Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 659 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8456182 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Güneş, Fabri'nin iki pozisyonundan sonra işaret yapıp, ileri vurmasını istedi fakat asıl direktifi stoperler, bekler ve orta saha oyuncularına vermesi gerekiyor. İyi bi' forechecking uygulaması yapan ve pas kanallarını iyi kapatan bir takıma karşı çözüm yolu buradan geçmez. Benzer mantalite geçen sezon da sonuç vermiyordu.
Hoca biraz hakli da olsa ben bu konuda Ridvan dilmene katılıyorum @atalay

Adamin silahi bu Hoca müdahale etmemeli tamam hata yapıyor ama Savunma arkasına dusen butun toplari süpürüyor , Libero ozellikli kaleci
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Bishamon

Rhodolfo'nun dizine ne yapmışlar ?  :alala: :alala:

Çevrimdışı atalay

Beck'in bu maçta dört tane majör hatası var. Fabri'nin kurtarışı sonrası hatasını telafi etse de Cengiz'in ilk pozisyonunda bozduğu ofsayt, yine Cengiz'in ikinci pozisyonunda göğsü ile indirmeye çalışırken yaptığı servis, Visca'nın Batdal'a çıkardığı top öncesi atılan pas anında bozduğu ofsayt ve sonrasında rakibe vuruş önceliği tanıması, Cengiz'in enfes derin pasında Mossoro'yu Marcelo ile beraber arkalarına kaçırmaları. Golde ise geri dönerken Cengiz'in koşusuna karşılık veremedi. Fakat bu makul bir durum.

İptal edilen gol pozisyonunda öne doğru hamle yapıp, hücumdaki tek opsiyon olan Mahmut'a alan bırakmasını da ekleyebiliriz. Ki Oğuzhan orada rakiple birlikte koşuyor. Başakşehir'in neredeyse tüm aksiyonlarında Beck'in majör hataları var.
[ Son Düzenleme: 27 Kasım 2016, 13:40:35 atalay ]

Çevrimdışı OrhanAker

Rhodolfo'nun dizine ne yapmışlar ?  :alala: :alala:

Sıcak tutma amaçlı galiba.

Çevrimdışı Onur Küçük

Sıcak tutma amaçlı galiba.
Sanırım Rhodolfo'nun dizinde ödem var . Ödem ağrı  sızı yapar , dizin hareketini sınırlar. Bu tip bandajlar o bölgeyi sıcak tutup kan akışını hızlandırmada , ödemin daha sürede geçmesinde etkili. Tam düzelmeden maçlarda süre almaya başladığı için normal bir durum.

Çevrimdışı OrhanAker

Sanırım Rhodolfo'nun dizinde ödem var . Ödem ağrı  sızı yapar , dizin hareketini sınırlar. Bu tip bandajlar o bölgeyi sıcak tutup kan akışını hızlandırmada , ödemin daha sürede geçmesinde etkili. Tam düzelmeden maçlarda süre almaya başladığı için normal bir durum.
:ok tahmin etmiştim.

Çevrimdışı alimm

bir açığa şiddetle ihtiyaç var. tek kanatla yürümüyor. Visca ya da töre ama özellikle visca, bizim oyunumuza da uygun olduğunu düşündüğümden, devrede takıma katılmasını isterim. Abuo kötü değil ama net vuruşlu bir golcü bu sene olmasa da seneye elzem. Keza devrede sol bek kiralamak zorundayız. Adriano'nun sakatlık riski hep olacak. Tolgay ve Oğuzhan arasında iletişimsizlik giderilmeli.dün çok uyumsuzdular zor bir tempodan geçiyoruz üstelik çok sakat veriyoruz. Umarım sakatlıklar artmadan devreye atarız kendimizi

dün tolgay oyuncu değişikliği sonrası sahaya girdi ama oyuna bir türlü giremedi... bi problem olduğu çok aşikardı..
Bundan Sonra Her Sene Böyle...

Çevrimdışı atalay

Fikstür yılının bu döneminde Başakşehir'den alınan puanın 1 ya da 3 olması pek önemli değil. Kaldı ki yoğun maç fikstürü artı dünkü oyunu düşünürsek Beşiktaş bir puanı kazanan taraf olmuştur. Fakat işin asıl düşündüren kısmı 1,5 yıldır devam eden oyunsal sorunlar.

Çevrimdışı Onur Küçük

Aboubakar yeterli değil ama yine de santrofor özellikleri Cenk'ten daha iyi.Cenk ortaya geçince bir top kazanamıyor.Onu artık iyice kanada devşirmek gerekiyor.Aboubakar'da 3.3'lük bir adam değil ne yaparsa yapsın.Eğer normal bir ücret alsa bu kadar tepki de koymaz kimse.
Aboubakar'ın şansızlığı Gomez'den sonra gelmesi , sürekli Gomezle karşılaştırılması .Gomez pivot özellikleri olan elit bir santrafor. Aboubakar ise Gomez'den farklı daha dinamik , atletik özellikleri üst düzey ama halen öğrenme sürecinde olan gelişimini tamamlamamış(24 yaşında gelişimini tamamlamış elit bir santraforu Türkiye'ye getirmek şu an için hayal) üst seviyede performans göstermesi için Gomez'den farklı olarak çevresinde  kalabalık oyuncu grubuna daha fazla ihtiyaç duyan daha farklı özelliklere sahip bir futbolcu.

Çevrimdışı alimm

İptal edilen gol pozisyonunda öne doğru hamle yapıp, hücumdaki tek opsiyon olan Mahmut'a alan bırakmasını da ekleyebiliriz. Ki Oğuzhan orada rakiple birlikte koşuyor. Başakşehir'in neredeyse tüm aksiyonlarında Beck'in majör hataları var.
beck'in daha öncesinde Beşiktaş formasıyla hiç bu kadar kötü performans gösterdiği maç hatırlamıyorum..

Çevrimdışı atalay

Konunun öznesi Fabri değil zaten. @Yunus Emre Dökmeci | Taraftar reaksiyonu da alışılmışın dışında oldu. @alimm

Çevrimdışı alimm

Gylfi Sigurdsson

Swansea City ne kadar ister acaba..?

Çevrimiçi murat

@Onur Küçük hos geldin nerelerdesin yahu, ozlettin.

Gol atamadigimiz icin bir cok arizanin analiz edildigini dusunuyorum ben, abu cok savruk, futbol bilgisi sifir. Nereye kosacagini, nasil vuracagini hangi calimi hango ayagiylan atacagini dusunken topu kaptiriyor. Beyinine oksijen gitmiyor da olabilir, ilk defa izlesem sakatlik yeni ciktigini ve mac kondusyonu olmadigini dusundugum yetenekli savruk bir anadolu takimi futbolcusu der, iki ay sonra tekrar izlemeye yazardim.

Gecdn seneden beri kutu da cogalamiyoruz en buyuk problem bu bence. Bitik gs bile her atakta 4-5 kisi ile kituya   Giriyor. Mario gomez ise ne zaman nerede nasil hangi pozisyonda ne kadar girecegini bildigi icin fazla sikinti cekmiyorduk.
Abubakar için benim yorumum hayatı 1 saniye geriden yaşadığı yönünde olur. Reaksiyon süresi biraz geç.

Çevrimdışı LuceGel

Dün maça Emre'yi marke ederek başlasaymışız ilk yarı Başakşehirin baskısını kırabilirmişiz sanki. Emre çıkınca çok eksildiler oyun olarak. Yine bu durumu diğer teknik adamlar da farketmişlerdir umarım

Eksiklerimiz var takım yorgun anlarımda Şenol hoca rakibi hiç analiz etmemiş orta şahada başarak bağlantıları bozmamız gerekiyordu.Hoca Başakşehiri umurşamış pek ligi çok boşluyor. :bandit:
Birgün değil hergün BEŞİKTAŞ...

Çevrimdışı alimm

Gökhan İnler.....

sezon başından beri geçmiş 17 maç hala et mi? balık mı? çözemedik... an itibariyle necip'ten ii durumda olduğunu düşünmüyorum....

Çevrimiçi Samet Demir

Konunun öznesi Fabri değil zaten. @Yunus Emre Dökmeci | Taraftar reaksiyonu da alışılmışın dışında oldu. @alimm
rakip defans arasına atılan toplarda hep etkili oldu.

beck ve adriano ileride rakibi karsiladiklari icin hep adam kaçırdılar. olmayan defans kurgusu daha da çok fire verdi.

defanstaki adam paylaşımlarıda bir o kadar kötüydü.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beşiktaş'lı olmak yolda Beşiktaş formalı birini görünce kardeşinmiş gibi gülümsemektir...

Çevrimdışı tuncaboylu

Maçı stadda izledim, analizini yapayım.

Çok ters bir takım olmuş Başakşehir, dirençli bir oyun düzenleri var. Topla çok hızlı çıkıyor, baskıyı çabuk kırabiliyorlar. O yüzden kontraalrda sıkıntı yaratıyorlar.

Dünkü taraftarda da sıkıntı vardı, rakibe gereken saygı gösterilmedi.

İlk 15 dakika rakibin üstün oynamasını sindiremeyenler homurdanmaya başladılar.

Geriye verilen paslara tepkiler falan, ilk yarıyı 3-0 geride bitiren takımı çağıran taraftarın 3 günde böyle değişmesi çok garip.

Neyse, biz ataktayken herifler 2 pasta ve 10 saniyede golü bulunca taraftar da rakibin gücünü ve sistemini anladı; ardından da homurtular kesildi.

Dünkü maç 1-0 maçıydı, taraftarın daha bilinçli olması lazım o yüzden.

Neyse takım oyuna ağırlığını koydu golden sonra, yine bir hücum pres yaparken ani kontrada golü yiyorduk gerçi ama ilk yarının kalanı kontrolümüzde geçti.

2. yarıya iyi başladık. 80'e kadar tek kaleye döndürdük oyunu, poziyon bulmakta biraz sıkıntı yaşasak da 2'yi bulacak taraf bizdik.

80'den sonra oyundan düşmeler başladı ve 1-2 pozisyon daha verdik, Fabri sağolsun ucuz atlattık.

Dün Atınç ve Beck çok kötüydüler, onlara rağmen 1 gol yememiz büyük şans.

3 gün önceki duygu ve performans yoğunluğu çok yüksek bir maçtan sonra oynanabilecek en ters takımla maç oynadık.

2 tarafın da kazanabileceği, ama hakkı beraberlik olan bir maçtı. Öyle de bitti.

Başakşehir şampiyonluk yolunda bizim için rakip değil, özellikle kapanan takımlara karşı çok sıkıntı yaşayacak bir oyun sistemleri var.

Arkadan gelen Fenerbahçe'yi yarışa ortak etmememiz lazım, o yüzden haftaya Kadıköy'den puanla dönmek önem kazandı.

Çevrimiçi murat

Gökhan İnler.....

sezon başından beri geçmiş 17 maç hala et mi? balık mı? çözemedik... an itibariyle necip'ten ii durumda olduğunu düşünmüyorum....
Necipten iyi durumda olduğu kesin. İnleri atiba ile dönüşümlü oynatmak gerekiyor. İkisi bir arada olmuyor. Bir maç atiba bir maç inler. Atiba eski atiba değil.

Çevrimdışı tuncaboylu

Gylfi Sigurdsson

Swansea City ne kadar ister acaba..?

En beğendiğim maestrolardan biri.

Eğer satış listesine konursa biz alamayız, Premier League'den 7-8 takım en az 15 milyon pound ödemeye hazır olur.

Çevrimdışı Orhan

Aboubakar'ın şansızlığı Gomez'den sonra gelmesi , sürekli Gomezle karşılaştırılması .Gomez pivot özellikleri olan elit bir santrafor. Aboubakar ise Gomez'den farklı daha dinamik , atletik özellikleri üst düzey ama halen öğrenme sürecinde olan gelişimini tamamlamamış(24 yaşında gelişimini tamamlamış elit bir santraforu Türkiye'ye getirmek şu an için hayal) üst seviyede performans göstermesi için Gomez'den farklı olarak çevresinde  kalabalık oyuncu grubuna daha fazla ihtiyaç duyan daha farklı özelliklere sahip bir futbolcu.
Yazdiklarina tamamen katiliyorum. Ama oyuncunun kisisel ozelliklerinden dogan bir sikinti var bence. Reflekslerini guclendirmesi lazim gibi sanki

Çevrimdışı Onur Küçük

Abubakar için benim yorumum hayatı 1 saniye geriden yaşadığı yönünde olur. Reaksiyon süresi biraz geç.
Haklısın , reaksiyon süresi geç olan bir oyuncu .Buna ilaveten futbol temeli Gomez gibi sağlam olmadığından halen öğrenme sürecinde olduğundan doğru kararı hızlı alıp uygulama ile alakalı sorunları da mevcut. İlki genetik bir durum , fazla bir değişim yaratamayız. İkincisi ise üzerine daha fazla gidilip güzel sonuçlar alınabilir.

Çevrimdışı alimm

Necipten iyi durumda olduğu kesin. İnleri atiba ile dönüşümlü oynatmak gerekiyor. İkisi bir arada olmuyor. Bir maç atiba bir maç inler. Atiba eski atiba değil.
agresyon dercesi zaten düşük bununla birlikte beklenilenin aksine isabetli pas yüzdesi de tatminkar değil... benfica maçında beğenilen g.inler'in dahi çok top kaybı yaptığı dikkatlerden kaçmamalı... atiba'nın performans olarak sallandığı bu dönmlerde g.inler'in onun boşluğunu tek başına doldurabileceğine inanmıyorum...

Çevrimdışı Ömer Kaan

Şenol hoca bakambu'dan canavar çıkarmıştı, aboubakar'dan da çıkaracaktır.

Çevrimdışı alimm

En beğendiğim maestrolardan biri.

Eğer satış listesine konursa biz alamayız, Premier League'den 7-8 takım en az 15 milyon pound ödemeye hazır olur.
herşey var admda.. ama tabi dedeğinz  gibi bize yar etmezlerr...

Çevrimdışı Onur Küçük

Yazdiklarina tamamen katiliyorum. Ama oyuncunun kisisel ozelliklerinden dogan bir sikinti var bence. Reflekslerini guclendirmesi lazim gibi sanki
Reaksiyon süresi  Tanrı vergisi genetik bir durum . Bir yere kadar geliştirilebilir doğru antrenman teknikleri ile . Oyuncunun bir de doğru kararı hızlı alıp uygulayabilme gibi altyapı ile alakalı sorunları var. Bu da zaman kaybetmesinde etkili olan bir unsur.

Etiketler: