2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 329 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6181677 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı tuncaboylu

oyuncuları rotasyona sokup hazır hale getirmemek şenol hocanın hatası. iyi-kötü maç kondisyonu yakalamamış futbolcudan verimli oyun beklemek yanlış olur. geçen sezon öyle fırsatlar oldu ki en azından son 10 dakika oyuncu değişiklikleriyle hazırlık yapabilirdi. gereksiz maçlarda dahi oyunculara şans vermedi geçen yıl gördük kadroyu daralttıkça daralttı atiba telef oldu. yerine giren oyuncu nasıl numara çeksin ki adam ilk 11 oynamaya hazır değil...

konu aras ise; beşiktaşta oynayabilecek kalite ve özellikten yoksun. aras istediği kadar hazır olsun yine de beklentiyi karşılayamaz. tipik kanat oyuncularını takımdan yolladık olcay kerim gitti aras ta gidecek. seneye q7 diğer sene töre.

kanatlarda moting-martial-remy benzeri skorer oyuncular görmek istiyoruz artık. yusuf erdoğan konuşuluyor mesela yahu olcayı gönderdik olcayı. sevdiğimiz oyuncuyu yolladık misyonunu tamamladı dedik şimdi ne işimiz var yusuf gibi kanat oyuncularıyla.
İlginçtir, geçen sene hoca çok rotasyon yapıyor diye eleştiriler yapılıyordu. Hatta CL maçlarına as kadro çıkıp ligde rotasyon yapınca çok kızan olmuştu.

Şimdi de az oyuncuya şans verdi diye eleştiriliyor.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bjk4ever

Altyapı oyuncularıyla birlikte oyuna girmesi neden rezalet oluyor, bu Aras sadrazamın sol billurundan mı çıkmış?

İsteyen adam o 20 dakikada elinden geleni yapar, sonraki maç 45 dakika süre alır.

Kerim için de binlerce kez okuduk bu muhabbetleri, herif İngiltere 2. Ligi'nde bile oynayamadı.

Franco'nun gözden çıkarıldığı da belli, yedek kulübesinde 4 stoper varken neyine şans verecek?

60'ta girenler belli, 70'te girenler belli. O gruplarin nasil ayrildigi da belli. Bunu sen de biliyorsun, ben de, Aras da, hoca da.
Psikolojik olarak Aras'in moralinin bozulmasi kadar dogal birsey yok. Kaldi ki Aras 20 dakikada o takimda ne yapsin? Son 20 dakika 2 takim da yedek kadroya gecince oyun karambole gecti zaten, ayagina top degdi mi ondan bile emin degilim. Ne bekliyorsun ki Aras'tan 20 dakika B takimda?  Franco'ya sans vermeyecekse kufur eder gibi son 2 dakika oyuna da almasin o zaman.

Çevrimdışı ardiles

İlginçtir, geçen sene hoca çok rotasyon yapıyor diye eleştiriler yapılıyordu. Hatta CL maçlarına as kadro çıkıp ligde rotasyon yapınca çok kızan olmuştu.

Şimdi de az oyuncuya şans verdi diye eleştiriliyor.

rotasyon yüzünden eleştirilmedi, sezon başında ideal 11 bulmakta gecikmekle eleştiriliyordu. tabi bu durumda fazla rotasyon yapmak zorunda kalıyordu. ideal 11 i bulduktan sonra rotasyonu tamamen kesti.

Çevrimdışı bjk4ever

Son 5 hafta Atiba'nın yerine Tolgay oynadı ve bizi sampiyon yaptı.

Ama doğru ya unuttum, Tolgay da hocanın hemşehrisiydi.siz bilemezsiniz, Paderborn Trabzon'un kardeş şehridir. Zaten kafiye de var biraz.

İnler iyi bir profesyonel, ama futbol düzeyi gerilemiş. Yavaş düşünüyor, daha yavaş karar veriyor ve daha da yavaş aksiyon alıyor. İyi uzun pas atmak dışında çok bir vasfı kalmamış, uzaktan şutları bile geriye gitmiş. Necip'i daha çok beğendim süre aldığında.

Hocanın eleştirilecek yönleri var, ama en az eleştirilecek yönü forma adaleti olmalı. Şu takımda 2 senedir neden oynamıyor dediğimiz kim varsa oynadığında hiç bir numarası olmadığını gördük.

Son 5 hafta kolay takimlara karsi Tolgay-Oguzhan oynar. Sampiyonlar liginde Atiba sakatlandiginda R.Madrid deplasmaninda da mi Tolgay-Oguzhan-Talisca ile cikacaksin?
Atiba artik fiziksel olarak bu tempoyu kaldiramiyor. Onu dinlendirmek adina gelecek sene daha fazla rotasyona gitmeliyiz, bu bariz birsey. Bu konuda G.Inler'in yapacagi katki yadsinamaz.

Çevrimdışı bjk4ever

rotasyon yüzünden eleştirilmedi, sezon başında ideal 11 bulmakta gecikmekle eleştiriliyordu. tabi bu durumda fazla rotasyon yapmak zorunda kalıyordu. ideal 11 i bulduktan sonra rotasyonu tamamen kesti.

Aynen oyle. Ilk yarida 17 hafta neredeyse ust uste degisik degisik takimlarla ciktik, 2. yarida neredeyse hep ayni 11'le ciktik. Bunun ortasi olmali.
Her zaman papaz pilav yemez. Her zaman Babel ve Quaresma 40 mac oynayamaz. Her zaman Atiba sakatlanmadan 40 mac oynayamaz, stoper tandemin sezonu sakatsiz kapatamaz. Atiba bildigin iflas etmisti son 5 hafta agir tempodan dolayi. Tolgay'in performansi olmasaydi son haftalarda sikintiya girebilirdik, Allah'tan Talisca-Babel-Quaresma yuksek form durumlarini korudu. Ama her zaman papaz pilav yemez; o yuzden oyunculari optimum kullanacak sekilde hazirlamak lazim.

Çevrimdışı ardiles

Atiba artik fiziksel olarak bu tempoyu kaldiramiyor.

takımda en çok koşan mücadele eden oyuncu atiba. dışarıdan biri maçları izleyip yaş tahmini yapsa, atibayı en genç oyuncu sanar.

Çevrimdışı 38life

Boyko'dan 2 milyon euro falan gelirse çok iyi iş olur.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı esguel

Boyko'dan 2 milyon euro falan gelirse çok iyi iş olur.

Elimiz çok rahatlar artık o zaman gignac gelir herhalde  :D

Çevrimdışı tuncaboylu

60'ta girenler belli, 70'te girenler belli. O gruplarin nasil ayrildigi da belli. Bunu sen de biliyorsun, ben de, Aras da, hoca da.
Psikolojik olarak Aras'in moralinin bozulmasi kadar dogal birsey yok. Kaldi ki Aras 20 dakikada o takimda ne yapsin? Son 20 dakika 2 takim da yedek kadroya gecince oyun karambole gecti zaten, ayagina top degdi mi ondan bile emin degilim. Ne bekliyorsun ki Aras'tan 20 dakika B takimda?  Franco'ya sans vermeyecekse kufur eder gibi son 2 dakika oyuna da almasin o zaman.
Kaan Dobra'yı hatırlar mısın? 88. dakikada girdiği oyunda son 5 dakikayı hayatının maçı gibi oynardı. Sonra santrafor haliyle Lucescu onu 3-5-2'nin sağında oynattı ve adam kadronun değişmezi oldu.

O belli bu belli diye bir şey yok. Kadroda iki kanat var ve transfer düşünülüyor. Aras canını dişine taksa kanat transferi yapılmayacak belki. Ama adam vurdumduymaz takılıyor.

Çevrimdışı autopsy

Aras konudunda da Kerim konusunda da haksızsınız bence ve size laflar hazırladım 😁 Profosyonellikte öyle yok efendim beni son 20 dk altyapı oyuncularıyla soktu küstüm vs yoktur. Adamların vücut dillerinde  meymenet yok yahu. Birşeyi istiyorsan gider alırsın, bu kadar basit.Haksızlığa da uğrasan dibine kadar verirsin kendini, herşeyden önce kendin için yaparsın bunu. Hata bile yapıyorsa hocan onu mecbur bırakırsın hatasını görmeye. Hırs yani anlatabiliyor muyum, hırs. Yedek de otursan 1 milyon euro kazanıyorsun öyle sırtını kaşıya kaşıya falan oyuna giremezsin. Bir halt olmaz o heriften çok net söylüyorum, işine bakışı yanlış çünkü. Dandik Rayo'da bile niye süre alamadığı belli. Hocanın eleştirilecek yönleri tabiiki vardır hatta ben de takıntılı olduğuna katılıyorum da Aras konu bile değil bence.Bu kadar isteksiz adamı ben süresiz kadro dışı bırakırım hoca kibar yine. 

Çevrimdışı tuncaboylu

Ligin 3. haftası transferin son günü takıma 5 adam geldi, kimse ideal 11'i geç buldu diye kızmadım yani.

Çevrimdışı abdusta

Elimiz çok rahatlar artık o zaman gignac gelir herhalde  :D

an itibarıyla harcanacak 3 milyon Euro var belki 2 milyon
üzeri bizi  FFP eksiye götürür

saygılar

Çevrimdışı esguel

an itibarıyla harcanacak 3 milyon Euro var belki 2 milyon
üzeri bizi  FFP eksiye götürür

saygılar

3 mü ? kaçırdığım birşey mi var 5.4 değil miydi

Çevrimdışı tuncaboylu

Son 5 hafta kolay takimlara karsi Tolgay-Oguzhan oynar. Sampiyonlar liginde Atiba sakatlandiginda R.Madrid deplasmaninda da mi Tolgay-Oguzhan-Talisca ile cikacaksin?
Atiba artik fiziksel olarak bu tempoyu kaldiramiyor. Onu dinlendirmek adina gelecek sene daha fazla rotasyona gitmeliyiz, bu bariz birsey. Bu konuda G.Inler'in yapacagi katki yadsinamaz.
Gökhan'ın sertliği Tolgay'dan daha düşük, siz hala Gökhan'ı 5 sene önceki gibi sanıyorsunuz. Adam rakip 18'e girene kadar ayağını rakipten sakınıyordu.

Real Madrid'le senede 10 kere mi oynayacağız ki ona göre kadro kuralım. Çok savunan istersen, Necip'lr çıkarsın maça da.

Çevrimiçi underworld

Tempoyu atiba kaldiramiyorsa bu takım da geriye kalan hiçbir kimse de kaldıramaz.

Çevrimdışı El Nino

Alvaro Morata Chelsea'ye transfer oldu. Diego Costa loading BEŞİKTAŞ  :biggrinking:

Çevrimdışı Onur Küçük

Gökhan İnler neden şans bulmadı tartışması yersiz. Olmayacağı baştan belliydi. Ne takımın sistemine uyan ne de takımın omurgasında en fazla ihtiyacı hissedilen sertliği sağlamada yeterince katkıyı sunacak bir oyuncuydu. Daha bize gelmeden dönüşsüz  fiziksel ve  mental gerileme sürecine girmişti. Gitmesi hem onun hem takımın hayrına oldu . Türkiye Ligi dışında bir takıma gitmesini isterdim o ayrı konu .
Aras meselesine gelirsek aynı sakatlığı yaşayan Tolgay sancılı bir süreçten sonra nasıl tekrar ilk 11'e girmeye başladıysa aynı mücadeleyi Aras da göstermek zorunda. Mental olarak kırılgan , çabuk pes eden bir yapısı varsa Hoca'yı  fazla suçlayamayız .Her şey Hoca'da bitmiyor.

Çevrimdışı ardiles

Ligin 3. haftası transferin son günü takıma 5 adam geldi, kimse ideal 11'i geç buldu diye kızmadım yani.

medya üzerine gidiyordu belki medyadan etkilenip burada hocayı eleştirenler olmuştur bilemiyorum. şahsen ilk yarıda sürekli oğuzhanı eleştiriyordum, sorumluluktan kaçıyordu. oğuzhan ve tolgay kaleye sırtını döndüğünde iptal oluyordu, ileride oynayamadılar bu yüzden zorlandı şenol hoca.

Çevrimdışı abdusta

3 mü ? kaçırdığım birşey mi var 5.4 değil miydi

Bazıları 5 diyor ama,UEFA nın hesaplama sistemi farklı ki
biz hep bonservis üzerinden konuşuyoruz,bunun giderleri var,
yüzde 15 vergisi var,menejerlik komisyonları var
çok dikkat etmek lazım.
Kadroya giremeyecekler bir an evvel kiralanıp-satılmalı dahada rahatlayalım
yokmu Azerbaycan takımı 3 yerine 5 verip alsa

saygılar

Çevrimdışı bjk4ever

takımda en çok koşan mücadele eden oyuncu atiba. dışarıdan biri maçları izleyip yaş tahmini yapsa, atibayı en genç oyuncu sanar.

Sezon uzerinden konusuyorum, mac uzerinden degil.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Çevrimdışı ardiles

Aras meselesine gelirsek aynı sakatlığı yaşayan Tolgay sancılı bir süreçten sonra nasıl tekrar ilk 11'e girmeye başladıysa aynı mücadeleyi Aras da göstermek zorunda. Mental olarak kırılgan , çabuk pes eden bir yapısı varsa Hoca'yı  fazla suçlayamayız .Her şey Hoca'da bitmiyor.

şenol hoca, oyuncular arasında kalite farkı olmasın forma için birbirleriyle mücadele etsinler istiyor. q7 nin yedeği aras olmamalı hatta yedek kavramı olmamalı diyor. hapimiz aynı şeyi istiyoruz. kalite farkı olmasın ilk 11 i belirleyen etkenler oyuncunun çevresindeki oyuncularla uyumu ve takım oyununa katkısı olsun istiyoruz.

yalnız bu düşünceler transfer dönemleriyle sınırlı kalmalı. bir şekilde istediğimiz kadro derinliğini yakalayamamışsak bile eldekileri değerlendirelim diyoruz. şenol hocada bu düşünce yok. yeterli değilmisin? o halde asla oynayamazsın. 3 günde bir maç oynadığım yoğun trafikte dahi şansın yok diyor. böyle olunca ilk 11 in suyu çıkana kadar zorluyor. sakatlıklara davetiye çıkarıyor.

sezon devam ederken ketum kalıyoruz hocayı fazla eleştirmemeye çalışıyoruz yaz dönemine saklıyoruz. örnek: canerin sakatlığında hocanın rolü
[ Son Düzenleme: 19 Temmuz 2017, 21:56:31 ardiles ]

Çevrimdışı ardiles

Sezon uzerinden konusuyorum, mac uzerinden degil.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

30. haftaya kadar takımın en çok koşan-mücadele eden oyuncusu olmuş ise, sezonu kaldırmış demektir.

Çevrimdışı Savaş

Atiba artik fiziksel olarak bu tempoyu kaldiramiyor.

Bu kanıya nereden vardınız?

Çevrimdışı ardiles

hocayı eleştirebildiğimiz için kimse bizi renkli olmakla itham etmesin. aksine renklilerin hocaya bakış açısı sizinkiyle paralel! sürekli şenol güneşi methederler ön plana çıkarırlar.... hatta şenol hoca olmasa şampiyon olamayacağımızı iddia ederler.

Çevrimiçi Samet Demir

Kurduğun 2 cümle birbiri ile tezat durumda.
Atiba yükü kaldıramaz diyorsun. Ayiba olmadığı zamanlarda da  yerine g.inleri yazıyorsun. Necip şuan o adamdan iyi durumda. Çözüm olarak FFP nin izin verdigi taktirde kranevitter gibi kiralik biri alinabilir.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Etiketler: