2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu
2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Beşiktaş Forum|2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu Yeni sezon yeni transferler gelenler gidenler burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 161 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu  [Okunma sayısı 3475985 defa] 2018/19 Beşiktaş Transfer Sezonu

Çevrimdışı underworld

Dani Olmo, Percy Tau, Paul Onuachu, Lovro Majer, Pedro Guilherme (Fluminense). Hucum hattimiza 12-13 milyon civarina yapilabilecek 5 transfer.
Elde larin varken pedro olmaz

Çevrimdışı worns

Alınabilecek en üst seviye santafor Balotelli. Bu profilde bizim maddi, manevi yönden ikna edebileceğimiz başka oyuncu yok. Haliyle bir düzey risk de almak zorundasınız. Zaten hem disiplinli hem Balotelli seviyesinde oyuncu bakıyorsanız bonservisi 40 milyondan falan başlıyor.

Örneğin Gomez transferinde de mesele buydu. Gomez ligin çok üstünde bir santrafordu. Sakatlıkla geçen sezonların ardından risk düzeyi yüksek olduğundan alabildik yoksa alamazdık. Oyuncu da iyi niyetliydi. 26 lig golü ve şampiyonluk getirdi. Hem de canlı canlı elit santrafor seyrettik.

Bence Balotelli'yle uğraşılabilir. Hatta Gomez geçen sene kendinde gözüküyordu. Alınabiliyorsa yine alınabilecek en iyi bi kaç oyuncudan biridir.

Yoksa kaliteli santrafor çok para eden bişey. ve makul şartlarda alınabilecek kaliteli oyuncu yok. Mesela hayatta Gomez seviyesine gelemeyen Mitroglou bile 15 milyon euroya transfer oldu. Hiç 1. tercih olamayan Babacar 9 milyona alıcı buldu. Anderlecht'te Teodorczyk var biraz parlayan alalım desek 10 milyondan aşağı bırakmazlar. Küme düşen West Brom'un forveti Rondon iyi oyuncudur. İngiliz medyasında 15 milyon sterline satılabileceği yazıyor. Gomez sonrası bizi tam anlamıyla tatmin etmeyen, durumu bu sezonun ilk yarısında bile tartışmalı olan Cenk'in fiyatını biliyorsunuz.

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

Alınabilecek en üst seviye santafor Balotelli. Bu profilde bizim maddi, manevi yönden ikna edebileceğimiz başka oyuncu yok. Haliyle bir düzey risk de almak zorundasınız. Zaten hem disiplinli hem Balotelli seviyesinde oyuncu bakıyorsanız bonservisi 40 milyondan falan başlıyor.

Balotelli bu saatten sonra olmaz dedik, Italya Milli Takimi'na da golle dondu. Bu saatten sonra avucumuzu yalariz. Hayir bir de onerilmis olmasa neyse. Elde kaldik Vagner Love ve Negredo'yla. Maaslari 7 milyon neredeyse. Bir de 6 milyon civari bonservis verdik bu ikisine. Toplasan degil Balotelli bir Noume bile cikmiyor ikisinden. Rezalete bakin ya Pektemek, Lens, Negredo, Love hepsini toplayin maaslari bonservisleriyle beraber 15 milyon euro altinda degildir masraflari. Madem o parayi harcayacaksin git iki tane duzgun adama harca en azindan okuz beslemek icin para harcamamis olursun hem reklamin olur forma da satilir.

Balotelli hayal artik, bosuna heveslenmeyin. Boyle firsatlar kirk yilda bir gelir, akilli adam ister, dunyanin her takiminda oynayacak kalitede bir adami alma firsatimiz varken almayan tiplerle isin tesaduflere kalir. Gecmis olsun. Seneye de Negredo'yu izleriz bu gidisle. Bu saatten sonra yapilabilecek olan Pedro Guilherme, Percy Tau vb. 1-2 adam alip Negredo'yu kiralik falan gondermek muhtemelen yapilabilecek en karli hamle olacak, sanmiyorum ki Cin'e Katar'a gonderebilsinler.

Elde larin varken pedro olmaz

Olur, icabinda alirsin birini kiralik verirsin. Elde zaten forvet yok ustelik kiralik vermeye bile gerek kalmayabilir. Forvetlere bak, Love, Pektemek, Negredo. Toplasan hepsi Gomez'in verdigi katkinin yarisini veremiyorlar. Bin kere soyledik, essek olsa anlardi simdiye dek Turkiye'deki yoneticiler anlamiyor. Sayi degil kalite isi spor isleri. 3 tane ise yaramaza 6 lira harcayinca bir kaliteli adama 5 lira harcamaktan daha iyi is cikarmis olmuyorsun. Tersine daha beter zarar ediyorsun cunku uc ise yaramazin verdigi katki bir tek kaliteli adama denk olamiyor. Love, Pektemek, Lens, Negredo toplam maliyetleri yilda 15 milyon. Maas + bonuslar + bonservisi yillara bolersen. Rezalet ya rezalet.

Çevrimdışı underworld

Pedro yu hibe edecek halleri yok.
Elde adam çok, cepte para yok.
Bize pişcek, edecek, kiralık falandan çok direk sahaya bodoslama dalacak biri lazım.
Artık malotelli deyip durmayın hoca o defteri çoktan kapadı.
[ Son Düzenleme: 30 Mayıs 2018, 03:35:13 underworld ]

Pedro yu hibe edecek halleri yok.
Elde adam çok, cepte para yok.

Transfermarkt degeri 1.5 milyon, yeni parlamaya basladi. Tas catlasin 3-4'e halledilir.

Çevrimdışı mylife1903

hocam arjantinde çift l'yi "j" diye okuyorlar. örnek: batalla (bataja)

yani nartallo nartajo oluyor bu durumda :)
Nartaja iyiymis, yahu o adamin adinin okunusu olay olmustu sonra ercan tanerin nartayosundan hemfikir okuverdik. Falko gotz vardi adamin soyadini duyamadiktivilerden, falko da falko yahu gotze gotze de iste

Çevrimdışı mylife1903

Olur, icabinda alirsin birini kiralik verirsin. Elde zaten forvet yok ustelik kiralik vermeye bile gerek kalmayabilir. Forvetlere bak, Love, Pektemek, Negredo. Toplasan hepsi Gomez'in verdigi katkinin yarisini veremiyorlar. Bin kere soyledik, essek olsa anlardi simdiye dek Turkiye'deki yoneticiler anlamiyor. Sayi degil kalite isi spor isleri. 3 tane ise yaramaza 6 lira harcayinca bir kaliteli adama 5 lira harcamaktan daha iyi is cikarmis olmuyorsun. Tersine daha beter zarar ediyorsun cunku uc ise yaramazin verdigi katki bir tek kaliteli adama denk olamiyor. Love, Pektemek, Lens, Negredo toplam maliyetleri yilda 15 milyon. Maas + bonuslar + bonservisi yillara bolersen. Rezalet ya rezalet.
Ben uzundur yaziyorum bunyonetimin bir transfer akli yok. Ona buna bir suru para veriyor, sokaga atiyor besiktasin parasini diye yaziyorum
Ornekler veriliyor
Cenki satti
Marseloyu satti
Tosici satti
Becki satti
Dembayi satti
Sosayi satti
Ersan ile atinci da sattik
Sonra var mi daha unuttugum
Ya arkadas ben burda tosici 8 milyona eplye satariz dedigimde dalga gecildim. Elinizdekinin degerini bazen bilmiyonuz bazen de gereksiz cigeri 5 para etmez adamlara deger veriyonuz lens gibi negredo gibi ne bilem veli gibi pekto gibi

80 tane adami aziz yildirim alsa o bile 8-10 tanesini satar. Bi gariplik yok burda. Gariplik satilan cenkin yapilan bir suru ayibi ortmesi.

Dedik size duses atiyorlar diye.
Hep ayni isimleri tekrarliyorsun dediniz

Buyrun yeni isimler eklendi
Artik dani dentinyo eneramo sinan kurumus sezercik falan demeyecez negredo lens love falsn diyecez
Maaslarini sayiyoruz diye tepki verenler var. yahu sadece bonservisi saymak isguzarliktir. Toplam yatirim maliyetine bakilir. Bu kulubun muhasebesi ortalama futbolcu maliyetini saymalidir. Yemesinden icmesine seyehat giderlerine, evi araba kirasi, menejer parasi vergisi stopaji yabanci isci harci falan bir suru kalem vardir. Bunlar odeniyor sadece bonservis odenmiyor futbolcuya.

Bu transfer sezonunda fikret ormana sans diliyorum, iyi sallar insallah zarlari da duses gelir.
Mirkelamdan kendisine gelsin, tavla

Yonetim elestirince nopost yiyoruz, keyfi o konulari da acacagiz yakinda

Bu savcilara falan iftar yemegi verilmesinin besiktasa ne faydasi olacaktir, fikret orman cikip onun cevabini versin hele, neden burada konusu gecmedi?
Baskan guc zehirlenmesi yasiyor, hep ben ben ben diyor, diyordum bu sene basari gelmeyince biz demeye basladi, ilginc.
Kendi cebinden isterse gaylere homolara tiravestiklere iftar versin, parti versin, yatlarda gezdirsin. Benim paramla politika yapmasin arkadas. Sahur programina falan cikiyor baskan. Canere quaresmaya ceza verilince ciksaydin pragramlara, hukmen malubiyet alinca cikaydin televizyonlara, besiktas baskaninin kimseye eyvallahi olmamali, besiktas da siyasete sokulmamalidir.

Bugun fbliler falan gs sampiyonlugumuzu caldi diye yuzsuz yuzsuz konusuyor, kendilerine bakmadan ama ortaligi bulandiriyor adamlar, bizim kulup sessiz.

Polyanna arkadaslara baksak yonetim kapali kapilar ardinda acayip calisiyir, besiktasin haklarini koruyor, besiktas cok guclu bu yonetimle, kapitsl besiktasin gucunu gordu, eski besiktss yok....
If you eat, yersen

Çevrimdışı mylife1903

Balotelli bu saatten sonra olmaz dedik, Italya Milli Takimi'na da golle dondu. Bu saatten sonra avucumuzu yalariz. Hayir bir de onerilmis olmasa neyse. Elde kaldik Vagner Love ve Negredo'yla. Maaslari 7 milyon neredeyse. Bir de 6 milyon civari bonservis verdik bu ikisine. Toplasan degil Balotelli bir Noume bile cikmiyor ikisinden. Rezalete bakin ya Pektemek, Lens, Negredo, Love hepsini toplayin maaslari bonservisleriyle beraber 15 milyon euro altinda degildir masraflari. Madem o parayi harcayacaksin git iki tane duzgun adama harca en azindan okuz beslemek icin para harcamamis olursun hem reklamin olur forma da satilir.

Balotelli hayal artik, bosuna heveslenmeyin. Boyle firsatlar kirk yilda bir gelir, akilli adam ister, dunyanin her takiminda oynayacak kalitede bir adami alma firsatimiz varken almayan tiplerle isin tesaduflere kalir. Gecmis olsun. Seneye de Negredo'yu izleriz bu gidisle. Bu saatten sonra yapilabilecek olan Pedro Guilherme, Percy Tau vb. 1-2 adam alip Negredo'yu kiralik falan gondermek muhtemelen yapilabilecek en karli hamle olacak, sanmiyorum ki Cin'e Katar'a gonderebilsinler.
Sen kulup baskanisin
Ben menejer
Geliyom sana
Baskanim selam, elimde super bir forvet var kulubu gondermek istiyor bonservissiz getiririm
Kim o
Negredo yahu negredo bizim cocuk siti real valensiya falan
Ustelik maasini da turkler odeyecek

Sonra sen demezmisin
Lan huyan bas git burdan ben ki levantenin 10 yillik baskaniyim, takimi gene kume mi dusurteceksin, santrafor lazim dedik sana da gol atanlarla gel bana

Sen kulup baskanisin
Ben menejer
Geliyom sana
Baskanim selam, elimde super bir forvet var kulubu gondermek istiyor bonservissiz getiririm
Kim o
Negredo yahu negredo bizim cocuk siti real valensiya falan
Ustelik maasini da turkler odeyecek

Sonra sen demezmisin
Lan huyan bas git burdan ben ki levantenin 10 yillik baskaniyim, takimi gene kume mi dusurteceksin, santrafor lazim dedik sana da gol atanlarla gel bana

Kiralik gondermek kolay da Ispanyol takimlarinin Negredo'ya verecegi en fazla 1.5 milyon falan maas olur, kalanini gene bize odetirler. Aynisi Love icin de gecerli. Hangi essek getirdiyse bunlari bir daha kulupten iceri adim atmamali. Alsa alsa Katarlilar, Cinliler alir, ki onlar bile supheli bu performanslarindan sonra. Negredo belki, Love imkansiz.

Çevrimdışı mehmetthedum

Gjnaydın, biliyorum yeri değil ama ; yazacak yer de bulamadım.  Rakiplerimizden biri ile ilgili uzun zamandır kamuoyunda açıkça bilinemeyen bir veri dün akşam itibarı ile başkanlık yarışı vesilesi ile açık ortama düştü. Tv canlı yayınında belli ki yanlışlıkla söylenen ve ardından diğer aday tarafından da doğrulanıp fazlası da söylenerek fenerbahçenin borç miktarı sonunda bir rakama büründü.

Önce aziz yıldırım canlı yayında borcun 400 milyon avro olduğunu söyledi.  Ardından da ali koç bunu doğruladı ve ilave olarak derneğin de sportif aş'ye 400 milyon tl.  Karşılıksız ve gelirsiz borç olduğunu da ekledi.  Yani toplamda 475 milyon avro (2,5 milyar tl) borç itirafı geldi.  Fenerbahçenin şampiyonlar ligi geliri ve sponsor geliri olmadığını ffp'ye tabi olduklarını da ekleyelim. Ali koç bey'i beğensem ve Türk futbolu adına düşündüğumde başkan seçilirse yüksek meblağlı destekte bulunacağını ve orta vadede ekonomik sorunu ve tribün barışını sağlayacağını görsem de,  son dönemdeki camia olarak düşmanca ve nefret boyutundaki seviyesiz tutumları sebebi ile ergence bir tavırla allah belalarını versin diyor ve aziz yıldırım seçilsin istiyorum.

Galatasaray başkanı da dün, uefa'dan bjk ve fb gibi ffp yaptırımı alacaklarını söyledi. Transfer konusunda da zor belki hiç yapamayabiliriz belki 1-2 tane dedi. Onlarda  bir borç azalması olsa da çok fazla zarar ile tekrar borcu artırdılar, yıllık ödemeler fazla ve bu sefer arazileei de kalmadı. Hatta bildiğim kadarıyla florya'yı bile terk edecekler  ama nereye gidecekleri belli değil. Svihs..

Bu veriler şu ortamda dengenin bizim aleyhimize bozulmaması ve hatta lehimize artması büyük olasılık.

Konu başlığına gelirsek, bu bilgiler ışığında bu sene tam da takımı genç ve daha ucuz maliyetli gelişime açık oyuncular ile tekrar kurma ve onları hoca'nın oyun sistemine uyumlandirma senesi..  ama satış olsiyonlu kiralık, ama bonservissiz , ama az bonservisli ille de yıllık ücretleri makul olacak şekilde yapılacak tra sferlee ile  şampiyonluk yarışından kopmadan ve avrupada kalbur üstü bir başarı elde ederek takımı geliştirmek ve önümüzdeeki senelerde şampiyonlar ligine, seri başarılara hazırlamak için 2018-2019 senesi ve transfer dönemi  büyük firsat.

Bu bağlamda transfer dönemi ve yeni sezon hayırlı olsun.

Beşiktaş her zaman mahallenin büyük abisidir.

Çevrimdışı sozkul

Gjnaydın, biliyorum yeri değil ama ; yazacak yer de bulamadım.  Rakiplerimizden biri ile ilgili uzun zamandır kamuoyunda açıkça bilinemeyen bir veri dün akşam itibarı ile başkanlık yarışı vesilesi ile açık ortama düştü. Tv canlı yayınında belli ki yanlışlıkla söylenen ve ardından diğer aday tarafından da doğrulanıp fazlası da söylenerek fenerbahçenin borç miktarı sonunda bir rakama büründü.

Önce aziz yıldırım canlı yayında borcun 400 milyon avro olduğunu söyledi.  Ardından da ali koç bunu doğruladı ve ilave olarak derneğin de sportif aş'ye 400 milyon tl.  Karşılıksız ve gelirsiz borç olduğunu da ekledi.  Yani toplamda 475 milyon avro (2,5 milyar tl) borç itirafı geldi.  Fenerbahçenin şampiyonlar ligi geliri ve sponsor geliri olmadığını ffp'ye tabi olduklarını da ekleyelim. Ali koç bey'i beğensem ve Türk futbolu adına düşündüğumde başkan seçilirse yüksek meblağlı destekte bulunacağını ve orta vadede ekonomik sorunu ve tribün barışını sağlayacağını görsem de,  son dönemdeki camia olarak düşmanca ve nefret boyutundaki seviyesiz tutumları sebebi ile ergence bir tavırla allah belalarını versin diyor ve aziz yıldırım seçilsin istiyorum.

Galatasaray başkanı da dün, uefa'dan bjk ve fb gibi ffp yaptırımı alacaklarını söyledi. Transfer konusunda da zor belki hiç yapamayabiliriz belki 1-2 tane dedi. Onlarda  bir borç azalması olsa da çok fazla zarar ile tekrar borcu artırdılar, yıllık ödemeler fazla ve bu sefer arazileei de kalmadı. Hatta bildiğim kadarıyla florya'yı bile terk edecekler  ama nereye gidecekleri belli değil. Svihs..

Bu veriler şu ortamda dengenin bizim aleyhimize bozulmaması ve hatta lehimize artması büyük olasılık.

Konu başlığına gelirsek, bu bilgiler ışığında bu sene tam da takımı genç ve daha ucuz maliyetli gelişime açık oyuncular ile tekrar kurma ve onları hoca'nın oyun sistemine uyumlandirma senesi..  ama satış olsiyonlu kiralık, ama bonservissiz , ama az bonservisli ille de yıllık ücretleri makul olacak şekilde yapılacak tra sferlee ile  şampiyonluk yarışından kopmadan ve avrupada kalbur üstü bir başarı elde ederek takımı geliştirmek ve önümüzdeeki senelerde şampiyonlar ligine, seri başarılara hazırlamak için 2018-2019 senesi ve transfer dönemi  büyük firsat.

Bu bağlamda transfer dönemi ve yeni sezon hayırlı olsun.

Bizim borçda 1milyar 650 milyon değil mi?  2018 başındaki borç bu.
Bu arada arttı mı azaldı mı bilmiyoruz.  Buda 314 milyon avro yapıyor.
Yüzde 25 daha az borcumuz var demekki.

Bizim ve Fener'in yıllık maaş yükünü biliyor musunuz.
Sanki onlarlar karşılaştırmada avantajlı olduğumuz konulardan biri buydu ve bu avantajı kaybediyoruz.
Negredo'nun maaşı, tolgay ve ozi'nin yeni yılda 2.5 alacak olmaları  avantajı kaybettiriyor.

Yeni yerli transferlerinde düşük maaşa dönmeliyiz.  Bu şansımız var bu yıl, çünkü rakipler pek bonservis ödeyecek durumda değil.

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Herkese günaydın,

Bayern Münih'ten kiralık Renato Sanches,
EPL' den tripod forvet (Bonny, Okaka)
Sağbek Kaderabek

mis gibi.

Çevrimdışı sozkul

Sanki onlarlar karşılaştırmada avantajlı olduğumuz konulardan biri buydu ve bu avantajı kaybediyoruz.
Negredo'nun maaşı, tolgay ve ozi'nin yeni yılda 2.5 alacak olmaları  avantajı kaybettiriyor.

Yeni yerli transferlerinde düşük maaşa dönmeliyiz.  Bu şansımız var bu yıl, çünkü rakipler pek bonservis ödeyecek durumda değil.

Aslında bizim borç benim hesapladığımdan daha büyüktür, yılbaşından beri avro yüzde 25 artmış, ben birkaç ay önceki borcu bugünkü kura böldüm. Bizimkide 350-360 civarıdır.

Ben bizdeki iyimserliğide anlamıyorum, onlar kötü durumda ama bizde kötü durumdayız.
Çok dikkatli olmamız lazım, geçen yılki tranfer hataları ve bu yıl yenilenen kontratlar  bizi zorlayacak.
Ozi ya da Tolgay, biri 10'a gitse çok iyi  olacak.

Çevrimdışı mylife1903

Kime 1.5-2 teklif geliyorsa satacaksin
Kadro siskin. Bir suru gereksiz verimsiz topcu var kadroda bir suru yanlis transfer bir suru fahis kontrakt var

Simdi sayalim
Boyko veli aras pekto lens negredo love
Arkasina mitrovic vida quaresma babeli de ekleyeceksin
Tolgay ve oguzhandan da birinj sutlayacan

Ggnin yanina turk bir oyuncu alacaksin
Stopere yasli kasar bir turk alacaksin apaci sinifi daginik kontrolsuz tek hamleli olmasi tercih sebebi
Ortasahaya musayi al bir tane daha turk bul al baska da lazimsa gurbetci koy

Defans soyle olacak
Gg pepe atiba adri
Ortasahada
Medel musa oguzhan veya tolgay nejipjan
Daha ekonomik kadro olmasi icin 4-5-1 bile oynarsin kanat oyuncusu alma goZun sevem tam kurtulmusken
14-15 oyuncu olsun yeterli kalani gurbetcilerden genclerden doldur cik oyna macini
Maaslari zamaninda ode

4-3-1-2 gibi bisiler konusuldu aslinda oynanabilir
Ama taliskayi almak gerekirdi bu sistem icin mis gibi oynardi
Neyse

Sat sat sat
Alma alma alma

Çevrimdışı tuncaboylu

Fenerbahçe'de çok karanlık işler dönüyor, medyadaki haberciler de bilse bile  korkusundan ya da çıkarından dolayı yazamıyor.

Bir örnek:

2 sene önce Van der Wiel'i aldılar, 4 senelik sözleşme imzaladılar. Senelik 2.5 civarında maaşı vardı.

Sonra geçen sene Isla'yı aldılar. Bedava aldıklarını söylediler, çünkü Cagliari Isla'nın 1.5 milyonluk maaşını ödeyemiyordu. O seneye kadar ödeyebilmişti, çünkü yarısını Juventus karşılıyordu. Yani 750 bin Euro'nun hesabını yapan bir takım Cagliari.

Bu sene 750 bin Euro'yu ödeyemediği için, 1 sene önce 4 milyon Euro ya aldığı ve piyasa değeri 4.5 milyon Euro olan oyuncuyu bedava verdiler. Yersen. Olay aslında şu: Transfer sonrası İstanbul'da Cagliari ile hazırlık maçı yapıldı, para da o şekilde verildi.

Neyse, Van der Wiel nereye gitti? Cagliari'ye. Bir Allah'ın kulu da 750 bin Euro için İsla'yı bedava gönderen Cagliari, 3 sene daha sözleşmesi olan ve senelik 2.5 milyon Euro alan Van der Wiel'i nasıl aldı diye sormadı.

Aziz de ardından pislikleri ortaya dökülmesin diye, malum birisi gibi, koltuğu bırakmamak için her şeyi yapıyor ve yapacak da.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tuncaboylu

Kime 1.5-2 teklif geliyorsa satacaksin
Kadro siskin. Bir suru gereksiz verimsiz topcu var kadroda bir suru yanlis transfer bir suru fahis kontrakt var

Simdi sayalim
Boyko veli aras pekto lens negredo love
Arkasina mitrovic vida quaresma babeli de ekleyeceksin
Tolgay ve oguzhandan da birinj sutlayacan

Ggnin yanina turk bir oyuncu alacaksin
Stopere yasli kasar bir turk alacaksin apaci sinifi daginik kontrolsuz tek hamleli olmasi tercih sebebi
Ortasahaya musayi al bir tane daha turk bul al baska da lazimsa gurbetci koy

Defans soyle olacak
Gg pepe atiba adri
Ortasahada
Medel musa oguzhan veya tolgay nejipjan
Daha ekonomik kadro olmasi icin 4-5-1 bile oynarsin kanat oyuncusu alma goZun sevem tam kurtulmusken
14-15 oyuncu olsun yeterli kalani gurbetcilerden genclerden doldur cik oyna macini
Maaslari zamaninda ode

4-3-1-2 gibi bisiler konusuldu aslinda oynanabilir
Ama taliskayi almak gerekirdi bu sistem icin mis gibi oynardi
Neyse

Sat sat sat
Alma alma alma
Abi futboldan da anlıyorsun, ama ne hikmetse devamlı Atiba'yı stopere yazıp duruyorsun.

Adam Beşiktaş kariyeri boyunca 15 dakika stoper oynadı, onda da 3 pozisyon verince oyuna Mitrovic girdi.

Çevrimdışı tuncaboylu

Bu arada Balotelli'nin İtalya milli takımına alınması da çok abartıldı burada.

İtalya Dünya kupası'na gidemiyor ve Balotelli alt  tarafı bir hazırlık maçında oynadı.

Son ana kadar Brezilya milli takımının Dünya kupası kadrosuna seçilmesi gündemde olan oyuncumuz vardı, son Avrupa şampiyonunda ilk 11 oynayan 2 oyuncumuz da var. Nedir bu İtalya milli takımına seçilme abartısı?

Kaldı ki 4 sene sonra Arabistan'a karşı hazırlık maçında oynaması, maaş arttırmak için menajer oyunu bile olabilir.

[ Son Düzenleme: 30 Mayıs 2018, 09:45:33 tuncaboylu ]

Çevrimdışı adil arif

Bizim borç hesaplama yöntemimiz renklilerden farklı diye okumuştum bu forumda. Mesela Vodafone ile yaptığımız sözleşme, bitene kadar borç bölümünde görünecek ve sonrasında borçtan silinecek diye hatırlıyorum. Emin olun onların 500 milyon Euro borçlarının tamamı ödenmesi gereken borçlardır. Bizimki gibi muhasebe tekniğinden kaynaklanmıyordur. Kriz çok derin olur ve döviz çok yükselirse batmaları kaçınılmaz gibi geliyor bana. Eğer başkanın dediği %35 daralma mantıklı uygulanırsa ve transferde düşeş atarsak renklilere karşı çok önemli bir avantaj kazanacağımızı düşünüyorum. Daha önce söylediğim gibi futboldan anlamam ama tamamen romantik sebeplerle gençleştirme hareketinin çok keskin yapılması taraftarıyım. Bir de renklilerin önümüzdeki dönemde vergi ödemeyeceklerini ve onlara büyük kıyak yapılacağını düşünüyorum. O konuda da saglam bir strateji geliştirmekte fayda var bence.

Çevrimdışı Yunus Emre Dökmeci

Ali Koç :

"Bence Gökhan Gönül'ün gidişi büyük bir kayıptır. Bir de çocuğa paragöz yakıştırması yaptılar. Bu böyle gitmez."

Ali Koç :

"Beşiktaş ile daha önce hiç olmadığı kadar bir gerginlik var. Bu duruma hayret ediyorum. Bu böyle gitmez, yeni bir sayfa açmak zorundayız."
Kopar Kıyamet Çöker Karanlık
Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
Tüm çArşı Cehenneme Kombine Aldık

Çevrimdışı tuncaboylu

Origi adı geçiyor, Wolfsburg bir sene kiralamak için 6.5 milyon Euro vermiş yazıyor transermarkt'a göre.

Seneye sözleşmesi bitiyor, kiralama olmaz gibi. Bence satmak için en az 6-7 milyon Euro ister Liverpool, zor yani.

Çevrimdışı tuncaboylu

Ben uzundur yaziyorum bunyonetimin bir transfer akli yok. Ona buna bir suru para veriyor, sokaga atiyor besiktasin parasini diye yaziyorum
Ornekler veriliyor
Cenki satti
Marseloyu satti
Tosici satti
Becki satti
Dembayi satti
Sosayi satti
Ya arkadas ben burda tosici 8 milyona eplye satariz dedigimde dalga gecildim. Elinizdekinin degerini bazen bilmiyonuz bazen de gereksiz cigeri 5 para etmez adamlara deger veriyonuz lens gibi negredo gibi ne bilem veli gibi pekto gibi

80 tane adami aziz yildirim alsa o bile 8-10 tanesini satar. Bi gariplik yok burda. Gariplik satilan cenkin yapilan bir suru ayibi ortmesi.

Artik dani dentinyo eneramo sinan kurumus sezercik falan demeyecez negredo lens love falsn diyecez
Maaslarini sayiyoruz diye tepki verenler var. yahu sadece bonservisi saymak isguzarliktir. Toplam yatirim maliyetine bakilir. Bu kulubun muhasebesi ortalama futbolcu maliyetini saymalidir. Yemesinden icmesine seyehat giderlerine, evi araba kirasi, menejer parasi vergisi stopaji yabanci isci harci falan bir suru kalem vardir. Bunlar odeniyor sadece bonservis odenmiyor futbolcuya.

Bu transfer sezonunda fikret ormana sans diliyorum, iyi sallar insallah zarlari da duses gelir.

Bu savcilara falan iftar yemegi verilmesinin besiktasa ne faydasi olacaktir, fikret orman cikip onun cevabini versin hele, neden burada konusu gecmedi?
Baskan guc zehirlenmesi yasiyor, hep ben ben ben diyor, diyordum bu sene basari gelmeyince biz demeye basladi, ilginc.
Kendi cebinden isterse gaylere homolara tiravestiklere iftar versin, parti versin, yatlarda gezdirsin. Benim paramla politika yapmasin arkadas. Sahur programina falan cikiyor baskan. Canere quaresmaya ceza verilince ciksaydin pragramlara, hukmen malubiyet alinca cikaydin televizyonlara, besiktas baskaninin kimseye eyvallahi olmamali, besiktas da siyasete sokulmamalidir.

Bugun fbliler falan gs sampiyonlugumuzu caldi diye yuzsuz yuzsuz konusuyor, kendilerine bakmadan ama ortaligi bulandiriyor adamlar, bizim kulup sessiz.

Polyanna arkadaslara baksak yonetim kapali kapilar ardinda acayip calisiyir, besiktasin haklarini koruyor, besiktas cok guclu bu yonetimle, kapitsl besiktasin gucunu gordu, eski besiktss yok....
If you eat, yersen

Hâkim ve savcıları iftar yemeğine çağırmanın siyasetle ne ilgisi var?

Ya da sahur programına katılmanın, hele ki muhalif bir kanal olan Fox Tv'de?

Ülkede her şey siyaset olduğu için, her şeyden siyasi anlam çıkarmaya çalışmak; ülkedeki genel algı bozukluğunun belirtisi bence.

Çevrimdışı tangaz

Ornekler veriliyor
Cenki satti
Marseloyu satti
Tosici satti
Becki satti
Dembayi satti
Sosayi satti

If you eat, yersen

kalemine sağlık reis...

başkanı sahur programında görünce dumura uğradım acaba siyasete falan mı hazırlanıyor die aklımdan geçirdim bir kulüp başkanının sahur programında ne işi olabilir hangi vasfı ile oradadır die düşündüm bir yanıt bulamadım acaba bizim başkan ilahiyat fakültesi kökenli falan mı? başkanlık sonrası milletvekili falan mı olmak istiyor acaba sayın cumhurbaşkanına mı oynuyor?

başkan sınıfta kalmıştır bu yıl diyordum son sahur programını görünce tasdiknamesini verdim eline sen beşiktaşın hakkını savunmaya çık tv.ye tasavvuf edebiyatı yapmaya değil.

güç konusuna gelince hiç bir gücümüzün olmadığını polyannaların ve o zihniyetin nasıl zarar verdiğini de görmüş olduk acı tecrübelerle...
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi Özgür Gültekin

Sadece şunu söyleyebilirim.
Lobimiz o kadar güçlü ki, en sevdiğimiz(!) hakem olan posbıyık süzmesi yılın en çok kazana hakemi.

tabii bu sadece resmi kazancı, diğer tarafa girmiyorum bile.

Çevrimdışı Neo Nesil

Ali Koç :

"Bence Gökhan Gönül'ün gidişi büyük bir kayıptır. Bir de çocuğa paragöz yakıştırması yaptılar. Bu böyle gitmez."

Ali Koç :

"Beşiktaş ile daha önce hiç olmadığı kadar bir gerginlik var. Bu duruma hayret ediyorum. Bu böyle gitmez, yeni bir sayfa açmak zorundayız."

Fener taraftarları bu açıklamadan sonra Ali Koç'a desteğini kesecektir  :kop:

Etiketler: