Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 167 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8382991 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimiçi Necmi

Kesinlikle ilk gol bizden gelmeli, Lyon o zaman mecburen cesaretli oynamak zorunda kalacak ve biz işi bitiririz diye düşünüyorum... İlk devre 2-0 yaparsak süper olur ki buna potansiyelimiz var.
ilk gol bizden gelsin ne demek sadece biz atalım neden yiyoruz :alala:

Çevrimdışı cursedofdragon

Yemezsek olmaz :D

o değilde ben atayacakları hakem'i çok merak ediyorum.

Çevrimdışı Sir Alex Ferguson

ama şom ağızlısınız. Bir şeyi çağırırsanız gelir bulur sizi.
Baykuş moduna girmeye ama meraklısınız. Karşında konsantrasyonu senden daha çabuk
bozulan genç bir takım var ve kendi sahamızdayız. bazen goller konsantrasyon kaybından değil
lyonda yediğimiz gibi aşırı konsantrasyondanda oluyor işte.
Necmi abi diyorum çünkü yaşın benden orda yazdığına göre büyük özelden tanımadığım için ancak ordan bilgi alabildim.Benim yaşım ve gördüklerim senin kadar değil ben Beşiktaş için o kadar üzüldüm ki geçmişte hakkımızın yenmesi tamam yenicez bu sefer oldu bu sefer kazanıcaz dediğimiz şey o kadar kursağımda kaldı ki o yüzden temkinli yaklaşmaya çalışıyorum.Yoksa ağladığımız baykuş moduna geçtiğimiz yok ben Beşiktaş'a her zaman sonsuz güvenirim ve hiçbir şekilde olumsuz düşünmeye çalışmam tam tersi olumlu düşünmeye çalışırım.Ama sende böyle bizi sert bir şekilde eleştirme lütfen ve yanlış anlama şom ağızlılık yapmaya çalıştığımız yok yeneceğimize inanıyorum ama ya birşey olursa ya kötü giderse falan diye de insan düşünmeden edemiyor.Bunu şey gibi düşün hani çocuğunun kötü maddeler kullanmayacağını yanlış şeyler yapmayacağından eminsindir ama çevreden ya kullanırsa falan diye düşünürsün ya demek istediğim o.

Çevrimdışı 'TaNeR'

Orası zaten öyle, demek istediğim:
olur da gol yiyeceksek hani bu bizim gollerden sonra gelsin anlamında... bu durumda biz maçı her türlü daha rahat çeviririz... yoksa çirkeflik yapabilirler...

Tabii gönlümden geçen ilk devre 2-0, ve maçı 3-0 alıyoruz inşallah  :D
Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.
Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimiçi underworld

Şu turu geçelim de artık nasıl oluyorsa olsun.

Çevrimiçi Necmi

Necmi abi diyorum çünkü yaşın benden orda yazdığına göre büyük özelden tanımadığım için ancak ordan bilgi alabildim.Benim yaşım ve gördüklerim senin kadar değil ben Beşiktaş için o kadar üzüldüm ki geçmişte hakkımızın yenmesi tamam yenicez bu sefer oldu bu sefer kazanıcaz dediğimiz şey o kadar kursağımda kaldı ki o yüzden temkinli yaklaşmaya çalışıyorum.Yoksa ağladığımız baykuş moduna geçtiğimiz yok ben Beşiktaş'a her zaman sonsuz güvenirim ve hiçbir şekilde olumsuz düşünmeye çalışmam tam tersi olumlu düşünmeye çalışırım.Ama sende böyle bizi sert bir şekilde eleştirme lütfen ve yanlış anlama şom ağızlılık yapmaya çalıştığımız yok yeneceğimize inanıyorum ama ya birşey olursa ya kötü giderse falan diye de insan düşünmeden edemiyor.Bunu şey gibi düşün hani çocuğunun kötü maddeler kullanmayacağını yanlış şeyler yapmayacağından eminsindir ama çevreden ya kullanırsa falan diye düşünürsün ya demek istediğim o.
  :o_o:  eleştirmedimki şom ağızlı diyorum bu espiriydi
Baykuş gibi derken uğursuz kabul edilir böyle şeyler söyleyip uğursuzluğu çağırmayın demek istedim
bazen olumlu düşünmek gerekiyor. olumsuz düşünüp olumsuzu çağırırsın
hayata güzel bakarsan güzelliklerle karşılaşırsın. yaşın 21 be kardeşim hangi geçmişden
bahsediyorsundaha hayatınızın başındasınız sizin için geçmiş falan yok en güzel yaşınızda
Beşiktaşın zirvesini görüyorsunuz işte daha ne istiyorsun senden 15 yaş büyüklerin
hayatı kabusla geçti sen ne gördünkü adamlar Beşiktaşın en kötü dönemlerinden birinde
gençliklerini heba ettiler. Ben iki büyük krizide yaşadım kibrit çak kampanyasınıda yaşadım
fedayıda yaşadım Beşiktaşın nasıl tüketildiğinide gördüm küllerinden nasıl doğduğunuda
siz bir şey görmediniz 16 -21 arası Fikret ormanla geçti zaten umut ve yükseliş yıllarıydı.
sizin Beşiktaşı seçmenize saygı duyuyorum ama hiç bir zaman Beşiktaşın büyüklüğünü
anlayamadınız yeni yeni tanık oluyorsunuz o nedenle acı falan değil sizin yaşadığınız
acıyı biz yaşadık çünkü dibi gördüğümüzde ne olduğumuzu biliyorduk ve nasıl düşürüldüğümüzüde
çaresizliğide yaşadık Beşiktaş yanlız bir takımdır. çıkarı olduğunda yanımızda yer alan vardır
ama bizi seven yoktur. Kuruluşumuzdan beri bu hep böyle oldu o nedenlede tek başımıza
ayağa kalkmayı iyi biliriz camianın o dinamikleri vardır.
avrupa maçlarına gelince o bambaşka dinamiklerin dengelerin olduğu yer. orda bizim değil ülkenin
durumu ön planda oluyor. O nedenle o maçlara hiçde büyük beklentilerle bakmayın o zaman
üzülmezsiniz o maçlar sahada kazanılmaz avrupa ligi bir ölçüdür. şl de hiç hayal kurmayın
ordaki pastayı yedirmiyorlar. ancak kıyıdan köşeden kırıntılarla idare edilir elbet bir gün onunda zamanı gelecektir
işte o zamana hazır beklemek gerekiyor. avrupa liginde bile batı avrupadan bu tarafa pek kupa gelmez
fazla hayal kurmazsanız hayal kırıklığına uğramazsınız. Tadını çıkartın elenirsek eleniriz bu kadar basit.
hırs yapmaya gerek yok önceliğimiz lig bizim şu anda kupaya değil paraya ihtiyacımız var ikisi olursa
ala biri tercih edilecekse para tercih edilir şampiyonluk önemli olan avrupada bir yarı final güzel olur elbet
bizi çokda zorlamayan bir dönemde oynuyoruz ama yarı final maçları en kötü zamanımıza denk geliyor.
birinden birini tercih etmek zorunda kalabiliriz şampiyonluk riske atılmaz. Bakalım adana ve ondan sonraki başak maçı
çok önemli iki maçı alırsak onuda riske atmamış oluruz.
perşembe lyonu elersek güzel olacak sonra bütün gücümüzle adana ve başak maçlarına konsantre olmamız gerekiyor
iki maçıda mutlaka almalıyız. yoksa uefayı bırakırız. ne olursa artık deriz. iki maçı alırsak 8 puan fark demektir
sırtımızı dayar avrupaya odaklanırız o zaman.
Bunlar gerçekler böyle düşün daha rahat bakarsın olaya. sizide anlıyorum tam çevrenize hava atma yaşındasınız
istiyorsunuzda Beşiktaş sevdasının başarı odaklı olmadığını göstererek havanızı atın bunun zamanı başarılıyken
yapmaktan geçer. bir sır vereyim böyle umursamaz olursanız uefayı bile kaldırsak bu çok sıradan bir şeymiş
gibi Beşiktaşlı olmanın o kupadan daha değerli olduğunu ima ettiğinizde çok daha fena gıcık kaparlar.
Ben şampiyon olduğumuz an stadda sevinirim ondan sonra benim için konu kapanır. konuşma olduğunda sallamam
işte bir çentik daha attık der geçerim. Düşünün bu sene şampiyonluk kutlamasına bile katılmadım ben anlamı yok
benim için yerime bir genç yaşasın o duyguyu dedim. :D

Çevrimiçi Necmi

Orası zaten öyle, demek istediğim:
olur da gol yiyeceksek hani bu bizim gollerden sonra gelsin anlamında... bu durumda biz maçı her türlü daha rahat çeviririz... yoksa çirkeflik yapabilirler...

Tabii gönlümden geçen ilk devre 2-0, ve maçı 3-0 alıyoruz inşallah  :D
stadda bize kabusmu yaşatacaksın biz 4-5 olmadan rahatlamıyoruz
hayallerini gönlünden geçenleri sınırlama koy ver gitsin :D

Çevrimiçi Necmi

Aslolan insanın kendisini Beşiktaşın bir parçası hissetmesidir. kupalar alınır
kaybedilir bunlar gelir geçer emin olun sürekli kazanmak sürekli şampiyon olmak
bir süre sonra işi sıradanlaştırıyor. bir ara maçları takip etmez olmuşduk kazanacakmıyız
diye konuşmuyorduk kaç gol atarız acaba diye düşünüyorduk renkliler az farkla yenildiğinde
mutlu oluyordu. Bizden neden bu kadar nefret ederler hiç düşünmedinizmi birbirleriyle yarışırken bir o
alır bir diğeri öyle yürür gider biz devreye girdiğimizde hayalini bile kuramazlar. Şimdi düşündükleri
tek şey Beşiktaş ne zaman düşüşe geçer. kafalarında hayal kuruyorlar işte kadroları yaşlı bu
bir süre sonra çöküş demektir seneye bu kadro kaldıramaz :D ama kimse bakmıyor fenerin yaş ortalaması
28.3 bizimki 28.7 ve bizim transfer sıkıntımız yok her sene değişim yapabiliriz ama fenerin önünde bu kadroyu yenileyemeden
geçecek 3 yılı var sonrasındada zor. gsnin zaten bitik durumda hiç bir şey yapabilecek durumu yok. iflasla karşı karşıya
büyük ihtimal bu sene kaliteli genç oyunculara yöneleceğiz az ama öz transfer yapacağız

Not: aslında hiç kullanmadığımız ikisi kiralık biriyle sözleşme bitecek biride gönderilecek 4 oyuncu
Ba ersan ömer ve rudolfho yu yok sayarsak birde veliyi takım kadromuzun yaş ortalaması 27.4 e düşüyor
buda iyi bir yaş ortalaması gerçek oynayan kadromuzun ortalaması yaşlı bir takım değiliz. yaş olarak dengeli
bir takımız genç tecrübe harmanlanmış. yaşdan dolayı çaptan düşen bir oyuncumuz yok seneyede olmaz
yani iyi kadro mühendisliği var.
[ Son Düzenleme: 17 Nisan 2017, 02:54:53 Necmi ]

Çevrimdışı Librarius

Evet az once Lyon'un Roma deplasman macini yeniden izledim. 

1. Lyon hic geri cekileyim skor avantajimi koruyayim mantigiyla oynamamis. En az 4 kisiyle Roma yari sahasinda yogun press yapmislar. Roma baslarda afallamis. Sanirim beklemiyorlarmis bu presi.

2. Roma presi topu bos alanda bulunanlara cikararak yarmaya calismis. Bunu da genel olarak dikine paslarla yapmislar. Burda dikkatimi bir sey cekti. Lyon resmen ikiye bolunuyor. Ileride 4 oyuncu yogun bir sekilde basarken takimin diger yarisi kontra yemeyelim diye kendi yarisahalarinda bekliyorlar. Ileri dortlu ile geri kalan oyuncular arasinda bazen 15 metrelik bosluk olusmus. Roma bu bosluklarda top bekleyen oyunculariyla topu bulusturunca cok tehlikeli olmuslar. 

3. Roma olimpiyat stadi tiklim tiklim doluymus, fakat bos tezahuratlar soylemisler bol bol ve rakip hic baski yememis. Ne bir islik, ne bir tepki. Lyon'un genc oyunculari 90 dakika islik altinda cok bocalar gibime geliyor.

4. Duran toplarda cok kotuler. Roma'nin butun duran toplari tehlikeli olmus neredeyse. Bu zaaflarindan yararlanmak lazim. Ayni sekilde duran toplarda Lyon'da cok tehlikeli. Cok dikkatli olmaliyiz.

5. Kalecileri tam bir soytari. Topu elinden kacirir kacirmaz kendini yerlere atip faul bekliyor. Bu arada kaleden cok dengesiz cikiyor. Bundan faydalanmak lazim.

6. Valbuena 90 dakika ileri geri kosup durmus. Eleman bizim macta da oyleydi. Inanilmaz enerjisi var.

7. Son olarak Roma kanatlardan gelmeyi hic denememis neredeyse. Hep dikine paslarla Salah ve Djeko'yu kacirmaya calismislar. Kanatlardan tek tuk gelmisler ama cok tehlikeli gelmisler. Bizim de kanatlardan akacagimizi dusunursek Lyon defansinin kimyasini bozariz diye dusunuyorum.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Şu turu geçelim de artık nasıl oluyorsa olsun.
kolay olmayacak gibi görünüyor, maçın başında penaltı kırmızı kart olsa keşke  :D

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

bugün yine renkli basına göz attım da moralim düzeldi, Gs için Kwadwo asamoah ve bony'yi yazmışlar :kop:

Çevrimdışı tangaz

bugün yine renkli basına göz attım da moralim düzeldi, Gs için Kwadwo asamoah ve bony'yi yazmışlar :kop:

febe içinde ospina yarmo taison  :kop:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

febe içinde ospina yarmo taison  :kop:
o daha efsaneymiş abi, yarmo ya da taisonu biz alalım  :D

Çevrimdışı tangaz

:o_o:  eleştirmedimki şom ağızlı diyorum bu espiriydi
Baykuş gibi derken uğursuz kabul edilir böyle şeyler söyleyip uğursuzluğu çağırmayın demek istedim
bazen olumlu düşünmek gerekiyor. olumsuz düşünüp olumsuzu çağırırsın
hayata güzel bakarsan güzelliklerle karşılaşırsın.

ooo @Necmi  abi yeni alışkanlıklar edinmiş. oysa düne kadar batıl inancım yoktur derdi  :bandit:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

o daha efsaneymiş abi, yarmo ya da taisonu biz alalım  :D

bırakın şu yarmoyu sscb kökenli adam olmaz dedikçe hala yazıyorsunuz taison iyidir taison  :icool:

Çevrimdışı tuncaboylu

Fransız lobisi,Platiniden sonra kırıntısı kalmıştır.Riskli maça eyyamcı hakem atayamazlar.
sıkıntılı ortama birde UEFA dahil olmaz

Saygılar
Zagreb'e deplasmanda ikinci yarı 6 gol atıp averajla gruptan çıkmak ve bir sonraki tur liderler arasında Apoel'i çekmek geçmişte kaldı.

Lyon geçmişini arayan bir takım, perşembe günü kulaklarından tutup geçmişlerini sorgulamak lazım.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

bırakın şu yarmoyu sscb kökenli adam olmaz dedikçe hala yazıyorsunuz taison iyidir taison  :icool:
o da olumlu   :evillol:

Çevrimdışı tangaz

Zagreb'e deplasmanda ikinci yarı 6 gol atıp averajla gruptan çıkmak ve bir sonraki tur liderler arasında Apoel'i çekmek geçmişte kaldı.

Lyon geçmişini arayan bir takım, perşembe günü kulaklarından tutup geçmişlerini sorgulamak lazım.

kulaklarından tutmak şart mı kırbaç falan kullansak  :evillol:

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

kolay olmayacak.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

kulaklarından tutmak şart mı kırbaç falan kullansak  :evillol:
taliscayla bombalasak nasıl olur, ilk maçta pek fırsat bulamamıştı bu maçta saplayacak gibi hissediyorum..

Çevrimdışı tuncaboylu

Elbette artık eski özgüvenleride yok uefanın başında dürüst ve her şeyden önemlisi batı avrupalıları sevmeyen bir ulusun
temsilcisi oturuyor. heleki fransızları hiç sevmiyorlar. Birde her şeyden öte biz uefayı kaldırırsak kazanan tek ülke çek cumhuriyeti
olacak slovakların dilini konuşan kardeş ülkeleri. Bizim hep avrupaya karşı güvensiz yapımız var ama biz her zaman güçlü ülkeydik
güvensizliğimiz bize eziklik vermedi ama çekeslovakya öyle değil. onlar batıdan ağır darbeler yediler aşağılandılar. Neden uefaya
gelirken söylemi futbolda küçük ülkeleri devlere yedirmeyeceğim diyerek geldi. Uefada ne kadar güçlüyüz bunu zaman gösterecek
ama kesin olan eskisi gibi güçsüz olmadığımız.
İyi de, yeni başkanın onayladığı CL formatı küçük ülkelerin takımlarının CL'ye girmesini imkansız hale getiriyor.
Büyük ülke takımlarının ön elemedeki olası iş kazalarını da ortadan kaldırıyor.
Gayet güzel yediriyor yani.

Çevrimdışı tangaz

taliscayla bombalasak nasıl olur, ilk maçta pek fırsat bulamamıştı bu maçta saplayacak gibi hissediyorum..

ben Q7den gol bekliyorum  :icool:

Çevrimdışı tuncaboylu

maçta öne geçtiğimiz an tur gelir mağlup duruma düşmememiz lazım
Tehlikeli bir bakış açısı.

Bu takım Benfica ve Galatasaray maçlarında geri dönebildiğini göstermedi mi?

Karşında tecrübesiz stoperler ve kalitesiz beklere sahip savunması zayıf bir takım olacak.

İlk golü yesek bile çok rahat 2 gol buluruz bunlara karşı.

Ama şu bakış açısından kurtulmak lazım.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Çevrimdışı GOKHAN CETIN

Kendisinden çok şey beklenildiğini hissettiğinde saçmalıyor adam en iyisi çaktırmadan bekleyelim

Etiketler: