Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 260 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5162556 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

görmedikleri şey bu zaten orda wagner love gibi bir usta var önde hallaç pamuğu gibi atıyor defansı arkasında bunlara rahat oynama alanları bırakıyor bütün rakipler love u durdurmak için hamle yapıyor işde bunlarda bundan faydalanıyor. sende oynarken böyle olmaz rakip bütün ileri uç elemanlarını tehlike görüp hepsine önlem alıyor insan üstü oynamaya çalışıyorlar kimse alanyaya Beşiktaşa oynadığı gibi oynamaz

Evet, adamlar iyi gorunecegiz diye ekstra efor sarfediyorlar, hocalar Besiktas'a yenilmemeyi galibiyet gibi goruyor. Degil Emre Akbaba, Wagner Love gelse bizde oyle Alanya'daki gibi oynayamaz. Su anda gelip de ilac olabilecek tek bir adam var, o da Adebayor. Onu da Basaksehir birakmaz.

Çevrimdışı tangaz

şu maç demba son 20 dk sahada olsa 2-0 alırdık maçı
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi Necmi

Orkanı ben çok beğeniyordum ve istiyordum iyide oldu alınması ama elimizde çok fazla Kanat var daha Töre gelecek

Q7 miadını doldurmak üzere 34 oldu herif , Lens - Töre- Babel- Orkan bizi götürür tabi iyi bir lens ve Töre

Şuan ki Lensle yarı yolda tekerimiz patlar orası ayrı konu 3 metreden boş kaleye atamiyor :bandit:
neden 3 metreden boş kaleye atamayan quaresmaya kaç yıldır katlanıyoruz ya bunca zaman
tek laf etmedin savunmaya çalıştın lens bir kere atamayınca kazmamı oldu. iki yüzlü olma
geçen sene bütün maçlar oynayan quaresmanın attığı gol 2 kaçını haraketli oyunda attı
bu sene başından beri oynuyor attığı gol 1 o golü lensde attı bence quaresmadan daha fazla hakediyor formayı. Quaresmayı 3 senedir değerlendiremedinde lensi bir maçlamı değerlendiriyorsun
geçen sene aynı ligde oynadı uzaydan gelmedi 4 gol 12 asistle oynadı beğenmediğin kazma muamelesi yaptığın lens hemde rezil fenerde oyunarken senin quaresmada 2 gol 13 asistle oynadı yere göğe sığdıramadın yani geçen sene lens quaresmadan daha büyük katkı vermiş bu sene şans bulamayınca kötümü oluyor. hemde düşün geçen seneki forvetsiz fenerde 13 asist yapmış görmediğin bir şey var quaresma 100 lerce orta açar birileri vurdu vurdu tamamen şansa kalıyor ama lensin asistlerini ortalarını biraz iyice izle az yapar ama direk sonuca etki eden alda at ortalardır lensi quaresmadan değerli yapanda bu işde hücum opsiyonunu öldürmüyor kimseden rol çalmıyor. quaresma yüzlerce ortayı yaparken Beşiktaşın bütün hücum gücünü tüketiyor. lensin oynama stili diğer hücum oyuncularından rol çalarak olmuyor. herşeyi quaresmadan daha iyi yapıyor frikikde daha iyi atıyor gol bölgelerindede net oyuncu iyi oynadığı bir maçta maçın adamı olacakken şansız iki topu kaçırdı bu onu kötü oyuncu yapmaz ta kalbinin derinliklerinde biliyorsun quaresmayı şu dakikada kulübeye gönderebileceğini sırf bu nedenle bıdı bıdı ediyorsun sen akhisar maçında lensi gömüyorsunda bak bakalım 90 dakika quaresma ne yaptı oyun içinde yetişip vuramadığı bir topla yada sekip önüne düşen bir topu kaleye sokamadı diye gömdüğün oyuncunun yerine quaresmayı göm adam penaltıyı atamadı ya direk puan kaybının nedeni birde her frikik atışına yapışıyor talisca bir tane atabildi oda direkden döndü frikik bizim takım için yarı penaltı gibi birşeyken
quaresma nedeniyle çöpe gidiyor her seferinde bak 12 maç geçti ligde taliscanın atabildiği yanlış
hatırlamıyorsam 2 frikik var. düşün işde quaresmanın bu takıma verdiği zararı. rkip kapanıyor senin gol atmak için en büyük şansın duran toplar oluyor bunuda quaresma nedeniyle harcıyorsun birde biz salakmıyız lensi gömeceksin nasıl biliyorsun ta içinden quaresmayı kesecek olmasını sırf bu nedenle bilinç altın çalışıyor. oynadığı kısa sürede bile quaresmanın 12 maçta olduğundan daha etkili oldu. Hiç hesaplamıyorsun ama adamın önünde babel ve quaresma var bunlardan rol kapmaya uğraşıyor
gömmeden önce iyi düşün lens 4 sene bizde dikkatli harca quaresma için çünkü büyük ihtimal quaresmanın bu son senesi senin damgalamaya çalıştığın lens bizim gelecek senelerdeki kanat oyuncumuz burda Beşiktaşlımısın yoksa quaresma sporlumusun karar ver lens harcanacak kiralık oyuncu değil öyle kolayca 3 metreden atamıyor falan deyipde geçen seneki performansını yok sayamazsın. Lens Beşiktaşın oyuncusu ve Beşiktaş ona bir yatırım yaptı. şu anda şans bulmayı hak edende geleceği düşünürsek quaresma değil lensdir. her şeyden önce nasıl etkili olabileceğinide ts maçında gösterdi. orda attığı golü quaresmadan on yıl oynasa göremeyiz. Artık bırakın şu oyuncu bu oyuncu saçmalığını bahsettiğiniz bütün oyuncular Beşiktaşın oyuncusu burda düşünülecek olan oyuncu değil takımdır. ego kusan quaresma yerine kendini kanıtlama çabası içinde olan lens evladır. istediği kadar kaçırsın quaresma kadar bu takıma zarar veremez emin ol.

Çevrimdışı mellfred

alanya ile Beşiktaşı birbirine karıştırma o dediğin şut opsiyonlarını dripling şansını bizde bulabileceğinimi sanıyorsun tolgayı al koy alanyaya orda nasıl fark tarattığını şut attığını golcü kimlik
kazandığını görürsün. Beşiktaşda kaleye yanaşdığında kaç kişi şut atmayasın diye önüne atlıyor  alanyada
top ayağında seçenekleri düşünürken Beşiktaşda bir salise bile düşünme şansı vermez rakip
senin elinde avrupa çapında şutörün varken Beşiktaşda şut atma fırsatı bulamıyor akbabamı bulacak
Beşiktaşda dripling yapıp çalım atıp adam falan geçemez geçmeye kalktığı anda tekmeyi yer sürekli böyle oynandığı içinde o tekmeleri hakem görmez büyük takımda oynamak kolay değil sadece yetenekli olmak yetmiyor.
Doğru analiz abi.
Anadolu Takımları kendi aralarında açık oynuyorlar
Rakip zayıf olunca ben de yıldızlaşıyorum halısahada Güneş gibi parlıyorum çakma Çimen’lerde
azıcık sert defansa toslayınca sağa sola veriyorum topu Pasöre evriliyorum
Ama visca konusuna katılmıyorum
Visca lens ya da Quaresma kadar yetenekli olmayabilir ama bizim oyunun adamıdır Visca. Bizde olcayın verdiği katkının fazlasını verirdi aslında ama sözleşmesinin bitmesini beklemek lazım
Ve Emin’im ilk biz çökeriz uzatmazsa

Çevrimdışı mellfred

yine lens’i hep iç sahalarda 11 çıkardık aslında deplasman maçlarında ya da iç saha cl maçlarında kullanılırsa daha faydalı olurdu
Mesela Porto maçı tam Babel lens dizilimine uygun ama tabiki 11 çıkmayacak

Çevrimdışı yoruk

Lens konusunda ben de halen umutluyum.Kolay değil adamın işi ; bir an evvel yapmak kendini kanıtlamak istiyor.Rakip takıma gelmişsin pek şans bulamıyorsun.Hakkında olumsuz düşünmemeleri için bir an evvel göstermen lazım kendini değil mi ? Şöyle 4-5 maç üst üste başlasa bu durumdan çok daha iyi olacak.
Lens için bu sene değil de seneye alınsın istemiştim.Çünkü böyle olacağını tahmin etmiştim.Şans bulamayacak form tutması zor olacak diye düşünmüştüm.Bazı oyuncular vardır tık koyarsın oynarlar.Bazıları vardır oynayamazlar ritim bulmaları lazımdır.Lens seneye daha iyi katkı verir takıma "kalırsa eğer" Lens'in bir diğer artısı da sürekli içeri girebiliyor ceza alanına girebiliyor olması.Lens ve Babel sahada olduğu zaman rahat rahat 3 forvet oynarız mesela.Ceza alanına girer tıpkı Talisca gibi.Görünmeyen forvet olur.Çeşitlilik sağlar.
Ayrıca Lens'in tam performans göstermesi diğer oyuncular ile de alakalı.GG ile oynamaya alışması lazım diğer kanata geçtiğinde Adriano ile.Bunlar 2 maçlık olacak iş değil.

Töre zaten bu sene ciddi süreler alamaz.Orkun da halen gösteremedi.Lens de sanırım iyice düşecek çünkü hoca 2.yarıdan itibaren sık değiştirmez kadroyu artık.Negredo neyse de Medel-Lens ikilisi ne yapacaklarsa artık 6-7 maç süreleri kaldı.Biz daha iyiyiz fark yaratırız derlerse tamam.Ama bu zamana kadar olduğu gibi olursa iyice kesik yerler.

Forvet konusunda ise Cenk iyi,belli Negredo da iyi ama bize gol lazım.Net adam lazım.Zaten artık eskisi gibi 20+pozisyon bulamıyoruz. "Talisca bey sağolsun " bulduğumuzu da atmamız lazım.Bunu sadece Avrupa maçlarında yapabiliyoruz.Lig maçlarında olmuyor.Evet Avrupa da bir Türk takımının bulduğunu atması biraz garip geliyor bize ama gerçek yani.Alışık değiliz sadece  :D
Bence bir Demba Ba hamlesi yine olacaktır.Ama bu sefer daha çok oynar umarım gelirse.

Çevrimiçi Necmi

şu maç demba son 20 dk sahada olsa 2-0 alırdık maçı
emin ol lensle negredo çıkmasaydı gene alırdık maçı sahada sadece işlevsiz elemanlar kaldı.
kaybedilen her puanı şenol hocaya yazıyoruz bu tesadüf değil takım kötü oynamıyor sadece sonuca gidecek elemanlar sahada olmadığı için boşa harcanıyor. sen ilk yarıda pozisyona giren asist yapan oyuncuları kulübeye çekip bunları yapması mucize olan oyuncuları sahada tutarsan sürekli top sende kalsa ne olur. negredoda lensde kutu içinde ayağına hakim çabuk karar verebilen oyuncular çıkıp kutuya bile girmeye tenezzül etmeyen oyuncuları sahada tutuyorsun böyle kapanan takımlara karşı bu güne kadar cenk ne yapmış zaten sürekli presden kaçan bir oyuncu kapalı defans içinde bir hiç olurken ne olursa olsun negredo oyunda kalırdı.
geçen senede böyleydi en etkili eleman aboubakar ken sürekli ya kulübeye ya kanada hapsederek bütün ilk devreyi heba etti sonra aklı başına geldi birinci forvet abou olduda şampiyonluk geldi. şimdi aynı şeyleri negredo ve lens için yapıyor taraftarada hedef
yapıyor bu oyuncuları. yanlış hatırlamıyorsam ikinci yarı girdiğimiz tek gol pozisyonu tosiçin vurduğu kafa maçın özeti bu
ilk yarı çıkardığı oyuncular oynarken kaçan pozisyonlar penaltı vs bir sürü aksiyon vardı. ikinci yarı bu tempo devam etse illaki kırılacaktı akhisar oyuncular çıkınca rahatladılar.

Çevrimiçi Necmi

3.5 cok, zaten istememistir ama olgunlasan oyuncu oguzhan 2 milyon verilmeli

Bizim seviyemiz icin yeterli oyuncu oguzhan. Cocugun bazi yetersizliklerine gozumuzu kapatmak zorundayiz burasi psg degil. Oguzhanin guclu hizli sutu olani mucadele edeni daha iyi saha gorusu olan modelleri zaten naygolan hamsik falan oluyor burda oynamaz boyle olsa arsenal birakmaz arsenal camiasi ve o camianin lideri arsen bu isin (Küfür Yasak)₁₂ olmus adamlar. Futbolcuya iki bakinca dogum evinde kariyerini goren adamlar bunlar, oguzhani gonderdiler.
Biz ise arsenal degiliz oguzhan gidince parayi basip yerini dduralim yahut altyapidan yerine yeni bir mal daha koyalim.

Oguzhan giderse 5 senede oraya 5 tane adam alinir 5er milyon bonservis verilir bunlar gonderilirken de tazminatlari odenir bir suru gelene gidene ragmen oguzhanin yeri de dolmaz.
dolarda bunu dediğin gibi yapamayız onu göndermenin nedeni oziden kurtulmak değil ileri sıçramak için olur. gider yerine daha iyisini alırsın oziden vaz geçersin. Vedalaşmayı bilmek gerekiyor büyümenin yolu budur. bizim seviyemiz için doğru ozi yeterli ama biz bu seviyedemi kalmak istiyoruz önce buna karar vermek gerekiyor bir tık yukarı hamle yapmak istiyorsan ya ozi bu hamleye ayak uydurup performansını bir tık yukarı çıkaracak yada seni ondan sonra bir tık yukarı çıkaracak bir oyuncuyla yola devam edeceksin talisca neden söylüyorum şu anki perfomansından bende memnun değilim ama oyuncu
kendi performansını yukarı çekebilecek seviyede bir tık yukarı çıkarsa senide bir tık yukarı çeker. Talisca bir değil bir kaç tık yukarı çıkabilecek seviyede bir oyuncu. Bunu anca bu şekilde alabilirsin olmuş taliscaları biz rüyamızda göremeyiz uzun yıllar daha tabi 20 verilmez şu anda ama ben veririm şahsen en azından olacak bir durumu var. saf kan yetenek yeteneklerinde şüphe yok istikrarında şüphe var. Ozide saf kan yetenek bundan şüphe duyan yoktur onun sorun istikrarı yakalayacak yaşı geçiyor olması üstüne koymadığı gibi geride gidiyor. Biraz çaba gösterse avrupanın en iyi merkez orta sahalarından biri olacak bir sürü iyi orta saha ismi söylüyoruz yetenek olarak bence hepsinden iyi modricden yetenek olarak ne eksiği var biraz güçlense modricten iyi oyuncu olur.

Çevrimiçi Necmi

Oğuzhan da Sut ve frikik var mı ? Dripling var mı? Ya yürüyor adam sahada yürüyor 7 yaşındaki çocuklar daha hızlı koşuyor Oguzhandan

Ozan konusunda hemfikiriz forumun %90 i Ozan da ozan  derken ben tek başıma direniyordum bu adam kazmanın en önde gideni diye
her konuda tek başına direnme yunus emre açarım eski sayfaları görürüz ne kadar direndiğini
ozide şut ve frikik var ama güçsüz olduğu için yapamıyor güçlensinde gör varmı yokmu.
birde şut olayını fazla şey etmeyin biz en iyi şut atabilen oyuncuyu geçen sene kadroda tuttuk kaç şut attı inler. Biz onu uzaktan attığı şutlarla biliriz. demekki bu şut konusunda bizde eksik birşeyler var takım olarak

Çevrimdışı Berat

Sahada bir q7 ve giderek ona benzeyen bir hoca. Saha dışı ve içinde bu adama bağımlılık.

Çevrimdışı Orhan_

Sahada bir q7 ve giderek ona benzeyen bir hoca. Saha dışı ve içinde bu adama bağımlılık.

İki cümlelik özet.

Çevrimdışı Orhan_

Oyuncu eleştirmeye başladıysak takımda her şey düzgün gidiyor geriye zincirin son kalan halkası olan oyuncularda problem var demek. Akhisar maçında oynanan oyuna bakıp biriniz söylesin kaç defa düzgün pozisyon yaratıp takımdan herhangi bir oyuncuya rahat şut imkanı yaratabildik? Benim aklıma gelen sadece Lens'in pozisyonu ki o pozisyonun da oyuncuya ne kadar rahat şut imkanı tanıdığı tartışılır. Lens'in  zayıf özelliği olan ilk dokunuşu iyi olsaydı o pozisyonun golle tamamlanma olasılığı artardı; bunu da inkar etmiyorum. Büyük takım oyuncusunun topa ilk dokunuşu düzgün olmak zorunda. Lens bu özelliğini geliştirmeli. Takım 97 dakika boyunca rahat, golle tamamlanma olasılığı yüksek şut  imkanı bulamıyorsa ve bu maçların çoğunda geçerli olan bir durumsa , bu hafta  50'ye yakın orta atmamız gibi her hafta değişik değişik şeyler icat ediliyorsa bunun manası takımın organizasyonunda ciddi sorunlar olduğu ve bunun sorumlusunun da en başta Hoca olduğudur.

Şenol Güneş'in en büyük problemi, en büyük problemin kendisi olduğunun farkında olmaması. Problemi ve çözümü sürekli oyuncularda arıyor ve ona göre işler yapıyor. 48 orta kesinlikle ve defalarca irdelenmesi gereken bir konu. Sana çok daha fazlasını verebilecek bir takımın hücum gücünü bu denli sığlaştırmak makul sınırların çok dışında kalıyor. Ayrıca 48 ortanın 4'te 3'ü boşa gitmiş. Geri kalanların da kaçının tehlikeli sayılabilecek bir şekilde geliştiği belli.

Tabi başka bir istatistik konusu da bu atakların kaçına Quaresma ile ulaşmışız. Çünkü bu noktada da hücumun bir oyuncuya bağlı hale getirilme saçmalığı yatıyor. Ya hoca Quaresma'yı başka bir şekilde değerlendirmeli ki CL maçları iyi örnekler. Oyuncu o motivasyonda değilse yerine kariyer vs zırvalamalarına gerek yok "en az" onun kadar verimli olabilecek Lens ya da Orkan kullanılmalı.

Çevrimiçi Necmi

Fırsat verildı yeterince hepsinde de elinin tersi ile itti

2 Gol atabilirdi daha devre bitmeden Fenerde oynadığı oyun ile bizde oynadığı oyun arasında uçurumlar var

Sut çeken , asist yapan , orta açan sürekli kaleyi düşünen adam bizde 3 metreden boş kaleye atamıyor
hayır işde yeterince fırsat verilmedi şans verildiği maçlar yem edildi. fırsat nasıl verirsin alanya göztepe gibi maçlarda koyar oynatırsın rakip savunma yapmaz takım oluk oluk akar oyuncuda kendini gösterir güven kazanır. ama akhisar gibi vs takımlara karşı sahaya sürersen takımlar zaten ölümüne kapanıyor. dikkat et negredo ve lens bizim zaten puan kaybetme olasılığımız yüksek olan maçlarda oyuna sürüldüler. negredo genelde golü attığımız ve kapandığımız anlar forvetin tamamen işlevsiz kaldığı anlarda sahaya sürüldü lens çarpışacağımız başak ts fener gibi maçlarda sürüldü bu maçlarda quaresmada olsa pek bir şey yapamaz. bu takımlara karşı kanat değil ortadan delerek oynaman lazım yada karabük akhisar gibi ölümüne kapanan takımlara karşı kör döğüşü yaptılar. neden rakibin oynamaya çalışdığı rahat maçlarda sürülmüyorlar al en basitinden gs maçı tamda lens ve negredo maçı sok bu maçta 90 dakika gs yi bitirirler
peki sence hoca oynatırmı ben sanmıyorum o zaman şu ana kadar hiç bir derbide ortada görünmemiş tekme tokat kendini attırmaya çabalayan quaresma ile oynar. yada pis stoperleri olan gs ye karşı kenara kaçacak onlarla mücadeleye girmeyecek cenkle oynar. Şenol hoca rakibe göre oyuncu oynatmıyor gönlüne göre oynatıyor. o nedenlede kapanan takımlara karşı hiç bir şey yapamıyoruz. çünkü doğru oyuncuyla çıkmıyoruz elimizde farklı kimlikte oyuncular var hepside iyi oyuncu kendini kanıtlamış denemiyoruz denenecek oyuncu değiller. mesela şl maçında quaresmasız takım kurmam taliscasızda takım kurmam  orda babel talisca quaresma tahtaya ilk yazılır. ama etkili olacakları maçlardada lensi tahtaya ilk yaz zaten puan kaybetme ihtimalimiz olan maçlarda sürüpde yakma oyuncuları bu oyuncuların moralli ve hazır kulübede oturması Beşiktaşa faydadır en azından inanırlar ihtiyaç olduğunda sahaya gireceklerine. Akhisar maçında solda onu oynatmak yanlışdı yerini yadırgadı ya sağda quaresmanın yerine oynatacaktın yada oynatmayıp babelle başlayacaktın sola atıp sonrada ikinci yarıya başlatmayarak bitirdin oyuncuyu maçın başında söyledim sana solda oynaması yanlış bu maç diye. Bunu ben görüyorsam şenol hocada görecek harcamayacak oyuncuyu

Çevrimiçi Necmi

hayır ilk ben dile getirmiştim  :bandit: ligdeki forvetler kötü muzlerayı bi pohh sanıp tırsıyolar el ayak dolanıyor demiştim ardından sen evet öle tabii avrupada önüne gelen dörtlüyor deyip şeetmiştin. yani ilk ben demiştim  :icool:
hadi canım ben söylerken sen daha forumda bile yoktun dünkü bebe gelmiş benle aşık atıyor :D

Çevrimdışı Neo Nesil

akhisar maçından hemen sonra üzerimde oluşan lanet olası şoku bu gece nihayet atlattım ve forumda her zaman olduğu gibi puan kaybı sonrası felaket tellalığı içeren mesajları okumadım :D

siz şampiyonlar ligi gruplardan sonrasını görün bu takımı. şubat'ın sonuna kadar bu sezonun ilk 3 ayı gibi puan kayıpları olmayacak.

geçen sezon zaten her avrupa dönüşünde kayserilere, antalyalara, başakşehir'e, karabük'e puanlar kaybediyorduk. lyon'a elenip başak maçı sonrası gaza basıp şampiyon olmuştuk.

[ Son Düzenleme: 20 Kasım 2017, 03:04:19 Neo Nesil III ]

Çevrimiçi Necmi

Quaresma'nın kredisi olacak elbette, adam son 2 senede ilk 11 oynadı ve şampiyonluk yaşadı bu takımda. Kariyer açısından da Lens'e 5 basar yani, ona hiç girmiyorum.

Lens kendini kanıtlamak zorunda, o golleri atarsa oyunda kalacak yoksa kenara gelecek.

Takımımız 2 senedir belli bir kaliteye ulaşmış, geçen seneki sampiyon ve Avrupa Ligi yarı finalinin kıyısından dönen kadroyu da 2 eksik dışında muhafaza etmiş. Yeni gelenler bu takıma girmek, ilk 11'deki demirbaşların yerini almak için çok çalışmalı.

Cenk'in kariyerlisi Negredo Cenk'ten forma kapamadı, Quaresma'nın kariyersizi Lens daha da çok çalışmalı. Skor üretip Quaresma'dan fark yaratmalı. O pozisyonları gole çevirecek ki, çeviremeyen Quaresma'dan farkı olduğunu belli etsin. Yoksa onları Quaresma da kaçırıyor zaten.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
zaten dediğin gibi olması takımı yukarıya çeker. Bunda hem fikirim ama diğer taraftan o şansda verilmeli sadece kritik maçlarda ateşe atıp sen bu oyuncuları geç denmez. gol kaçırdı diyede kötü ilan edilmez. Negredo cenkden forma kapmadıysa bu yetersizliğinden değil şenol hocanın saplantılarından kaynaklı bence yoksa cenk formayı hak edecek ne yaptı bana bu sene bir tane maç söylesene cenkin aldığı fark yarattığı hep şikayetimiz akan oyunda rol almadığı kaçak dövüştüğü maç içinde kaybolup gittiği sahada maçı izlerken kale arkasındayım cenki göremiyorum ya orda olması gereken birinci oyuncu ama yok  işde göremiyorum lens gömülüyor ama 45 dakika boyunca kutunun içindeydi rakibi yıprattı gol kaçırdı diye adam suçlanıyorda kaçıracak pozisyona bile girmeyenlere tek laf edilmiyor. kimse farkında değil ama tosiç bile cenkden daha fazla kutuya giriyor gol girişiminde bulunuyor. işde negredo bu cenk nedeniyle kulübede oturunca daha nasıl formayı alacak diyorsun hani sahada iyi bir cenk olsa dersin bu forma değerli giymek için bunu hak etmek zorundasın cenki geç formayı kap ama sahada duran oyuncu sıfır katkı veriyorsa ne diyeceksin
quaresma elbette iki şampiyonluk apoleti var omuzunda ondan forma almak lens için zor kabul ediyorum ama söylediğim şey bu değil verilen şanslar hep yanlış maçlarda veriliyor quaresmadan formayı kapmasın zaten sadece onu daha iyi oynamaya itse bile kafi o rekabeti oluşturacak quaresmayada formanın değerli olduğunu hatırlatacak böyle lakayt penaltı atışları yapmayacak quaresma varlığı için kulübede lensi hazır tutacaksın bunu yapmayıp oyuncuları psikolojik olarak tüketiyorsa bu hocaya yazar.
ligin üçte biri bitti yerine oynamaları gereken oyuncular bu sürede ne katkı verdide bunlar onları geçmek zorunda diyoruz lig bitiyor artık puan kaybetme lüksümüz kalmadı bundan sonra kaybedilecek her puan şampiyonluktan uzaklaştırır bizi geçtiğimiz iki seneden daha düşük ortalama ile gidiyoruz ve rakiplerimizde daha iyi bilmem farkındamısın bütün maçları alsak 37 puanımız olacakki iki seneden düşük birde hep iyi takımlarla oynayacağız osmanlı bile toparlamaya başladı sivas kayseri ligin iyi takımlarından ikisiylede deplasmanda oynayacağız. kimsenin egosunu tatmin edecek durumda değiliz artık kimse kusura bakmayacak sahada gol atamayan forvetin yerine kulübedeki gol atamayan forveti tercih edeceksin şansın bir tık daha yukarda olur en azından. yada sahadaki asist yapamayan kanat oyuncun yerine kulübedeki asist yapamayanı dene belki ters döner işler denenmişleri gördük ligde bizden daha fazla gol atan 7 takım var.elindeki en golcü oyuncu babel cenkin penaltıları saymıyorum akan oyunda mesela tosiçi stoperden çıkart forvet oynat yeminle cenkden fazla atar böyle forvetin varsa yeri kulübedir. formayı garanti gördükçe dahada kısırlaşıyor.

Çevrimiçi Necmi

Gruptan çıkma 6 milyon Euro ödül.
Çeyrek finale çıkma 6.5 milyon ekstra ödül.
Yarı finale çıkma 7.5 milyon ekstra ödül.

https://www.uefa.com/uefachampionsleague/news/newsid=2493261.html

Bu paralara maç günü satış ve bilet gelirlerini eklersen, 2. turdan çeyrek finale çıkış temiz 10 milyon Euro demek.

ama şampiyonlukta 100 M ödül bilmem farkındamısın eğer 6.5 için 100 m yi riske atıyorsan bu ticaret olmuyor. Final oynayacağım diye kendine güveniyorsan yemişim şampiyonluğu bütün gücümüzü şl ye verelim ama çeyrek için bile çok yüksek şansın yoksa hayalken şampiyonluk riske edilmez. kop demiyorum ama önceliğin şl değil lig olmalı şl için ligden ödün veremezsin ikisini birden sürdürebileceksen yaparsın sürdüremiyorsan ligi tercih edersin Başakspora kızıyoruzda adamlar haklı ne yapacaklar uefa kupasınımı alacaklar ama şampiyonluk şansları var ikisini birden yürütemeyip şanslarını şampiyonluktan yana kullanıyorlar birde şampiyonluk onlar için bize göre yüz kat daha büyük bir ödül
yok as kadrom şlde devam edecek diyorsan o zaman kulübeni hazır tutacaksın senin kulübende bu ligi götürecek oyuncu dolu onları harcamayacaksın iki gol kaçırınca oynamayan oyuncu yerine lensi çıkarıp harcamayacaksın. salı günü şl maçın var quaresmayı çıkartsan sıkıntı olmaz ama zaten şl de oynatmadığın lensi çıkarırsan harcamış olursun kötüde oynamıyordu en azından quaresmadan daha iyi oynuyordu. yada negredo ile devam edeceksin cenki sokmayacaksın. senin elinde zengin kadro var iki tarafıda götürür ama sen oyuncuları harcadın hazırlayamadın o güveni veremedin rahat maçlarda kendilerini göstersin diye oyuna süremediğin oyunculardan kritik maçlarda bir şeyler yapmayı bekledin.

Çevrimiçi Necmi

Casillas'tan 3 santim uzun.

1.85 kaleci için kötü boy değil ama bence sıçraması yetersiz aslında kısa kaleciler daha iyi reflekse sahip oluyor. Medelden biraz sıçrama dersleri alırsa tamamdır. :D

Çevrimiçi Necmi

Var. Sut da var, dripling de, frikikte. Frikiklerde Talisca, Caner, Cenk Tosun, Adriano, Quaresma hepsi kullanabiliyor. Onundeki adam Talisca olunca nasil Emre'ye sira gelecek? Sut hem Tolgay'da var hem Oguzhan'da. Dripling de var Oguzhan'da. Anlamadiginiz sey oyuncunun ozelligiyle is bitmedigi. Rakip 10 kisi ceza sahasi ve cevresine yigilmis nereden nasil sut cekeceksin? Talisca'nin da mi sutu yok? Negredo, Cenk hic biri mi sut cekemiyor? Farkinda degilsiniz, Turkiye'nin cok uzerinde su anda kadromuz. Ligin 17 takimindan karma takim cikarsak kaliteleri bizim 11'e yetismiyor. Sorun rakiplerin her macimiza final maci gibi sanki berabere kalirlarsa sampiyon olacakmis gibi cikmalari. Basak ve TS disinda futbol oynamaya cikmis rakiple oynamadik. Oyle olunca da ekstra adamlara ihtiyacin var. Fellaini, Balotelli vs. gibi, Negredo'dan hala umudu kesmedim ama gelirken cok da istemiyordum diger adaylara kiyasla. Yani gelecek adam bulundugu mevkiyi domine edecek, cok kaliteli adam olmazsa Oguzhan ya da Tolgay'dan fazlasini veremez.

Su ana dek biraz sanssizlik, bolca hakemler, biraz rakiplerin gaza gelmesi, hocanin formsuzlugu, rehavet vs. derken hak ettigimiz yerin altinda kaldik ama Genclerbirligi maci disinda (onda da 10 kisi olmamiza ragmen kontradan vazgecmeyen bir rakip vardi) kotu oynadigimiz mac yok bence. GS'yi yener, ya lider ya da liderin 3-4 puan gerisinde devreye gireriz. Devrede Vida gelir, Tore takima girer, bir de as forvet kiralanir olmazsa hamle adami olabilecek biri bulunur yine sampiyon oluruz.
töre bu takıma zor girer :D

Çevrimiçi Necmi

akhisar maçından hemen sonra üzerimde oluşan lanet olası şoku bu gece nihayet atlattım ve forumda her zaman olduğu gibi puan kaybı sonrası felaket tellalığı içeren mesajları okumadım :D

siz şampiyonlar ligi gruplardan sonrasını görün bu takımı. şubat'ın sonuna kadar bu sezonun ilk 3 ayı gibi puan kayıpları olmayacak.

geçen sezon zaten her avrupa dönüşünde kayserilere, antalyalara, başakşehir'e, karabük'e puanlar kaybediyorduk. lyon'a elenip başak maçı sonrası gaza basıp şampiyon olmuştuk.

sıkıntı o değilki zaten puan kaybettiğimiz takımlara kaybettik ekstra bir durum yok
ama bundan sonra 5 maçımız kaldı ilk yarının bitmesi için puan kaybı lüksümüz kalmadı
ve ikinci yarıda kesinlikle daha az kaybetmemiz lazım biz ikinci yarılarda ilk yarı seviyesinin üstüne çıkamıyoruz  bu sene farklı olmak zorunda işde sıkıntı bu geçen seneki başakdan daha tecrübeli bir başak var geçen seneki gibi kırılmazlar bu sene
gs de kolay bırakmaz ama başakspora göre daha kırılgan çok det etmiyorum onları en büyük dert bizde gol atamıyoruz
çok acilen negredo bu takıma kazandırılmalı bu güne kadar yapılmaması büyük hata ligin başından beri herkes cenkle olmayacağını biliyor bir hoca bilmiyor.

Çevrimdışı BesiktasTaraftari2017

töre bu takıma zor girer :D

Ne Lens ne de Quaresma solda oynayamiyor. Babel olmadiginda Gokhan orada oynayabilir, tabi formda donerse.

Çevrimiçi Necmi

Şenol Güneş'in en büyük problemi, en büyük problemin kendisi olduğunun farkında olmaması. Problemi ve çözümü sürekli oyuncularda arıyor ve ona göre işler yapıyor. 48 orta kesinlikle ve defalarca irdelenmesi gereken bir konu. Sana çok daha fazlasını verebilecek bir takımın hücum gücünü bu denli sığlaştırmak makul sınırların çok dışında kalıyor. Ayrıca 48 ortanın 4'te 3'ü boşa gitmiş. Geri kalanların da kaçının tehlikeli sayılabilecek bir şekilde geliştiği belli.

Tabi başka bir istatistik konusu da bu atakların kaçına Quaresma ile ulaşmışız. Çünkü bu noktada da hücumun bir oyuncuya bağlı hale getirilme saçmalığı yatıyor. Ya hoca Quaresma'yı başka bir şekilde değerlendirmeli ki CL maçları iyi örnekler. Oyuncu o motivasyonda değilse yerine kariyer vs zırvalamalarına gerek yok "en az" onun kadar verimli olabilecek Lens ya da Orkan kullanılmalı.

lens ondan daha fazlası yanlız en azından tek opsiyon orta açmak olarak oynamıyor. geçen seneki en büyük yaramız buydu
topa %75 sahip olsan ne olacak o top eninde sonunda quaresnayı bulup ondanda dağa taşa gittikten sonra
hoca sıkıntılı diyorum sen 48 orta açacağını gördüğün bir maçta negredo gibi bir kafacıyımı oyundan çıkarırsın
geçen sene quaresma 400 civarı orta açtı karşılığı 13 asist bu bile ne kadar verimsiz olduğunu gösteriyor
daha bunda ısrarın anlamı ne Beşiktaşın böyle daha iyi olduğunu düşünüyorsa durum daha fena.

Çevrimiçi Necmi

Ne Lens ne de Quaresma solda oynayamiyor. Babel olmadiginda Gokhan orada oynayabilir, tabi formda donerse.
töre bu takımda oynayamaz kötü olduğundan değil bu takımda olmayı hak etmediği için oynamamalı
birde lens varken töreye o forma şenol hocadan gitmez tekrar birde törede solda oynayamaz onun oynadığı kadar
lensde oynuyor zaten  quaresmada oynuyor.
Töre Beşiktaş dolmuşunu çoktan kaçırdı asla tribünlerle arası iyi olmayacak onun Beşiktaş defteri kapandı.
sahada yapacağı ilk hatada linç edilir. tribünlerde en ufak kredisi kalmadı.

Çevrimdışı Neo Nesil

ve aklı başında olursa. form bile yetmez gökhan için.

Çevrimiçi Necmi

Mümkünse ben ŞL de en az yarı final, ligde de şampiyonluk rica ediyorum taraftar olarak. Bu ikisinin olması durumunda Ziraat kupası olmasa da olur.
hayalimde de ŞL finali var. Hatta finali oynamışken kör topal kupayı da alalım.  :biggrinking: :bandit: :biggrinking:
yarı finale çıkacak durumda olursak ben finali isterim valla ligde şampiyonlukta gözümde olmaz o zaman
ikinci olalım yeter hatta şl yi alalım ikinci olmasakda olur :D
şimdi 16 da oynadık ve çeyrek finale geçtik o saatten sonra lig pek gözümde olmaz
bu fırsat her dakika gelmiyor insanın eline geldiğinde sonuna kadar kullanmak gerekiyor.
grubu lider bitirirsek kura şansınıda getiriyoruz. sonra iyi bir kurayla çeyrek olmayacak bir durum değil
çeyrek finale gelmek seni başka bir noktaya getirir ne kulübe sorunun kalır nede oyuncu egosu bir anda herkes kilitlenir
camiada dahil buna takımın çehresi değişir herkes kapasitesinin üzerine koymaya çalışır.
önümüz belli portodan en az beraberlik alıp grupdan birinci çıkmayı garantilemek sonra kuraları bekleyeceğiz
bu arada lige bütün gücümüzle asılacağız önümüzde şl 16 maçlarına kadar 10 maç civarı var ve bunları kayıpsız geçmemiz gerekiyor
sonrasına şl deki sonuçlara göre haraket etmeliyiz. ilk grupta oynarsak konya maçı öncesine ilk maç gelir ikinci grupta oynarsak fener maçı önünde ilk maçı oynayacağız ikinci maçlarda ilk grupta oynarsak gençler maçı öncesi ikinci grupta oynarsak başak maçı öncesi şl oynayacağız
demekki bütün herkes 16 maçlarını ilk partide oynamak için dua etsin yoksa felaket olacak ilk maç fener ikinci maç başak maçı önüne geliyor
çeyrek final maçları çok sıkıntı olmuyor yarı final ilk ayağı gs maçı önüne gelecek ama kimsenin umursayacağını sanmam :D final lig bittikten sonra

Etiketler: