Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 200 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5164201 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı ozankarakoc

bu oyuncuları hazırlamayacaksak boşu boşuna transfer ücreti maaş falan vermeyelim. Zaten ffp var.
bu anlattıklarından tek bir çıkarım yapıyorum : "öğrenilmiş çaresizlik"

Keşke hazırlayabilsek... Ama 'uyum sorunu' oldu mu oluyor...

Aboubakar'a 'bundan adam olmaz' diyorduk, gittiğinde nerdeyse ağlayacaktık, hazırlayan Şenol Hoca'ydı. Cenk Tosun'a 'Anadolu topçusu' diyorlardı, şimdi bir sürü büyük kulüp peşinde, hazırlayan Şenol Hoca'ydı. Tosic, 'dünyanın en kötü topçusuydu', bugün nerdeyse Pepe'den daha iyi oynuyor, hazırlayan Şenol Hoca'ydı... Quaresma bitmişti, yeniden doğdu, geçen seneki şampiyonluğa büyük katkı verdi, hazırlayan Şenol Hoca'ydı.

Şimdi Lens konusunda 'Şenol Hoca Lens'i hazırlamayı beceremedi' demek, biraz kolaya kaçmak olmuyor mu? Adamın kişisel olarak Lens'ten nefret ediyor falan olması lazım, neden böyle bir şey olsun ki?

Gomez varken de Cenk vardı, Gomez oynadı. Aboubakar varken de Cenk vardı, Aboubakar oynadı. Şimdi Negredo var, Cenk yine var. Cenk oynuyor. Bunu, koskoca Şenol Güneş gibi bir hocanın özelinde, 'laz inadı' ile açıklayabilir miyiz? Bu kadar ucuz mu bu işler...
"Ben; sporcunun, zeki, çevik ve ahlaklısını severim." - Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi ferdi1903

o deilde gecen hafta gassarayi sahadan sildik süpürdük, simdi bu beraberlik oldumu ya, ne anlami kaldi simdi gecen haftanin, cok üzgünüm

Çevrimdışı tuncaboylu

Bizle aynı puana sahip lig 5. ile deplasmanda oynuyoruz, adamlar 40 bin taraftarı önünde 90 dakika sahasından çıkmadığı gibi beraberlik sonrası şampiyonluk sevinci yaşıyorlar.

Bu alıştığımız bir manzara değil, hoca bunu dile getirdi diye kendisini eleştirmek de yersiz.

Bu ligin çok üstünde olduğumuzun bir kanıtı olsa da, esktra motive takımlarla oynamak zorunda kalmamız açısından garip bir durum.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı 38life

Buradan çıkardığın sonuç nedir?

'Hoca ligi umursamıyor' (Leipzig maçında 9 oyuncuyu kesmesine rağmen), 'hoca başarıya doydu' (Galatasaray maçındaki oyuna rağmen), 'hoca yönetimle anlaşamıyor, mutlu değil' (sözleşme yenilemiş olmasına rağmen) ... Bunlardan biri mi, ya da bilmediğimiz başka bir şey mi... Çünkü bu cümlelerin her biri ayrı bir haksızlık olurdu...

'Ben hocayı beğenmiyorum, iyi bir hoca değil' dersen, bu bir fikirdir, katılmasam da sonuna kadar saygı duyarım. Ama 'gözlerine bakın, tavırlarına bakın' dediğin noktada, başarısız sonuçların 'bilinçli' olduğu yönlendirmesini yapmış oluyorsun. Ya da en hafifletilmiş tabiriyle hocanın 'umrunda olmadığını' vurguluyorsun. Bence bu çok ayıp bir şey... Ve çok büyük bir haksızlık.

