan korktuğunu çok belli ediyor konuşmalarında şenol güneş bizi iyi analiz etmiştir ve ona göre oyun oynatır öyle bursa çekilerek oynarsa bursa önde basarsa vs olayları saçma bu yüzden kayseri önde bastı iki tane top çıkaramadık bizde saatli bomba gibi adamlar var defanstan çıkarken kaptırılacak her topra hızlı adamları var bursanın kaleci ile karşı karşıya kalır o maçı kazanmamız için tek çare var iyi konsantrasyon ile bursa kalecisine kadar bascaz bursa top aldığı gibi 2-3 adamla bascaz veli atiba çok dikkatli olup dönen topların çoğunu karşılamalı başka bir seçenek yok ki takım şuan onu yapabilecek gibi görünmüyor.

Güzel örnek :)

Arsenal ve Tottenham hatta Feyenoord da bastı sonuç?

Mesele önde basmak değil. Bizde basmak diyince hurra pres anlaşılıyor.

Basan takım önce karar verir. Kaleciye mi basılacak, stoperlere mi, ortasahalara mı?

Kimi takımda kaleciye basarsın çünkü stoperleri topu iyi oyuna sokar o yüzden itersin adamları kaleciye kadar. (Bayern - Wolfsburg maçı geçen hafta )

Kimisinde kaleciye basmazsın stoperler atsın diye. Aldığı anda basarsın. ( Beşiktaş - Trabzonspor maçı )

Kiminde aptal gibi ortasahalara basarsın geri çekilip stoperler öne çıkarak seni ortasahada yer bitirir. ( Beşiktaş - Fenerbahçe maçı )

Bursa maçını dikkatli izleyin. Bilic kaleciye değil stoperlere basın diyecek. Yani Ozan topu alamadan basın diyecek çünkü top Ozan ya da Belluschi'ye geçerse pozisyon yeriz.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı talha

:) Çok güzel düşünmüşsün kardeşim.

Milne ve takımının efsanesi 2. yıldan sonra başlar. Bu zamanda Milner olsa demek ki adamı direk bu seneden gönderirdiniz.  :evillol:
Protest eylem düşüncüleri genişletir.
İnsanlar tekil fikirlerle diğer canlılardan farkı kalmaz.

Aynı masal bu sefer farklı olacak diye tekrar tekrar okunmaz.
Eğer bir tesadüf birden fazla nüksediyorsa asla tesadüf olamaz.
Subjektif savunma topluma ve bireye zarar getirir.

Çevrimdışı cisse557

İyi oynadığımız dönemde geri yaslandığımızı düşünmüyorum baya baya ezdik top bile yaptırmadık rakiplere 8-15 haftalar arası.
ilk 12 haftadan herkes memnun zaten. Ben takımın uçacağını düşünmüyorum. Nedeni ise geçen sene ilk 4 haftalık performanstan herkes memnundu sonra gs maçı ile düşüşe geçtik hiç bir zamanda uçuşa geçemedik. Biliç bu sene 4 haftalık performansını 12'ye çıkardı ve yine düşüş başladı. Eğer söylediğin antrenman tekniği ile uçuşa geçecek olsaydık geçen sene geçerdik çünkü hala aynı ekiple devam ediyoruz.

Oyunculara kondisyon yüklemek yerine oyun anlayışını değiştirmek daha faydalı olur. Örnek vermek gerekirse pas oyunu oynayan Barcelonalı, Münihli futbolcular geri yaslanıp topun peşinde koşan Beşiktaşlı futbolculardan daha az yoruluyordur.

Peki hem pas oyunu hem uçan takım fikri nasıl olur? Mesela şu an ki Bursaspor.

Çevrimdışı talha

Gerçi Milne'i de Avrupa'da birşey yapamıyor diye göndermişler. :kop:

Çevrimdışı ahmet türker

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 20:44:17
  • Beşiktaş / Bodrum
Sadece oyuncu grubu için değil kupadan elenmemizi isteyen herkes için söylüyorum bunu :)

Basit bakarsak haklısın :)

Dediğimi anlatmam için şunu deneyin sadece.

Dizlerinizi biraz kırıp kollarınızı öne doğru uzatın. Bu pozisyonunuzu tek bir kasınız kıpırdamadan kaç dk koruyabilirsiniz?

5 dk yı geçene benden pizza :) Kross antrenmanları bu zorlukta tam 75 dakika oluyor. Adım atarken bacakları titrer insanın
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Güzel örnek :)

Arsenal ve Tottenham hatta Feyenoord da bastı sonuç?

Mesele önde basmak değil. Bizde basmak diyince hurra pres anlaşılıyor.

Basan takım önce karar verir. Kaleciye mi basılacak, stoperlere mi, ortasahalara mı?

Kimi takımda kaleciye basarsın çünkü stoperleri topu iyi oyuna sokar o yüzden itersin adamları kaleciye kadar. (Bayern - Wolfsburg maçı geçen hafta )

Kimisinde kaleciye basmazsın stoperler atsın diye. Aldığı anda basarsın. ( Beşiktaş - Trabzonspor maçı )

Kiminde aptal gibi ortasahalara basarsın geri çekilip stoperler öne çıkarak seni ortasahada yer bitirir. ( Beşiktaş - Fenerbahçe maçı )

Bursa maçını dikkatli izleyin. Bilic kaleciye değil stoperlere basın diyecek. Yani Ozan topu alamadan basın diyecek çünkü top Ozan ya da Belluschi'ye geçerse pozisyon yeriz.
Bilic ile Şenol Güneş arasında ciddi uçurum var. En korktuğum noktada bu. Bilic'in Türkiye ligindeki üst düzey maçlarda hiçbir B planı yok hep aynı taktikle oynuyoruz ve kaybediyoruz. Şenol Güneş kurt hoca Bilic'in düşündüklerini çoktan düşünmüş ve planını yapmıştır.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 20:45:58
  • Beşiktaş / Bodrum
ilk 12 haftadan herkes memnun zaten. Ben takımın uçacağını düşünmüyorum. Nedeni ise geçen sene ilk 4 haftalık performanstan herkes memnundu sonra gs maçı ile düşüşe geçtik hiç bir zamanda uçuşa geçemedik. Biliç bu sene 4 haftalık performansını 12'ye çıkardı ve yine düşüş başladı. Eğer söylediğin antrenman tekniği ile uçuşa geçecek olsaydık geçen sene geçerdik çünkü hala aynı ekiple devam ediyoruz.

Oyunculara kondisyon yüklemek yerine oyun anlayışını değiştirmek daha faydalı olur. Örnek vermek gerekirse pas oyunu oynayan Barcelonalı, Münihli futbolcular geri yaslanıp topun peşinde koşan Beşiktaşlı futbolculardan daha az yoruluyordur.

Peki hem pas oyunu hem uçan takım fikri nasıl olur? Mesela şu an ki Bursaspor.

Bursa'nın kondisyonu bizim yarımız kadar yalnız. 60 dk dan fazla tempo yapabildiğini görmedim ben onlar ilk 60 dk atabildiği kadar atıp maçı bitireye çalışıyorlar.

İzah ettim geçen sene fizik roket gibi bile olsaydı, Oğuzhan Fernandes ve Almeida'nın fiziği hiçbir zaman iyi olmadığı için hiçbir şey yapamazdık.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Tolga

Bari UEFA'da ilerleyelim de şampiyon olamazsak en azından UEFA'yı almak için mücadeleye girerken kaybettik şampiyonluğu deriz :icool:

Çevrimiçi Samet Ç

Milne ve takımının efsanesi 2. yıldan sonra başlar. Bu zamanda Milner olsa demek ki adamı direk bu seneden gönderirdiniz.  :evillol:
Bilic'le öyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

Çevrimdışı talha

Mesela Shuchster'İn eline verdiler şımarık takımı al oynat. Adamın istediği oyuncuları vermediler. Sonra faturayı adama kestiler. :kop:

Biz her zaman yapıyoruz bunu. Sonra ders alacağız diyoruz. Diğer sene aynı olay. Bilic bir sene daha lazım bize. Bir sene daha.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 11 Şubat 2015, 20:48:08
  • Beşiktaş / Bodrum
Mesela Shuchster'İn eline verdiler şımarık takımı al oynat. Adamın istediği oyuncuları vermediler. Sonra faturayı adama kestiler. :kop:

Biz her zaman yapıyoruz bunu. Sonra ders alacağız diyoruz. Diğer sene aynı olay. Bilic bir sene daha lazım bize. Bir sene daha.

Schuster'in kendi şımaraık önce o adam olsaydı.

Maçın devre arasında soyunma odasında Guti ile Real Madrid maçını açıp izleyen adamdan bahsediyoruz.

Bu şehir efsanesi değil gerçekten oldu.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı fani madida

neyse bu sene bu kupa bizim için büyük külfetti artık kurtulduk. tabi seneye telafi ederiz.

artık ligi koyalım ligi  :ishock:

bursa bugün ideal 11'i ile 120 dakika maç yaptı bizim maça illaki etki edecektir bu.

yalnız şu gerçeği atlamayalım 2-3 oyuncuyu çıkar son derece vasat bi takımız. o yüzden ba-sosa-töre bu üçünü allah nazarlardan saklasın.
biz 11 arkadaşız, lakin arkamız daha var...

Çevrimdışı cisse557

Bursa'nın kondisyonu bizim yarımız kadar yalnız. 60 dk dan fazla tempo yapabildiğini görmedim ben onlar ilk 60 dk atabildiği kadar atıp maçı bitireye çalışıyorlar.

İzah ettim geçen sene fizik roket gibi bile olsaydı, Oğuzhan Fernandes ve Almeida'nın fiziği hiçbir zaman iyi olmadığı için hiçbir şey yapamazdık.
Yarımız kadar dediğin takım gol pozisyonuna girme rekoru kırıyor ve TTarena da tarihi farkı kaçırdı ve 60 dan sonra gol atıp çevirdiği çok maç oldu. Düşen tempolarına rağmen yine bizden daha fazla pozisyona giriyorlar. Anlatmak istediğim oyun anlayışı. Bursanın oyun anlayışını biz yapsaydık daha iyi kondisyonla şu ankinden daha mı kötü olurdu?

Çevrimdışı ozan062

kimileri q7leri ferdileri suclar kimileri gelen hocaları kimileride yonetimi bana sorarsanız basarısızlıkta taraftardan malzemecisne herkeste hata vardır.. basarıda aynı sekilde herkesin payı
onu için ben suan olan olayların rakibi iyi analiz etmeden tutun maça hazırlanıs ve macı bitirişe kadar sorunlarla dolu oldugunu dusunuyorum... heleki maç içindeki panikler akıllara zarar
youncu grubu teknik heyete guvense bilicin oyuncularına ileri gitmesini soylediği halde geride kısılıp kalmazdı...var birseylerde zamanla cıkar nedenleri
*ŞENOL GÜNEŞ= En Büyük Güneş Bizim Güneş

Transferler için eleştirim:

Kararsızlık ve gecikme, başarısızlığın sebebidir.GOETHE
MisalGomezde herkesin kararlılığı sonuç getirdi

Çevrimdışı Tolga

Derbilerden 1 er puan çıkaramazsak şampiyonlukta yalan olur bu kesin yani.

Etiketler: