2016/17 Transfer Sezonu
2016/17 Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2016/17 Transfer Sezonu Sadece Beşiktaş'ımızın 2016/17 sezonu için transfer sezonu hamlelerini bu başlıkta konuşacağız. Rakiplerin transferlerini bu başlıkta

0 Üye ve 362 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2016/17 Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 11323428 defa] 2016/17 Transfer Sezonu

Çevrimdışı Yusuf Elhuseyni

ismail ya da eren oynayacagına boyko ya da tolga oynasın sol bekte

Çevrimdışı tuncaboylu

Gerekirse vereceğiz. Çoğu oyuncu da pazarlık sürecini uzatarak kimleri kaçırdığımız ortada, şu an hala o bölgelere adam arıyoruz. Paran varsa vereceksin. 5 milyon euro ile 7 milyon euro arasında hiç bir fark yok.. Aradaki farkı sana Alexis ve Tosic i örnek göstererek verebilirim.

5 milyon euro ile 7 milyon euro arasındaki fark, kısıtlı transfer bütçemizde sol bek transferine ayıracağımız hayati bir meblağdır.

Dünya futbol piyasasında 4-5 milyon euro'ya alınabilecek çok iyi stoperler var. Rhodolfo gibi kaliteli adamı 3.3 milyon euro'ya aldık mesela. İlla 2 tane ismin çevresinde dolanmaya gerek yok.

Arkadaşlar eren boşta iken bu ismaille neden sözleşme yeniliyecez.. Mantıgı yok.. Adamın takıma katkısı sıfır.. Şu çalımı ve nicelerini yiyen adamdan beşiktaşa oyuncu olurmu??

Eren kim de burada bu kadar muhabbeti dönüyor? 25 yaşına kadar Rizespor'dan yüksek profilli oynamamış adamlarla zaman kaybetmenin anlamı yok. İsmail'le sözleşme yenilenmeyecekse, gidip altyapıdan oyuncu koysunlar yedek sol beke. İşin düştüğünde ha Eren'le oynamışsın, ha onunla.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

5 milyon euro ile 7 milyon euro arasındaki fark, kısıtlı transfer bütçemizde sol bek transferine ayıracağımız hayati bir meblağdır.

Dünya futbol piyasasında 4-5 milyon euro'ya alınabilecek çok iyi stoperler var. Rhodolfo gibi kaliteli adamı 3.3 milyon euro'ya aldık mesela. İlla 2 tane ismin çevresinde dolanmaya gerek yok.
Eren kim de burada bu kadar muhabbeti dönüyor? 25 yaşına kadar Rizespor'dan yüksek profilli oynamamış adamlarla zaman kaybetmenin anlamı yok. İsmail'le sözleşme yenilenmeyecekse, gidip altyapıdan oyuncu koysunlar yedek sol beke. İşin düştüğünde ha Eren'le oynamışsın, ha onunla.
ekstradan 700 bin euro demek İsmail, 4 senelik anlaşma yapsan 3 milyon euro eder, 12 trilyon kadar bi para. Beşiktaş'ın parası bu kadar çok değil. 2 milyon euroya sol bek bulabiliyorsan bizim mahalle takımını da al. Demek istediğim nokta 2 milyon euro ile takım düzlüğe çıkmaz ama vermezsen elinde patlar, Şenol Güneş Kjaer için avrupadaki en iyi defanslardan birisi dedi madem bunu diyor o düzeyde bir adam getirtmeyi görev edinmeli..
Korku akıl katilidir.

Çevrimiçi Mehmet57

Bursa'dan Serdar'in transferi icin gorusme istedigimiz soyleniyor.

Insallah yalandir. Insallah vermezler.

Çevrimdışı sallapati

ferrero firması kinder çikolatalarında Alman futbolcularının çocukluk fotoğraflarını kullanmış.. en sağdaki Mario Gomez   :)

Çevrimdışı tuncaboylu

ekstradan 700 bin euro demek İsmail, 4 senelik anlaşma yapsan 3 milyon euro eder, 12 trilyon kadar bi para. Beşiktaş'ın parası bu kadar çok değil. 2 milyon euroya sol bek bulabiliyorsan bizim mahalle takımını da al. Demek istediğim nokta 2 milyon euro ile takım düzlüğe çıkmaz ama vermezsen elinde patlar, Şenol Güneş Kjaer için avrupadaki en iyi defanslardan birisi dedi madem bunu diyor o düzeyde bir adam getirtmeyi görev edinmeli..

Serhat dostum, neyi anlamak istemiyorsun?

Toplam transfer bütçemiz belli. 10 milyon euro bütçemiz var desek ve  Stopere 5 milyon euro yerine 7 milyon euro harcarsak, sol beke 5 milyon euro yerine 3 milyon euro kalacak. Sol bek mevkiine ayrılacak paradan kısıyorsun.

Kjaer dediğin adam 2 sene önce Lille'e 2.5 milyon euro'ya gitti. Ararsak buluruz, aceleye gerek yok.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 25 Mayıs 2016, 16:29:21
  • Beşiktaş / Bodrum
  • 2015/16 (✔) - 2016/17 Sezonları Şampiyonu Beşiktaş
Ersan'ı 7'ye verip de kimse 8'e Serdar'ı almaz merak etmeyin.

Ödenecek maksimum para 2 milyon olur gerisi takas olur.

Yalnız Serdar akıllıymış. Ozan'ın harcandığını gördü tepki çekeceğini bilmesine rağmen gidersem Beşiktaş'a giderim diyor.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 25 Mayıs 2016, 16:30:08
  • Beşiktaş / Bodrum

Toplam transfer bütçemiz belli. 10 milyon euro bütçemiz var desek ve  Stopere 5 milyon euro yerine 7 milyon euro harcarsak, sol beke 5 milyon euro yerine 3 milyon euro kalacak. Sol bek mevkiine ayrılacak paradan kısıyorsun.

Kjaer dediğin adam 2 sene önce Lille'e 2.5 milyon euro'ya gitti. Ararsak buluruz, aceleye gerek yok.

Anlık bütçe ile verilmez zaten. Ancak Töre söylenen rakamlara gider de, Boyko ve Milo da yolcu olursa bu paralara çıkabiliriz.
Varlığımız; Marakeş'te fiyatları rastgele konmuş bir dükkan gibi. İncik boncuk fahiş fiyatta, değerli taşlar indirimde.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı tuncaboylu

Anlık bütçe ile verilmez zaten. Ancak Töre söylenen rakamlara gider de, Boyko ve Milo da yolcu olursa bu paralara çıkabiliriz.

Evet giderse, satılırsa olur. Ama "denizdeki balığa tava kurulmaz" diye bir söz var.

Gökhan'ı 14-15'e satabilirsek elimiz açılır. Ama bu olmadan ayırabileceğimiz para belli.

Çevrimiçi murat

demba 6.5 sosa 2.5 gomez bedava kiralık geliyorsa kamil için 5 ile yoklamaya başlaması çok bile.torino orta sıra takımı kamili 6-7 ye satıp özellikle balkanlardan birkaç oyuncuya yatırım yapar.ben kimsenin glik için 9-10 vereceğini sanmıyorum.çok iyi oyuncu ise ingiliz takımları verirdi zaten o rakamları bu güne kadar.

Çevrimiçi Mehmet57

Ideal senaryo Glik'e 7 civari bonservis verip, Skrtel icin Gomez vari bir anlasma yapmak.

Glik-Skrtel. Muthis olur. Solbek'e Baba'yi kirala Chelsea'den, istenileni veremedi orda. Beck kalsa da olur. Beck-Skrtel-Glik-Baba.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 25 Mayıs 2016, 16:36:59
  • Beşiktaş / Bodrum
Ideal senaryo Glik'e 7 civari bonservis verip, Skrtel icin Gomez vari bir anlasma yapmak.

Glik-Skrtel. Muthis olur. Solbek'e Baba'yi kirala Chelsea'den, istenileni veremedi orda. Beck kalsa da olur. Beck-Skrtel-Glik-Baba.

Ortalama anlattığın yapabileceğimizin en iyisinin bile üstü :D

Umarım başarabiliriz ama bu seviyelere çıkamayız sanmıyorum.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı ozgursum

O zaman da verecegimizi sanmiyorum cunku baskan oyuncu satislarindan gelen paranin bir ksiminin borca aktarilacagini soyledi. Bunun disinda zaten o paradan kanat ve kaleci transferlerine de aktarim olacaktir. Kisacasi ben 5 milyonun uzerinde bir harcama beklemiyorum bonservise stoper icin. Glik de Jesus da  5 milyonun uzerinde verilmesini istemedigim oyuncular. Piyasa daha acilmadi herkes avrupa sampiyonasini bekliyor. bircok oyuncu yer degistirecektir sampiyona sonrasi. Ucuz vermiyorlarsa beklemekte fayda var.

Çevrimiçi Mehmet57

Ortalama anlattığın yapabileceğimizin en iyisinin bile üstü :D

Umarım başarabiliriz ama bu seviyelere çıkamayız sanmıyorum.

Kagit ustunde oyle, ama Skrtel Kolo Toure'in gerisinde ve Sakho dondugunde yine gerileyecek. Liverpool gondermek zorunda. Gomez gibi bir anlasma yapabiliriz. Baba zaten istenileni veremedi ve gonderilebilecekler listesinde. Skrtel ve Baba'ya nekadar kaybedecen bonservis anlaminda?

Kagit ustunde zor gorunsede aslinda uygun hamleler. Isimleri buyuk, ama sartlar bizden yana. Hem kim istemez, Beck-Skrtel-Glik-Baba 😁

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 25 Mayıs 2016, 16:43:24
  • Beşiktaş / Bodrum
O zaman da verecegimizi sanmiyorum cunku baskan oyuncu satislarindan gelen paranin bir ksiminin borca aktarilacagini soyledi. Bunun disinda zaten o paradan kanat ve kaleci transferlerine de aktarim olacaktir. Kisacasi ben 5 milyonun uzerinde bir harcama beklemiyorum bonservise stoper icin. Glik de Jesus da  5 milyonun uzerinde verilmesini istemedigim oyuncular. Piyasa daha acilmadi herkes avrupa sampiyonasini bekliyor. bircok oyuncu yer degistirecektir sampiyona sonrasi. Ucuz vermiyorlarsa beklemekte fayda var.

Beklemek de pek fayda yok bu sene çünkü Euro2016 var. Oyuncu bulmak zaten çok zor. Üstüne Copa America da var. Yani ne alacaksak 2-3 hafta içinde çoğunu bitirmemiz gerek.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Şimdiye kadar bulunmuş olması lazımdı sorun orada. Elimizde bir tek Marcelo var onunda henüz Bonservisini almadık, Rhodolfo sakat nasıl ve ne zaman döneceği belli değil. 2 sene önce 2,5 milyon euroya bulduğun adamları şimdi o paralara bulamazsın bizim istediğimiz düzeyde bir adamın edeceği tutar en az 6-7 milyon euro ondan daha aşağıya alacağın adam eldekilerden üst düzeyde olmaz.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Çağrı

• Kara Kartal
  • *
  • 25 Mayıs 2016, 16:45:14
  • Beşiktaş / Bodrum
Kagit ustunde oyle, ama Skrtel Kolo Toure'in gerisinde ve Sakho dondugunde yine gerileyecek. Liverpool gondermek zorunda. Gomez gibi bir anlasma yapabiliriz. Baba zaten istenileni veremedi ve gonderilebilecekler listesinde. Skrtel ve Baba'ya nekadar kaybedecen bonservis anlaminda?

Kagit ustunde zor gorunsede aslinda uygun hamleler. Isimleri buyuk, ama sartlar bizden yana. Hem kim istemez, Beck-Skrtel-Glik-Baba 😁

Rahman Baba Dortmund tipi bir takıma çok rahat 15'e gider. He Chelsea ben satmam sizde oynasın bana dönsün derse evet geçici çözüm üretebiliriz ama opsiyon vereceklerini sanmıyorum tadı damağımızda kalır.

Skrtel'e katılıyorum Skrtel'de sıkıntı maaş zaten. 2.5-3 arasına inmeden olmaz o iş 5'lerden bahsediyorlar mümkün değil etmez.

Glik de Skrtel de yıllık en fazla 2.5 milyon ederler.
Batmamız an meselesi.

Twitter/cagriasarli

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Beklemek de pek fayda yok bu sene çünkü Euro2016 var. Oyuncu bulmak zaten çok zor. Üstüne Copa America da var. Yani ne alacaksak 2-3 hafta içinde çoğunu bitirmemiz gerek.
@Çağrı sezonun ilk yarisi 16 hafta , 2.ci yarisi 18 hafta olarak oynanacakmis niye oyle bisey yaptilarki yav :alala:
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Ayrıca ortada bir forvet problemi var, Gomez giderse yerine yine kiralık birisini bulmamız çok zor, onada bonservis ödemek gerekecek bu da transfer sezonunda bizi yine zor günlerin beklediğinin göstergesi.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Şimdiye kadar bulunmuş olması lazımdı sorun orada. Elimizde bir tek Marcelo var onunda henüz Bonservisini almadık, Rhodolfo sakat nasıl ve ne zaman döneceği belli değil. 2 sene önce 2,5 milyon euroya bulduğun adamları şimdi o paralara bulamazsın bizim istediğimiz düzeyde bir adamın edeceği tutar en az 6-7 milyon euro ondan daha aşağıya alacağın adam eldekilerden üst düzeyde olmaz.

Bu bakış açısı doğru değil. Her şey ödediğin parayla ilgili değil, transfer fırsat ve arayış işidir.

Fenerbahçe'nin 5 milyon euro imza parası ödediği Diego'nun daha iyisini 3.5 milyon euro ve yarı maaşa aldık.
6.5 milyon euro bonservis ve 5 milyon euro maaş verdiği Van Persie'nin daha iyisini bedavaya kiraladık.
Atiba gibi adamı bedavaya getirmedik mi?

İyi bir adam almamız gerektiği doğru, ama bunun için 6-7 milyon euro vermemiz şart değil. Başka zamanda o değeri olan, ama çeşitli sebeplerle(kuübünün maddi sıkıntısı, oyuncunun ayrılmak istemesi vs) değeri düşmüş oyuncularla ilgilenmeliyiz.

Özellikle de bu sene, çünkü kısıtlı transfer bütçesiyle çıkıyoruz yola.

Stoper kadar önemli bir ihtiyacımız da sol bek. Hatta Boyko satılırsa, kaleci için de oradan gelen parayı eklememiz gereken bir tutar da gerekebilir.

Çevrimiçi Mehmet57

Rahman Baba Dortmund tipi bir takıma çok rahat 15'e gider. He Chelsea ben satmam sizde oynasın bana dönsün derse evet geçici çözüm üretebiliriz ama opsiyon vereceklerini sanmıyorum tadı damağımızda kalır.

Skrtel'e katılıyorum Skrtel'de sıkıntı maaş zaten. 2.5-3 arasına inmeden olmaz o iş 5'lerden bahsediyorlar mümkün değil etmez.

Glik de Skrtel de yıllık en fazla 2.5 milyon ederler.

Zaten transferde yaratici olmaliyiz. Tum defans hatti guclendirilmesi gerekirken gecici cozumlerden fayda edebiliriz. Baba'yi bir sezonda hemen bonservisiyle gondereceklerini sanmiyorum, ama SL takimina kiralik gitmesine izin verirler ve baskan bir ara Chelsea ile aramiz iyi muhabbetleri yapiyordu.

Mandanda- free
GG- free
Skrtel- opsiyonlu
Glik- 6 mil + bonus
Baba- kiralik

Diger mevkilere dokunmasakta olur.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Bu bakış açısı doğru değil. Her şey ödediğin parayla ilgili değil, transfer fırsat ve arayış işidir.

Fenerbahçe'nin 5 milyon euro imza parası ödediği Diego'nun daha iyisini 3.5 milyon euro ve yarı maaşa aldık.
6.5 milyon euro bonservis ve 5 milyon euro maaş verdiği Van Persie'nin daha iyisini bedavaya kiraladık.
Atiba gibi adamı bedavaya getirmedik mi?

İyi bir adam almamız gerektiği doğru, ama bunun için 6-7 milyon euro vermemiz şart değil. Başka zamanda o değeri olan, ama çeşitli sebeplerle(kuübünün maddi sıkıntısı, oyuncunun ayrılmak istemesi vs) değeri düşmüş oyuncularla ilgilenmeliyiz.

Özellikle de bu sene, çünkü kısıtlı transfer bütçesiyle çıkıyoruz yola.

Stoper kadar önemli bir ihtiyacımız da sol bek. Hatta Boyko satılırsa, kaleci için de oradan gelen parayı eklememiz gereken bir tutar da gerekebilir.
Defans ve kaleci konusunda yönetim geldiğinden beri büyük şanssız ve başarısız, sistem ve hocanın oyun anlayışı dolayısıyla orta saha ve forvet oyuncuları parladı ama kalitesiz olan bölgeler göze batmaya başladı, yapılan doğrular yanlışları göz ardı edemez. 4 sezonda defans ve kalecilere toplam 20 milyon euro ayırmışız sadece bonservis olarak şu an elimizde olsa tüm mevkileri değiştiririz. Bu başarı değil..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tuncaboylu

Defans ve kaleci konusunda yönetim geldiğinden beri büyük şanssız ve başarısız, sistem ve hocanın oyun anlayışı dolayısıyla orta saha ve forvet oyuncuları parladı ama kalitesiz olan bölgeler göze batmaya başladı, yapılan doğrular yanlışları göz ardı edemez. 4 sezonda defans ve kalecilere toplam 20 milyon euro ayırmışız sadece bonservis olarak şu an elimizde olsa tüm mevkileri değiştiririz. Bu başarı değil..

Konuştuğumuz şey başarı ya da başarısızlık değil, transferdeki bütçemiz. Ayrıca 4 sezonda sattığımız defans ve kalecilerden de 16 milyon euro'ya yakın para kazandık, onu ayrıca konuşuruz.

Bahsettiğim şey kaliteyi illa parayı bastırarak alma mantığının doğru olmadığı. Takımımıza uyum sağlayacak, kaliteli ve fiyatı uygun bir çok oyuncu bizi bekliyor, iş arayıp bulmakta.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Konuştuğumuz şey başarı ya da başarısızlık değil, transferdeki bütçemiz. Ayrıca 4 sezonda sattığımız defans ve kalecilerden de 16 milyon euro'ya yakın para kazandık, onu ayrıca konuşuruz.

Bahsettiğim şey kaliteyi illa parayı bastırarak alma mantığının doğru olmadığı. Takımımıza uyum sağlayacak, kaliteli ve fiyatı uygun bir çok oyuncu bizi bekliyor, iş arayıp bulmakta.
Ben de defans konusunda bulamadığımızı söylüyorum, Atınç ve Ersan'dan gelen parayla kimseyi alamadık, Marcelo ve Alexis diyorsan ikisi de bence yeterli değil, Boyko'nun durumu ortada zaten, Günü kurtaracak çözümler değil uzun vadeli ve takıma iş yapacak adam lazım. Şu an elimizde göndermeye çalıştığımız bonservise bize ait oyuncuların listesi aşağıda. Serdar Kurtuluş ve İsmail'den söz etmiyorum bile, Marcelo'nun bonservisi de bizde değil. Orta sahada forvette bulabilirsin takıma uygun bonservisi düşük adam ama defansta şartlar öyle kolay değil, artık iyi defans oyuncusu bulmak zor ve olanlarda fahiş fiyatlarla satılıyor. Artık Şampiyonlar ligi seviyesine çıktığımızı ve belirttiğin tutarlara o kalitede adam bulamayacağımızı anlatmak istiyorum.

Boyko
Alexis
Franco
Milosevic
[ Son Düzenleme: 25 Mayıs 2016, 17:09:00 Serhat Akkaya ]
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı WarrChief

demba 6.5 sosa 2.5 gomez bedava kiralık geliyorsa kamil için 5 ile yoklamaya başlaması çok bile.torino orta sıra takımı kamili 6-7 ye satıp özellikle balkanlardan birkaç oyuncuya yatırım yapar.ben kimsenin glik için 9-10 vereceğini sanmıyorum.çok iyi oyuncu ise ingiliz takımları verirdi zaten o rakamları bu güne kadar.

bunu söylicek birini bekliyordum

zaten konusmaya gerek yok bu vakitten sonra çnk kıyas büyük sıkıntılar içeriyor

sizin özelinize değil bu fikirde insan sayısı çok ve asıl sıkıntıda bu
[ Son Düzenleme: 25 Mayıs 2016, 17:12:30 WarrChief ]

Etiketler: