UEFA 2016 Grup Elemeleri
UEFA 2016 Grup Elemeleri

Beşiktaş Forum|UEFA 2016 Grup Elemeleri Uefa 2016 elemleri maclari dun basladi  burdan maclari, sonuclari tartisabiliriz.

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UEFA 2016 Grup Elemeleri  [Okunma sayısı 250417 defa] UEFA 2016 Grup Elemeleri

Çevrimdışı Tolga

C Grubu

Belarus 0-0 Makedonya

Lüksemburg 2-4 Slovakya

Ukrayna 0-1 İspanya

E Grubu

Estonya 0-1 İsviçre

Litvanya 0-3 İngiltere

San Marino 0-2 Slovenya

G Grubu

Avusturya 3-0 Liechtenstein

Rusya 2-0 Karadağ

İsveç 2-0 Moldova
Beşiktaş'ım Benim Biricik Sevgilim...

Çevrimdışı denilanz

O değil de Kazakistan kazanır da biz kazanamazsak çıldırır insan.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 12 Ekim 2015, 23:45:03
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
O değil de Kazakistan kazanır da biz kazanamazsak çıldırır insan.

O zaman;

derler.  :kop:
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı legendmaster

1 takım hariç direkt katılacak tüm takımlar belli oldu son takımın hırvatistan olması lazım play off'ta eşleşmeyelim

Çevrimdışı Tolga

2016 Avrupa Şampiyonası'na adını yazdıran ülkeler ;

İzlanda, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İngiltere, İsviçre, Kuzey İrlanda, Avusturya, Portekiz, Belçika, Galler, İtalya, Almanya, Polonya, Romanya, Arnavutluk, Rusya ve Slovakya.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 12 Ekim 2015, 23:47:08
  • Beşiktaş / Bodrum
Ntvspor'da olasılıklara bakıyorlar tam kafa üçlü var yine  :kop: :kop:
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı legendmaster

Ntvspor'da olasılıklara bakıyorlar tam kafa üçlü var yine  :kop: :kop:
hasan yok izlenir şaşın saçmalamalarından sıkıldım

Çevrimdışı Kadir G.

Bence biz direk katılacağız. :) tam olmasa da Türk işi olacak.

Tamı için play-offta en güçlü rakibi seçip 2. çek cumhuriyetini yaşamamız gerek.

Çevrimdışı Tolga

Güney Kıbrıs yarın sürpriz yapar mı dersiniz :D

Çevrimdışı Yakup

Bugün İzlanda’yı yenersek, Kazakistan da kazanırsa en iyi üçüncü oluyoruz. Bu olmasa da, alınacak 3 puan bizi play-off’ta seribaşı yapabilir.

EURO-2016 elemelerinin son gününde üç grupta 9 maç oynanacak. Türkiye’nin yer aldığı A Grubu’ndaki üç maç da bizi çok yakından ilgilendiriyor. Üçünden de çıkacak sonuçlar EURO-2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’na gidişimizi etkileyebilir.

YENİLMEZSEK ÜÇÜNCÜYÜZ
Bu gece İzlanda’ya kaybetmezsek, Hollanda Çek Cumhuriyeti’ni yense bile biz üçüncü oluyoruz çünkü puan eşitliğinde ikili averajdaki üstünlükle Portakallar’ı geride bırakıyoruz. EURO-2016 için play-off bile oynayamadığımız tek olasılık İzlanda’ya yenilmemiz ve Hollanda’nın kazanması.

GALİBİYET ÇOK DEĞERLİ
Beraberlik bile play-off’u garantilememizi sağlasa da, İzlanda karşısında alınacak bir galibiyet çok değerli. Çünkü bu maçı kazanırsak en iyi üçüncü olma olasılığımız doğuyor. Dün İspanya’ya yenilen Ukrayna 6 takımlı gruplarda sonuncularla oynanan maçların puanlarının taşınmadığı “Üçüncüler Sıralaması”na 13 puanla geldi. Macaristan’ın 15 puanı var. Grubumuzdaki sıralama son gün değişmezse Türkiye kazansa bile bu sıralamaya 12 puan taşıyabilecek. Ama Kazakistan, Letonya’yı yener ve böylece Letonya sonuncu olursa bizim iki galibiyetimiz değil, iki beraberliğimiz devre dışı kalacak. Ve 16 puanla en iyi üçüncü olarak play-off oynamadan finallere gideceğiz.

İzlanda’yı yenersek, finallerin kurasına da 4 yerine, 3. torbadan girebiliriz. Bugünkü 3 puanla UEFA Milli Takımlar sıralamasında İzlanda, Galler, Arnavutluk ve Kuzey İrlanda’yı geçeceğiz. Play-off oynayacak İrlanda, Norveç, Slovenya, İsrail/Kıbrıs RK’nin de (play-off’taki performanslarına bağlı olarak) puan olarak altımızda kalma ihtimalleri var.

PLAY-OFF’TA NASIL SERİBAŞI OLURUZ?
Play-off’a girersek, Macaristan en iyi üçüncü olarak doğrudan finallere gidiyor. Play-off’a kalması garanti olan ülkeler şöyle: Ukrayna, İrlanda, Slovenya, İsveç, Danimarka. B Grubu’ndan Bosna, İsrail veya Kıbrıs RK; H Grubu’ndan Hırvatistan veya Norveç gelecek. Bu takımlardan Ukrayna, İsveç ve Danimarka’yı İzlanda’yı yensek de geçemiyoruz. Hırvatistan ve Bosna’yı da öyle… Son maçta üç puan alırsak İrlanda’yı geçiyoruz. Dolayısıyla play-off’ta seribaşı olmamız için B Grubu’nda Bosna üçüncü olmayacak; H Grubu’nda Hırvatistan Norveç’i geçecek; biz de İzlanda’yı yeneceğiz.
Haber sitemizdeki köşe yazılarım için

http://haber.besiktasarena.com/author/yakup

Hayat kadar güzel işte BEŞİKTAŞ, BEŞİKTAŞ kadar güzel işte hayat....

Çevrimdışı aykut.celenk

@Yakup bildiğim kadarıyla seri başı olma ihtimalimiz malesef yok.

2014-2016: 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri maç başına ortalamalarının %40'ı
2012-2014: 2014 FIFA Dünya Kupası elemeleri (UEFA) ve 2014 FIFA Dünya Kupası maç başına ortalamalarının %40'ı
2010-2012: 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri ve 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası maç başına ortalamalarının %20'si

2015 katsayısı'na göre seribaşı durumu
Sıra   Takım                  Katsayı
1    Ukrayna                  30,619
2    Hırvatistan                  29,715
3    Bosna-Hersek          29,711
4    İsveç                  28,982
5    Danimarka             27,086
6    İrlanda                  26,808
7    Türkiye                  26,422
8    Slovenya                  25,442

bu şekilde bir hesaplama ile seri başı olunuyor. Biz buradaki 3 turnuvayada gidemediğimiz için hesaplamaya bile gerek yok açıkcası. Şans bizden yana olsun ki en iyi 3, olalım yoksa playoff takımlarıda bize sıkıntı çıkaracak takımlar.
[ Son Düzenleme: 13 Ekim 2015, 12:54:52 aykut.celenk ]

Çevrimdışı Yakup

@Yakup bildiğim kadarıyla seri başı olma ihtimalimiz malesef yok.

2014-2016: 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri maç başına ortalamalarının %40'ı
2012-2014: 2014 FIFA Dünya Kupası elemeleri (UEFA) ve 2014 FIFA Dünya Kupası maç başına ortalamalarının %40'ı
2010-2012: 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri ve 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası maç başına ortalamalarının %20'si

Sıra   Takım                  Katsayı
1    Ukrayna                  30,619
2    Hırvatistan                  29,715
3    Bosna-Hersek          29,711
4    İsveç                  28,982
5    Danimarka             27,086
6    İrlanda                  26,808
7    Türkiye                  26,422
8    Slovenya                  25,442

bu şekilde bir hesaplama ile seri başı olunuyor. Biz buradaki 3 turnuvayada gidemediğimiz için hesaplamaya bile gerek yok açıkcası. Şans bizden yana olsun ki en iyi 3, olalım yoksa playoff takımlarıda bize sıkıntı çıkaracak takımlar.

@aykut.celenk inan bana 2003 yılından beri turnuvaları takip eden biri değilim milli takımlar bazında ve kurallardan haberim yok. sadece okuduğum haberi paylaştım. eğer direk gidemeyeceksek bosna hersek çıksın gibi geliyor bize diğerleri zorlar bizi en azından ben öyle düşünüyorum  :D :D :D
Haber sitemizdeki köşe yazılarım için

http://haber.besiktasarena.com/author/yakup

Hayat kadar güzel işte BEŞİKTAŞ, BEŞİKTAŞ kadar güzel işte hayat....

Çevrimdışı aykut.celenk

@Yakup açıkcası en iyi 3. olamazsak şüphelerim var tarihimizde playoff ile gittiğimiz turnuva 1 diğerlerinde hep elenmişiz. Playoff bize takımlar tarafından değil kendi düşünce tarzımızdan zor oluyor.

Çevrimdışı Tolga

Play Off torbaları şöyle belirleniyormuş ;

2012 Avrupa Kupası Elemeleri ve 2012 Avrupa Kupası'nda oynanan maçlar,

2014 Dünya Kupası Elemeleri ve 2014 Dünya Kupası'nda oynanan maçlar,

2016 Avrupa Kupası Elemelerinde oynanan maçlar.

Tabi 2012 Avrupa Kupası ve 2014 Dünya Kupası'na katılıp orada toplanan her puan ülkelere ekstra puan da getiriyormuş.

Yani kısacası bizim Play-Off'ta seri başı olma şansımız yok.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Play Off torbaları şöyle belirleniyormuş ;

2012 Avrupa Kupası Elemeleri ve 2012 Avrupa Kupası'nda oynanan maçlar,

2014 Dünya Kupası Elemeleri ve 2014 Dünya Kupası'nda oynanan maçlar,

2016 Avrupa Kupası Elemelerinde oynanan maçlar.

Tabi 2012 Avrupa Kupası ve 2014 Dünya Kupası'na katılıp orada toplanan her puan ülkelere ekstra puan da getiriyormuş.

Yani kısacası bizim Play-Off'ta seri başı olma şansımız yok.
@Tolga en iyi 3.cu olma ihtimali en yuksek olan Macarlar ve Ukrayna kaybetti bu durumda yanlis bilmiyorsam en buyuk favori biziz yani isimiz tamamen kazaklara kaldi :by2:
Kazaklar Estonyayi yener bizde Izlandayi yenersek en iyi 3.cu oluyoruz :bandit:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Tolga

@Tolga en iyi 3.cu olma ihtimali en yuksek olan Macarlar ve Ukrayna kaybetti bu durumda yanlis bilmiyorsam en buyuk favori biziz yani isimiz tamamen kazaklara kaldi :by2:
Kazaklar Estonyayi yener bizde Izlandayi yenersek en iyi 3.cu oluyoruz :bandit:
En iyi 3. olma şansımız tabi ki de var onu söylemiyorum :D

Play-Off'a kalırsak orada seri başı olma şansımız yok @Yunus Emre Dökmeci

Çevrimdışı denilanz

En iyi 3. olma şansımız tabi ki de var onu söylemiyorum :D

Play-Off'a kalırsak orada seri başı olma şansımız yok @Yunus Emre Dökmeci
Tam hesabı yapan var mı bilmiyorum ama onun için de varmış bir ihtimal. Hırvatistan ikinci olup, Bosna elenecek olursa seribaşı duruma geçiyormuşuz. Bosna için üzülürüm ama bu turnuvaya da gidelim artık, ömür geçti.

Çevrimdışı Tolga

Tam hesabı yapan var mı bilmiyorum ama onun için de varmış bir ihtimal. Hırvatistan ikinci olup, Bosna elenecek olursa seribaşı duruma geçiyormuşuz. Bosna için üzülürüm ama bu turnuvaya da gidelim artık, ömür geçti.
Belki o olabilir evet.

Zaten ben Hırvatistan'ın 2. olacağını düşünüyorum da Güney Kıbrıs sürpriz yapar mı açıkçası seri başı olacak olsak bile istemem bunu :)

Çevrimdışı aykut.celenk

Ayrıca finallerde alınan puanlar ekstrası var

Önümüzde 3 takım varken seri başı olamıyoruz tek şansımız en iyi 3. olmak 

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 13 Ekim 2015, 14:19:38
  • Beşiktaş / Bodrum
Açıkçası seribaşı olmak çok önemli değil bu noktada.

Biz Letonya'ya elenmiş takımız. Elersek tillahı da gelse eleriz zaten eleyemezsek Bosna da gelse tokatlar geçer bizi.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı denilanz

Önümüzde 3 değil 4 takım olursa seribaşı olamıyoruz. Diyelim ki grup üçüncüleri şu takımlar oldu:

A-Türkiye
B-Kıbrıs (İsrail de olabilir)
C-Ukrayna
D-İrlanda
E-Slovenya
F-Macaristan (biz en iyi 3. olamazsak onlar oluyor zaten)
G-İsveç
H-Norveç
I-Danimarka

Hangi 4'ü bizi kesin olarak geçiyor, belli mi bu? (Üstte verilen sıralama tüm o yüzdelik dilimleri kapsamıyor, değil mi?) Ukrayna tamam, İsveç tamam, hadi İrlanda da geçsin. :alala: O kadar düştük mü gerçekten? Ne bileyim, Danimarka veya Slovenya da bizi geçmiş olabilir mi?

Çevrimdışı Tolga

Kazakistan futbol takımına bir telefon açıp gaz vermek lazım :kop:

Çevrimdışı aykut.celenk

yukarıdaki yorumumda 2015 sıralaması mevcut kimler geçmiş göz atalım istersen

Sıra   Takım                  Katsayı
1    Ukrayna                  30,619
2    Hırvatistan                  29,715
3    Bosna-Hersek          29,711
4    İsveç                  28,982
5    Danimarka             27,086
6    İrlanda                  26,808
7    Türkiye                  26,422
8    Slovenya                  25,442

Son maçlar dahil değil ki bu liste dün akşam güncellendi. Burada en iyi 3. olamazsak şeklinde düzenlendi.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 13 Ekim 2015, 15:29:52
  • Beşiktaş / Bodrum
Kazak maçı Kanal 7/24 diye bir kanalda bu kanal ne zaman türedi?
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Tolga

Kazak maçı Kanal 7/24 diye bir kanalda bu kanal ne zaman türedi?
Ben de geçen gün gördüm galiba Habertürk'ün spor kanalı :)

Etiketler: