2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaş'ın 2019/20 sezonuna ait transferleri bu başlık altında konuşulacaktır. Üyeler transferlerle ilgili önerini, düşüncelerini ve

0 Üye ve 283 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 2700151 defa] 2019/20 Beşiktaş Transfer Sezonu
Anket
Yeni teknik direktörümüzün kim olmasını istersiniz?
Sergen Yalçın
42 [%26.6]
Rıza Çalımbay
8 [%5.1]
Samet Aybaba
11 [%7]
Mircea Lucescu - Sergen Yalçın
30 [%19]
Diğer
13 [%8.2]
Aykut Kocaman (:
15 [%9.5]
Ziya Doğan
3 [%1.9]
Mustafa Reşit Akçay
6 [%3.8]
Rasim Kara
14 [%8.9]
İbrahim Üzülmez
3 [%1.9]
Gutiérrez Hernández
13 [%8.2]

Toplam Oy Verenler: 158

Çevrimdışı mylife1903

gerçekten boşa konuştuğunun farkındamısın
ziraat anlaşması pek temlik tanımına uymuyor zaten bir açıklamada yok sadece duyduğunuz dedikodularla
hüküm veriyorsunuz. bu güne kadar bu konuda tepki verdiğiniz herşey boş çıktı.
yalan haber olduğu anlaşıldı hala aynı şeyi yapıyorsunuz. temlik nedir biliyomusun gelecekteki gelirini
faizle önden satıp parayı harcamaktır ziraat borç ödüyor yani geleceği yemiyor tersine geleceği kurtarma çabası
bu ipotek oluyor. mevcut borcuna karşı ipotekliyorsun gelirini ordan sen alıp vereceğine banka direk alacağı alıyor
temlikde olur mesela banka teminatı almak zorundasın diyelim transfer için nasıl alacaksın iki yolu var ya teminat kadar parayı bankaya
yatıracaksın o zaman neden teminat mektubu alasın peşin alırsın değilmi yada teminat mektubu karşılığı bir malını temliklersin
sen kulübe ödeme yaptığında teminat mektubu hükümsüz olur o temlikde düşer geçen bir yazı vardı
temlik miktarı 150 M muş deniyordu böyle bir temlik normal kulüp için
benim anladığımda ziraat anlaşmasında temlik yok bu arada kredi notun düşükse kredi çekerkende temlik gösterirsin
bunlar olağan durum benim bahsettiğim temlik gelirin kırdırılmasıydı. yani naklen yayından 5 yılda 125 M euro gelirimiz var
sen bana 80 M ver o gelir senin olsun demektir benim söylediğim temlik burda gelecek gelirlerini satmış oluyorsun para harcamak için
bununla borç ödemiyorsun.
6 M oyuncu bonservis gelirini göstermişler ne sanıyorsun elindeki hayali satışımı temliklemişler cenki sattık ve taksitle satıldı
ödemen varsa diyelim 3 ay sonra alacaksın parayı üç aylık cüzzi faizle parayı alır o taksidi parayı veren kuruluşa verirsin
bunu yaparken o parayla yapacağın ödeme yapılmazsa kaybını ortaya koyarsın diğer türlü kaybı koyarsın hangisi işine geliyorsa
onu uygulrsın yoksa hayali bir oyuncu bonservisi alarak kimse para ödeyecek kadar salak değil kim öyle bir temliği
kabul eder. bunu sende biliyorsun ama boş evraklarla algı kasmaya çalışıyorsun
ben kalkıp bel yıllık naklen yayın gelirlerini ortaya koyup daha düşük para alıp kalkıp bunu transfere harcarlarsa buna karşı olurum yd nin yaptığı buydu
gider ayak tefeciden 70 M dolar çekti ve bu parayla kuruş borçda ödenmedi o kredide bütçe açıklamasından sonra çekilmişdi
hani diyorsun ya bütçede bu kadar borç görünüyor diye
gerçekten artık yoruldum bu konuyu konuşmaktan ne dediğimide gayet iyi anladığını biliyorum ama hala propaganda yapıp algı
kasmaya uğraşıyorsun. temlik geliri satmaktır borç yapılanması yaptığında bunun adı temlik olmaz.
kaldıki anlaşmadada senin gelirlerin konmuş masaya sen şu kadar yıllık harcama yapabilirsin bunu geçersen borcunu ödeyemezsin denmiş
bu rakamda kalman gerekiyor bu kadarınıda biz alacağız gelirinin 5 yılda sıfırlanacak deniyor. anlaşmadan anladığım bu
ha birde bu bütçe sınırlandırmasını yapanda ziraat değil tff yani o yapılandırmayı yapmasanda bu bütçe sınırlandırmasına uyacaksın
bak feneri uefa nasıl mecbur bıraktı o banka anlaşmasını yapacaksın diye fener yapmıyordu işine gelmiyordu çünkü
onların durumu facia belki 5 yıl belki dahada fazla transfer bütçesi bile alamayacaklar anlaşmadan sonra demekki onlara çok ağır yaptırımları var.
insanlar sürekli algı kasma peşinde olduğu için bilgiyi bükerek konuşuyor tff nin aldığı kulüpler ile ilgili kararı bile
ziraat anlaşması olarak lanse ettiler. aslında ziraat anlaşması mesela faktoring borçlarınıda kapsıyor paket içinde
finansal olmayan borçlar içinde 250 M luk bir nakit ödemesi var bunuda kredi çekti olarak lanse ettiler
aslında kredi çekilmesi değildi buda borç yapılanmasıydı yani finansal olmayan borcu yapılandırdılar.
ve yapılandırmanın içinde yd ye olan borç ve vergi borcu yok. 1750 borç yapılanmış
biz zaten ffp vs yüzünden beş yıldır maaş bütçesine tabiydik bunu yaptığımız halde borçda kapatamadık şimdi en azından bu olacak ama 5 yıldada borç bitecek 5 yıl kredi çekip borçlanamayacaksın tff nin talimatları dışında maaş bütçesi yapamayacaksın tff yapsanda onay vermeyecek oyuncuya
ve bu bütün kulüpleri kapsıyor aslında bir yapılandırma yapanlara değil. herkes eşit şartta yani ve 5 sene sonra borçlarımız bitmiş olacak
birde oyuncu sattın diyelim fazla gelir elde ettin onu da transfere kullanamıyorsun en fazla yarısını kullanıyorsun
renkliler için eğlenceli olacak uefa ffp kriterlerinde sattığın kadar al diyordu şimdi tff sattığının yarısı kadar alabilirsin diyor :D
kasa fazlası bile versen o diğer yarısı kasada kalacak harcayamazsın diyor. bunuda devletin yapılanmasıyla birleştirdiği için kıyakda geçemezler
yani herşey tff nin elinde değil.
bence evet 5 yıl maaş bütçesini kontrollü kullanmamız gerekecek ama bu yapılandırma ciddi kurtuluş gelecek yönetimlerin boynuna boyundurluk vurmuyor sadece har vurup harman savurmayı önlüyor. sana 40 M maaş bütçen var bunun içinde kalacaksın diyor
şu kadarda sabit gelirin var bu kadarını her yıl bankaya ödeyeceksin şampiyon oldun ek sponsorluklar aldın
gelirleri arttırdın bu artan gelirin yarısını dilediğin gibi kullan ama diğer yarısı borcun varsa borcunu ödersin yoksa kasada artı olarak
kalacak diyor bu gelecek yönetimleri boyundurluk altına almak değildir kimsenin ödeyemeyeceği parayı borçlanmıyor
bunu zaten banka hesaplıyor nasıl ödenebileciğinin formülünü yapmış gelen bu formüle uyacak daha fazla harcamak istiyorsa
daha fazla kazanmak zorundalar bu kadar basit yada tutumlu olacaklar bu boyundurluk değil.
şü anda kendi 3 yıllık dönemi ve gelecek yönetimin 2 yıllık dönemi kulübün borçlanmasının önünü kesmiş oldu
bu arada kendi üç yıllık döneminde bu borcun faiz yükünü ödemiş oluyor kredi çekenler bilir 5 yıl kredi çekersen bunun ilk iki yılı sadece faiz ödenmiş olur ödediğin paranın %80 i faizdir zaten yani kendi üç yıllık döneminde borcun en az %60 ını ödemiş olacak
bıraktığı borç %40 gibi olacak en kötü ihtimalle sıfır kasa denk bütçe bırakacak iyimser olursak bu arada sponsor geliri
oyuncu satışı falan olursa bu paranın yarısı zorunlu kasada kalacağı için artı para bırakma ihtimalide yüksek olacak
bu 3 yıl içinde bir iki kez şampiyon olabilirsek oldukçada iyi bir bütçe bırakmış olacak unutma bu anlaşma gelirlerimizin en taban olduğu koşullara uygun yapıldı. şampiyonluk yok sponsorluk gelirleri düşmüş kombine gelirleri bile düşmüş haliyle yapılan anlaşma bu
yani ortada algı kastığın gibi temlik vs görünmüyor. görünsede bu normal bunun karşılığında borcun ödeniyor
birde bu anlaşmayla bütün temliklerin çözülüyor ödenecek faizlerden kurtuluyoruz biz kaç yıldır borcun sadece faizini ödeyebiliyorduk
ana para aynen kalıyordu. şimdi yine aynı parayı ödeyeceğiz ama faiz olmayacak bu 5 yılda borç bitecek
bunu 5 yıl önce yapsaydık aynı parayı ödeyecek aynı parayı harcayacaktık ama şimdi borç bitmiş olacaktı.
Bir hafta dusunup nu yazdin abi

Yahu bircu tek kalemde kapiyir falanda filanda ben onu sormuyorum
2 sene faiz odenecek bu donemde fikret orman baskan olacak sonra baskanliginbirakacak, anapara ve faiz odemesi baslayacak. Anapara ve kalan faizi yeni gelen yonetim odeyecek boyle bir durumda uyelerden onay almak gerekmez mi?
5999 satir yaz abi kelime oyunu yap temlik degil o degil bu degil

Yd giderayak 70 milyon dolsr kredi cekti fikret ormanin kucagina birakti boyle olmamali diyordun fikret ormanin yaptiginin ne farki var. bence tuzugu degistirsin bu anlasma bitene kadar baskanlik yapsin bu da benim fikrim. Kisisel imzasini da basmayi unutmasin tabi

Çevrimiçi Necmi

benim pc de birşeyler oldu eski mesajlar yeni mesajmış gibi önüme geldi @mylife1903
son attığım mesajı dikkate alma derim. eski mesajına yeni mesajmış gibi cevap verdim :D

Çevrimdışı haluk.m

Daha öncede göndermiştim ama pek okuyan olmadı. Gündemde tutmakta fayda var. Bence muhalefet yapmak için yazılmış bir yazı değil. Kulüp resmi bir açıklama yapana kadar bilgi sahibi  olmak için yeterli bir yazı olmuş.

Neden transfer yapamıyoruz ?  Quaresma, Lens, Roco gibi oyuncular neden gitmeli ve temlik var mı ? cevabı:

https://faikdogan.blogspot.com/2019/07/besiktasn-mali-yaps-ve-bankalarla-olan.html

Kişisel fikrim: Resmi olarak açıklanmasa bile Beşiktaş'ımızın geleceği temlik edilmiştir. İlerleyen yıllarda Dorukhan ve Güven gibi oyuncuları istemesek bile satmak zorunda kalacağız.
[ Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 14:06:38 jokerhm ]

Çevrimdışı Onur Küçük

bu arada kendi üç yıllık döneminde bu borcun faiz yükünü ödemiş oluyor kredi çekenler bilir 5 yıl kredi çekersen  bunun ilk iki yılı sadece faiz ödenmiş olur ödediğin paranın %80 i faizdir zaten yani kendi üç yıllık döneminde borcun en az %60 ını ödemiş olacak
bıraktığı borç %40 gibi olacak en kötü ihtimalle sıfır kasa denk bütçe bırakacak iyimser olursak bu arada sponsor geliri
oyuncu satışı falan olursa bu paranın yarısı zorunlu kasada kalacağı için artı para bırakma ihtimalide yüksek olacak

Şu hesabı bize anlatır mısın? Gerçekten nasıl yapıyorsun nasıl beceriyorsun böyle hesap çıkarmayı bilimiyorum. Sorun bende olabilir. Sonra bana takmışsın kafayı diyorsun.

Çevrimiçi Necmi

Bir hafta dusunup nu yazdin abi

Yahu bircu tek kalemde kapiyir falanda filanda ben onu sormuyorum
2 sene faiz odenecek bu donemde fikret orman baskan olacak sonra baskanliginbirakacak, anapara ve faiz odemesi baslayacak. Anapara ve kalan faizi yeni gelen yonetim odeyecek boyle bir durumda uyelerden onay almak gerekmez mi?
5999 satir yaz abi kelime oyunu yap temlik degil o degil bu degil

Yd giderayak 70 milyon dolsr kredi cekti fikret ormanin kucagina birakti boyle olmamali diyordun fikret ormanin yaptiginin ne farki var. bence tuzugu degistirsin bu anlasma bitene kadar baskanlik yapsin bu da benim fikrim. Kisisel imzasini da basmayi unutmasin tabi
pc den kaynaklı bir durum oldu  :utan
Başkan iki değil 3 sene burda ve değişen birşey olmuyor faizler şimdi ödenmeye başlıyor üç yılda borcun
%60 ödenecek yani kendini kurtarıp gelecek yönetimin üstüne yıktığı birşey yok zaten kredinin ilk yılları ana para yok gibi birşeydir ana yük faizdedir
tamamen geri ödemesiz olsa dediğin doğru olurdu bu başkanın tercihi değildir gelirlerimiz anca bu şekilde ödeme yapıyordur.
banka parasının nasıl kurtulacağının hesabını yapar. Başkan şimdi gitseydi 2.4 M borç bırakacaktı
üç sene sonra 800 m civarı borç bırakacak ve bıraktığı borçda sanırım tl  oluyor çünkü borç yapılandırması anladığım kadarıyla tl olarak yapıldı.
vergi borçlarının büyük ihtimalle silineceğini yada bayağı harmanlanacağını düşünerek böyle diyorum tabi
bu kadar kulüpleri sıfırlamak için çabaladıklarına göre vergi konusunuda bir şeye bağlayacaklardır.
şaka değil gerçekten bizim için büyük fırsat bu. en büyük avantajımızda bu pazarlığı kulüpler birliğinin başında Başkan varken bizim yapmış
olmamız bence. her pazarlık Beşiktaşın pozisyonu hesap edilerek yapılmışdır. bu iş bankalar içinde cazip gelir olduğu için buna ilk bizim ön ayak olmamız bize banka pazarlığında artı avantaj sağlamışdır diye tahmin ediyorum. renkliler anlaşmayı yapmamak için bu kadar zorlandıklarına göre
düşüncemde haklıyım. uefa feneri zorladığına göre demekki fener anlaşmayı yapmak istemiyordu.
men cezası vermiyor 2 M ceza kesiyor biri kesin bununda tek şartı bankalar birliği anlaşmasını kabul etmesi. resmen feneri bankaların kucağına attı :D

Çevrimdışı tuncaboylu

Stoper ile anlaşılmış derken ne kadar anlaşıldığına bağlı stoperle. Klasik Fikret Orman fiyat kırma taktikleri. Senin istediğin tarzda sol stoperin yok. Bulmuşsun bir tane. Karşı taraf da bunun farkında değil sanıyor Fikret Orman. Böyle konuşursam fiyat kırarlar sanıyor. Kimse bizim zekamızla dalga geçmesin derken insanların zekasıyla dalga geçmeyi mazur görmüyor başkan. Transferin usulü bellidir. Fiorentina kulübü başkanı her mikrofon gördüğünde 'Bu sene daralacağız, küçüleceğiz. Bir kez daha diyeyim bu sene küçüleceğiz de küçüleceğiz' dese fiyatı başta kırabilirdin. Bu saatten sonra Fiorentina stoperinde fiyat kırılmasını beklemesin. Başkan 'Yok ben taktik yapacağım, ben bu işlerin piriyim, 2 senedir sahada yoktum şimdi beni görün' diyorsa buyursun yapsın.
Valla bu Hugo olayı da bir acayip.

Yani adamın transferi çok hesaplı, büyük bir mali başarı olarak gösterilirken; transfer suya düştü.

Oysa adamı bir senelik oynatma maliyeti 2 milyon Euro olacaktı. (500 bin Euro kiralama + 1.5 milyon Euro maaş)

Yönetim sol stoper pozisyonu için 2 milyon Euro'yu gözden çıkardıysa, başkasını bulsunlar bir zahmet.

Çevrimdışı mylife1903

pc den kaynaklı bir durum oldu  :utan
Başkan iki değil 3 sene burda ve değişen birşey olmuyor faizler şimdi ödenmeye başlıyor üç yılda borcun
%60 ödenecek yani kendini kurtarıp gelecek yönetimin üstüne yıktığı birşey yok zaten kredinin ilk yılları ana para yok gibi birşeydir ana yük faizdedir
tamamen geri ödemesiz olsa dediğin doğru olurdu bu başkanın tercihi değildir gelirlerimiz anca bu şekilde ödeme yapıyordur.
banka parasının nasıl kurtulacağının hesabını yapar. Başkan şimdi gitseydi 2.4 M borç bırakacaktı
üç sene sonra 800 m civarı borç bırakacak ve bıraktığı borçda sanırım tl  oluyor çünkü borç yapılandırması anladığım kadarıyla tl olarak yapıldı.
vergi borçlarının büyük ihtimalle silineceğini yada bayağı harmanlanacağını düşünerek böyle diyorum tabi
bu kadar kulüpleri sıfırlamak için çabaladıklarına göre vergi konusunuda bir şeye bağlayacaklardır.
şaka değil gerçekten bizim için büyük fırsat bu. en büyük avantajımızda bu pazarlığı kulüpler birliğinin başında Başkan varken bizim yapmış
olmamız bence. her pazarlık Beşiktaşın pozisyonu hesap edilerek yapılmışdır. bu iş bankalar içinde cazip gelir olduğu için buna ilk bizim ön ayak olmamız bize banka pazarlığında artı avantaj sağlamışdır diye tahmin ediyorum. renkliler anlaşmayı yapmamak için bu kadar zorlandıklarına göre
düşüncemde haklıyım. uefa feneri zorladığına göre demekki fener anlaşmayı yapmak istemiyordu.
men cezası vermiyor 2 M ceza kesiyor biri kesin bununda tek şartı bankalar birliği anlaşmasını kabul etmesi. resmen feneri bankaların kucağına attı :D
Abi olay gelip hep dedigim yonetici finansmanina baglaniyor
Cenkten gelecek olan 6 milyon yuroyu kaca kime kirdiriyorlar
Mesela %30 fiannsman maliyetlwri konusuyor faltorink icin
10 milyon yuroyi 7 milyona bir yillik kirdiriyorlarsa gelsinler toplanip biz verelim parayi o oranla herkes kirar herkes kirdirir onu anlatmak kstiyorum ayrica ben kirsam bana gelecek olan artik yoneticimi olur finansci mi olur onu oyle memnun ederimki musteri velinimetimizdir hesabi yani ayagi alisir hep bana gelir kirdirmaya o konuyu anlatamiyom sansursuz yani

Bak gene geldik finans maliyetine
Kirdirmak temlik kiredi almak bunlar maliyetli isler
Bana 6 myon yuroyu kirdiracak akilda degil 6 milyon mu lazim tak onu kasaya koyacak gucte yonetici lazim, toplanip bile koyamiyorlarsa bi zahmet o yonetim orda durmasin, baskanin da onunu kesmesinler

Çevrimdışı mylife1903

Valla bu Hugo olayı da bir acayip.

Yani adamın transferi çok hesaplı, büyük bir mali başarı olarak gösterilirken; transfer suya düştü.

Oysa adamı bir senelik oynatma maliyeti 2 milyon Euro olacaktı. (500 bin Euro kiralama + 1.5 milyon Euro maaş)

Yönetim sol stoper pozisyonu için 2 milyon Euro'yu gözden çıkardıysa, başkasını bulsunlar bir zahmet.

Fio neden kurtulmaya calisiyor kimse konusmuyor adamlar da oynatir sol sitoperi
Ayrica uygun olduguni anlayan bi biz degiliz menejeri de anlamistir simdi tirtiklamaya calisiyor son kalan etleri siyirip kiyma yapip kofte yapacak sonra ordan hamburger yapip son mamulu satacak daha cok kazanacak yani hem kendisi hem oyuncusu. Hugonun menejeri bizi dusunecek degil sonucta adamin isi oyuncunun menfaatleronk korumak gayet iyi is cikartiyor. 100-200 koparsa bile basaridir ayrica opsiyon buyudukce kendi kazanci da katlanacak.
Haftabasi gelir bence kampa hugo. Yoksa o renkli hayrani diyen yoneticimiz de tam saftirik cikar. Bence son saniye kaprisleri yapiyorlar yonetim de masadan kalkti onlar da erken donemiyor taviz vermemek icin. Satranc oyunu bu isler suyunu cikarmadikca kimse vazgecmez ortada bir laztik herkes cekiyor bir ucundan muhim olan kopartmadan altin ortayi bulmak

'Ne demiş Cames Bond, ''tavuklarla horozlar çıpına çırpına, acemi aşıklarda tepişe tepişe anlaşırlar'' demiş mesela.'

Çevrimdışı Onur Küçük

Abi olay gelip hep dedigim yonetici finansmanina baglaniyor
Cenkten gelecek olan 6 milyon yuroyu kaca kime kirdiriyorlar
Mesela %30 fiannsman maliyetlwri konusuyor faltorink icin
10 milyon yuroyi 7 milyona bir yillik kirdiriyorlarsa gelsinler toplanip biz verelim parayi o oranla herkes kirar herkes kirdirir onu anlatmak kstiyorum ayrica ben kirsam bana gelecek olan artik yoneticimi olur finansci mi olur onu oyle memnun ederimki musteri velinimetimizdir hesabi yani ayagi alisir hep bana gelir kirdirmaya o konuyu anlatamiyom sansursuz yani

Bak gene geldik finans maliyetine
Kirdirmak temlik kiredi almak bunlar maliyetli isler
Bana 6 myon yuroyu kirdiracak akilda degil 6 milyon mu lazim tak onu kasaya koyacak gucte yonetici lazim, toplanip bile koyamiyorlarsa bi zahmet o yonetim orda durmasin, baskanin da onunu kesmesinler
Fikret Ormanla çalışırken elini cebine atan Ahmet Nur Çebi vardı. Adam da sonunda dayanamadı gitti. Şimdi Bahçeşehir Koleji'nin sahibi elini cebine atıyor. O da bunu yaparken sponsor olarak  yapıyor, reklamını fazlasıyla yapıyor. İlginçtir ki başkanın çevresinde yönetime alacağı ve/veya elini cebine atacak hiçbir adam yok. Özellikle son 2-3 senedir bu böyle.

Çevrimiçi Necmi

Şu hesabı bize anlatır mısın? Gerçekten nasıl yapıyorsun nasıl beceriyorsun böyle hesap çıkarmayı bilimiyorum. Sorun bende olabilir. Sonra bana takmışsın kafayı diyorsun.
evet sorun sende çünkü orda bir hesap vermedim bankalar birliğiyle yapılan anlaşma ve tff nin yeni şart namesini söyledim
açar okursun burda söylediğim şeyleri görürsün bir hesap istoyorsan oturup anlaşmaya göre hesabı çıkarırsın bu kadar basit
başkan iki yıl değil 3 yıl başkanlık yapmıyormu faiz ödemesi 2 yıl sonraki bir yılında ana borcuda ödeyecek gelecek yönetime 2 yıl kalıyor
yani yan gelip yatıp borcu gelecek yönetimin üzerine yıkıyormuş gibi bir hava içindeydi mylife
dediğim şey borcu gelecek yönetime yıkmıyor yönetimi süresince borcun yüzde atmışını ödüyor.
tff şart namesine görede sınırlandığı rakamdan daha fazla harcama yapamayacağına göre ek borçda bırakmayacak hatta gelir artışı yaparsa
kasada para bırakmasıda oldukça olası bunlar hesap değil tff talimatları açık net diyorlar bankanın hesapladığı geliri geçersen geçtiğin gelirin %50 sini kullanabilirsin gerisini kasa fazlası olarak bırakmak zorundasın borcun varsa borç ödeyebilirsin ama harcayamazsın gelecek seneye devrolur
yani kasa fazlası verirse bunun yarısını gelecek seneye bırakmak zorunda olacağı için gelecek yönetime kalıyor olursa tabi
bu hesap değil tff nin koyduğu şart.

Çevrimdışı Onur Küçük

evet sorun sende çünkü orda bir hesap vermedim bankalar birliğiyle yapılan anlaşma ve tff nin yeni şart namesini söyledim
açar okursun burda söylediğim şeyleri görürsün bir hesap istoyorsan oturup anlaşmaya göre hesabı çıkarırsın bu kadar basit
başkan iki yıl değil 3 yıl başkanlık yapmıyormu faiz ödemesi 2 yıl sonraki bir yılında ana borcuda ödeyecek gelecek yönetime 2 yıl kalıyor
yani yan gelip yatıp borcu gelecek yönetimin üzerine yıkıyormuş gibi bir hava içindeydi mylife
dediğim şey borcu gelecek yönetime yıkmıyor yönetimi süresince borcun yüzde atmışını ödüyor.
tff şart namesine görede sınırlandığı rakamdan daha fazla harcama yapamayacağına göre ek borçda bırakmayacak hatta gelir artışı yaparsa
kasada para bırakmasıda oldukça olası bunlar hesap değil tff talimatları açık net diyorlar bankanın hesapladığı geliri geçersen geçtiğin gelirin %50 sini kullanabilirsin gerisini kasa fazlası olarak bırakmak zorundasın borcun varsa borç ödeyebilirsin ama harcayamazsın gelecek seneye devrolur
yani kasa fazlası verirse bunun yarısını gelecek seneye bırakmak zorunda olacağı için gelecek yönetime kalıyor olursa tabi
bu hesap değil tff nin koyduğu şart.
Başkan yanlış hatırmıyorsam yapılandırmada uygulanacak faizin %20 olduğunu söylemişti. Senin dediğin gibi olması için kredi için uygulanacak faizin çok daha yüksek %100'ün de üzerinde olması lazım. Evet merak ediyorum bu hesabı nasıl çıkardığını. Basit faiz üzerinden faizin %60'ını ödeyecek başkan desen hadi neyse diyeceğiz sen borcun %60'ını ödemiş olacak diyorsun. 2 sene anaparanın faizini ödeyecek. 1 sene de anapara ve faiz. Varsayımlarla yok şöyle yapacak böyle edecek borç şöyle inecek diye hesap yapamayız. Çağrıyla zamanında yaptığın hesaplar yerinde duruyor

Çevrimiçi Necmi

Fikret Ormanla çalışırken elini cebine atan Ahmet Nur Çebi vardı. Adam da sonunda dayanamadı gitti. Şimdi Bahçeşehir Koleji'nin sahibi elini cebine atıyor. O da bunu yaparken sponsor olarak  yapıyor, reklamını fazlasıyla yapıyor. İlginçtir ki başkanın çevresinde yönetime alacağı ve/veya elini cebine atacak hiçbir adam yok. Özellikle son 2-3 senedir bu böyle.
gerçektenmi mesela kalde nin sahibi başkanın yakın arkadaşı ve sırf başkanın hatırına sponsor oluyor diye biliyorum
Çebi para veriyorduda babasının  hayrına vermiyordu borç verip geri alıyordu. madem para veriyordu neden son bütçede
çebiye borç görünmüyor demekki verdiği her borcu geri almış bahçeşehir en azından borç vermiyor sponsorluk veriyor
yani verip geri almıyor verip unutuyor reklamını yapıyormuş yapacak tabiki insanlar neden sponsor olur sana karşılıksız para veriyor
sonuçta geri ödemiyorsun. Birde Çebinin para verdiğini nerden biliyorsunuz benim bildiğim demir verdiği
ve uygun verdi bedava vermedi ve parasınıda aldı onun dışında cebinden para verdiğini ben hiç bir bütçede görmedim belki vermişdir
ama bütçede çebiye bu kadar borç var diye hiç dikkatimi çekmedi. Çebiye olan borcu gösteren bir bilanço varsa gösterde bilgilenmiş olayım.
bu yoksa dediğin şehir efsanesi oluyor. valla son bilançoda dikkat etmedim ama sadece yd ve adalıya borç görünüyor başka alacaklı yönetici yoktu diye
hatırlıyorum hatta vay be hepsi almış parasını kulübün bu kadar ödemesi varken kendi alacaklarını temizlemişler diye içimden geçirmişdim.

Çevrimdışı Onur Küçük

gerçektenmi mesela kalde nin sahibi başkanın yakın arkadaşı ve sırf başkanın hatırına sponsor oluyor diye biliyorum
Çebi para veriyorduda babasının  hayrına vermiyordu borç verip geri alıyordu. madem para veriyordu neden son bütçede
çebiye borç görünmüyor demekki verdiği her borcu geri almış bahçeşehir en azından borç vermiyor sponsorluk veriyor
yani verip geri almıyor verip unutuyor reklamını yapıyormuş yapacak tabiki insanlar neden sponsor olur sana karşılıksız para veriyor
sonuçta geri ödemiyorsun. Birde Çebinin para verdiğini nerden biliyorsunuz benim bildiğim demir verdiği
ve uygun verdi bedava vermedi ve parasınıda aldı onun dışında cebinden para verdiğini ben hiç bir bütçede görmedim belki vermişdir
ama bütçede çebiye bu kadar borç var diye hiç dikkatimi çekmedi. Çebiye olan borcu gösteren bir bilanço varsa gösterde bilgilenmiş olayım.
bu yoksa dediğin şehir efsanesi oluyor. valla son bilançoda dikkat etmedim ama sadece yd ve adalıya borç görünüyor başka alacaklı yönetici yoktu diye
hatırlıyorum hatta vay be hepsi almış parasını kulübün bu kadar ödemesi varken kendi alacaklarını temizlemişler diye içimden geçirmişdim.
Ben de farklı birşey demiyorum Bahçeşehir Koleji sahibi hakkında. Kagawa transferi için paraya mı ihtiyaç var? Elini cebine atıyor sponsor olarak. Bunu yaparken de reklamını yapıyor. Acil durumda ben para vereyim birkaç ay ya da bir sene sonra sonra paramı geri alırım deyip elini cebine atan yönetici yok.

Dışarıdan bakanlar için Çebi'nin para verdiğini bilen yok. Çebi birileri(Kızının Beşiktaş kulübünden danışmanlık ücreti aldığı ortaya çıkan birisi gibi)  çıkıp dile getirmese uygun fiyattan demir verdiğini bilen de olmayacaktı.

Çevrimiçi Necmi

Başkan yanlış hatırmıyorsam yapılandırmada uygulanacak faizin %20 olduğunu söylemişti. Senin dediğin gibi olması için kredi için uygulanacak faizin çok daha yüksek %100'ün de üzerinde olması lazım. Evet merak ediyorum bu hesabı nasıl çıkardığını. Basit faiz üzerinden faizin %60'ını ödeyecek başkan desen hadi neyse diyeceğiz sen borcun %60'ını ödemiş olacak diyorsun. 2 sene anaparanın faizini ödeyecek. 1 sene de anapara ve faiz. Varsayımlarla yok şöyle yapacak böyle edecek borç şöyle inecek diye hesap yapamayız. Çağrıyla zamanında yaptığın hesaplar yerinde duruyor
%20 faiz demek 1 milyar borç aldığında beş yılda 200 milyon faiz ödeyeceksin demek değildir bu bir
ikinciside bankalar eşit taksit yapar yani bir milyar borç aldığında bunu 5 eşit takside böler her yıl 200 öder 5 yılda tamamlarsın
ilk iki yıl faiz ödemek demekte ilk iki yılda ödeyeceğin 400 M nin ana para değil bunun faizi olacağı anlamı çıkar
iki yıl ana para geri ödemesiz faiz alınacak deniyor bu senin için yararlı değil banka için yararlı bir anlaşma
sen iki yıl ana para ödemeden faize çalışmış oluyorsun banka riskini iki senede kurtarıyor yani yeni gelecek yönetimde bir ihtilaf vs olunca
banka zaten verdiği paranın faizini büyük çoğunlukla almış oluyor o nedenle ihtilaftan hiç bir koşulda zararlı çıkmaz
tekrardan söyleyeyim 1000 lira aldın beş yılda ödeyeceksin 5 eşit taksit olur ama bunun ilk iki yılı faiz ödemesi olur
ondan sonra ana para ödenmeye başlanır yani iki yılda daha az para ödemiş olmuyorsun dikkat et iki yıl geri ödemesiz demiyor ana para geri ödemesiz diyor
yani iki yıl bittiğinde ana para ödemiş olmuyorsun senden borcun faizini peşin tahsil etmiş oluyor.
tabi ödeme periyodunu bilmiyoruz biz açıklamadan anladığımızı anlatıyoruz
işi özetlersem 1000 lira çektik ve bunun 5 eşit taksitte ödendiğini düşünelim bu böyledir zaten başkan 3 yılda 600 ünü ödemiş oluyor geriye 400 kalıyor diğer yönetime buda
borcun %60 ını ödemiş olarak devretmiş oluyor. işin faiz ödemesi vs gibi kısmı aslında bankaların avantajına olan birşey
buda mantıklı çünkü dövizin bu kadar oynak olduğu piyasada 5 yıl vadeli tl kredi veriyorlar tabiki borcun faizini önden kurtarmak isterler.
senin içinde değişen birşey olmuyor zaten bu parayı beş yılda ödemen gerekiyor adı ne olursa olsun. sadece anlaşmazlık yada ödeyememe durumunda
buda kredilerin genelde ikinci yılından sonra olur ihtilaf olunca banka zaten ödediği paranın faizini almış kalan para ana borç olduğu için
şeyimde değil diyor bir diğer boyutuda eline toplu para geçti iki sene sonra kredini kapatmak istiyorsun biz normal kredide bunu yaparken kalan üç yılın faizi düşer ana parayı öderiz
ama kulübün çektiği kredide böyle bir ihtimal kalmıyor düşecek faiz yok kalan borç zaten ana para direk ödemen gerekir o parayı
yani banka tl ile ve düşük faizli krediyi veriyor ama sana kendinide bir şekilde kurtarıyor. haklılar bu konuda.

Çevrimdışı cursedofdragon

Elimizde 3 tane iyi stoper var kolu gelmiş.

Çevrimdışı tuncaboylu

https://www.transfermarkt.com/timothee-kolodziejczak/profil/spieler/84085

Bu eleman sözleşmesiz görünmeye başlamış transfermarkt sitesinde, artık Tigres oyuncusu değil. Ne oldu acaba?

Çevrimiçi MUSTAFA_

"Belki hiç transfer yapmayız." da dendiğine göre artık transfer açıklayabiliriz. Tüm transfer ritüellerimizi tamamlamış olduk böylece  :ebebe:

Beşiktaş Tarihi
Asıl aşık biziz mecnunun sadece adı var...
★★★

Çevrimiçi Necmi

Ben de farklı birşey demiyorum Bahçeşehir Koleji sahibi hakkında. Kagawa transferi için paraya mı ihtiyaç var? Elini cebine atıyor sponsor olarak. Bunu yaparken de reklamını yapıyor. Acil durumda ben para vereyim birkaç ay ya da bir sene sonra sonra paramı geri alırım deyip elini cebine atan yönetici yok.

Dışarıdan bakanlar için Çebi'nin para verdiğini bilen yok. Çebi birileri(Kızının Beşiktaş kulübünden danışmanlık ücreti aldığı ortaya çıkan birisi gibi)  çıkıp dile getirmese uygun fiyattan demir verdiğini bilen de olmayacaktı.
bak kardeşim bu şehir efsanesi çebi değil 3-4 yıldır Beşiktaşın kasası Ahmet kavalcıydı ne zaman kulüp nakte sıkışsa başkan onun kapısını çaldı
başkan daha önce onu yönetime sokmak istiyordu ama işlerim yoğun diye kabul etmiyordu. son yönetime girmesine razı edebildi.
parasal anlamda son yıllarda Beşiktaşa en büyük katkıyı sağlayan isimlerden biridir yönetimede kendi isteğiyle değil başkanın zorlamasıyla girdi.
çebinin yaptığı bütçeyi iyi yönetmekdi elbette ödemelerde cebindende koyuyordur diyelim ay başında ödeme var ama para ay sonunda gelecek yada gecikti
cebinden verir gelen parayı alır bunu bir çok yöneticide yapıyor şu anda bunu yapacak yöneticide birbahçeşehir değil adalı var kavalcı var
bunların ikiside tam hacı amca ve esirgeyen tipler değil. bahçeşehir bunu yapmıyor karşılıksız veriyor. sponsor olarak. yani onun yaptığı aslında en önemli olan.
doğruluğunu kanıtlayamam ama rahmi koçunda büyük destekleri olmuş hala oluyormu bilmiyorum veren gizli tutuyor olabilir ama bir gerçek varsa
bu gelirlerle kulübün dönme ihtimali yok kasaya illaki bir yerlerden giriş oluyor. ama dermekler yasası uefa kriterleri nedeniyle bu girişler açık edilmez
bu arada kayıt dışı çıkışda oluyordur. olmaması imkansız hiç bir şirket bütün giderleri faturalandıramaz :D
yani hiç bir şirketin muhasebesi bu kadar girdi bu kadar çıktı diye belgeli rakamlarla görülemez birde işin içinde kayıt dışı ekonomi vardır.
devletlerin bile var. mesela istihbarat harcamaları kayıt dışıdır.

Çevrimdışı Onur Küçük

%20 faiz demek 1 milyar borç aldığında beş yılda 200 milyon faiz ödeyeceksin demek değildir bu bir
ikinciside bankalar eşit taksit yapar yani bir milyar borç aldığında bunu 5 eşit takside böler her yıl 200 öder 5 yılda tamamlarsın
ilk iki yıl faiz ödemek demekte ilk iki yılda ödeyeceğin 400 M nin ana para değil bunun faizi olacağı anlamı çıkar
iki yıl ana para geri ödemesiz faiz alınacak deniyor bu senin için yararlı değil banka için yararlı bir anlaşma
sen iki yıl ana para ödemeden faize çalışmış oluyorsun banka riskini iki senede kurtarıyor yani yeni gelecek yönetimde bir ihtilaf vs olunca
banka zaten verdiği paranın faizini büyük çoğunlukla almış oluyor o nedenle ihtilaftan hiç bir koşulda zararlı çıkmaz
tekrardan söyleyeyim 1000 lira aldın beş yılda ödeyeceksin 5 eşit taksit olur ama bunun ilk iki yılı faiz ödemesi olur
ondan sonra ana para ödenmeye başlanır yani iki yılda daha az para ödemiş olmuyorsun dikkat et iki yıl geri ödemesiz demiyor ana para geri ödemesiz diyor
yani iki yıl bittiğinde ana para ödemiş olmuyorsun senden borcun faizini peşin tahsil etmiş oluyor.
işi özetlersem 1000 lira çektik ve bunun 5 eşit taksitte ödendiğini düşünelim bu böyledir zaten başkan 3 yılda 600 ünü ödemiş oluyor geriye 400 kalıyor diğer yönetime buda
borcun %60 ını ödemiş olarak devretmiş oluyor. işin faiz ödemesi vs gibi kısmı aslında bankaların avantajına olan birşey
buda mantıklı çünkü dövizin bu kadar oynak olduğu piyasada 5 yıl vadeli tl kredi veriyorlar tabiki borcun faizini önden kurtarmak isterler.
senin içinde değişen birşey olmuyor zaten bu parayı beş yılda ödemen gerekiyor adı ne olursa olsun. sadece anlaşmazlık yada ödeyememe durumunda
buda kredilerin genelde ikinci yılından sonra olur ihtilaf olunca banka zaten ödediği paranın faizini almış kalan para ana borç olduğu için
şeyimde değil diyor bir diğer boyutuda eline toplu para geçti iki sene sonra kredini kapatmak istiyorsun biz normal kredide bunu yaparken kalan üç yılın faizi düşer ana parayı öderiz
ama kulübün çektiği kredide böyle bir ihtimal kalmıyor düşecek faiz yok kalan borç zaten ana para direk ödemen gerekir o parayı
yani banka tl ile ve düşük faizli krediyi veriyor ama sana kendinide bir şekilde kurtarıyor. haklılar bu konuda.
Ben nerede ' %20 faiz demek 1 milyar borç aldığında beş yılda 200 milyon faiz ödeyeceksin ' iması yaptım? İspatlama çabana saygı duyarım da gerek yok söylenmemiş şeyi söylenmiş gibi göstermeye. Sen 3 senelik değil 5 senelik kredi alıyorsun. 3 seneliğe göre banka yarar kazanıyor değil konumuz.Şu şartlarda senelik %20'yi 5 seneye yayan banka kar etmekten çok kulüpleri kurtarmayı düşünüyordur ama konumuz bu değil. Konumuz senin bu hesabı nasıl çıkardığın. 
'' işi özetlersem 1000 lira çektik ve bunun 5 eşit taksitte ödendiğini düşünelim bu böyledir zaten başkan 3 yılda 600 ünü ödemiş oluyor geriye 400 kalıyor diğer yönetime buda
borcun %60 ını ödemiş olarak devretmiş oluyor
.'' İşte bu hesabı nasıl çıkardığını merak ediyorum. Ben bunu çözemiyorum  :D   Basit faiz üzerinden faizin %60'ını ödemiş olacak dese ona da birşey demeyeceğim. Fikret Orman'ı savunmak için algı yapıyorsun dediğimde bunu kabullenemiyorsun sonra.
Ekonomisi dövize bağımlı, sağlam temeller üzerinde oturmayan  bir ülkede döviz dalgalanırken TL üzerinden %20 faizle 5 sene üzerinden anlaşma yapmak nasıl bankaların yararına oluyormuş bunu ben bilmiyorum. Bunu bize ekonomist arkadaşlar izah etsin. Bu bir yapılandırma. Senin borçlarının döndürülemez hale geldiğinde sana kaynak sağlıyor devlet. Ama konumuz bu değil Fikret Orman'ın borçların %60'ını ödediğinin hesabını nasıl çıkardığındı konu.
[ Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 15:38:27 Onur Küçük ]

Çevrimdışı Onur Küçük

bak kardeşim bu şehir efsanesi çebi değil 3-4 yıldır Beşiktaşın kasası Ahmet kavalcıydı ne zaman kulüp nakte sıkışsa başkan onun kapısını çaldı
başkan daha önce onu yönetime sokmak istiyordu ama işlerim yoğun diye kabul etmiyordu. son yönetime girmesine razı edebildi.
parasal anlamda son yıllarda Beşiktaşa en büyük katkıyı sağlayan isimlerden biridir yönetimede kendi isteğiyle değil başkanın zorlamasıyla girdi.
çebinin yaptığı bütçeyi iyi yönetmekdi elbette ödemelerde cebindende koyuyordur diyelim ay başında ödeme var ama para ay sonunda gelecek yada gecikti
cebinden verir gelen parayı alır bunu bir çok yöneticide yapıyor şu anda bunu yapacak yöneticide birbahçeşehir değil adalı var kavalcı var
bunların ikiside tam hacı amca ve esirgeyen tipler değil. bahçeşehir bunu yapmıyor karşılıksız veriyor. sponsor olarak. yani onun yaptığı aslında en önemli olan.
doğruluğunu kanıtlayamam ama rahmi koçunda büyük destekleri olmuş hala oluyormu bilmiyorum veren gizli tutuyor olabilir ama bir gerçek varsa
bu gelirlerle kulübün dönme ihtimali yok kasaya illaki bir yerlerden giriş oluyor. ama dermekler yasası uefa kriterleri nedeniyle bu girişler açık edilmez
bu arada kayıt dışı çıkışda oluyordur. olmaması imkansız hiç bir şirket bütün giderleri faturalandıramaz :D
yani hiç bir şirketin muhasebesi bu kadar girdi bu kadar çıktı diye belgeli rakamlarla görülemez birde işin içinde kayıt dışı ekonomi vardır.
devletlerin bile var. mesela istihbarat harcamaları kayıt dışıdır.
O zaman senin mantığınla sorayım. Ne zaman Beşiktaş'ın Kavalcı'dan borç para aldığını bütçede gördük son 3-4 senedir. Benim mantığım basit. Dışarıdan bakan birisi olarak kimin ne verdiğini ne aldığını her şeyiyle görme imkanım yok. Ben bir yönetici görevdeyken ve görevde değilken karşılaştırma yaparak çözmeye çalışırım. Kulübe yakın olan isimler de Çebi'nin kulüp finansal olarak sıkışık olduğunda sorumluk aldığını söylüyor ama dediğim gibi ben önce yönetici görevde ve görevde değilken karşılaştırmasını yaparım. Senin bahsettiğin Ahmet Kavalcı da, Serdal Adalı da şu anda görevdeler misal.

Çevrimiçi Necmi

birde bir bilinmeyeni daha söyleyeyim tabi bu dedikodu kanıtlayamam
ama şu demir işinde tam öyle değildi çebinin hakkı yinede yeniliyor
çebi demiri hiç kar koymadan veriyordu tamamen maliyetine ve parayıda peşin almıyordu hesaba yazıyordu
sonra dedikodu çıktı hani şu meşhur taraftarlarımız tarafından çebi demir satıyor menfaat sağlıyor diye
 o zaman kızdı bunu bizzat duyanlardan dinledim onların yalancısıyım madem böyle bir şeyle itham ediliyorum bari bir kaç kuruş
kar koyayım demiş en azından vadeli verdiğim demirdeki zararı bir ölçüde çıkarırım.
o dönem felaket demir sıkıntısı vardı 150 binden 780 bine çıkmışdı sanırım demirin tonu rakamlar yanlış olabilir
tam hatırlamıyorum demir fiyatları yükselince birileri bu işden çebi malı götürüyor sandı ama piyasada gram demir yoktu
inşaat durma noktasına gelmişdi firmalar birbirleriyle demir kavgası yapıyordu
burda obitaş çiçekler yarıştırıyorduk bu yavaş bu hızlı diye kavgalar ediyorduk :D
aslında işin gerçeği bu değildi inşaatta demir yoktu o nedenle ara ara firmalar ekip çekiyor işi yavaşlatıyordu.
bunu söylesen kimse demir yok diye anlamaz yönetim demir alacak parayı bulamıyor olurdu
yönetimi yıpratmak için tetikte bekleyenler vardı. belediyenin aldığı locaları başkanın o loca paralarını cebinden sessizce verdiğinide bilmez kimse
tabi bunların hepsi söylenti. kanıtlayamam. taraftar sunumu görüyor gerçeklerle sunum her zaman aynı olmaz
mesela 20 cm yüksek olduğu için anıtlar stad inşaatını durduruyordu gerçekten 20 cm için inşaatın duracağına inanıyormusun
buda sadece taraftara sunumdu. anıtlar haklıyken taraftar 20 cm ile öyle yönlendirildiki kimse gıkını çıkaramadı :D
bizde yüzümüz kalmadığı için çatıyı bastırdıkta bastırdık çatıda ciddi mühendislik yapıldı.
kulüp bile söylese her söylenen gerçek olmaz bazen Beşiktaşın menfaatleri için bazı yönlendirmeler yapılır
pembe yalanlar söylenir.

Çevrimdışı Egos

1000 lira alırsan faiziyle birlikte 1800 ödüyorsun.  ancak ilk iki sene sadece faiz ödemesi yapılacak, bu da senelik 200 lira ediyor; iki sene sonunda kalan borç 1400 lira olacak. fikret orman son yılında yaklaşık 450 lira daha ödeyecek. yerine gelen yönetim 900-950 lira arası bir borcu devralacak.

:ödeme planına göre fikret orman yönetiminin cebinden 100 lira fazla çıkabilir, o durumda 800-850 lira civarı borç bırakıyor.

:100 lira da faizden düşürelim 700-750. daha da düşüremem.
[ Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 16:04:40 Egos ]

Çevrimiçi Necmi

O zaman senin mantığınla sorayım. Ne zaman Beşiktaş'ın Kavalcı'dan borç para aldığını bütçede gördük son 3-4 senedir. Benim mantığım basit. Dışarıdan bakan birisi olarak kimin ne verdiğini ne aldığını her şeyiyle görme imkanım yok. Ben bir yönetici görevdeyken ve görevde değilken karşılaştırma yaparak çözmeye çalışırım. Kulübe yakın olan isimler de Çebi'nin kulüp finansal olarak sıkışık olduğunda sorumluk aldığını söylüyor ama dediğim gibi ben önce yönetici görevde ve görevde değilken karşılaştırmasını yaparım. Senin bahsettiğin Ahmet Kavalcı da, Serdal Adalı da şu anda görevdeler misal.
evet görevdeler ve şu anda ben para problemi duymuyorum sen duyuyormusun
para yok transfer yapamıyorlar lafına inanmıyorsun değilmi para yok deniyor transfer yapılmamasına sonra bir bakıyorsun 5 taksitle 10 taksitle yapmışlar hani para yoktu adamlar para vermemişki
biri haber yapmak için bir palavra sıkıyor para olmadığı için şu oyuncunun parası ödenmedi uefaya şikayet ediyor
bekle üç gün sonra o haberin devamı gelir Beşiktaş fifalık olmamak için oyuncunun parasını ödedi
sonra bunu unuturlar yada bir başkası çıkar 15 20 gün sonra aynı oyuncu üzerinden yeni bir alacak haberi yapar.
diğer türlü ne güzel işde yöneticiler para vermiyorsa iyi değilmi demek kulüp gelirleriyle dönebiliyor.
her duyulan olumsuz haberde yönetim suçlama modunda olununca ister istemez tarafsız gözlem bitiyor insanlar kendi kendilerini ön şartlamış oluyorlar.
bir çok varsayımı gerçekmiş gibi düşünüyorlar işin garibi kendi algılarına inanıyorlar yoksa çıkan haberlerin %90 ı palavra
altı aydır yapılanma konuşuluyor bu güne kadar çıkan hiç bir haber doğru çıkmadı halada çıkan her habere taraftar nasıl inanıyor anlamıyorum
birde kanıtsız isbatsız bizim taraftarın sanal kahramanlar yaratması meşhurdur.
panikle ağlayarak kaçan önder özen bile bu kulüpde büyük işler yapan kahraman oldu önder özeni severim dürüstlüğünede inanıyorum
o ayrı konu.
sadece merak ettiğim bir konu var insanlar sürekli birşeylere inanma meilindeyken neden yönetime inanmayı tercih etmiyor
sorduğunda başkan yalan söylüyor ya diye başlanır peki basına nasıl inanılıyor doğru söyledikleri birşey yokki.

Çevrimdışı Onur Küçük

1000 lira alırsan faiziyle birlikte 1800 ödüyorsun.  ancak ilk iki sene sadece faiz ödemesi yapılacak, bu da senelik 200 lira ediyor; iki sene sonunda kalan borç 1400 lira olacak. fikret orman son yılında yaklaşık 450 lira daha ödeyecek. yerine gelen yönetim 900-950 lira arası bir borcu devralacak.

:ödeme planına göre fikret orman yönetiminin cebinden 100 lira fazla çıkabilir, o durumda 800-850 lira civarı borç bırakıyor.
Yalnız 4 senelik değil 5 senelik borç alıyor. Faizi 800 etmez. Faizi muhtemelen 1000'in de üzerinde olacaktır alınan her 1000 TLnin faizi. Biz basit faiz üzerinden hesaplama yapıyoruz . Bankalar bileşik faiz üzerinden hesaplar. Anlaşmayı da görmek lazım netice ama ortada olan şey Fikret Orman sadece 1 sene boyunca anapara ve faiz ödeyecekken yeni yönetim 2 sene boyunca muhtemelen borcun çoğunu anapara ve faiz ödeyecek.
[ Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 16:17:04 Onur Küçük ]

Çevrimdışı Savaş

Yalnız 4 senelik değil 5 senelik borç alıyor. Faizi 800 etmez. Anlaşmayı da görmek lazım ama ortada olan şey Fikret Orman sadece 1 sene boyunca anapara ve faiz ödeyecekken yeni yönetim 2 sene boyunca anapara ve faiz ödeyecek ve de muhtemelen borcun çoğu da yeni yönetime kalmış olacak.
Şurada detaylar var. Yeni yönetime 800 milyon civarı bir borç kalacak.

https://faikdogan.blogspot.com...i-yaps-ve-bankalarla-olan.html

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi