Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 71 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu  [Okunma sayısı 1654626 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2019/20 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla bitirir?
65-68
31 [%23.8]
60-64
75 [%57.7]
60'tan az
24 [%18.5]

Toplam Oy Verenler: 134

Çevrimdışı mrred

@tangaz
abi Çebi ne demiş Şafak sesini yükseltmiş onu da bilmek lazım. Fakat kafamın takıldığı nokta şu, başkanı neden ya o ya ben diye seçim yapmaya zorlamış? Onun yerine işini yapmaya devam etsin ... Demek ki bu Atilla Türker'e verilen bilgiler Erdal ve Çebi'den gidiyor. Çebi'nin yaptığını sanmıyorum fakat Erdal'ı gözüm hiç tutmuyor.
The great gig in the sky

Çevrimiçi Necmi

Bence kırgınlığın çıkış noktası fikirsel ayrılıktan geliyor. Geri kalanlar detay. Sonuçta hepsi işi gücü olan belli ekonomik seviyeleri aşmış her ne kadar mütevazi görünse de egolu insanlar. Çebi ve Orman aslında iyi ikiliydi fakat başarıda olduğu kadar başarısızlıkta da birlik olmayı becerememişler. Çebi'nin dün söylediği bir şey var yokluk zamanında yönetimde kavga olmuyordu fakat ne zaman başarı gelmeye başladı kavgalar olmaya başladı. Aslında Çebi bir nebze olsun bence haklı fakat nereden baktığına göre de değişir. Diğer yöneticiler de belki Çebi kadar katkı vermişlerdir kulübe bilmiyoruz. Bir de onları dinlemek lazım. Orman son dakikaya kadar seçim yapmamış hep durumu idare etmiş. Fakat durumu idare etmesi yetmez krizi yönetmesi de gerekirdi. Orman ile Çebi arasında jenerasyon farkı var sorunlar bundan da çıkmış olabilir.
ben sorunun çıkış kaynağının çebi olacağına ihtimal vermiyorum adamda bir olgunluk var
idare etmeyi bilir ama başkanda pek o olgunluk yoktu. ortada bir kırılma varsa başkan çebiyi kırmıştır.

Çevrimdışı mrred

ben sorunun çıkış kaynağının çebi olacağına ihtimal vermiyorum adamda bir olgunluk var
idare etmeyi bilir ama başkanda pek o olgunluk yoktu. ortada bir kırılma varsa başkan çebiyi kırmıştır.
Katılıyorum Şafak ve Umut'u pek gözüm tutmuyor ama bilmeden de konuşmamak lazım...Çebi'nin yaptığı katkılar gerçekten büyük fakat kulübü ileriye taşıyacak bir his ben de ne yazık ki uyandırmıyor
The great gig in the sky

Çevrimdışı tangaz

@tangaz
abi Çebi ne demiş Şafak sesini yükseltmiş onu da bilmek lazım. Fakat kafamın takıldığı nokta şu, başkanı neden ya o ya ben diye seçim yapmaya zorlamış? Onun yerine işini yapmaya devam etsin ... Demek ki bu Atilla Türker'e verilen bilgiler Erdal ve Çebi'den gidiyor. Çebi'nin yaptığını sanmıyorum fakat Erdal'ı gözüm hiç tutmuyor.

sesini yükseltmeden kırıp dökmeden ifade edilebilir şeyler ne olursa olsun, dediğin gibi ego var işin ucunda yıllık 1 milyar dolara yakın ciro yapan adama yanında çalışan avukattan farkı olmayan birinin üstelikde babası yaşındaki adama sesini yükseltmesi doğru değil.

türker mevzuu karışık başkan defalarca dava açıcam dedi hiç dava açılmadı, başkanın hatalarından biri de bu sözlerini havada bırakması oldu. erdal ve çebi sonrasıda adama bilgi belge gitmeye dewam etti.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tangaz

Katılıyorum Şafak ve Umut'u pek gözüm tutmuyor ama bilmeden de konuşmamak lazım...Çebi'nin yaptığı katkılar gerçekten büyük fakat kulübü ileriye taşıyacak bir his ben de ne yazık ki uyandırmıyor

gelinen noktada hiç bir aday kulübü kısa/orta vadede ileri taşıyamaz en iyimser ihtimalle kasa kolaylığı yaparak faiz yükünü indirme katkısı sağlayabilirler. orta/uzun vadede ise ancak akademi kurulması ile gelecek temelleri atılabilir. bu noktada da f.ernst ile girişilen çalıştaya işlerlik kazandırmak ve yatırım yapmak bir çıkış noktası olabilir.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı mrred

sesini yükseltmeden kırıp dökmeden ifade edilebilir şeyler ne olursa olsun, dediğin gibi ego var işin ucunda yıllık 1 milyar dolara yakın ciro yapan adama yanında çalışan avukattan farkı olmayan birinin üstelikde babası yaşındaki adama sesini yükseltmesi doğru değil.

türker mevzuu karışık başkan defalarca dava açıcam dedi hiç dava açılmadı, başkanın hatalarından biri de bu sözlerini havada bırakması oldu. erdal ve çebi sonrasıda adama bilgi belge gitmeye dewam etti.
Dernek olarak dava açma hakkı daha doğrusu ehliyeti yok. Manevi tazminat taleplerinde esas olan nokta kişisel hakların zedelenmesidir. Acı elem duyma vesaire ... Şu an çok kabalama anlatıyorum. Tüzel kişilerin manevi yönden üzülmesi elem duyması mümkün olamayacağından dava açma ehliyetleri yok. Doktrinde tartışmalı fakat genel eğilim dava açılamaz yönünde. Bu sebeple dava açılmamış olabilir.
The great gig in the sky

Çevrimdışı mrred

Abi her anlatılan olayı iki taraftan da dinlemek lazım. Tek taraftan dinlemek doğru sonuçlar vermez. Adil olmak lazım
The great gig in the sky

Çevrimdışı tangaz

Dernek olarak dava açma hakkı daha doğrusu ehliyeti yok. Manevi tazminat taleplerinde esas olan nokta kişisel hakların zedelenmesidir. Acı elem duyma vesaire ... Şu an çok kabalama anlatıyorum. Tüzel kişilerin manevi yönden üzülmesi elem duyması mümkün olamayacağından dava açma ehliyetleri yok. Doktrinde tartışmalı fakat genel eğilim dava açılamaz yönünde. Bu sebeple dava açılmamış olabilir.

olayın dernek tarafı böyle AŞ tarafı? sonuçta halka açık şirketsin ortaya atılan iddaalar borsada işlem gören şirketine kara çalmak değil mi?

Çevrimdışı tangaz

Abi her anlatılan olayı iki taraftan da dinlemek lazım. Tek taraftan dinlemek doğru sonuçlar vermez. Adil olmak lazım

empati yapalım kendimizi çebi yerine koyalım. yola çıkarken sıkıntılar ortada stad yapılırken çebinin verdiği katkı ortada başkanın söylemine göre maddi çok katkı vermiş vbvb sonra şafak die biri yönetime girmiş adama toplantıda bağırmış vbvb ben çebi olsam yavaş gel daha tuvalete bıraktığın ...  boğaza ulaşmadı haddini bil dermiyim? derim. döner başkana fikret bey beni bunlarla mı muhattab ediyorsun dermiyim? derim. sen demezsin başkası demez bazısı diyebilir çebi de demişse de neden dedin diyemem.

Çevrimdışı mrred

@tangaz
Bilmiyorum. Dava açması için ortada bir sahte belge olacak ya da gazetecinin yazısında ticari bir sırrı ifşa edecek ya da hakaret olacak benim ilk aklıma gelenler bunlar. Bunlar varsa açılır yoksa açılmaz. Belgeler ile ilgili bir sahtelik iddiası yoktu fakat esasında belgelerin neyi ispatladığı da belli değildi. Belgelerin Mertçam transferi dışında elle tutulur bir şeyi bence yoktu ayrıca ispatladığı bir usulsüzlük ya da yolsuzlukta yoktu. Mertçam transferi de  Ekicinin bizi oyalayıp sonra fikir değiştirip Fener'e gitmesinden dolayı yapıldığına dair iddialar vardı. Bu da rakibi zayıf tutmak adına bir yöntemdir tasvip etmediğim bir yöntem fakat bize yapıldığında herkes ağlarken biz yapınca kimse konuşmuyorsa zımni olarak taraftar bunu onaylamış oluyor.
[ Son Düzenleme: 17 Ekim 2019, 16:45:33 mrred ]
The great gig in the sky

Çevrimdışı mylife1903

banka kaba inşaat bitmeden kredi vermedi bina yükseldi ondan sonra verdi demedimi ben yanlışmı duydum
kaba inşaatı biten yapıda inşaat demirine neden ihtiyaç olsun
Duymak ostedigin gibi duyuyorsun abi
Zaten belli ancyi iyi sindiremedigin

Kutu ortaya cikmadan banka salak degil kiredi vermez ama bankanin gelen elemani da kutu tam mi degil mi anlamaz, anliyorsa da anlamamasini ayarlarsin %70i bitmis gibi zaten adamin verdigi rakamdan. Hep algi yapiyorsunuz diyorsun ya hah algiyi boyle boyle sen yapiyorsun iste.
Anc salak mi boyle doyecek ne desin bankanin elemanina bitti dedik parayi aldik ama 2 kat daha ciktik sonra mi deseydi

Bankanin sana gelen elemani genelde sen calisandan zayif olur onu sahada tokatlar gonderirsin

Çevrimdışı mylife1903

Karşılaştırmayı anlamadım, elma ile armut gibi olmuş.  Birazda yersiz bir karşılaştırma, farklı alanların insanları bunlar.
Galiba vermek istediğim mesajı veremedim, bu insanlar temiz insanlar değil demiyorum zaten.  Scout'luk için yetersiz görüyorum anlamında moralim bozuldu dedim.
Sikat muhim degil abi
Sen 15 yasinda oyuncuyu bulursun da onun alamanyada gelisebilecegi kadar gelisebilecegini garanti edebilir misin ailesine.
Kucuk siporcu ile calismak icin baska meziyetler lazim. Eski futbolcuyu 2 kursa gonderip 10 yasinda cocuklar ile muhatap ederek olmaz bu isler.
Antrenorden cok ogretmen olmali o sahislar

Çevrimdışı mylife1903

Cephanede stad vardı eyvallah da herkes o stadı yapamazdı ortam güllük gülistanlık falanda değildi tam stad yıkıldı gezi olayları falan patladı ekonomik durum ortadaydı izinler zaten zar zor alındı stadın altından herkes kalkamazdı kalksa yd yapardı stad ne zorluklar ile yapıldı buda bir gerçek
Fikret orman bile yaptiysa baskasi da yapar hatta saglam bir besiktasli olaydi devlete yaptirirdi

Çevrimdışı mylife1903

Artık para vardı bana ihtiyaç kalmadı dedi. Ben teklif edilen demir fiyatlarını kontrol ettim onay verdim dedi..
İki söylemi çelişiyor biraz haklısın.
Soylem celismiyor abi adam tonaj veriyor
Bankaya kaba bitti denmis alinmis para sonra da baska kaynaktan temin baslamis, sebep?

Çevrimdışı tangaz

@tangaz
Bilmiyorum. Dava açması için ortada bir sahte belge olacak ya da gazetecinin yazısında ticari bir sırrı ifşa edecek ya da hakaret olacak benim ilk aklıma gelenler bunlar. Bunlar varsa açılır yoksa açılmaz. Belgeler ile ilgili bir sahtelik iddiası yoktu fakat esasında belgelerin neyi ispatladığı da belli değildi. Belgelerin Mertçam transferi dışında elle tutulur bir şeyi bence yoktu ayrıca ispatladığı bir usulsüzlük ya da yolsuzlukta yoktu. Mertçam transferi de  Ekicinin bizi oyalayıp sonra fikir değiştirip Fener'e gitmesinden dolayı yapıldığına dair iddialar vardı. Bu da rakibi zayıf tutmak adına bir yöntemdir tasvip etmediğim bir yöntem fakat bize yapıldığında herkes ağlarken biz yapınca kimse konuşmuyorsa zımni olarak taraftar bunu onaylamış oluyor.

mevzu içeriklerin davaya değer nitelikde olup olmamasından öte başkanın ağzından çıkan sözdür. başkan dava açıcam demişse açacak böyle müptezellerin önünü kesecek kulüp içi köstebek kimse onlara set çekmeye yarar en azından vbvb ben olaya böyle bakıyorum.

negredonun menajeri gelecek mi dedin cebinden verirsin uçak biletini 2 gün ağırlarsın adam 2 de dekont getirir yanında kısa bi açıklama yapar geçer gider.

özet sonuç: beşiktaş başkanı ağzından çıkanı yapacak.

Çevrimiçi Necmi

umut konusunda insanlar yanılıyor. onun katkısı çebiden az değil
ama şafak konusunda katılıyorum bir metin iki şafak üçüncüde ezikçi başkanıda bunlar bitirdi.
ve bunlarda ısrar etti daha seçime gittiğinde söylemişdim yeni yönetiminde bunlar olursa kendi yaptığı staddan yuhalanarak
gider diye allahtan o durum oluşmadı. ama taraftar tepkisiylede gitti sonunun stadda yuhalanmak olduğunu anladı
şimdi nerde hata yaptım diyordur.
insanlar istifa derken sandılarki yerine sağlam biri gelecek kimin geleceği belliydi süpriz isim çıkmazdı.
kimse mutlu olmayacak başkan belli olmadan söylüyorum bunu öncede dedim adalı gelirse ekonomiye bakanlar hiç mutlu olmayacak
Çebi gelirse sportif duruma bakanlar hiç mutlu olmayacak herkes oyuncu yetiştirmeden bahsediyor bunun ütopya olduğunun farkında değiller.
şimdi alt yapı kötü Beşiktaşda forma giyebilecek kalitede oyuncu yetiştirsen sonucu on sene sonra alırsın ondada bir yada iki oyuncu belki
messi falan yetişmez ortalama oyuncu çıkar sen yarışmak istiyorsan transfer yapmak zorundasın herkes oyuncu yetiştirip satacağız
borçları bitireceğiz falan diyorda bu iş fabrikasyon değilki seri üretime geç takır takır üret sat.  başarıyı önemsemeyen amacı oyuncu yetiştirmek olan altınordu kaç tane oyuncu sattı para eden. profesyonelce oyuncu yetiştiriyorda ne oluyor kendi liginde bile şampiyon olamıyor.
bizim hayalperest taraftarımız süperligde oyuncu yetiştirip bunu satacak birde bunlarla başarılı olacak sanıyor Maf dönemi yaptık diyor ama aslında yapmadık
kimse bunun farkında değil o kadroda kaç oyuncu alt yapıdan yetişmeydi. genç oyuncu oynattık diye sanıyorki insanlar biz yetiştirdik
yoksa bizim yetiştirdiğimiz bildiğim rıza ali nihat sergen gökhan var bütün alt yapı başarımız sanırım bu kadar onların dışındakiler sıradan oyuncuydu
alt yapıya yöneleceğiz demek biz sıradan takım olacağız demektir. birde hiçde ekonomik falan değil on yıl uğraşıyorsun iki oyuncu çıkaracağım diye on yıl alt yapıya harcadığın parayı koy çıkardığın oyuncuyu koy bakalım kardamısın zarardamısın.
brezilya olsan ormanda biter gibi yetenek bitse belki birşeyler olur

Çevrimdışı mylife1903

çelişme değil Çebi demiri verdiğinde laf ettiler Beşiktaş üzerinden menfaat sağlıyor diye
bu çok iyi hatırladığım konu. hatta duyanlar var bizzat söyledi madem menfaat sağladığımı söylüyorlar o zaman kar
koyayım para kazanayım demiş. demirin dışardan alınması nakit bulunmasıyla alakalı değildi Çebi yıpratılıyordu.
o zaman deli gibi paraya ihtiyaç vardı  burda çirkin olan para bolluğu içindeymişizde o nedenle almamışız şeklinde lanse edilmesi ne parası kuruş para falan yoktu kredi alınınca paramı olmuş oluyor hiçmi ödeme yok o yüzdenmi inşaat firması işçi maaşlarını ödeyebilmek için daire sattı. Çebinin yaptığı çirkin bel altı vurma şimdi kalkıp Ormanda bazı şeyleri kendine göre açıklamaya başlarsa ne olacak.
Kredi alinca para alinmis oluyor tabi
Su kadar demir aldim diye bankaya veroyorsundur, banka da sana demir verene oduyordur
5000 yerine 6000 alsan demir banka oder gelip tartacak mi?
Ya da cebiden aldin 16.000ton 15.000 ton gomdun labaya 1.000tan baska adrese indi, banka bilmez boyle seyleri bunlar santiyede kalir

Çevrimdışı mrred

empati yapalım kendimizi çebi yerine koyalım. yola çıkarken sıkıntılar ortada stad yapılırken çebinin verdiği katkı ortada başkanın söylemine göre maddi çok katkı vermiş vbvb sonra şafak die biri yönetime girmiş adama toplantıda bağırmış vbvb ben çebi olsam yavaş gel daha tuvalete bıraktığın ...  boğaza ulaşmadı haddini bil dermiyim? derim. döner başkana fikret bey beni bunlarla mı muhattab ediyorsun dermiyim? derim. sen demezsin başkası demez bazısı diyebilir çebi de demişse de neden dedin diyemem.
Diğer yöneticilerin verdiği katkıları bilmeden konuşmak doğru olmaz. Onların ne gibi katkılar verdiğini bilmiyoruz. Mesela burada herkes Metin Albayrak'ı gömüyordu fakat o adam da özellikle Kartal Yuvalarına baya bir katkı verdiği söyleniyor. Ürün çeşitliliği ve ürün kalitesi açısından. Herkes Ahmet Ürkmezgil'e sallıyordu adam Fulya AVM'ye 22 milyon TL katkı yaparak 56 tane dükkanı yenilemişler. Yıllık 15 milyon TL kira geliri beklentileri varmış. Bunlar da katkı işte... Şafak ne katkı verdi bilmiyorum başkanla aralarında nasıl bir ilişki var bilmiyorum.
The great gig in the sky

Çevrimiçi Necmi

Ahmet Nur Cebi liste..

Adnan Dalgakıran
Emre Kocadağ
Fatih Hakan Avşar
Mesut Urgancılar
Kemal Erdoğan
Enis Ulusoy
Erdal Torunoğulları
Berkan Gocay

Umut Şenol
Bilgehan Sürmen
Hakan Daltaban
Fırat Fidan
Ali Efe Bezci

Çevrimdışı tangaz

Fikret orman bile yaptiysa baskasi da yapar hatta saglam bir besiktasli olaydi devlete yaptirirdi

bir de bu boyutu var haklısın. misal gs başladı inşaata kendim yapacam die sonra öldük bittik battık vbvb hoop toki yaptı bedavaya verdi.

Çevrimiçi MUSTAFA_

Ahmet Nur Çebi'nin listesi belli olmuş :tabe:

Adnan Dalgakıran
Emre Kocadağ
Fatih Hakan Avşar
Mesut Urgancılar
Kemal Erdoğan
Enis Ulusoy
Erdal Torunoğluları
Berkan Gocay

Umut Şenol
Bilgehan Sürmen
Hakan Daltaban
Fırat Fidan
Ai Efe Bezci

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi Necmi

Kredi alinca para alinmis oluyor tabi
Su kadar demir aldim diye bankaya veroyorsundur, banka da sana demir verene oduyordur
5000 yerine 6000 alsan demir banka oder gelip tartacak mi?
Ya da cebiden aldin 16.000ton 15.000 ton gomdun labaya 1.000tan baska adrese indi, banka bilmez boyle seyleri bunlar santiyede kalir
rusyada öylemi yapıyorlar burda çektiğin krediyi sana verirler sen istediğin gibi harcarsın borç yapılandırması değil bu. Kredi çekiyorsun bankaya neki kime ne vereceğinden :D

Çevrimiçi Necmi

Ahmet Nur Çebi'nin listesi belli olmuş :tabe:

Adnan Dalgakıran
Emre Kocadağ
Fatih Hakan Avşar
Mesut Urgancılar
Kemal Erdoğan
Enis Ulusoy
Erdal Torunoğluları
Berkan Gocay

Umut Şenol
Bilgehan Sürmen
Hakan Daltaban
Fırat Fidan
Ai Efe Bezci
:bandit:

Çevrimdışı tangaz

Diğer yöneticilerin verdiği katkıları bilmeden konuşmak doğru olmaz. Onların ne gibi katkılar verdiğini bilmiyoruz. Mesela burada herkes Metin Albayrak'ı gömüyordu fakat o adam da özellikle Kartal Yuvalarına baya bir katkı verdiği söyleniyor. Ürün çeşitliliği ve ürün kalitesi açısından. Herkes Ahmet Ürkmezgil'e sallıyordu adam Fulya AVM'ye 22 milyon TL katkı yaparak 56 tane dükkanı yenilemişler. Yıllık 15 milyon TL kira geliri beklentileri varmış. Bunlar da katkı işte... Şafak ne katkı verdi bilmiyorum başkanla aralarında nasıl bir ilişki var bilmiyorum.

22 milyonu cebinden mi vermiş? buraya 22 milyon harcandı diyor cebimden verdim dediğini duymadım cebinden verdiyse helal olsun derim

Çevrimdışı mylife1903

bu niyette yapmamış olabilir beynini okuyamam ama bu noktaya yönlendiriyor insanları
yoksa senin dediğin gibi olsa bunu anlatmanın yolu basit. hakkımda laf ediyorlardı dışardan aldık der kestirir atar parayı buldu dırşardan aldı demez değilmi.burda çaktırmadan sokuşturma var bu şekilde anlatması hoş değil.
biliyorsun sana fikrimi söyledim adaylar içinde benim için bir tık önde Çebi. ama bu konulara girmeyecek
 bu süreçler sadece Firet ormanın değil kendi sorumluluğu olduğu bir dönem ve kasaya bu bakıyordu.
sen para kazanmadan demir veriyorsan Başkan daha pahalısını alma pahasına dışa yöneldiyse bu onu korumak içindir.
kaldıki demirin çebi tarafından verilme nedeni fiyatı değildi demir yoktu dünya demir krizine girmişti çin bütün dünyadaki inşaat demirlerini almıştı. hatta hep normal ölçüsünden bir kalın demir kullandık ne bulduysak onu kullandık
kaç defa demir temin edilemediği için inşaatın durduğunu kimse bilmiyor. o dönem çebinin yaptığı çok büyük bir olaydı parası bir kenara olmayan demiri temin edip inşaatın sürecini uzatmama konusunda büyük iş yaptı para kazansa bile hakkıdır. biz o dönem demiri fiyatının üç misli fiyata almışdık demir öyle artmışdı. birçok inşaat durmuştu.
bu demir konusunun sürekli konuşulması çok çirkin çebi için demiyorum ona bu soruyu soran andaval için diyorum resmen birşeyleri kaşımaya çalışmış demekki çünkü bu Çebinin hassas olduğu bir konu. demirin yokluğunda artan demir fiyatlarını kullandılar onu suçlarken. fahiş fiyata demir sattıya getirmeye çalışdılar ama taraftar yemedi bunu.
çünkü onlardan daha iyi takip ediyordu inşaatı. yarın başkan olduğunda bu tekrar önüne getirilecek.
Baskan olursa cebinin onune eski soylemleri gelecek
Burak yilmaz kasinacak
Quaresma konusu kasinacak, sureyya abinkn istine idrarini yapti diyen anc degil miydi abi?
Sonra gidip alip gelen de tekrar anc degil miydi?

Hep diyom azicik politik konusun arkadas sonra onunuze koyarlar

Fikret orman ne diyerdu
Cek ver cuk ver devri bitti artik oyle 6 ay odeme yapma falan bitti o gunler, bah noldi karsiliksiz cuk veriyon artik