Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu Beşiktaş'ın 2020/21 sezonuna ait lig ve kupa mücadelesi bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transfer konusu hariç Beşiktaş ile

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu  [Okunma sayısı 1195527 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2020/21 Sezonu
Anket
Beşiktaş ligi kaç puanla tamamlar?
95+
10 [%8.5]
86-95 arası
48 [%41]
76-85 arası
42 [%35.9]
65-75 arası
9 [%7.7]
65-
8 [%6.8]

Toplam Oy Verenler: 117

Çevrimdışı Çağrı Öz

Göreceğız bakalım. 2014-2015, 2017-2018, 2018-2019 sezonlarının son haftalarını unutmayın.

Eğitim durumun nedir tahsilini ne kadar tamamladın bilmiyorum ama sürekli mantık safsataları yapıyorsun. Bunu da bize gerçek diye satmaya çalışıp kendince bir şeylerin uğraşını veriyorsun. En ufak bir hakem eleştirisini bile alaya alan senin gibi sözde mantık takıntılı birisi için müthiş bir tezat..

Spot Işığı Safsatası mesela fanatik taraftarlar arasında sıkça kullanılır. En olumlu örnekler seçilip, diğerleri saklanarak mevcut durumun da onlar gibi olacağı savunulur. Amaç geçmişte yaşanan bir başarının alakasız bir dönemde rakibin psikolojisine tesir etmesini ve aynı sonuca razı olmasını sağlamaktır. Mesela "Sergen attı şampiyonluk geldi" ya da "sahasını kapattıklarım" gibi.

G.saray bu sezon şampiyon olabilir. Fenerbahçe de olabilir. Ama bunların geçmiş senelerde yaşanan şeylerle bir ilgilisi yoktur. Her birisi kendi olasılık kümesi içerisinde anlam ifade eder. Bunların şampiyon olacağını tahmin ediyorsan bunu mevcut koşullar ile açıklarsın. Anlaman için lise matematiğine gideyim; iki ayrı torbadaki topların birbirine etkisi yoktur ama aynı torbadaki topların çekilme olasılıkları birbirini etkiler.

Geçmiş dönemdeki başarıların mevcut döneme aktarımı ve bunu metafizik bir olguymuş gibi gösterme çalışması basit bir mantık safsatasıdır.  Bunu her taraftar genellikle kendi takımı için yapar ama başka bir takım için yapanı ilk defa görüyorum. Hem de öyle bir kaç kere değil sezon boyunca sürekli bir şekilde.

Sana ve ünlü bir forum üyesine sezon başında "bunu neden yapıyorsunuz" diye sorduğum zaman "fanatik değiliz" demiştiniz.

Bence bundan büyük fanatiklik yok.

[ Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 12:40:07 Çağrı Öz ]

Çevrimiçi murat

covid sakatlık gibi sorunlar da dahil gsnin şampiyon olma ihtimali olduğunu düşünmüyorum.fenerin şampiyonluğu ise bizim kadro sıkıntımıza ve gsnin yardımına bakar.gs için en iyi sonuç 2. lik olur.gs 2. olduğunda da 1. biz oluruz fener değil.demem o ki gs 1. olamaz 2. veya 3.
biz 1 veya 2 oluruz.fener hepsini olabilir.kalan 5 maç var gs bütün hepsini kazansa biz 3 tanesini kazansak dahi bizim altımızda kalıyorlar 3 fark yemedikten sonra.gs nin bizim üzerimizde bitirmesi bahsettiğim sorunlar dahil pek mümkün görünmüyor.
[ Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 12:16:45 MURAT ]

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Eğitim durumun nedir tahsilini ne kadar tamamladın bilmiyorum ama sürekli mantık safsataları yapıyorsun. Bunu da bize gerçek diye satmaya çalışıp kendince bir şeylerin uğraşını veriyorsun. En ufak bir hakem eleştirisini bile alaya alan senin gibi sözde mantık takıntılı birisi için müthiş bir tezat..

Spot Işığı Safsatası mesela fanatik taraftarlar arasında sıkça kullanılır. En olumlu örnekler seçilip, diğerleri saklanarak mevcut durumun da onlar gibi olacağı savunulur. Amaç geçmişte yaşanan bir başarının alakasız bir dönemde rakibin psikolojisine tesir etmesini ve aynı sonuca razı olmasını sağlamaktır. Mesela "Sergen attı şampiyonluk geldi" ya da "sahasını kapattıklarım" gibi.

G.saray bu sezon şampiyon olabilir. Fenerbahçe de olabilir. Ama bunların geçmiş senelerde yaşanan şeylerle bir ilgilisi yoktur. Her birisi kendi olasılık kümesi içerisinde anlam ifade eder. Bunların şampiyon olacağını tahmin ediyorsan bunu mevcut koşullar ile açıklarsın. Anlaman için lise matematiğine gideyim; iki ayrı torbadaki topların birbirine etkisi yoktur ama aynı torbadaki topların çekilme olasılıkları birbirini etkiler.

Geçmiş dönemdeki başarıların mevcut döneme aktarımı ve bunu metafizik bir olguymuş gibi gösterme çalışması basit bir propagandadır.  Bunu her taraftar genellikle kendi takımı için yapar ama başka bir takım için yapanı ilk defa görüyorum. Hem de öyle bir kaç kere değil sezon boyunca sürekli bir şekilde.

Sana ve ünlü bir forum üyesine sezon başında "bunu neden yapıyorsunuz" diye sorduğum zaman "fanatik değiliz" demiştiniz.

Bence bundan büyük fanatiklik yok.
Oncelikle Beşiktas fanatiğiyim ama holiganı değilim. O dönem burada her şeyi hakemlere, tff, mhk' ya bağlayan arkadaşa cevap olarak yazmıştım onu. Bu kadar fazla fanatizm gözlerinizi kör etmesin diye.

Siz kabul etseniz de etmeseniz de Gs' nin sampiyonluk yarışında oldugu zaman aldığı sonuçlar ortada. Son 4-5 haftaya lider girdikleri her sezonu sampiyon bitirdiler. Bizi 2 sezon üst üste yendiler sahalarında. Mesela biz 2017' de 9 kişi Fb' yi yenemedik. Basakşehir' den 18 dakikada 3 tane yedik. Biz ve fb kırılgan takımılarız bu konularda. Hani bir söz varya fıtrat degişir sanma bu kan yine o kandır diye. Hah işte Beşiktaş degişir sanma. Bu takım Demirören zamanından bu yana hep kırılgan oldu. Sampiyonlar liginde gruptan çıkma macinda 6-0 yenildi. Uefa Avrupa Ligi ceyrek finalinde kalecisi saçma sapan gol yedi. Tarihinin en iyi kadrosuyla Konyaspor' a kupa verdi. Tarihin en kötü fenerbahce' sine ic sahada 3-0' dan mac verdi. 2014' te lig 2.si direkt sampiyonlar ligine gidecekti. Aylarca deplasmanda mac kazanamayan gs' ye lig 2.liğini kaptırdı.   Şimdi bunların, bu sezonla alakası yok diyeceksiniz ama var işte. Psikolojik olarak alakasi var.

Matematiksel olarak gs bizi yenerse ki hiç az ihtimalli degil, aramızda 3 puan fark kalacak. Lokum gibi de fikstürleri var. Hic öyle rakipleri düşme hattında falan demeyin. Gençlerbirliği mi direnc gösterecek? Konyaspor mu direnç gösterecek? Denizli mi puan alacak Gs' den?

İnsallah yanılırım ben ama takıma guvenmeyenlere alaycı ve küçümseyici tavrınız doğru değil.

Çevrimdışı Çağrı Öz

Oncelikle Beşiktas fanatiğiyim ama holiganı değilim. O dönem burada her şeyi hakemlere, tff, mhk' ya bağlayan arkadaşa cevap olarak yazmıştım onu. Bu kadar fazla fanatizm gözlerinizi kör etmesin diye.

Siz kabul etseniz de etmeseniz de Gs' nin sampiyonluk yarışında oldugu zaman aldığı sonuçlar ortada. Son 4-5 haftaya lider girdikleri her sezonu sampiyon bitirdiler. Bizi 2 sezon üst üste yendiler sahalarında. Mesela biz 2017' de 9 kişi Fb' yi yenemedik. Basakşehir' den 18 dakikada 3 tane yedik. Biz ve fb kırılgan takımılarız bu konularda. Hani bir söz varya fıtrat degişir sanma bu kan yine o kandır diye. Hah işte Beşiktaş degişir sanma. Bu takım Demirören zamanından bu yana hep kırılgan oldu. Sampiyonlar liginde gruptan çıkma macinda 6-0 yenildi. Uefa Avrupa Ligi ceyrek finalinde kalecisi saçma sapan gol yedi. Tarihinin en iyi kadrosuyla Konyaspor' a kupa verdi. Tarihin en kötü fenerbahce' sine ic sahada 3-0' dan mac verdi. 2014' te lig 2.si direkt sampiyonlar ligine gidecekti. Aylarca deplasmanda mac kazanamayan gs' ye lig 2.liğini kaptırdı.   Şimdi bunların, bu sezonla alakası yok diyeceksiniz ama var işte. Psikolojik olarak alakasi var.

Matematiksel olarak gs bizi yenerse ki hiç az ihtimalli degil, aramızda 3 puan fark kalacak. Lokum gibi de fikstürleri var. Hic öyle rakipleri düşme hattında falan demeyin. Gençlerbirliği mi direnc gösterecek? Konyaspor mu direnç gösterecek? Denizli mi puan alacak Gs' den?

İnsallah yanılırım ben ama takıma guvenmeyenlere alaycı ve küçümseyici tavrınız doğru değil.

Ortalama bir insanı hayvandan ayıran en önemli özelliği mantık ilişkisi kurabilmesidir. Mantık sınırından çıktığın an söylediklerinin pek bir önemi kalmaz. Bahsettiğin her olayın tam tersi durumları g.saray için ve hatta her takım için var ama algıda seçicilik yaparak lehine olanları ard arda yazıp mantık safsatasına ısrarla devam ediyorsun.

Binlerce değişkeni olan bir müsabakayı getirip "x takımı winner" ile açıklamak zaten başlı başına komik bir olay. Antik çağlarda ateşi bulanların ona tapması gibi ya da Mayaların güneş tutulması görünce güneşe tapması gibi bir şey. Tabi herkesin ilkel görüşleri kendini ilgilendirir.  Ama bütün bunları sürekli tekrarlamak kasıtlı ve art niyetli bir davranış ve bunu senden başka yapan kimse yok. Neticede burası bir taraftar forumu. Yoruyor insanı biraz.

Çevrimiçi Samet Demir

Ne alaka şimdi bu soru?

Ben sadece gecmişi hatırlatıyorum. 2014-2015 sezonunda 30. Haftada liderdik. Sezonu sampiyonun 8 puan gerisinde bitirdik mesela.

Sen bize geçmişi hatırlatmıyorsun ki. Sürekli olumsuzu söyleyip onun olmasını istiyorsun. Ki istediğini de düşünmeye başladım. Tekrar söylüyorum dün maçı izlerken ben gs nin maçının olduğunu bile unuttum. Sen gs maçını izlemiş yorum bile yapmışsın.

Bizim hiç bir iddaamız olmasın aynı saatlere denk geldiği zaman ben gidip başka takımları takip etmem.

Sende farklı bir durum var. Buda hiç iyi birşey değil.
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimiçi MUSTAFA_

covid sakatlık gibi sorunlar da dahil gsnin şampiyon olma ihtimali olduğunu düşünmüyorum.fenerin şampiyonluğu ise bizim kadro sıkıntımıza ve gsnin yardımına bakar.gs için en iyi sonuç 2. lik olur.gs 2. olduğunda da 1. biz oluruz fener değil.demem o ki gs 1. olamaz 2. veya 3.
biz 1 veya 2 oluruz.fener hepsini olabilir.kalan 5 maç var gs bütün hepsini kazansa biz 3 tanesini kazansak dahi bizim altımızda kalıyorlar 3 fark yemedikten sonra.gs nin bizim üzerimizde bitirmesi bahsettiğim sorunlar dahil pek mümkün görünmüyor.
Sanki bizi 9 puan şampiyon yapmaya yetecekmiş gibi duruyor. 12 puan zaten kesin şampiyon yapıyor. Önümüzdeki tüm maçları kazanmaya bakalım. Zaten 3 günde 1 maç yapacağız sezon sonuna kadar. Kupa finalini de sayarsak 19 günde 6 maç yapacağız. Giderek daha fazla yorulacağımızı varsayarsak önümüzdeki ilk maç bizim için en önemli maç olacak. Ben hiçbir takımın bu kadar sıkışık fikstürde maçlarının tamamını kazanacağını düşünmüyorum. Kupa maçına da yorgun çıkmak istemiyorsak bence işimizi erken görmeliyiz.

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Sen bize geçmişi hatırlatmıyorsun ki. Sürekli olumsuzu söyleyip onun olmasını istiyorsun. Ki istediğini de düşünmeye başladım. Tekrar söylüyorum dün maçı izlerken ben gs nin maçının olduğunu bile unuttum. Sen gs maçını izlemiş yorum bile yapmışsın.

Bizim hiç bir iddaamız olmasın aynı saatlere denk geldiği zaman ben gidip başka takımları takip etmem.

Sende farklı bir durum var. Buda hiç iyi birşey değil.
Bir sekmede bizim maç, diğerinde gs maçı açıktı. Bunda abartacak bir durum yok.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

Ortalama bir insanı hayvandan ayıran en önemli özelliği mantık ilişkisi kurabilmesidir. Mantık sınırından çıktığın an söylediklerinin pek bir önemi kalmaz. Bahsettiğin her olayın tam tersi durumları g.saray için ve hatta her takım için var ama algıda seçicilik yaparak lehine olanları ard arda yazıp mantık safsatasına ısrarla devam ediyorsun.

Binlerce değişkeni olan bir müsabakayı getirip "x takımı winner" ile açıklamak zaten başlı başına komik bir olay. Antik çağlarda ateşi bulanların ona tapması gibi ya da Mayaların güneş tutulması görünce güneşe tapması gibi bir şey. Tabi herkesin ilkel görüşleri kendini ilgilendirir.  Ama bütün bunları sürekli tekrarlamak kasıtlı ve art niyetli bir davranış ve bunu senden başka yapan kimse yok. Neticede burası bir taraftar forumu. Yoruyor insanı biraz.
Ben gs' nin son haftalarda şampiyonluk yarışında olup şampiyonluk kaybettiğini hatırlamıyorum.

Çevrimdışı Erman1903

Sanki bizi 9 puan şampiyon yapmaya yetecekmiş gibi duruyor. 12 puan zaten kesin şampiyon yapıyor. Önümüzdeki tüm maçları kazanmaya bakalım. Zaten 3 günde 1 maç yapacağız sezon sonuna kadar. Kupa finalini de sayarsak 19 günde 6 maç yapacağız. Giderek daha fazla yorulacağımızı varsayarsak önümüzdeki ilk maç bizim için en önemli maç olacak. Ben hiçbir takımın bu kadar sıkışık fikstürde maçlarının tamamını kazanacağını düşünmüyorum. Kupa maçına da yorgun çıkmak istemiyorsak bence işimizi erken görmeliyiz.

Ben Fener'in 1M 1B alacağını düşünüyorum 7 puan bile şampiyon yapabilir ama heyecan fırtınasına girmeye gerek yok, şu son dönemde yeterince kredi bıraktık ve heyecan yaşattık zaten.

İşi matematiksel garantiye alacak puanları önce toplarsın sonra canın isterse kalan maçları da kazanırsın. Bu da sana şampiyonluğun ötesinde şeyler kazandırır.

Çevrimiçi Samet Demir

Bir sekmede bizim maç, diğerinde gs maçı açıktı. Bunda abartacak bir durum yok.

Bizde sana diyoruz abartmaya gerek yok. Şu gs güzellemelerinden vazgeç artık. Beşiktaşı ezip gs için demediğin kalmadı
Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı Erman1903

Bizde sana diyoruz abartmaya gerek yok. Şu gs güzellemelerinden vazgeç artık. Beşiktaşı ezip gs için demediğin kalmadı

Her toplulukta böyle adamlar lazımdır, bu tip kişiler bireyleri/camiaları yarışta diri tutar. Kaza anından önce şöförlerin çoğu çok iyi olduklarını zanneder.

O penaltı olayından sonra N'Koudou'ya neler neler dendi, senin yüzünden 3 puan bıraktık - gerizekalı vb. Bana göre haksızdı da eleştirilerin çoğu, asıl problem hocanın en önde Larin olsun tercihi, oyuna doğru müdahale edememesiydi ama neticede bu maçta N'Koudou çıktı-rakibi hallaç pamuğu gibi attı.

Bu arkadaşın hataları vardır, ben özellikle hakemler konusunda bazen işin suyunu çıkardığını düşünüyorum ama ziyanı yok. Faydası daha fazla, o zaten zamanla değişir zorlamanın alemi yok. Asıl bu tip adamları dışladığın zaman kaybedersin.
[ Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 14:30:28 Erman1903 ]

Çevrimdışı Çağrı Öz

Ben gs' nin son haftalarda şampiyonluk yarışında olup şampiyonluk kaybettiğini hatırlamıyorum.

Çünkü 24 yaşındasın.

4 takım da son haftalarda defalarca kez şampiyonluk yarışı kaybetti. 2002 ya da 1987'deki yarış bugün için ne kadar anlamsız ise 2018 ve 2017 de o kadar anlamsız.

Kadro yapıları, mevcut form durumu, oyuncu performansları gibi yüzlerce etkeni oturup "son haftalarda yarış kaybetmiyor" gibi sığ bir düşünceye indirmekten vazgeç artık.

Benim şampiyonluk adayım g.saray de kimse bir şey demez ama kerameti kendinden menkul efsaneleri bir zahmet satma artık.

İş iyice Fenerbahçe kırmak üzereyken tanımlanan rekorlara dönüyor. Herkes bir destan yaratma peşinde.

Alakasız konular arasında bağ kurmanın mantıksız bir eylem olduğunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Deveye hendek atlatmak daha kolaydır.
[ Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 14:35:43 Çağrı Öz ]

Çevrimdışı blackeagle35

Bilic denen adamın saçma sapan takıntılarıyla, kasıtlı hakem kararlarıyla verdiğimiz şampiyonluktan, Şenol Güneş'in saçma sapan bir ruh haliyle çıkarak verdiği Gs maçından yola çıkarak bugün için bir başarısızlık hikayesi oluşturmak doğru tavır değil. Bu takım Pektemek ısrarı başta olmak üzere takıntılarla, statsız, aşırı saçma hakem kararlarıyla şampiyonluğu vermiştir o dönem. Her şeye rağmen iş belli olmaya başladığında Mustafa Denizli hamlesi gelseydi yine şampiyonduk. Burada belirttigimizde yine çok bilmiş şimdi forumda olmayan arkadaşlar dere geçerken at değiştirilmez söylemlerinde bulunmuştu ve derede boğulmuştuk. Bu takım 35 dakika tek bir lehine faul çalınmadan deplasmanda şampiyonluk vermiştir. Bülent adlı hakemi, Alanya'da verilmeyen penaltı kırmızı kartları unutarak buradan onlar şampiyonluğu alır, biz veririz dememeliyiz. Ligin en iyi oynayan takımıyız ve şampiyonluğu alacağız inşallah bu kadar sakatlığa rağmen.
[ Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 14:44:40 blackeagle35 ]

Çevrimiçi murat

sen çok gençsin.

Çevrimdışı can1903

MAF'la büyüyen babam çok rahatken 20-30 yaş arası bireylerin tedirginlik duyması normal değil mi?

Son 4 haftaya lider girip şampiyonluk verdik, 2 sene üst üste tt arenada yenildik elimizden gitti 2003-2009-15-16 hariç çok nadir şampiyonluk yarışındaydık bırakın da insanlar tedirgin olsun.

Bi camiada hem kesin Biziz diyenler hem de rakibimiz de olabilir diyenler önemlidir. At gözlüğüyle bakarsan alt üst gelirsin. Eleştiri de lazım övgü de lazım.

Korku-Özgüven ayarını iyi ayarlarsan bi sorun yok. Biz Rize maçını kayıpsız geçersek şampiyonluk puanı 7 olur bu kadar basit. GS'nin çok takılacağını düşünmemekle beraber Fener takıldığı an %70 yolu yarılarız.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı Can Sungur

Çevrimdışı tolga1903

Neden kaybetmiyorlar çünkü taraftarları 8 puan gerideyken bile şampiyonluğa inanıyor. Fikirlerin yüzünden üzerine gelinmesini haksızlık görüyorum ben de son sivas maçından sonra büyük umutsuzluğa kapıldım yalan yok ancak dün takımın hırsı ve maç sonunda sergen hocanın duruşu tavrı umutsuzluğumu kırdı. Evet gs'nin fikstürü gerçekten bize ve fener'e göre basit hatta bizim maç hariç bir daha puan kaybetmezlerse supriz olmaz ama bu bizim umrumuzda olmamalı rize hatay karagümrük ve göztepe bu 4 iddiasız takımı yendiğimiz an şampiyonuz istersek gs'den fark yiyelim ki bizi öyle kolay yenebileceklerini düşünmüyorum. Evet oynayacağımız takımlar bir denizli gençler malatya kayseri seviyesinden yukarda takımlar ama çok büyük avantajımız var bizim hedefimiz şampiyonluk onların ise hedefi yok. 5 maçta 4 galibiyet Beşiktaş adına yakışan budur gs isterse her maçını 10 0 alsın.

Çevrimdışı Şükrü Yılmaz

MAF'la büyüyen babam çok rahatken 20-30 yaş arası bireylerin tedirginlik duyması normal değil mi?

Son 4 haftaya lider girip şampiyonluk verdik, 2 sene üst üste tt arenada yenildik elimizden gitti 2003-2009-15-16 hariç çok nadir şampiyonluk yarışındaydık bırakın da insanlar tedirgin olsun.

Bi camiada hem kesin Biziz diyenler hem de rakibimiz de olabilir diyenler önemlidir. At gözlüğüyle bakarsan alt üst gelirsin. Eleştiri de lazım övgü de lazım.

Korku-Özgüven ayarını iyi ayarlarsan bi sorun yok. Biz Rize maçını kayıpsız geçersek şampiyonluk puanı 7 olur bu kadar basit. GS'nin çok takılacağını düşünmemekle beraber Fener takıldığı an %70 yolu yarılarız.
Bunu anlatamadım işte..

Eskiler için fb maçları deyince hatırladıkları şeyler 5 attığımız maç geliyor. Senelerce fb' nin bizi yenememesi geliyor.  Benim aklıma Kezman' ın aşırtması, Alex' in İnönü' de ki şovları aklıma geliyor.

Gs maçları deyince herkesin aklına Sergen' in attığı, şampiyon olduğumuz maç geliyor. Benim aklıma Arena' da Sneijder repliği geliyor.

Çevrimdışı Erman1903

Dese ne olur demese ne olur. Bu arkadaş böyle yazmasa diğerleri çıkıp geçmişte olanları anlatacak mı? Gördüğün gibi bu arkadaşın faydası 1'den çok daha fazladır. Forumda bir kişinin demesiyle olmayacak veya olacak iş değil şampiyonluk. Görüşü ters gelen azınlığı kazanmak sana çok şey kazandırır, ama onu susturmak daha da fazlasını kaybettirir. Camianın bütününde o şampiyonluğu alacak kuvvet yoksa kazanamaz zaten, varsa da kralı gelse kaybettiremez.

Burada haftalar önce bir arkadaş vardı, kendince iyi kötü eleştiri yapardı. Bu adama forumdayken en çok cevap veren bendim ama bazıları gibi adamı dışlamadım. Otur adama anlat düzgünce, aşağılama sonra başına benzeri gelir takım mağlup olur adamların sakatlanır kıçın sıkışır. Dalgası geçildi dün tüm camia yusuf yusuftu. Bizim insanımız akıllanmaz yine aynı hikaye yapılıyor. 10 adam 1 kişiye yükleniyor, aferin valla çok delikanlıyız o adam mı daha zararlı yoksa yüklenenler mi bilemedim.

Çevrimdışı can1903

Dese ne olur demese ne olur. Bu arkadaş böyle yazmasa diğerleri çıkıp geçmişte olanları anlatacak mı? Gördüğün gibi bu arkadaşın faydası 1'den çok daha fazladır. Forumda bir kişinin demesiyle olmayacak veya olacak iş değil şampiyonluk. Görüşü ters gelen azınlığı kazanmak sana çok şey kazandırır, ama onu susturmak daha da fazlasını kaybettirir. Camianın bütününde o şampiyonluğu alacak kuvvet yoksa kazanamaz zaten, varsa da kralı gelse kaybettiremez.

Burada haftalar önce bir arkadaş vardı, kendince iyi kötü eleştiri yapardı. Bu adama forumdayken en çok cevap veren bendim ama bazıları gibi adamı dışlamadım. Otur adama anlat düzgünce, aşağılama sonra başına benzeri gelir takım mağlup olur adamların sakatlanır kıçın sıkışır. Dalgası geçildi dün tüm camia yusuf yusuftu. Bizim insanımız akıllanmaz yine aynı hikaye yapılıyor. 10 adam 1 kişiye yükleniyor, aferin valla çok delikanlıyız o adam mı daha zararlı yoksa yüklenenler mi bilemedim.
Bazen çok büyütüyoruz abi dediğin gibi şampiyonluğu alacak güç kudret varsa kralı kaybettiremez. Ama her türlü görüşe açık olmak lazım.
Kimleri sevdik kimleri sildik.. Sil baştan yenisini yaparız yenisini yazarız dostlar yanımızda oldukça..

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Çok bisey istemiyoruz beee

Ufff formaya bak :loveya: :loveya: :loveya:

Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Bunu anlatamadım işte..

Eskiler için fb maçları deyince hatırladıkları şeyler 5 attığımız maç geliyor. Senelerce fb' nin bizi yenememesi geliyor.  Benim aklıma Kezman' ın aşırtması, Alex' in İnönü' de ki şovları aklıma geliyor.

Gs maçları deyince herkesin aklına Sergen' in attığı, şampiyon olduğumuz maç geliyor. Benim aklıma Arena' da Sneijder repliği geliyor.
Korktuğunuz takım bu mu ?

Yahu Tarihinin en iyi kadrsosunu kurup Stadsiz Beşiktaş'a karşı şampiyon olamayan takımdan mi korkuyorsunuz ?

Dünya da Fenerden daha LOSER bir takım yoktur , korkmayın :ok:

Bunu anlatamadım işte..

Ayrıca FB diyince benim aklima

Kadıköy'de 15 dakika kalecisiz ve 10 kişi ile 4-3 yenmemiz

Tr kupasında finalde Tümerin Golleri ve asistleriyle 3-2 yenip kupayı almamız

Yine Tr kupası finalinde 4-2 yenip kupayı almamiz aklıma geliyor

İnönü de 3-0 lik net Galibiyet aklıma geliyor , Vodafone de Quaresmanin şovuyla 3-1 yendiğimiz maç geliyor.

Aramızda 6 yaş var bu arada :ok:

Sen hatırlamak istemiyorsun demek ki , ne bu eziklik duygusu böyle ?

Bak senin ve benim jenerasyon dan örnek verdim , senin jenerasyonunda  Ellerinden 1 kez Lig kupasi , 2 kere de Türkiye kupası aldık ve sen eziklikten bahsediyorsun , Alex'in sovlarindan bahsediyorsun

Mümkünse Beşiktaş'ı tutma sen :ok:

Yahu abi ne anlatalım biz bu arkadaşa ?

Diyor ki Bizim.jenerasyinumuz gormedi ? Neyi gormedi sizin jenerasyonunuz ?

FB diyince kezman ve Alex'in sovlari aklıma geliyor diyor ? Ayıp ya

Benim Aklima Arenada snaijder repliği geliyor diyor ? Benim aklıma da Arena da Talisca geliyor , arena da Mario Gomez geliyor , Arena da 85.ci dakikaya 2-0 geride girip 2 dakika da 2 Gol atıp beraberliğe getirdiğimiz maç geliyor , Olimpiyatta TOREİNG geliyor

Bahsettiği kendi Jenerasyonunda Beşiktaş , FB nin elinden 2 kez Türkiye kupası aldı , 1 kez de tarihin en iyi kadrosunu kurmasına rağmen Stadsiz Beşiktaş'a şampiyonluk kupası verdi ? Çifte kupali şampiyon oldu Beşiktaş bu jenerasyonda 2009 yılında

2016 ve 2017 de iki sene üst üste lig şampiyonu oldu , GS nin elinden Süper Kupayı Aldı ?

Arkadaşın bahsettiği Jenerasyonda Beşiktaş , Fenerden daha fazla lig sampiyonlugu ve daha fazla Tr kupası kazandı..

2013 yılından bu yana lig sampiyonu olamayan rakibinden korkuyor.

Hatırlamak istersen hatırlarsın..
[ Son Düzenleme: 25 Nisan 2021, 17:54:20 Yunus Emre Dökmeci ]

Çevrimdışı Erman1903

Yahu abi ne anlatalım biz bu arkadaşa ?

Diyor ki Bizim.jenerasyinumuz gormedi ? Neyi gormedi sizin jenerasyonunuz ?

FB diyince kezman ve Alex'in sovlari aklıma geliyor diyor ? Ayıp ya

Benim Aklima Arenada snaijder repliği geliyor diyor ? Benim aklıma da Arena da Talisca geliyor , arena da Mario Gomez geliyor , Arena da 85.ci dakikaya 2-0 geride girip 2 dakika da 2 Gol atıp beraberliğe getirdiğimiz maç geliyor , Olimpiyatta TOREİNG geliyor

Bahsettiği kendi Jenerasyonunda Beşiktaş , FB nin elinden 2 kez Türkiye kupası aldı , 1 kez de tarihin en iyi kadrosunu kurmasına rağmen Stadsiz Beşiktaş'a şampiyonluk kupası verdi ? Çifte kupali şampiyon oldu Beşiktaş bu jenerasyonda 2009 yılında

2016 ve 2017 de iki sene üst üste lig şampiyonu oldu , GS nin elinden Süper Kupayı Aldı ?

Hatırlamak istersen hatırlarsın..

İşte gayet güzel bir şekilde anlatmışsın, güzel anılar unutulur gider belli ki yaşadıkları adamda tahribat bırakmış. Şu adama kızmanın bir faydası yok yani onu söyleyeyim önceden de böyleydi, bizim deli oğlan ejderhanın lanetini hakemler konusunda çok kızdırıyordu ama değişmedi. Ne yapalım yani o da bu kötü zamanları unutturmamak için var belki, ölsün mü-ya da kovalım mı. Adamı olduğu gibi kabul edecek, kendi haline bırakacaksın güzel güzel anlatırsın olmazsa gerisi Allah'a kalmış. O adam bunları söylüyor senin çıkıp iyi günleri anlatmana vesile oluyor iyi yanından bak.