Bu söylediklerinin hiçbirini benimsemiyor ve kabul etmiyorum. Eğer önceki iletimi görseydin çıkarılabilecek 2 sonuç (açıklama) olabilir demiş ve bunları söylemiştim. Ya takımı sabote etmek (hangi sebeple olduğu muamma olarak) Ya da "siz bilemezsiniz, ben bilirim!" inadı. Ben 2.cisi üzerine daha çok yoğunlaşıyorum. Ama dediğim gibi bunlar vardığım kesin sonuçlar değil. Başka hiçbir mantıklı bir sonuç çıkaramadığım için elimde kalan mantıklı açıklamalar bunlar. ben de yakıştıramıyorum Şenol hocaya ama aklım başka bir izahı almıyor, kabul etmiyor, mantıklı bulmuyor. Hoca'nın kötü bi hoca olması falan bunları benim mantığım almıyor. Kabul edemem böyle izahları. Tavırlarına, yaptıklarına bakın derken kastettiğim şey. Hoca'nın değişime kapalı olması. bunca kayıp ortadayken hala gerekeni yapmaması ve yapmayacağını göstermesi.
Gençliği yetiştiriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.

Çevrimdışı 38life

Tamam tersi ligin kalitesi ciddi oranda arttı  ( Bence )

Ama bu bizim ligin üzerinde bir takım olduğumuz ve güle oynaya şampiyon olabileceğimiz gerçeğini değiştirmiyor @38life

Gs'nin kadro kalitesi arttı ama takımın başında Tudor var. Buyüzden birşey ifade etmiyor pek.

Çevrimdışı EMİR EMRE

Keşke hazırlayabilsek... Ama 'uyum sorunu' oldu mu oluyor...

Aboubakar'a 'bundan adam olmaz' diyorduk, gittiğinde nerdeyse ağlayacaktık, hazırlayan Şenol Hoca'ydı. Cenk Tosun'a 'Anadolu topçusu' diyorlardı, şimdi bir sürü büyük kulüp peşinde, hazırlayan Şenol Hoca'ydı. Tosic, 'dünyanın en kötü topçusuydu', bugün nerdeyse Pepe'den daha iyi oynuyor, hazırlayan Şenol Hoca'ydı... Quaresma bitmişti, yeniden doğdu, geçen seneki şampiyonluğa büyük katkı verdi, hazırlayan Şenol Hoca'ydı.

Şimdi Lens konusunda 'Şenol Hoca Lens'i hazırlamayı beceremedi' demek, biraz kolaya kaçmak olmuyor mu? Adamın kişisel olarak Lens'ten nefret ediyor falan olması lazım, neden böyle bir şey olsun ki?

Gomez varken de Cenk vardı, Gomez oynadı. Aboubakar varken de Cenk vardı, Aboubakar oynadı. Şimdi Negredo var, Cenk yine var. Cenk oynuyor. Bunu, koskoca Şenol Güneş gibi bir hocanın özelinde, 'laz inadı' ile açıklayabilir miyiz? Bu kadar ucuz mu bu işler...

hiç böyle düşünmemiştim. mantıklı bir yorum olmuş.

ama bu düşünceye de şöyle bir eleştiri gelebilir; Negredo bugün sahada olsa, Cenk'in yaptıkları kadar yapamaz mıydı? :dontknow:

Çevrimdışı sermet00

Ama bu bizim ligin üzerinde bir takım olduğumuz ve güle oynaya şampiyon olabileceğimiz gerçeğini değiştirmiyor @38life
Ligin kalitesi falan artmadı.Müthiş denen Gs geçen hafta tarihi malubiyetten kurtuldu.Geçen seneki Gs bile bizi burda çok zorlamıştı.Fener’in de farkı yok sadece formdalar,patlayacaklar yine bir yerlerde

Geriye giden biziz işin acı tarafı daha geniş bir kadroyla daha kısır oyun oynuyoruz.Sene başından beri takım ligte %30’unu oynayamadı Şenol Güneş sayesinde...

Muhtemelen ilk yarı bittiğinde psikolojik olarak havlu atmış olur takım.İkinci yarı da hoca inadını sürdürürse ilk 3’e gireceğimizi düşünmüyorum.Dile kolay en az 5-7 haftamızı katletmiş bir hoca duruyor takımın başında.Kendisi ile çok sevdiği şampiyonlar ligine veda ettiğimizde yolların ayrılacağını düşünüyorum.Bu kadar hatayı kaldırmaz büyük bir takım.

Çevrimdışı 38life

Bugün Kayseri kırmızı kart görmeseydi belki maçı kazanabilirdik.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

ligin 2. yarısı güçlendirilen kadrolarla çok daha zor geçecek.
ilk yarıda vurup geçmeliydik.

Çevrimdışı Berat

Ben de ligin kalitesinin arttığına inanmıyorum, Hindistan liginden hallice.

Çevrimdışı 38life

"15 maçtaki süreler;

Medel: 380 dk
Negredo: 403 dk
Lens: 341 dk
Orkan: 0 dk

Volkan Şen ve Burak Yılmaz gelseydi biri 1200, biri 1000 dakika oynamıştı en az. Kahredici."

Alıntı

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Aklın yolu bir.

Acıların çocuğu küçük Emrah gibi sürekli mutsuz, isyan halinde bir taraftar grubu var, bu da Türk genlerine tesir etmiş Demirören miraslarından biri.

Maçtan önce hakem bizi doğrayacak, maçtan sonra puan kaybedildiyse takımın yarısı ve hoca gönderilsin, sampiyonluk zaten gitti, konuşmaya değmez.

Son iki senenin şampiyonuyuz, Avrupa'da daha önce görmediğimiz yerlere ilerliyoruz, kadro iyi, tamir edilmesi imkansız bir yara almadık; ama herkes mutsuz, herkes isyankâr, herkes kelle peşinde.

Tamam, kazanmamız lazımdı, kazanamadık. Futbol bu. Rakipler senin maçlarını nedense hedef maç yapıyorlar, ekstra motive oluyorlar, düşme hattında olmamalarına rağmen 1 puan için yerden kalkmıyorlar, onu alınca sampiyonluk pozu veriyorlar. Acayip bir ortam var.

Biten bir şey yok. Bu sene lig her şeye açık. Belli ki bu sene şampiyonluk son yıllardaki en düşük puanla alınacak ve o puana biz ulaşabiliriz.

Şurda anlaşamıyoruz galiba. Hata adı üstünde bir olur iki olur hadi bilemedin üç olur. Can çıkar huy çıkmaz. Hoca oyuncuları tek düze bir sistemde oynatmakta ısrar ediyor ve başarısızlıkta kendinde en ufak bir hata veya eksiklik görmüyor. Bu puan ortalaması malesef bu şekil gidecek gibi duruyor. Bu vefasızlık veya şom ağızlılık değil. Hep aynı tercihler ve doğal olarak da aynı sonuçları getiriyor. Eğer dersen ki ben ümitliyim aynı tercihler farklı neticeler getirecek ikinci yarı sözüm yok.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı 38life

Şurda anlaşamıyoruz galiba. Hata adı üstünde bir olur iki olur hadi bilemedin üç olur. Can çıkar huy çıkmaz. Hoca oyuncuları tek düze bir sistemde oynatmakta ısrar ediyor ve başarısızlıkta kendinde en ufak bir hata veya eksiklik görmüyor. Bu puan ortalaması malesef bu şekil gidecek gibi duruyor. Bu vefasızlık veya şom ağızlılık değil. Hep aynı tercihler ve doğal olarak da aynı sonuçları getiriyor. Eğer dersen ki ben ümitliyim aynı tercihler farklı neticeler getirecek ikinci yarı sözüm yok.

Aynen katılıyorum. Aklın yolu bir.

Çevrimdışı ozankarakoc

Bence de ligin kalitesi çok arttı. Ama 'güle oynaya şampiyon olabileceğimiz' konusuna katılmıyorum. Kadro kalitemiz biraz daha yüksek, hocamız daha iyi, ama şu aşağıdaki görüntü şaka değil. 'Bize neden böyle motive oluyorsunuz' diyecek halimiz de yok. İyi ki oluyorlar, aferin onlara. Ama bir Galatasaray maçından, bir Fenerbahçe maçından sonra şöyle bir şey görüyor muyuz, hayır.

Futbolda motivasyonun önemini tartışamayız. Zamanında, şimdi komik gelen o kadrolarımızdan biriyle Barcelona'yı 3-0 yenmiştik, Barcelona'dan iyi takım olduğumuz için mi? Tabi ki hayır. Chelsea'yi 2-0 yendiğimiz maç, Galatasaray'ın Arsenal'i yendiği UEFA finali, Real Madrid maçı... Hepsinin galibi 'motivasyon'.

Biz, deplasmanda lig maçına çıkıyoruz. Hedefimiz tabi ki 3 puan, tabi ki motive oluyoruz, ama Porto'ya, Galatasaray'a karşı olan motivasyonun olması zor her bir lig maçında... Üstelik taraftar da yokken. Kayseri de Osmanlıspor'la oynarken aynı motivasyonla oynamıyor, berabere kalınca zafer pozu vermiyor.

Şampiyonlar Ligi'nde, Real Madrid'li, Dortmund'lu grubunu namağlup lider bitiren Tottenham, Premier League'de 6. sırada. Liderle arasında 18 puan fark var. Müzesinde 12 Şampiyonlar Ligi kupası olan Real Madrid, liginde 4. sırada, liderin 8 puan gerisinde. Geçen senenin şampiyonu Juventus, liginde 3. sırada. Monaco 3. sırada, liderin 9 puan gerisinde.

Biraz soğukkanlı olmamız lazım.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

leipzig karşısında çıkan ilk 11 bugün çıksa vallahi kazanırdık billahi kazanırdık.

Katılıyorum.. Hem daha hırslı bir oyun izlerdik hem de rakip şaşırırdı.. Hocanın as kadrosunu herkes ezbere biliyor.. Kilitlenip kalıyoruz

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Katılıyorum.. Hem daha hırslı bir oyun izlerdik hem de rakip şaşırırdı.. Hocanın as kadrosunu herkes ezbere biliyor.. Kilitlenip kalıyoruz

sadece as kadroyu değil, hangi dakikada hangi oyuncuyu oyuna alacağını da herkes biliyor.

Çevrimiçi Necmi

Eşi değil yalnız, sevgililer. Evli değiller. Bu yaz evlenecekler sanırım.

Türkiye'de pek olmayan bir şey diye insanların şaşırmaları normal. Ben onları İspanya'dan yakından tanıyan bir Türk vesilesiyle net olarak biliyorum evli olmadıklarını. Ama türk basınının haberi olmadığı için direkt eşi deyip geçiyorlar.

Çocuk yolda geliyor, yaza evlilik var, Fabri reyiz için hayat asıl şimdi başlıyor.  :lol:
Eş olmak için evli olmayada gerek yok ama karısı kocası gibi kelimeler nikahlı olduğunu
gösterir eş çift gibi kelimeler birlikteliği tanımlar. mesela hayvanlarda eşi deniyor karısı denmiyor :D
biz böyle kullanıyoruz karısı kelimesini kaba bulup bunun yerine eş kelimesini kullanıyoruz

Çevrimdışı 38life

Beşiktaş tarihinin en iyi kadrosu pisi pisine, hiç uğruna heba oluyor. yazık... Vallahi yazık, billahi yazık...

Çevrimdışı ozankarakoc

Bu söylediklerinin hiçbirini benimsemiyor ve kabul etmiyorum. Eğer önceki iletimi görseydin çıkarılabilecek 2 sonuç (açıklama) olabilir demiş ve bunları söylemiştim. Ya takımı sabote etmek (hangi sebeple olduğu muamma olarak) Ya da "siz bilemezsiniz, ben bilirim!" inadı. Ben 2.cisi üzerine daha çok yoğunlaşıyorum. Ama dediğim gibi bunlar vardığım kesin sonuçlar değil. Başka hiçbir mantıklı bir sonuç çıkaramadığım için elimde kalan mantıklı açıklamalar bunlar. ben de yakıştıramıyorum Şenol hocaya ama aklım başka bir izahı almıyor, kabul etmiyor, mantıklı bulmuyor. Hoca'nın kötü bi hoca olması falan bunları benim mantığım almıyor. Kabul edemem böyle izahları. Tavırlarına, yaptıklarına bakın derken kastettiğim şey. Hoca'nın değişime kapalı olması. bunca kayıp ortadayken hala gerekeni yapmaması ve yapmayacağını göstermesi.

Şenol Güneş'in, takımı 'sabote etme' ihtimalini bir an olsun düşündüysen, tartışacak bir şey kalmamış oluyor zaten sevgili kardeşim.

'Bunca kayıp ortadayken hala inat etmesi' diyorsun ama, daha bir hafta önce aynı kadroyla Galatasaray'ı rezil etmedik mi? Türk futbol tarihinin en büyük hezimetinden zar zor kurtuldular.

Çok keskin ifadeler, çok ani yargılamalar... Bunlar 'eleştiri'yi aşıyor, başka bir noktaya gidiyor... Karşı karşıya gol kaçıran oyuncuya 'hain', 'satılmış', (Hakaret Yasak)₅' demek gibi oluyor... Sinirlerimize hakim olmamız lazım.

Çevrimdışı ozankarakoc

Bugün Kayseri kırmızı kart görmeseydi belki maçı kazanabilirdik.

Buna katılıyorum.

Çevrimdışı AigleBordeaux

'Rakipler kapanıyor' deyince kızıyorsunuz da, şunu biri açıklasın ya... Böyle bir şeyi başka bir maçta gördünüz mü? Kadıköy'de Fener'le berabere kaldıklarında falan mesela?

Bu bizim buyuklugumuzu gosterir.
Durursa burada dursun kalbim Beşiktaş!

Çevrimiçi Necmi

hakem atamasından beri hakeme sallayanlar ne oldu hani eyyamcıydı.
ben size algı yapıyorsunuz dediğimde yanlış konuşmuyormuşum değilmi
her hakeme her hafta sallayıp biri kötü yönettiğinde bak biz doğru söylüyoruz
diye çıkıyorsunuz ortaya.

Çevrimdışı tuncaboylu

hakem atamasından beri hakeme sallayanlar ne oldu hani eyyamcıydı.
ben size algı yapıyorsunuz dediğimde yanlış konuşmuyormuşum değilmi
her hakeme her hafta sallayıp biri kötü yönettiğinde bak biz doğru söylüyoruz
diye çıkıyorsunuz ortaya.
Ben de ona değinecektim de, sıra gelmedi :tabe:

Çevrimiçi İsmail Özyurt

Şenol Güneş'in, takımı 'sabote etme' ihtimalini bir an olsun düşündüysen, tartışacak bir şey kalmamış oluyor zaten sevgili kardeşim.

'Bunca kayıp ortadayken hala inat etmesi' diyorsun ama, daha bir hafta önce aynı kadroyla Galatasaray'ı rezil etmedik mi? Türk futbol tarihinin en büyük hezimetinden zar zor kurtuldular.

Çok keskin ifadeler, çok ani yargılamalar... Bunlar 'eleştiri'yi aşıyor, başka bir noktaya gidiyor... Karşı karşıya gol kaçıran oyuncuya 'hain', 'satılmış', '(Küfür Yasak)' demek gibi oluyor... Sinirlerimize hakim olmamız lazım.
Mesela en bariz Medel gerçeği var önümüzde.  Gs maçında girdiğimiz şok pozisyonların hemen hepsinin hazırlık noktasında medel gerçeği var. Golü ve pas oyununu oynayacaksan medel ilaçtır. Hocayı en çok takdir ettiğimiz adalet olayını kaybettiğini düşünüyorum. 

En Güzel Beşiktaş'ın Çocukları Sever.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Çok keskin ifadeler, çok ani yargılamalar... Bunlar 'eleştiri'yi aşıyor, başka bir noktaya gidiyor... Karşı karşıya gol kaçıran oyuncuya 'hain', 'satılmış', '(Küfür Yasak)' demek gibi oluyor... Sinirlerimize hakim olmamız lazım.
Abi Maestro!!!ya çok giydirdigim için uzerime alınıyorum ama Hain - satılmış gibi kelimeler kesinlikle kullanmadım onu özellikle belirteyim :busted_cop:

Ama bu gece onune yüzünden şampiyonluk gitti bunun hala arkasindayim , Laubalilik üst düzeyde

Artistik paslar falan sen önce 2 metreden boş kaleye gol at da sonra Artistik hareket yap bizı şampiyonluktan etti adam

Hala o bant kolunda hala oynuyor ben o dakikada alırdım onu oyundan o dakikada

Yıllar önce bir turnuvada Balotellı laubali ve artistik hareket yapacam diye Kaleci ile karşı karşıya Golu kaçırmış ve Mancini anında oyundan almıştı Baloteliyi
[ Son Düzenleme: 11 Aralık 2017, 00:32:57 Yunus Emre Dökmeci ]
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Etiketler: