Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu 2016/17 Sezonunu bu başlıkta konuşacağız.

0 Üye ve 98 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu  [Okunma sayısı 8372622 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2016/17 Sezonu

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

bu maç özelinde sadece 1 adet majör hata var o da fabriden geldi. diğerleri benim nazarımda majör hata değillerdir.
öyle olsun abi  :)

Çevrimdışı nusretaslanturk

Çevrimdışı tuncaboylu

dünün özelinde söylemiyorum, genel olarak stoper kalitesi beni tatmin etmiyor.
Dünü konusuyorsak etmeli.

Bak sene başında Umtiti Lyon'dan Barcelona'ya 30 milyon Euro'ya gitti, partneri de Pique. Barca'nın boş geçtiği maç yok, ileri üçlüsü uzaylı olmasa bu tura bile gelemeyecekti.

Gerçekçi hedefler belirlemek ve beklentileri ona göre ayarlamak lazım.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tardu

Ben olsam rövanşta Tosic yerine Necip'i oynatırım stoperde. Necip-Mitrovic yaparım. Risk mi risk. Ama Tosic kadar büyük bir risk de değil yani

tosiçin rakibe her maç bir asist denemesi var ;havadan gelen topları çok güzel indiriyor rakibe sonrasın da önünden bir güzel çekiliyor.
allahtan adamlar değerlendiremiyor,rutin bombalamalarına girmedim bile...

Çevrimdışı Onur Küçük

dünün özelinde söylemiyorum, genel olarak stoper kalitesi beni tatmin etmiyor.
Savunma takım işidir @Mehmet Ali C.   .   Santrafordan başlar kaleye kadar devam eder savunma . Sadece son adamlar kaleci ve defans olduğundan bu pozisyondaki oyuncuların yaptıkları sorgulanır. Beni tatmin etmeyen stoper kalitesinden çok takımın sertliği , takım savunması. Hoca bütün bunların düzgün analizini yapacaktır.

Çevrimiçi Gökhan Kurt

Şu saatten sonra Şampiyonluk + UEFA Kupası dışında beni bir şey kesmez.  :steamed: :steamed: :steamed:

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Savunma takım işidir @Mehmet Ali C.   .   Santrafordan başlar kaleye kadar devam eder savunma . Sadece son adamlar kaleci ve defans olduğundan bu pozisyondaki oyuncuların yaptıkları sorgulanır. Beni tatmin etmeyen stoper kalitesinden çok takımın sertliği , takım savunması. Hoca bütün bunların düzgün analizini yapacaktır.
daha detaylı bir değerlendirme olmuş Onur abi haklısın genel olarak bu konuda eksiğiz, ama ben stoperlerimizi sakar buluyorum, özellikle tosic her maçta bir şeyler yumurtluyor, Marcelo güzel maç oynadı ama acayip bir hatası vardı.

Çevrimdışı tangaz

Bak sene başında Umtiti Lyon'dan Barcelona'ya 30 milyon Euro'ya gitti, partneri de Pique. Barca'nın boş geçtiği maç yok, ileri üçlüsü uzaylı olmasa bu tura bile gelemeyecekti.

mamadou sakho + fabregas  :bandit:
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı Onur Küçük

daha detaylı bir değerlendirme olmuş Onur abi haklısın genel olarak bu konuda eksiğiz, ama ben stoperlerimizi sakar buluyorum, özellikle tosic her maçta bir şeyler yumurtluyor, Marcelo güzel maç oynadı ama acayip bir hatası vardı.
Sakar olmayan stoper yoktur sadece az sakar çok sakar stoper vardır. Dünyanın en iyisi kabul edilen savunmacının bile ara sıra yaptığı sakarlıklar vardır. Sol stopere gelecek sezon bir hamle yapacaklardır. Ama şu an öncelik takım savunmasını geliştirmek olmalı.

Çevrimdışı Serhat Akkaya

bu maç özelinde sadece 1 adet majör hata var o da fabriden geldi. diğerleri benim nazarımda majör hata değillerdir.
Tolgay'ın amatör faulü gol olan pozisyondaki ve Tosic'in rakibe alda at dediği pas var.
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı sametbagan

Herkese selam geçmiş olsun hepimize.

Burda genel olarak pozitifiz ama eksiklerimizi göz ardı etmeyelim

Bence de önceliğimiz lig olmalı ama buraya kadar getirmişken yarı final, final hatta kupayı alıp süper kupa oynamak harika olur.

Dünkü maça gelecek olursak bizim alameti farikamız pas yapmamız eğer topu rakibe verirsek hem dün hemde deplasmandaki

Napoli maçlarında olduğu gibi oyundan düşüp atak üstüne atak yiyoruz.E sonunda da golü yiyoruz.Napolide şans yanımızdaydı

Dün elimize geçen şansı lyona verdik ve malup olduk.Yaslandığımız hemen her maçta çok pozisyon verdik.

İlk yarıda ki gs maçı ilk yarısını da sayabiliriz.Bir de içerdeki kayseri maçında çok pozisyon verdik bu şekilde

Skoru korumaya başladık mı panik ve de akabinde hata ve gol .

Bir diğer sorunumuz da kanat beklerimiz hızlı rakip kanatlarına karşı çaresiz kalıyor.Özellikle gg dün çok çaresiz kaldı çoğu pozisyonda

Son olarak tur ortada bitmiş birşey yok ve ben burda lyonu geçebileceğimizi düşünüyorum

İnşallah erken gol bulursak oyunu dünkü gibi değil de baskılı ve pasla koparıp farka gidebiliriz.Yoksa statda fazladan ambulans gerekebilir.

Ayrıca Kulüp stada gelecek taraftarlara Dil altı hapını yanınızda getirmeyi unutmayın diye mesaj atmalı. :D

Çevrimdışı Serhat Akkaya

Valla o gerçekler Tosic'se ben onu kabul edemiyorum, ne ara bi hata yapacak rakibi pozisyona sokacak veya alda at diyecek diye bekler haldeyim, Tolga kaledeyken yaşadığım hisleri Tosic oyundayken yaşıyorum..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı tangaz

Tolgay'ın amatör faulü gol olan pozisyondaki ve Tosic'in rakibe alda at dediği pas var.

tolgayın faulü gereksizdi ama majör hata sınıfına girmez, tosiçin o top kaybında maç içinde ben de benzer tepkiyi gösterdim ama dediğim gibi fabrinin yaptığı hatayı görünce hiç biri majör hata değil.

hakem evet çok iyiydi ama bence malbuenayı atmalıydı hatta malbuena sarıyı görünce resmen derin bir oh çekti. sanırım o esnada maç hala 1-0 dı ve rakip 10 kişi kalacaktı.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tardu

Valla o gerçekler Tosic'se ben onu kabul edemiyorum, ne ara bi hata yapacak rakibi pozisyona sokacak veya alda at diyecek diye bekler haldeyim, Tolga kaledeyken yaşadığım hisleri Tosic oyundayken yaşıyorum..

tosiç bana unutmaya çalıştığım duyguları her maç özelinde yaşatıyor, sağolsun hermaç y.demirören dönemi yaşadığım duyguları hatırlatıyor
mesela en son sözleşme imzalandığında yangından mal kaçırır gibi tabata transferindeki duyguların aynını yaşattı eksik olmasın.
hesap kitap işlerinde iyi olan varsa maaş + bonservis veya kaç savunmacı gelmiş bir hesap yapılsın yani bir raketçi alamazmıydık torna vida felan olmazmıydı yani

buradan tosiç i ramos a benzetenlere selam olsun dostlar :tabe:

Çevrimdışı Serhat Akkaya

tolgayın faulü gereksizdi ama majör hata sınıfına girmez, tosiçin o top kaybında maç içinde ben de benzer tepkiyi gösterdim ama dediğim gibi fabrinin yaptığı hatayı görünce hiç biri majör hata değil.

hakem evet çok iyiydi ama bence malbuenayı atmalıydı hatta malbuena sarıyı görünce resmen derin bir oh çekti. sanırım o esnada maç hala 1-0 dı ve rakip 10 kişi kalacaktı.
O hareket direk kırmızı karttı..
Korku akıl katilidir.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

Takım olarak daha katedecek çok yolumuz var, devamlı gelişmek durumundayız.

Çevrimiçi Necmi

Boş bir takım olduklarına katılmıyorum. Dün 2. yarıdaki tempoları insanı değildi, o tempoya zirvedeki 3-4 takım dışında kimse direnemezdi.

Biz yaslanmadık, adamlar çıkartmadı. Rakibi doğru analiz etmek lazım.

Roma'yı 4-2 yendikleri maçın kopyasını oynadı adamlar. İlk yarı başabaş ve geride kapattılar. İkinci yarı domine ettiler. Dün ikinci yarı bize 15 şut çekmişler. Çok fazla, değil mi? Roma'ya da 16 şut çekmişler ikinci yarıda.

Kendi evlerinde ikinci yarıları böyle oynuyorlat, stratejileri bu adamların. Yine şansa falan 83'e kadar dayandık, ama bu güneşe karşı dayanmazdı. 90. dakikada kaleciye 3 kişi basıyordu.

Ama kötü bir deplasman takımı Lyon, o yüzden tür ortada. Burada 3-1 hatta 4-1 bile yenebiliriz, ama bu boş oldukları anlamına gelmiyor. Adamların yapısı bu. Dün bize oynadıkları ikinci yarıyı Barca'ya oynasalar, onu da yenerlerdi.

Napolinin temposunu unutmuşsun. tek farkı ona cevap verecek oyuncularımızın olmamasıydı. Hata hocanın maç sonu röportaj yapan bütün oyuncuların ağzından ilk çıkan ilk kelime skoru tutmaya uğraştık oldu. Hocanın durumu belli bir sıfır önde girince içeri savunma yapın dedi. Düşünceside en fazla bir yeriz bilemedin iki yeriz bu skorda istanbulda bize yeter. ikinci golde olmasaydı pekalada tutacaktı genede tuttu. Bu takım bize direnemez vodafone arenada taraftar alır maçı.

Çevrimdışı tangaz

şenol hoca fantaziye girdi sonra 20.dk da vazgeçti bu sevdadan ilk yarı 1-0 bitince göze batmadı bu hata buraya kadar iyi hoş güzel esas hata sonra başlıyor ikinci devreye başlarken direkt mitro-necip değişikliği ile başlayıp sonra da talisca-ginler değişikliği doğru hamle olurmuş gibi duruyor. son olarakda cenki çıkarıp atınçı veya tolgayı sahaya sürüp finali denemeliydi. değişiklik dakikaları 46-60-75.

Çevrimdışı Mehmet Ali C.

seyircisiz oynanma ihtimalini düşünmek bile istemiyorum, şuan resmi sitenin biletlerle ilgili bilgilendirmesini bekliyorum  :)

Çevrimiçi Necmi

bence maçın tansiyonundan cesaret edemedi. Ben hayatımda bu kadar mükemmel bir
hakem yönetimine şahit olmadım bir verdiği ofsayta baktım eğer varsa minimle falandır hakemin elinde
kumpas vardı herhalde . Aleyhimize ofsayt bayrağı kaldırınca birşeyde diyemedim kaldırdıysa doğrudur dedim :D
hiç pozisyon kaçırmadı oyunun oyuncuların sertleşmesine asla izin vermedi. Gerçi oyuncularda iyi niyetliydi.
büyük ihtimal tembihlendiler. birbirleriyle iletişimi iyi kurdular tek bir itiraz yoktu. saha kenarında herkesin
gözünde bir korku vardı. Bir bizim hocalar elleri çeplerinde tribünleri seyrediyordu. Oyun öncesi gerginlik bize
yaradı adamlar maçın hiç bir anında evsahibi avantajını kullanamadı. Gerilim tribünde maç boyu devam etmiş

Çevrimdışı tuncaboylu

bence maçın tansiyonundan cesaret edemedi. Ben hayatımda bu kadar mükemmel bir
hakem yönetimine şahit olmadım bir verdiği ofsayta baktım eğer varsa minimle falandır hakemin elinde
kumpas vardı herhalde . Aleyhimize ofsayt bayrağı kaldırınca birşeyde diyemedim kaldırdıysa doğrudur dedim :D
hiç pozisyon kaçırmadı oyunun oyuncuların sertleşmesine asla izin vermedi. Gerçi oyuncularda iyi niyetliydi.
büyük ihtimal tembihlendiler. birbirleriyle iletişimi iyi kurdular tek bir itiraz yoktu. saha kenarında herkesin
gözünde bir korku vardı. Bir bizim hocalar elleri çeplerinde tribünleri seyrediyordu. Oyun öncesi gerginlik bize
yaradı adamlar maçın hiç bir anında evsahibi avantajını kullanamadı. Gerilim tribünde maç boyu devam etmiş
Yardımcı hakemler kusursuzdu, ama orta hakem biraz idare etti gibi geldi bana. İlk yarı biz golü bulduktan sonra 10 dakika saçmaladı, Talisca'ya yapılan faulü vermedi ve devamında Talisca 1 dk yerde yatarken oyunu devam​ ettirdi. O faul hem sarı kart, hem de tehlikeli bir noktadan frikikti.
Valbuena'yı atmaması da bence kaderi değiştirdi.
Cüneyt Çakır'ın bir kopyasıydı. Baktığında skora etki eden bir hatası yoktu, ama idare etti işte.

Çevrimdışı tangaz

seyircisiz oynanma ihtimalini düşünmek bile istemiyorum, şuan resmi sitenin biletlerle ilgili bilgilendirmesini bekliyorum  :)

öyle bir ihtimal yok seyircisiz cezası alacak tek takım var o da lyon şayet dürüst bir karar verilirse ben en az 2 maç seyircisiz cezası almalarını bekliyorum. maç önü sahaya dalmaları canımızı kurtarmakdı demesin hiç bir fransız öyle olsa kale direklerine filelere falan asılmazlardı tek amaçları terörize etmekti. gollerde lyonlu oyuncudan çok taraftar vardı sahada hatta maç 1-0ken dikkatinizi çekmedimi tiribünler ile reklam panoları arasında maçı takip eden 20-30 arası lyonlu taraftar vardı saha komiseri falan ne iş yapıyordu o esnada sonra ozzi korner atarken sahaya atılan yabancı maddeler falan gözlemcinin gözünden kaçmaması gereken durumlar şenol hoca maç sonu buna vurgu yaptı basın toplantısında kornerlerde sahaya yabancı maddelerin roma maçında da atıldığını söyledi.

Çevrimiçi Necmi

şenol hoca fantaziye girdi sonra 20.dk da vazgeçti bu sevdadan ilk yarı 1-0 bitince göze batmadı bu hata buraya kadar iyi hoş güzel esas hata sonra başlıyor ikinci devreye başlarken direkt mitro-necip değişikliği ile başlayıp sonra da talisca-ginler değişikliği doğru hamle olurmuş gibi duruyor. son olarakda cenki çıkarıp atınçı veya tolgayı sahaya sürüp finali denemeliydi. değişiklik dakikaları 46-60-75.
bence hiç bir katkısı olmayan cenki çıkartıp necipi sokacaktı.
mitrovic çıkmazdı onun işi lacezette ile fakir arasındaki pas bağlantısını kesmekti
bunuda iyi başardı oyuna giremediler. mitrovic çıktı. onlarda ortaya çıktı.
bem mitrovicin tek hatasını gördüm ilk başta stoper oynuyordu bunlar pas oyununa başlayınca
hoca stoperleri üçledi adrianoyu beke çekti tosiç stoper oynamaya başladı mitrovicde lacezette nin üzerine oynadı
aslında kötüde değildi ne zaman oziyi çıkartıp tolgayı soktu oyuna orta saha çöktü
oyun hakimiyeti tamamen onlara geçti

Çevrimdışı tuncaboylu

Napolinin temposunu unutmuşsun. tek farkı ona cevap verecek oyuncularımızın olmamasıydı. Hata hocanın maç sonu röportaj yapan bütün oyuncuların ağzından ilk çıkan ilk kelime skoru tutmaya uğraştık oldu. Hocanın durumu belli bir sıfır önde girince içeri savunma yapın dedi. Düşünceside en fazla bir yeriz bilemedin iki yeriz bu skorda istanbulda bize yeter. ikinci golde olmasaydı pekalada tutacaktı genede tuttu. Bu takım bize direnemez vodafone arenada taraftar alır maçı.
Tamam hoca skoru tutalım dedi de, topu bırakın dememiştir herhalde.

Napoli böyle değildi. Tamam o maçta da rakip hızlıydı, 10 saniyede kalemine geliyordu falan da, 45 dakikanın her anı boyunca herkese 2 kişi basan bir takım değildi onlar.
Valbuena bile bir ara kusacak gibi oldu tempodan, elini falan kaldırdı da topu taca attık.
Bu kadar ağır pres yediğimiz bir maç hatırlamıyorum bu sene.

[ Son Düzenleme: 14 Nisan 2017, 12:13:37 tuncaboylu ]

Etiketler: