2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu
2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu Beşiktaşın 2017-2018 yılı transferlerini bu başlıkta konuşabiliriz. Beşiktaş için hayırlı bir transfer sezonu geçirme dileğiyle.

0 Üye ve 324 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 6172585 defa] 2017/18 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı El Nino

ben cenke kötü demiyorum ki abi :) negredo çok iyi oyuncu bizim işimizi görür , cenkle beraber bizi şampiyon yaparlar gruptan da çıkarız allah'ın izniyle :)

Hangi gruptan çıkıyoruz merak ettim :)

Çevrimdışı Ensar

Aslolan hayattır , hayat da Beşiktaş !

Çevrimdışı El Nino

türkiye kupası :D

Belli oldu mu gruplar hangi takımlar var  :D

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Mehmet Demirkol: Mario Gomez için saydığımız özelliklerden daha fazlasını Negredo için sayabiliriz.
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi tolga1903

Şu miranda gelir mı acaba alacaklarına karşılık bonservisini istiyormuş.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Alvaro Negredo'nun kariyerinde oynadığı takımlar;

👉Real Madrid
👉Almeria
👉Sevilla
👉Mancherster City
👉Valencia
👉Middlesbrough

Oynadığı maç:406

Attığı Gol:165
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimiçi Necmi

5 ay sonra vida nın sözleşmesi bitiyor. kural olarak bugünden imza attırılabilir ve 2. yarı kadroya katılır. elimizde böyle bir opsiyon varken stoper peşinde koşmak gereksiz. vida hem pepe ile uyumlu oynar hem de mitro nun gelişimi için mükemmel tercih olur.

tosiçle iyi kötü uyum yakaladık. geçen sezon sakat-cezalı olduğunda "keşke tosiç olsaydı" dediğimiz maçlar oldu. pepe-tosiç yarım sezon götürür bizi. transferde öncelik sisteme uygun santrafor ve kanat forvet.
vida imza için kapıdamı bekliyor.şimdi imza atacak duruma geldi avrupada bir çok takımın radarında
Beşiktaşı yedekte tutuyor anladığım biraz kullanıyor. Bunuda anladı yönetim hedefini değiştirdi.
Beşiktaşın masada olması her zaman maaş durumunu yukarı çeker. Bunu bildiği içinde Beşiktaşı masada tutup
başka takımlarla cilveleşiyor sanırım. Sanıyorsunuzki her oyuncu hazır bekliyor parayı verince alabiliyorsun.
yok öyle birşey hem herkesin verdiğinden fazla vereceksin hemde ikna etmek zorundasın buraya gelsin diye.

Çevrimiçi Necmi

Cenk in golü şl de en iyi gol seçilmişti 😊 hayırlısı ne ise o olsun diyeceğiz ve bekleyeceğiz
:D bir top cenke çarpıp gol olsa Beşiktaş taraftarı isterse onu en iyi gol seçtirir :kop: :kop: :kop:

Çevrimiçi levitate

:D bir top cenke çarpıp gol olsa Beşiktaş taraftarı isterse onu en iyi gol seçtirir :kop: :kop: :kop:
:kop:
Morty, Morty! Hey morty!!! Morty garaj garaja gel Morty
Tezgahın üzerindeyim morty Turşuyu ters çevir Hadi turşuyu çevir morty pişman olmayacaksın çok faydasını göreceksin

Kendimi turşuya dönüştürdüm Morty, bum! Büyük sürpriz! Bir turşu oldum, buna ne diyorsun bakalım? Kendimi turşuya dönüştürdüm!

Çevrimdışı sozkul

e öyle olmaz tabi abicim , açıp en acayip gollerine  bakarak olmaz , ben onlara bi kere bakıp geçerim onemli olan daha gösterişsiz olan ama öncesinde yaptığı koşu veya pozisyon alışı olan goller , o gözle seyretmek lazım,  nacizane görüşüm :)

mesela demin bir video attım şimdi bi tane daha atıyorum , iki gol birbirine benziyor , herif ne kadar kıvrak donuyor ve aninda golu yapiyor , resmen gol ezberi var adamın

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Esas kaçırdığı gollerin videosunu bulmak lazım anlamak için.

