2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 257 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2689091 defa] 2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Yeni teknik direktörümüzün kim olmasını istersiniz?
Sergen Yalçın
42 [%26.6]
Rıza Çalımbay
8 [%5.1]
Samet Aybaba
11 [%7]
Mircea Lucescu - Sergen Yalçın
30 [%19]
Diğer
13 [%8.2]
Aykut Kocaman (:
15 [%9.5]
Ziya Doğan
3 [%1.9]
Mustafa Reşit Akçay
6 [%3.8]
Rasim Kara
14 [%8.9]
İbrahim Üzülmez
3 [%1.9]
Gutiérrez Hernández
13 [%8.2]

Toplam Oy Verenler: 158

Çevrimdışı BJKTÜRK23

Galeyana gelmekten ziyade ikisinden biri olsa hiç fena olmaz şu durumda. Ama biri sakat biri de gelmeyi düşünmediğini belirtti biz kimi alacağız ya bu santrafora

Galeyana gelmeyi bizim taraftar bizim yönetime karşı gelir diye diyorum Cenk i gs nasıl alır da biz alamayız diye anlamında dedim. Yalan bir habere girmedim ama emin ol bizim taraftardan yazan bile vardır.

50-100 m varsa Aguero-Kane
20 m bons 10 m maaşa Cavani
4-5 m maaşa Gomez-Huntelaar
alamıyorsan.
10 m bons 2 m maaşa Brian Brobbey
2-3 m bons 2 m maaşa Kamil-Carbonier
onları da alamıyorsan hiç alma.

Ya sakat Abou ya sarılırız. ya gidip epl ligue 1 den kısır bir kara oğlan alırız.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...Kemal

Çevrimiçi Necmi

Galeyana gelmekten ziyade ikisinden biri olsa hiç fena olmaz şu durumda. Ama biri sakat biri de gelmeyi düşünmediğini belirtti biz kimi alacağız ya bu santrafora
cenki istemem bu arada oda santrafor değil. :bandit:
yardımcı forvet olarak bitirir futbol hayatını bence. forvet bölgesini tek başına
taşıyacak bitiricilik yok.

Çevrimdışı tolga1903

onun sakatlığıda şehir efsanesi gibi gerçekten böyle sakatsa porto nun elinde patlayacak oyuncuyu
porto bize vermemek için niye cebelleşti. unuttunmu nuh dediler peygamber demediler.
yok sakat futbol hayatı bitecek porto bunu bilmiyormu.

Son sakatlığından sonraki halini diyorum abi yoksa porto'ya döndükten sonra sakatlanana kadar adam muhteşem oynadı. Ama şu çarpraz bağ kopması iyileşme süreci şimdi de rehabilite süreci var. Porto'da epey alt sıralara indi pozisyonu için en azından öncelik değil valla detaylıca araştırsınlar oynayabilecekse hiç aramayalım adam ya.

Çevrimdışı tolga1903

Galeyana gelmeyi bizim taraftar bizim yönetime karşı gelir diye diyorum Cenk i gs nasıl alır da biz alamayız diye anlamında dedim. Yalan bir habere girmedim ama emin ol bizim taraftardan yazan bile vardır.

50-100 m varsa Aguero-Kane
20 m bons 10 m maaşa Cavani
4-5 m maaşa Gomez-Huntelaar
alamıyorsan.
10 m bons 2 m maaşa Brian Brobbey
2-3 m bons 2 m maaşa Kamil-Carbonier
onları da alamıyorsan hiç alma.

Ya sakat Abou ya sarılırız. ya gidip epl ligue 1 den kısır bir kara oğlan alırız.

Kamil haberleri vardı bir ara kesildi onlar da. Bence son iki söylediğinden biri olacak ama hayırlısı şu bir ara da steve mounie ismi geçiyordu son gün koparabilirler mi acaba o da kısır ama acayip güçlü ve bu ligde en az 10 kafa golü atabilecek potansiyelde oyuncu.

Çevrimdışı tolga1903

cenki istemem bu arada oda santrafor değil. :bandit:
yardımcı forvet olarak bitirir futbol hayatını bence. forvet bölgesini tek başına
taşıyacak bitiricilik yok.

Son 2 gün be abi hoca da çıtlatmış bekliyor adam yani. Bence mutlaka gelecek ama nasıl bir profil gelecek çok merak ediyorum:)

Çevrimdışı BJKTÜRK23

Son sakatlığından sonraki halini diyorum abi yoksa porto'ya döndükten sonra sakatlanana kadar adam muhteşem oynadı. Ama şu çarpraz bağ kopması iyileşme süreci şimdi de rehabilite süreci var. Porto'da epey alt sıralara indi pozisyonu için en azından öncelik değil valla detaylıca araştırsınlar oynayabilecekse hiç aramayalım adam ya.

Abou da ki sıkıntı Serdar Aziz de ki ile aynı diz kıkırdak sorunu tam verimli tam sezon oynatamazsın. Zaten Burak tan da tam verim alamayacağız büyük kumar ikisi aynı ana denk gelirse yine boşa transfer yapmış oluruz.

Çevrimdışı tolga1903

Abou da ki sıkıntı Serdar Aziz de ki ile aynı diz kıkırdak sorunu tam verimli tam sezon oynatamazsın. Zaten Burak tan da tam verim alamayacağız büyük kumar ikisi aynı ana denk gelirse yine boşa transfer yapmış oluruz.

Evet çok riskli durum abi. Ama hem sağlam hem bitirici hem bizim oyun sistemine uyan hem takımının kolayca vazgeçebileceği hem de maliyeti uygun olacak ve 2 günümüz var. İnsan bunalıyor söylerken cidden.

Çevrimiçi Necmi

çapraz bağ artık öyle korkulacak durum değil düzeliyor.
caner aşil kopardı geri döndü. ben abou yu alıp düzelmesinide beklerim :D
özel oyuncu o her takımda olmaz ama olduğu takımda canını verir.
bazı oyuncular böyledir. bugün gelse ilk geldiği gibi gelmeyecek
buranın oyuncusu gibi gelecek
ya adam portoyla burda oynadığımızda bizi zorlamadı bile o anou bizim defansı hallaç pamuğu gibi atardı
kıpırdamadı maç boyu :D birde üstüne taraftara üçlü çektirdi. düşünebiliyormusun bizde olacak bunu portoya yapacak hem oynamayıp hemde maç sonu üçlü çektirecek
direk portoda bırakırlardı onu. Beşiktaşda bir allahın kulunun onu istanbula getirmeye cesareti olmazdı.

Çevrimiçi Necmi

Evet çok riskli durum abi. Ama hem sağlam hem bitirici hem bizim oyun sistemine uyan hem takımının kolayca vazgeçebileceği hem de maliyeti uygun olacak ve 2 günümüz var. İnsan bunalıyor söylerken cidden.
bugüne kadar alınmadı bekleniyorsa emin ol laf olsun diye beklenmiyordur.
demek birilerini kovalıyorlar ümitte varki bekliyorlar son ana kadar. Biraz olumlu bakmak lazım.
olmazsada olmaz eldeki imkanla yürürüz bu takım gol atamıyor değil. Burakı pışpışlarız biraz sakatlanmaz :D

Çevrimdışı BJKTÜRK23

Ben ümidi kestim o yüzden  :) farkındayım durumun bu saatten sonra mucize olması lazım. İstediğimiz seviyede bir adamı düşürmek için. 3 ayda alamamışsın 2 gün de mi alacaksın. Yönetim hatta taraftarın büyük bölümü yaz dönemi başı forvet lazım değil bile diyordu onun da etkisi var gerçi ama hem Burak gereksiz yere riske edildi üstüne çoğumuz gelecek kanatlardan birinini skorer olacağını düşünüyorduk. Şuan herkes farkında forvet değil hatta golcü gerektiğinin ama 2 gün var işte  :bandit:

Çevrimiçi Necmi

abouda sıkıntı dizinde değil bence :D
adam durup dururken oly li oyuncuya orta sahada kafa attı :bandit:

Çevrimiçi Necmi

neyse ben bu gece uyuyamam bari biraz film falan izleyeyim burası yunuslada çekilmiyor :D

Çevrimdışı Erman1903

Nkodou boyd dan iyi tabi de. herkesin hücumculardan beklentisi farklı Nkodou bugün kovaladı golü mesela altı pastan kaçırdı. Gol kaçar normaldir laf etmem de bu sezon boyu çoğunlukla böyle olacak. Dar alanda önü kapalıyken topla gidemeyecek ilerleyen maçlarda göreceksiniz açık alan da sürer ki hızlı oyuncu ama topla buluşurken bile bilinen tabirle ayağına alırken bile dezavantajlı konuma düşüyor. Atletik özellikleri artısı gider gelir rakibi yorar vs  Asist yönü daha ağır basıyor ama içeri nadiren sokar. Herkesin fikrine saygım var. Ama ben şuan elde ki kanatlardan hiçbirini 11 e yazacak seviyede bulmuyorum.

Lens gitsin basket takımında son sn lerde hücum faul yapsın. Boyd beni hiç şaşırtmadı hatta fazla gömülüyor. Nedeni de q7 ve lens den sonra kim gelse iş yapar mantığı öyle olmadığını görecek insanlar zamanla. Adamın hayatında yarım sezon a. gücü ile yaptığı istatistik var işte Beşiktaş 11 ine diye transfer bu kadar kolay olmamalı. 2 sene önce larin 1 maç hat trick yaptı. yeni golcümüz 10 senemizi kurtardı dendi. geçen sene Dorukhan ve Güven i olduklarından çok çıkardılar daha 3. hafta bitiriyoruz çocukları. Güven böyle oynatılmaya devam ederse sene sonu topa tutulacak çocuk maalesef. Böyle taraftar önüne yem edilerek genç oyuncu çıkarılmaz yetiştirilmez.

Ya yeter ki istesinler. Bütçene göre alırsın da doğru adam alırsın. 8 mi lazım Eriksek De bruyne alacak halimiz yok ama gidip Boyd aldığımız gibi 1.5 m luk topçu alırsan seneye yine adam bakarsın daha da borca batarsın. Takım ağırlıkla tamam olur genç potansiyelli doğru tipleme alırsın ya da artık oraya fırsat transferi kovalarsın Vidal gibi Khedira gibi Rafinha gibi. Golcü Aguero alacak halin yok ama Falcao-Gomez-Zlatan-Huntelaar gibi net golcülere verirsin maaşı yüksek getirirsin ya da satarsın Dorukhan ı yerini Mehmet özcan ile doldurur kalan paraya gelecek vaat eden brobbey gibi adam alırsın. Burak var diye düşünüp ki çok yanlış bir mantık üst seviye almayalım arkasında beklesin deniyorsa da kamil wilceski Carbonier gibi üst seviye olmayan ama mütemadiyen pozisyona giren girdi mi de sokan daha düşük profilli adam alırsın. Onları da alamıyorsak zaten şampiyonluk falan hikayedir masal anlatmış oluruz burada birbirimize.  :) Ama sana golcü lazım, golcü değil de yok fizikli yok güçlü yok atletik yok hızlı vs diye epl fransa ligi yedek oyuncularına bulduklarına ya da sakat olan yine bu saydığım özellikleri olan ama golcülüğü iyi olmayan abou alırsan transfer yapmak için yapmış olursun. Tam tersi lazımsa tam tersi bak vs. Yoksa anca borcuna borç katarsın.

Zaten şöyle bir durum var, şu anda kullandığımız taktik eskisiyle aynı değil ve ben başından beri bu taktiğin çok başarılı olduğunu, fakat son derece geometrik mükemmeliyet üzerine kurulu olduğundan çalışması için taşların tam yerine  oturması gerektiğini söylüyorum. 4-2-3-1 de taşlar yerine tam oturmuyorsa da ileride bu kadar zorlanmaz, bir şekilde golü bulursun fakat bunda o kadar kolay değil.

Galiba daha önce de konuşmuştuk, Burak bile uymuyor aslında bu taktiğe.  Ben N'Koudou gelmeden önce ekstra olarak forvet alacaksak bile Aml/fc tarzında bir kanat gelmesi gerektiğini söylüyordum. İşlemeyen (daha doğrusu verimli olamayan) taktik üzerinden değerlendiriyoruz. Taktikte kanat oyuncularının iş yapması için Forvetin geriye gelmesi ve kanat oyuncularıyla iş birliği halinde oynaması gerekiyor. Bunu hiç görememiş olmamıza rağmen N'Koudou ve maçtaki çabasını son derece kayda değer buldum. Sana şu kadar söyleyeyim 3-4 milyona bu tarzda oyuncuyu biraz zor bulursun piyasada. O gösterdiğin gibi 16-17 yaşlarında bir iki çocuk vardır belki ama onları zaten Real Madrid gibi klüpler takip ediyor sana bana yedirmezler.  Bu oyuncu zaten söylediğin gibi daha (Hakaret Yasak)₁ etkili olabilse tüm Premier klüplerini peşinden koştururdu. Kaldı ki Monaco-Totth-Marsilya gibi yerlerden geçmiş bu adam, öyle 0 falan muhabbeti yapılacak bir topçu değil. Ayağını alırken dezavantajlı duruma düşüyor dediğin adam neredeyse topu ayağına her alışta tehlike yarattı. Senin rakibinde Emre Mor oynuyor, bundan 4 gömlek kötü oyuncu.

Fırsat transferi dediğin adamların biri olan Rafinha'yı almak istiyorsan cebinde 10M olacak, senelik de minimum 3.5 Milyon vereceksin. Kontratı 2020 de bitiyor, öyle cebinde 7-8 lirayla falan gidersen yüzüne güler barça. Vidal için minumum 8-10 lira vereceksin, senelik 4,5 net vermezsen adam sana niye gelsin? Orada brüt kazancı 7.5M euro. Khedira keza aynı, bunlardan aşağısı mümkün değil. Şu adamlardan birini bile alsan belki Stopere koyacak solak adam bulamayacaktın.

Adam gibi teklif gelmedi Dorukhana anladığımız kadarıyla, bizimkilerde satacaklardı olsa. Mehmet Özcan dediğin adam iyi bir wall winner olabilir ama bu taktikte ball winner tarzında adam kullanılmıyor onu da bana göre geçmen lazım. Medel ball-winnerdı oldu mu, olmadı.

Gol atamayan golcüye golcü demem, ki zaten hocanın yüzünden anlaşılıyor birisinin geleceği. Apo hoca ilk geldiği günden beri bu sezon şampiyon olmamız için çok fazla transfer yapılması gerektiğini düşünüyordum 'rakipleri göz ardı ederek'. Bizim hocamız Fatih terim değil, ne olduğu belli olmayan dan dun bir futbol oynama kafasında değiliz. Onlarla bizim durumumuz farklı. Evet forvet çok önemli hatta belki de en önemli şey futbolda ama biz defanstan başlamak zorundaydık takımı kurmaya, belki bazı oyuncular iyi çıkmayacak ama Boyd dahil hiçbiri için bunu neden aldınız diyemem.

Fakat eğer golcü bir adam almazsak neden almadınız derim, o zaman herkes der zaten. 

[ Son Düzenleme: 01 Eylül 2019, 03:43:22 Erman1903 ]

Çevrimdışı BJKTÜRK23

demek birilerini kovalıyorlar ümitte varki bekliyorlar son ana kadar. Biraz olumlu bakmak lazım.
olmazsada olmaz eldeki imkanla yürürüz bu takım gol atamıyor değil. Burakı pışpışlarız biraz sakatlanmaz :D

Ben ümidi kestim o yüzden  :) farkındayım durumun bu saatten sonra mucize olması lazım. İstediğimiz seviyede bir adamı düşürmek için. 3 ayda alamamışsın 2 gün de mi alacaksın. Yönetim hatta taraftarın büyük bölümü yaz dönemi başı forvet lazım değil bile diyordu onun da etkisi var gerçi ama hem Burak gereksiz yere riske edildi üstüne çoğumuz gelecek kanatlardan birinini skorer olacağını düşünüyorduk. Şuan herkes farkında forvet değil hatta golcü gerektiğinin ama 2 gün var işte  :bandit:

Necmi abi hariçmiş  :evillol: ya duyumu var rahat ya da rahvan gitsin diyor  :D

Çevrimdışı BJKTÜRK23

abouda sıkıntı dizinde değil bence :D
adam durup dururken oly li oyuncuya orta sahada kafa attı :bandit:

3 gol atsın 1 kafa atsın her maç sıkıntı yok abi  :D O gelirse kanada koyar hoca onu bence daha verimli olur. Burak iyileşene kadar iyileşince de Burak a antreman da bile maç yaptırmayacaksın. Sadece maça çıksın.

Çevrimiçi 38life

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı tolga1903

Keşke bende de bu iyimserlik olsa abi ama nereden bakarsam bakayım yok yani içinden cikamiyorum bu rotasyonun yeteceğine dair en ufak inancım yok. Neyse umuyorum dediğiniz gibi kovalanan "birileri" vardır bize katkı sağlayacak.

Çevrimiçi Necmi

Necmi abi hariçmiş  :evillol: ya duyumu var rahat ya da rahvan gitsin diyor  :D
yoo beklentim yok :bandit:
takımın hızlı toplanacağını beklemiyorum hızla toparlanırsa o zaman beklentim olur :D
enkaz büyük toparlamak zaman alır.  Beklediğimden hızlı oluyor ama o ayrı

Çevrimiçi Necmi

Keşke bende de bu iyimserlik olsa abi ama nereden bakarsam bakayım yok yani içinden cikamiyorum bu rotasyonun yeteceğine dair en ufak inancım yok. Neyse umuyorum dediğiniz gibi kovalanan "birileri" vardır bize katkı sağlayacak.
sırf idare etsin diye yabancı santrafor alınmaz sonra kurtulması dert oluyor
mutlaka ya garanti isim alınsın yada alınmasın. ben santraforda takip ettik olmadı elde ne olursa onu alalım
olayına karşıyım santraforluk idare edilecek bir bölge değil.
mecburiyetten alımda sadece abouyu kabul edebilirim. :bandit:

Çevrimdışı Alper1903

anahtar kelime: sinerji.

rakibinin birinde sezonun başından beri inanmışlık var.
diğer daha bugün amiyane tabirle "ara taşını" buldu. bana göre ne kadar işe yaramayacak olsa da.
tek başına sezonun sonuna kadar belki götürmez onları bunlar.

peki bizde ne var?

herkesin rüya gibi baktığı 15-16 sezonuna eksik kadroyla çıkmamıza rağmen 5-2 kazanmıştık. o havayı şu an takımda göremiyorum. matematiksel olarak puan kayıplarının tabi ki telafisi var fakat bu sinerji işinin çözülebileeğine inanmıyorum. camianın her teli farklı çalıyor.

Çevrimdışı BJKTÜRK23

Zaten şöyle bir durum var, şu anda kullandığımız taktik eskisiyle aynı değil ve ben başından beri bu taktiğin çok başarılı olduğunu, fakat son derece geometrik mükemmeliyet üzerine kurulu olduğundan çalışması için taşların tam yerine  oturması gerektiğini söylüyorum. 4-2-3-1 de taşlar yerine tam oturmuyorsa da ileride bu kadar zorlanmaz, bir şekilde golü bulursun fakat bunda o kadar kolay değil.

Galiba daha önce de konuşmuştuk, Burak bile uymuyor aslında bu taktiğe.  Ben N'Koudou gelmeden önce ekstra olarak forvet alacaksak bile Aml/fc tarzında bir kanat gelmesi gerektiğini söylüyordum. İşlemeyen (daha doğrusu verimli olamayan) taktik üzerinden değerlendiriyoruz. Taktikte kanat oyuncularının iş yapması için Forvetin geriye gelmesi ve kanat oyuncularıyla iş birliği halinde oynaması gerekiyor. Bunu hiç görememiş olmamıza rağmen N'Koudou ve maçtaki çabasını son derece kayda değer buldum. Sana şu kadar söyleyeyim 3-4 milyona bu tarzda oyuncuyu biraz zor bulursun piyasada. O gösterdiğin gibi 16-17 yaşlarında bir iki çocuk vardır belki ama onları zaten Real Madrid gibi klüpler takip ediyor sana bana yedirmezler.  Bu oyuncu zaten söylediğin gibi daha (Hakaret Yasak)₁ etkili olabilse tüm Premier klüplerini peşinden koştururdu. Kaldı ki Monaco-Totth-Marsilya gibi yerlerden geçmiş bu adam, öyle 0 falan muhabbeti yapılacak bir topçu değil. Ayağını alırken dezavantajlı duruma düşüyor dediğin adam neredeyse topu ayağına her alışta tehlike yarattı. Senin rakibinde Emre Mor oynuyor, bundan 4 gömlek kötü oyuncu.

Fırsat transferi dediğin adamların biri olan Rafinha'yı almak istiyorsan cebinde 10M olacak, senelik de minimum 3.5 Milyon vereceksin. Kontratı 2020 de bitiyor, öyle cebinde 7-8 lirayla falan gidersen yüzüne güler barça. Vidal için minumum 8-10 lira vereceksin, senelik 4,5 net vermezsen adam sana niye gelsin? Orada brüt kazancı 7.5M euro. Khedira keza aynı, bunlardan aşağısı mümkün değil. Şu adamlardan birini bile alsan belki Stopere koyacak solak adam bulamayacaktın.

Adam gibi teklif gelmedi Dorukhana anladığımız kadarıyla, bizimkilerde satacaklardı olsa. Mehmet Özcan dediğin adam iyi bir wall winner olabilir ama bu taktikte ball winner tarzında adam kullanılmıyor onu da bana göre geçmen lazım. Medel ball-winnerdı oldu mu, olmadı.

Gol atamayan golcüye golcü demem, ki zaten hocanın yüzünden anlaşılıyor birisinin geleceği. Apo hoca ilk geldiği günden beri bu sezon şampiyon olmamız için çok fazla transfer yapılması gerektiğini düşünüyordum 'rakipleri göz ardı ederek'. Bizim hocamız Fatih terim değil, ne olduğu belli olmayan dan dun bir futbol oynama kafasında değiliz. Onlarla bizim durumumuz farklı. Evet forvet çok önemli hatta belki de en önemli şey futbolda ama biz defanstan başlamak zorundaydık takımı kurmaya, belki bazı oyuncular iyi çıkmayacak ama Boyd dahil hiçbiri için bunu neden aldınız diyemem.

Fakat eğer golcü bir adam almazsak neden almadınız derim, o zaman herkes der zaten.

Son sezonu diyorsan taktik kullanıyorduk demek bile abesle iştigal olur. 2 hücum planımız vardı. Ya kasımpaşalının vücuduna uzun top atıp 50 ortada 1 gol yapmak. Ya da stoperlerin ayağı kötü olmasından dolayı takım boyunu uzatıp ve ön kenar zararlılarını çizgiye atıp geniş alan da kör dövüşü yapmak boşluğu bulduğun yerden saldır attın attın atamadın hop kontra Atiba GG geri yardırsın.

Avcının bize geldiğinde Başakşehir de ki uyguladığı taktikten bahsediyorsan evet 11 oyuncun da bir kere pas yapabilmek zorunda mobil olmak zorunda takım boyu kısa olmak zorunda. Bu oyunu mesela gençler çıktığımız hazırlık maçında ve sivas maçında uyguladı bıraktı takımın yapısı buna müsait değildi. Hücumcular anlamında kendi yarı sahamıza kapanan anadolu takımı görüntüsü veriyorduk. Merkezden geçişi sağlayamadığın için üstüne bir de stoperlerine baskı yediğinde bombalama oranı yüksek stoper ve kalecilerimizle gollerde hediye ettik. O oyunun bana göre önlem alınması da kolay göze de hitap etmiyordu Büyük takımlar için, o da sana bırakıp topu iyi koştu mu hücumcularını istediğin yere yönlendirdi mi kilitleniyor oyun.  Avcı 2 maçtır burada farkli bir oyun kurguluyor.  geldiğinden beri aklında olan All or Nothing belgeseline bakın Man city tarzı pep tarzı diye o dönemde demiştim. Bir üst versiyon. Bunda savunmada sen hücumdayken risk var takım boyu yine kısa topu kaybedersen gegenpress yönlendirme vs çok çabuk geri alacaksın yoksa savunma arkasına atılan toplar tehlikeli oluyor. Libero ve ayağı iyi kaleci eksikliğimiz var. Sağ stoperimiz yine ayağı iyi değil ve topu yere düşürüyor. Bugün zaten yediğimiz gol tam dediğim şekilde oldu. Skoru bulunca duran top harici temiz oyun büyük takım oyunu. Topu kaybetme pas pas pas. Buldun mu boşluk direkt ve hızlı hücum gol yapabilirsen tamamdır. Ama işte maç 0-0 başlıyor. Kilit çözecek bir hücum hattı yok. Burak karıştıran tip fakat presle onu yorarsak bitiremeyecektir pozisyonları fırsat geldiğinde. Fransa maçı örnek işte. Fizik gücü anlamında uygun değil bu oyuna. Burak iç saha da iş yapar. Deplasmanda daha mobil bir tip gerekiyor. Ama bu sefer de pozisyon bulmak zorlaşıyor deplasmanda girdiğini atamıyor bu tiptekiler. 3 hücumcunda skorer olmalı hangisi forvet hangisi kanat anlamayacaksın istatistiklerine bakınca  :D Firmino-Salah-Mane Messi-Neymar-Suarez Mbappe-Cavani-Neymar, Sane-Sterling-Aguero gibi...

Fırsat transferi demem zaten o dönem itibarı ile takımlarında forma şansı azalan kaliteli olup normalde alamayacağın veya seni zorlayacak adamları daha düşük bonservise veya bonservissiz alman demek. Vidal zaten ben inanmadım uçak muhabbeti vs olduğunda da o daha buralara düşecek yaşa gelmedi. Rafinha sakatlık sorunu ve kadroda tercih sırası yüzünden  olabilirdi adamı oynattılar daha gelmez. Khedira hem sakatlık hem yaş hem kalp sorunu alınabilir riskti Juve de kullandı. Bırakmaz artık. Bu adamlar zaten o an denk gelirse alırsın. Forma giydikleri an formayı tekrar verecek adamlar değil benim de demem o zaten. Bunların ne vereceğinden kimse şüphe etmez. Anca sakatlanır mı parası gecikirse sorun çıkarır mı akşam bardan çıkar mı sabah antremana kalkar mı vs olur. Bir takıma 11 tane böyle adam alırsan veteran karması olursun ama 2-3 adet böyle kaliteli winner adam almak zorundasın. Tam tersi 11 Atiba da olmaz yine aynı şekilde. Denge mühim. Oyuncu tercihi oyun tercihi kişiden kişiye değişir de bir anket yapsak Beşiktaş ta gözünüz kapalı(şartlı değil) kaç oyuncuyu direk 11 e yazarsınız diye. 5 +, 5 - diye açık ara 5- çıkar. Büyük oyuncu kaliteli oyuncu winner oyuncu ne dersen artık eksikliği var takımda. İçeri sokamazsan 3 puan vermiyorlar. Bugün takım kötü görüntü çizmedi 3 penaltın verilmedi vs ama içeri sokamadın ya da yediğinden fazla sokamadın bir kıymeti olmuyor. Güçlü oyun iyidir. Ama tamamlayıcı olmazsa tek başına bir anlam ifade etmez.

Dorukhan a 7-8 verseler yine satılır. Mehmet Özcan ı da 11 için istemiyorum ki potansiyeli var Dorukhan gibi havlu atınca veya rotasyonda kullanıp parlatıp satmak için istiyorum.  :D  Başarı yok cl yok kombine düşmüş yayın geliri düşmüş forma satışı düşmüş vs oyuncu almak istesen maaş ödemek istesen para lazım takım kendini çeviremiyor ek kaynak da gerekiyor. Banka yapılandırma iyi hoş da. 1.5 m luk 10 tane oyuncu aldın mı 5 m luk 3 oyuncudan pahalıya geliyor. Yerine yenisine yine o kadar veriyorsun eskiyi yine göndermeye çalışıyorsun parasını verip ya da zararına çakıl taşı ile almıyoruz böyle giderse 5 seneye yine aynı yere döneriz faiz anlamında.

20 şut 4 isabet 1 gol. 4 kişilik hücum hattımızın özeti. Burada 4 isabet 1 gol iyi oran sorun. 20 de 4 isabet. Golcü olsun diyorum ya parana göre. Keşke Aguero alsan  :D Gomez getir. Yaşlı dersen. Brobbey o da sakatlandı çünkü Naci ve onu Ajax 2 sene içinde yeni jenrasyonuna hazırlıyor zaten. 50 m u bulur. Sakatlıklar veya başka sorunlar yaşamaz saha içinde kalırsa. Hollanda bağlantısı yok mu getirsin Torunoğulları Beşiktaş a bir fayda sağlasın. Samimi olsun diyelim adamın derdi Beşiktaş evet. 2 günde olacak iş değil o zaten o da kaçtı. Kiralarsın Batshuayi vs gibi topçuları. Ya da iş görecek alt kategori ama golcü kimlikli Kamil Carbonier vs de kulüpleri bırakmaz bu saatten sonra olması gerekenden çok ödersin ya da.

Şu an öyle kulübü bırakacak diye fiyat indirsin diye beklenen biri yoksa. gelecek adamlar kulübünde istenmeyen yedek olan yeterli seviyede olmayan transfer yapmak için transfer yapılacak olan adamlar olur. Çoğu kişi yine yetersiz bulur ama bir yandan da kendine yalan söyler kimse istemiyor kesin iş yapar der ya da belli mi olur tutar vs der. %90 ı tutmaz o adamların.

Çevrimdışı BJKTÜRK23

yoo beklentim yok :bandit:
takımın hızlı toplanacağını beklemiyorum hızla toparlanırsa o zaman beklentim olur :D
enkaz büyük toparlamak zaman alır.  Beklediğimden hızlı oluyor ama o ayrı

Başakcity den Man city e çabuk geçti Avcı tebrik etmek lazım. Hatasında diretmedi. Beşiktaş ta kabul edemezdim  kendi adıma.

Mal bu bizim de hakemimiz olsa 4-1 4-2 almıştık maçı. Skorer oyuncularımız olsa yine 2-1 3-2 almıştık. Ama 1-2 kaybedebilirdik de maçın atmosferi şanslı günümüz ya da değil değişir ama iç sahada bugünkü gibi oynarız. Atiba-Burak da dönünce daha da iyi olur. Ama beklentiye girmek için 2 veya 3 net kaliteli isim lazım. Yoksa ben de rahat moddayım bu sezon :)

Çevrimdışı mylife1903

Ben hoca eleştirdiğini görmedim :alala:
hiç bir eleştiri getirmiyorsun hoca nerde hata yapmış neden
bu hocayla olmazmış hiç birşey yok sadece kötülüyorsun
Ben avcıyı istemiyorum bunu başta deklare ettim o nedenle gönül rahatlığıyla savunmasını yaparım
yahu hocalık ne vardı maçta. oyunun eleştirecek nesi vardı domine ettiğimiz oyun gol atamadık
rize diri güçlü bir takım adamlara adım atacak ne bölge bıraktık nede güç takım performansı iyiydi güçlüydü
dominant oynadı gol atamadık buda forvet yetersizliği burda hocaya söylenecek ne laf var.
sadece boş boş konuşmuş olursun altını doldurmadan salla babam salla. Bir sen izlemedinki maçı
burda herkes izledi. Daha önce kendi yarı sahamızda top çeviriyoruz diye kızıyordum ama bu maç öyle birşeyde
yok hoca yeni gelmiş takıma 6 oyuncu girmiş ve daha üçüncü maç bu takımın bu dominant oyunu hepde ligin iyi ekiplerinden birine karşı oynaması
bence alkışlanacak bir durum. Beklediğimden hızlı toplamış Şenol güneşin arkasını.
şimdi deniyor şenol hocaya transfermi yapılıyordu. aslında durum öyle değil transfer yapacaklardı ama bunu engelleyen hoca oluyordu.
her oyuncuya şenol güneş vetosu geliyordu zorlayıp aldıklarınıda oynatmıyordu. yada düşmanca davranıyordu.
bir sen gözlemci değilsin yunus herkes gözlemleyebiliyor olayları.
Ben avcıyı sevmem istemediğimide beyan ettim ama bu oyunun hocanın bu takıma birşeyler verdiğinin inkarı
kötü niyettir. ocu bucu değilim herşeyden önce Beşiktaşlıyım bir eksik görsem oyunda herkesden öncede ben söylerim
ne avcı savunurum nede gömerim. Bence çok başarılı bir takım ortaya çıkarıyor eksikler varmı evet var
ama daha üç maçlık takım bu. ve ortaya konan şey bence çok güzel. Bir gol atsan şimdi sabahlara kadar övülüyordu takımın oyunu
eksiklerde belli forvet yetersiz takım uyumu tam sağlanamamış orta saha yetersizliğini eleştiriyorum ama yinede beklediğimden daha iyi mücadele ettiler.
zaten eksik yerlere müdahale etti oyunu takipde ediyor oyundaki eksik yanlarıda görüyor oyuncu değiştirmek için dakikanın 60 olmasınıda beklemiyor.
herşeyi geçtim adam quaresmayı paketledi. :D
ben hocanın Beşiktaşa yakışmadığını düşünüyorum ama bu Beşiktaşı kötü yönetiyor demek değil. Dürüst olmak gerekiyor
takım beklentimden hızlı toparlanıyor ben devre arasına kadar toparlanacağını düşünmüyordum hocanın sistemine tepki veriyor takım
bunlar iyi şeyler.
Polyana sezonu bu baslikta acilmis
Yunusun tepkisini bile anlamamissin
Onyargili ve maksatli elestiri vardi diyor cocuk

Ayrica dunku oyunun aynisi senol gunes oynatsa
Sabaha kadar anasina kufur edecek insanlar simdi yeni hocayi ovuyor
Oyunun iyiligini kotulugunu konusmuyorum ben davranislari konusuyorum
50 tane orta kesmissin en basta sen tuzlugu alir kosardin.
Lensiin boydun nekodunun iki tik ustunu oynasa quaresma anasina kufur yerdi, once 3-5 asagi yukari mesafenizi koruyun

1-1ken mac 8 tane savunma oyuncusu ile mac bitirseydi senol gunes ne lazligi kalirdi ne yAslanmasi ne anasi ne bajisi

Çevrimdışı mylife1903

Abdullah Avcı farkı  :)

Neyin farki 15 faul yapmisiz daha kac tane yapacaz
Faulleri deplasmanda yapmak lazim kendi evinde 15-20 faul yapilmaz her faulde rakip nefes aliyor
Ayrica ersun gibi yugo faulu yaparsak biz cok maci eksik tamamlariz

Çevrimdışı mylife1903

Lütfen topla arası iyi hareketli ve bitiriciliği iyi bir santrafor alın şu takıma. 16 milyon euro harcanmış bu takım seneye mutlaka şampiyonlar ligi'nde olmalı alın şu takıma bir santrafor nasıl gidecek güven ve burak ile avrupa ve lig?
Gitmez kanat manat ugrasma al sAntraforu dedik
Sanki 20 gol atacak kanat oyuncusu alacaksin oyle oyuncuda bize gelecek
Santrforun kadar konusursun
Topu kazanma suresinde rekor kirmisiz falan filan kazansan ne olacak patinaj cekiyon, golcu lazim