Çevrimdışı Ensar

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Çevrimdışı ardiles

vida imza için kapıdamı bekliyor.şimdi imza atacak duruma geldi avrupada bir çok takımın radarında
Beşiktaşı yedekte tutuyor anladığım biraz kullanıyor. Bunuda anladı yönetim hedefini değiştirdi.
Beşiktaşın masada olması her zaman maaş durumunu yukarı çeker. Bunu bildiği içinde Beşiktaşı masada tutup
başka takımlarla cilveleşiyor sanırım. Sanıyorsunuzki her oyuncu hazır bekliyor parayı verince alabiliyorsun.
yok öyle birşey hem herkesin verdiğinden fazla vereceksin hemde ikna etmek zorundasın buraya gelsin diye.

sanıyorsunuzki değil abi, biliyoruz ki;
bir kaç istisna oyuncu hariç, beşiktaşa ilk kez imza atan her oyuncu yukarıdakine benzer senaryolarla transfer edildi.

vidayı kara listeye almışsın  :evillol: haberimiz yoktu.

talisca brezilyada basına demeçler verdiği dönemde forumda yoktum. neler yazdın acaba merak ettim  :evillol:

Çevrimdışı Ensar

Esas kaçırdığı gollerin videosunu bulmak lazım anlamak için.
tabi onemli

adam büyük takimlarin alayına gol atmış büyük maç tecrübesi olan bir adam

Çevrimdışı İhsan

Young Boys Dinamo Kievi, Nice Ajaxı eleyebilir mi?

Bence evet.
3. Torbayı düşünüyorsun galiba.
Olimpiyakos bile elenebilir  :bandit:
Come to Beşiktaş

Çevrimiçi underworld

Tabi önce uefa nin listeye koymaya değer görmesiyle

Çevrimdışı fani madida

forma sayısı 10 günde 75bin diye yazıldı bir kaç yerde.geçenlerde bir arkadaş sormuştu
ben de bugün 46 bin diye okudum 75 bin doğrudur inş  :)
biz 11 arkadaşız, lakin arkamız daha var...

Çevrimdışı İhsan

Alvaro Negredo'nun kariyerinde oynadığı takımlar;

👉Real Madrid
👉Almeria
👉Sevilla
👉Mancherster City
👉Valencia
👉Middlesbrough

Oynadığı maç:406

Attığı Gol:165
:alala:
Gol ortalaması düşük. Son seneleri bir hayli düşük
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı ardiles

e niye gömesin abi açıp youtube'tan biraz videolarına bakarsan adam belli ediyor kendini zaten :D

youtube da ninemi süsler, genç kız diye dedeme kakalarım. videolarla olmaz o iş.

neyse ki başkan yaş tahtaya basmaz. sezon sonu abou nun kalmama riskine binaen hazırlık yapmıştır. gelecek oyuncu mutlaka geçen sezon statta çıplak gözle izlenmiştir. gönlümüz rahat.... her kim gelecekse mutlaka onay sürecinden geçmiş demektir.

Çevrimdışı Fatih_

Eski ama cok yararli bir inceleme aralarda durumu daha iyi gosteren grafikler var ama onlari beceremedim.

19.yüzyılda İngiltere’de ilk kez kurallara bağlanarak ortaya çıkan modern futbol yıllar içinde hem teknik hem taktik hem de fiziksel gereksinimler bakımından çok değişti. Chris Barnes ve Sunderland Üniversitesinden araştırmacılar yaptıkları bir çalışmada Premier Lig örneğiyle futboldaki bu değişimi sayısal verilerle ortaya koymuşlar. Barnes ve arkadaşları ‘’İngiltere Premier Lig’in Fiziksel ve Teknik Performans Verilerinin Gelişimi’’ başlıklı çalışmalarında Premier Lig’in 2006-2007 sezonu ve 2012-2013 sezonu arasındaki 7 yılı, kat edilen mesafe, yüksek şiddetli koşu mesafesi ,sprint sayısı gibi fiziksel veriler ve toplam pas, başarılı pas, alınan pas, dribbling sayısı, şut sayısı ve üçüncü bölgeye giriş gibi teknik veriler açısından değerlendirmişler.
Çalışma sonunda 2006-2007 ile 2012-2013 sezonlarının verileri şu şekilde görülmüş;

Toplam kat edilen mesafe 2006-2007 sezonunda 10.679 m. iken 2012-2013 sezonunda bu mesafe 10.881 m.’ye yükselmiş.
distcov

Sonuçlara bakıldığında en dikkat çeken verilerden ikisi 19.8 km/s hızın üzerindeki koşuların dahil olduğu yüksek şiddetli koşu mesafesi ve yüksek şiddetli koşu sayısı. 2006-2007 sezonunda maç başına 890 m.lik yüksek şiddetli koşu varken bu rakam 2012-2013 sezonunda %23 artışla 1151 m. olmuş.
hdistcov

Yüksek şiddetli koşu sayısı ise 2006-2007 yılında 118 iken 2012-2013 sezsonunda %33 artışla maç başına 176’ya çıkmış.
hdistcovnum

25.1 km/s hızın üzerindeki koşuların dahil olduğu sprintlere bakıldığında 2006-2007 sezonunda bir maçta toplam sprint mesafesi 232 m. iken 2012-2013 sezonunda bu mesafe 350 m. olarak artış göstermiş.

sprintdist

Değişen fiziksel verilere bakıldığında toplam  kat edilen mesafede büyük bir artış olmazken yüksek şiddetli koşular ve sprintlerde %35’lik bir artış görülüyor.Bu verilere göre yıllar geçtikte takımların futbolun temel performans özelliklerinden biri olan sürat özelliğine yöneldiğini ve oyunu hızlandırmaya çalıştığını görebiliyoruz.
Kat edilen mesafe, yüksek şiddetli koşular ve sprintler futbol için performans düzeyini gösteren en önemli verilerdendir ve farklı lig seviyelerine göre değişmesi bunun açık göstergesidir. Futbol aerobik temelli bir spor olarak nitelendirilebilir ancak sprint gibi anaerobik özellikteki performansların sonuca etkisi daha fazla diyebiliriz.
2006-2007 ve 2012-2013 sezonlarının teknik verilerinin karşılaştırılmasına baktığımızda ise artışlarıyla öne çıkan veriler şu şekilde;

tecdata

Teknik verilere bakıldığında ise oyuncuların %40 daha fazla pas yaptığı ve başarılı pas yüzdesinin de %76’dan %84’e yükseldiği görülüyor. Bu veri kısa ve orta uzunluktaki pas sayısının artışıyla birleştirildiğinde takımların artık daha yüksek bir pas temposunda oynadığı görülüyor. Başarılı pas yüzdesindeki artış ise hata oranı yüksek olan uzun paslar yerine kısa ve orta mesafeli paslardaki artışla açıklanabilir.
Yüksek pas oranlarıyla topu hücum bölgesine hızlı bir şekilde taşıyabilmek futbolda avantaj yaratan bir durum olarak görülüyor. Dellal ve arkadaşlarının yaptığı, İspanya La Liga ve İngiltere Preimer Lig karşılaştırmasında iki ligdeki oyuncuların başarılı pas yüzdelerinin %70 ile %81 arasında olduğu görülmüştü. Bu çalışmadan yol çıkarak elit futbolda bir futbolcunun başarılı pas yüzdesinin en az %70 olması gerektiğini söyleyebiliriz. Premier Lig’de başarılı pas oranı %70’in altında olan oyuncular 2006-2007 yılında %26 iken bu oran 2012-2013 yılında %9’a düşmüş.
Bu çalışma ile elde edilen veriler performans antrenörleri ve teknik direktörler için futbolda değişen fiziksel ve teknik gereksinimleri görüp antrenmanlarını buna uygun planlayabilmesi için iyi bir örnek olabilir

Çevrimdışı abdusta

Pepe den sonra
Vidanın bizi tatmin edemeceği ortaya çıktı.

Şimdi hedefteki Mirandaymış
2013/2014 Atletico Madrid yılları hit yaptığı yıl
ve takımının şampiyonluğunda büyük etkisi..
Ancak inter bu arkadaşı bonservissiz bırakmayacağına göre
aynı zamanda Vincent aboubakarında menejeri olan şahıs Beşiktaş lehine bu işi nasıl kıvıracak?
Şöyle bir İtalyan gazetelerini taradım,Transferiyle ilgili hiçbir haber yok,bilakis
bir yere demeç vermiş bu sene iddialıyız iyi hazırlanıyoruz falan..
gene sadece Türk gazeteleri ,Mirandanında 1 yılı daha var

not:meraklısına İtalyada kim ne alıyor,sanırım bunlar net maaşlar çünkü çok düşük
mesela babacar 1.4 milyon euroya oynuyor,gustava gomez 800bin Euro
bizim maaşlarımız İtalya liginde en kralını alır,çok enteresan

http://www.rossoneriblog.com/2016/09/07/milan-20162017-players-salary-chart/

saygılar
[ Son Düzenleme: 22 Temmuz 2017, 22:06:36 abdusta ]

Çevrimiçi Necmi

sanıyorsunuzki değil abi, biliyoruz ki;
bir kaç istisna oyuncu hariç, beşiktaşa ilk kez imza atan her oyuncu yukarıdakine benzer senaryolarla transfer edildi.

vidayı kara listeye almışsın  :evillol: haberimiz yoktu.

talisca brezilyada basına demeçler verdiği dönemde forumda yoktum. neler yazdın acaba merak ettim  :evillol:
Talisca için bir şey söylemedim normal bütün brezilyalı oyuncularda aynı durum söz konusu zor gelirler geldikleri andada burdadırlar artık
vidayı kara listeye almadım duyduğum bir bilgiyi veriyorum istemiyorsanız vermem
Vidanın birinci önceliği Beşiktaş değil zaten göründüğü gibi Beşiktaşında artık öncelik listesinde
bayağı aşağılara kaydı neden acaba :bandit:

Çevrimdışı sermet00

Geçenlerde Iturbe'yle neden ilgilenmiyoruz demiştim şimdi Ergin Aslan Aspor'da Beşiktaş Iturbeyle de ilgileniyor dedi:)

Çevrimdışı ilhan mansız

Mehmet Demirkol: Mario Gomez için saydığımız özelliklerden daha fazlasını Negredo için sayabiliriz.
şimdi şüphelendim işte negredo dan  :D :D

Çevrimiçi mellfred

Talisca için bir şey söylemedim normal bütün brezilyalı oyuncularda aynı durum söz konusu zor gelirler geldikleri andada burdadırlar artık
vidayı kara listeye almadım duyduğum bir bilgiyi veriyorum istemiyorsanız vermem
Vidanın birinci önceliği Beşiktaş değil zaten göründüğü gibi Beşiktaşında artık öncelik listesinde
İsabet olur. vida kesinlikle aradığımız adam değil. F/p olarak tosic'i
tercih ederim

Çevrimdışı ardiles

bilgi istenmezmi abi hatta mümkünse daha ayrıntı bile isteriz. bizim bildiğimiz pepe den sonra vida ya ilgimizin azaldığı yönündeydi, bu yüzden irtibatı kestiğimizi sanıyorduk. transfer dönemlerinde oyuncu veya menajerlerin benzer aşna fişneleri hiç eksik olmuyor. her lig ve kulüpte aynı süreçler yaşanıyor.

Etiketler: