Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 228 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5162954 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı onurturan

ESPN: "Juventus, Cenk Tosun için premier lig kulüpleriyle yarışıyor."

Yarışssın yarışssın bizim geleceğimiz o adam  :claps: :claps:
hayvan gibi para kazanacaz bu adamdan sonra onun parasıyla kurulan takımımızla tekrar şampiyon olacaz ..

Çevrimdışı underworld

Insallah duser puan baraji. Benim hesaplamalarima gore 77 puan kesin sampiyon yapiyor. Ekstra mac kazanamiyoruz. Ilk sampiyon oldugumuzda gomez ve sosa tek baslarina bir cok mac almislardi gecen sezon bi rize macinda hatirliyorum ekstra galibiyet. Bu sene yok. Ekstra galibiyet alamazsak 77 puani zor goruruz.

karabük maçı ekstraydı reyis

Çevrimdışı cursedofdragon

Yarışssın yarışssın bizim geleceğimiz o adam  :claps: :claps:
hayvan gibi para kazanacaz bu adamdan sonra onun parasıyla kurulan takımımızla tekrar şampiyon olacaz ..

50 milyon € versinler alsınlar :D

Çevrimdışı underworld

açtırıyorsunuz kutuyu söyleteceksiniz kötüyü  :s20:
akigo gömülmüş pek çıkmıyor bizde hababam orta alanda pas yapıyoruz.
adamlar salak değil tolgayı kitlieyp atibayı boşa atıyorlar sonra gene garanti paslaşmalar başlıyor.
bu döngü her seferinde başa döndü hoca da sağsolun ön tarafta keleklik var diyerek her şeyi büs bütün bozdu.
dk 60 da bir panik,heyecan,kaos başladı ki sanki maçın son dakikaları.

çok net ama çok net ( erman styla) hoca yaptığıyla herşeyle daha da kötüye götürdü .
yaptığı tercihlerde takıma değer katmaktan çok bir önceki tercihlerindeki hataları toparlamak için yapmış oldu.

Çevrimiçi Necmi

Katılmıyorum.

Hocanın Akhisar maçında bir planı vardı, yan ortalarla gol arıyordu. Bu planda çıkacak adam da Quaresma değil Lens'ti. Akhisar oyun planı eleştirisine bir şey demem, ama oyuncu tercihine katılmam.

Hem sen geçen sene Lens'i açık alan topçusu diye eleştirmiyor muydun, rakip 1-8-1 oynayıp 9 kişi ceza sahasını kapatırken Lens'ten ne bekliyorsunuz? Hani 1-0 öne geçsek ve çıkarsa, tamam diyeceğim.

Negredo Alanya'da attı, helal adama. Ama Cenk Porto'da attı, Leipzig'e attırdı, Monaco'da 2 tane attı, yetmedi Monaco'ya 1 tane de burada attı. Daha ne yapacak bu adam ilk 11'i haketmek için?

Cenk geçen sene düşüşe geçtiği zaman Abou formayı aldı, sonra da bırakmadı. Cenk bu sene düşüşe geçmedi, Negredo bekleyecek. Adam kendisi bile kabullendi, her açıklamasında "Cenk çok formda, daha iyi çalışmam lazım" diyor, bir tek biz kabullenemedik.

Hoca hakedene formayı veriyor, geçen sene ilk yarıda Cenk ligde golleri sıralarken, cezalı olmadığı tüm Avrupa Kupası maçlarına Aboubakar ilk 11 başladı. Cenk buradaki Hapoel maçına bile yedek çıktı, ilk maç 3-1'di hem de.

Hocanın oyuncu tercihinde adil olduğuna eminim. Senin şimdi burada Lens için yazdıklarını geçen sene İnler için başkaları yazıyordu, sen de onlara kızıyordun.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

evet doğru lens açık alan topçusu ama quaresmada öyle lensle onun arasındaki fark
lens içeri kat edebiliyor. son vuruşları iyi quaresmadan ayrı olarak yaptığı orta isabeti daha yüksek
takım oyuncusu.  Geniş alan bulduğunda ölümcül bir oyuncuya dönüşebiliyor. quaresmada o etki yok
bunun örneği ts maçı işde bulduğu anda yapıştırdı quaresma o golü atabilirmi mesela quaresma ile arasındaki fark lens gider golü atar
quaresma illaki orta yapacak karşı karşıya atma ihtimali sıfır. rakibe çöktüğünde kanat olarak
lensden pek faydalanamazsın ama quaresmadanda faydalanamazsın diğer taraftan lensden bu sefer kutu içinde ikinci forvet olarak yararlanabilirsin
ama quaresma çizgide bekler elini sallar ben burdayım topu atın burda iki çalım atayım diye
aynı tipte iki oyuncu ama biri diğerinden daha alternatif hücum avantajları sağlıyor
cenk bu sene çıkmadıki düşsün avrupada elbette inkar etmeyeceğim iyi ama ligde ne yapıyor bana onu
söyle. akan oyunda kaç gol attı 3 mü tosiçte 2 tane attı. cenk geçen senede ligde golleri sıralamıyordu
ilk yarı attığı gollere bak kaç tanesini akan oyunda atmış kaç tanesi penaltı atışıyla gelmiş cenkle abou arasında
ligde ilk yarı bir yada iki gol fark vardı gerisi penaltıydı abou 3 attı cenkde 4 yada 5 attı sanırım
negredo ne diyecektiki ben hazırım ama hoca oynatmıyormu
zaten sıkıntı cenkin formsuzluğu değil ligde kılını bile kıpırdatmaması

Çevrimiçi Necmi

adamlar salak değil tolgayı kitlieyp atibayı boşa atıyorlar sonra gene garanti paslaşmalar başlıyor.
bu döngü her seferinde başa döndü hoca da sağsolun ön tarafta keleklik var diyerek her şeyi büs bütün bozdu.

çok net ama çok net ( erman styla) hoca yaptığıyla herşeyle daha da kötüye götürdü .
yaptığı tercihlerde takıma değer katmaktan çok bir önceki tercihlerindeki hataları toparlamak için yapmış oldu.
aynen böyle oldu işde sana katılacağımı hiç düşünmezdim sadece bu maç değil ligin başından beri aynı durum
hoca değişikliği kendi hatasını telafi için yapıyor.

Çevrimiçi Necmi

Ben de böyle düşünüyorum abi ama bu kolay olanı .. yani bu direk gözümüzün önündeki durum.. yanıldığımız yerler var mı bakış açısını değiştirmeli miyiz? bu konuda sen egos mylife tangaz necmi sözkul tuncaboylu haantahsin rasim onurküçük serhatakkaya  abilerimiz değişik bakışaçılarıyla güzel bi tartışssanız (hep beraber ama) müthiş bir fikir bigbangi ortaya çıkacak ve gerçekler ortaya saçılacak hissediyorum..
tartışırızda bu grubun sonu hayırlı bitmez ikinci yada üçüncü mesajdan sonra kavga çıkar kesin
sozkulda ayırmak için araya girer arada kaynar oda :D

Çevrimdışı tangaz

haftalardır aynı şeyi söylüyorum hoca kabahati kendinde değil ısrarla oyuncuda arıyor.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimiçi Necmi

neyse takıma hocaya gömdüğümüz yeter yarın maç var bitirelim artık şl işini
akhisarı yenemezler gider portoya döşerler :D

Çevrimiçi Necmi

haftalardır aynı şeyi söylüyorum hoca kabahati kendinde değil ısrarla oyuncuda arıyor.
:alala:

Çevrimdışı atalay

Fikstür ve puan işini yanlış kişiye bıraktık. Şampiyonluğu vermiş. @tangaz 22 🔜 🏆 Geçen sezon da @Kalyoncu istemiş. 25 hafta kala yapmışız.

Çevrimdışı underworld

kenarda ,tesislerde muhalefet yok , kavga , kan yok  :steamed:

Çevrimdışı tangaz

:alala:

hocanın B planı denememesi işleri bu maç özelinden gidelim ilk yarı tek kale top oynuyoruz tek santrafor stoperlerin kucağında kalmış adam zımbalayacak olanak bulamadı ama zımbalayacak elemanları buldu birinde taliscayı gördü penaltı oldu diğerinde lensi gördü lens kötü vurdu. hoca naptı? sanki plan çok iyi de planı bozan tek unsur lensmiş gibi gösterip yerine cenki aldı illa kanat çıkarıp birini alacaksan kulübede babel var onu al orası da ayrı hatası sonra tolgay çıktı ozzi girdi böyle bir kısır döngü içerisinde hoca hep aynı şeyler deniyor farklılık kovalamıyor kendisinde kusur aramıyor verdiği rolleri kusurlu oynayan oyuncu seçiyor çekip yerine başkasını sürüyor. mesela bu maç defansı 3lüye çevirebilirdi atiba yerine ozziyi sahaya atabilirdi adrianoda atiba yerine kayardı medel arkada sarkık libero gibi oynardı önünde de tosiç GG stoper gibi yapıp 3-5-2 benzeri ama aslında 3-3-4e evrilen bir oyun görebilirdik. ortam ve rakip buna müsaitti. hoca hiç böle şeyler denemeden aynı değişikliklerle bişeyler yapmayı deniyor. en sonunda tosiç bakıyor hocanın bişey yaptıgı yok resmen insiyatif kullanıp denemeler yapıyor.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı tangaz

kenarda ,tesislerde muhalefet yok , kavga , kan yok  :steamed:

hiç olmadı ki!
tamer hoca varken oldugunu düşünenler bence yanılıyorlar.

Çevrimdışı Berat

Hala forvetteki isim değişince Llorente/Fernandao/Love olunca mucize gerçekleşeceğini sanmanızı hayretle izliyorum. 2 sene başımızın tacı yaptık hocayı kabul bu sene felaket ötesi nadir doğru hareket yapıp 5 dakika sonra hemen bozuyor. Bıktım şu çizgi şovmeninden bu adam yüzünden Marcelo gibi takım bağlılığı olan bir insanı da bırakmak zorunda kaldık.

Çevrimdışı mylife1903

mylife abi sen bir king sin önünde saygıyla eğiliyorum ;
Yalnız şenol hoca hakkındaki görüşlerin tam olarak nedir hata yapıyor mu necmi abiye nerelerde katılırsın hapa yapıyorsa nerelerde yapıyor sence? yoksa gözlerimizi kapatıp hocaya dogmatik güven mi önerirsin ne dersin röpörtaj gibin oldu biraz kusurabakma
Acik konusmam gerekirse soyle izah edeyim burda dursun bu aslinda bir iki sefer satir aralarina yazmistim

Ben sampiyon oldugumuz gun osmanli macinda hocaya plaket verip tesekkur ederdim ustune de 1 milyon yuro pirim verip isine de son verirdim yanina da sevdicegi quaresmayi hediye paketi yapardim sirketten.

Hoca konusunda gorusum bu.

Ha simdi ise hocanin yanindayim cunku gondermek suan icin cozum degil.

Ben herkesin aksina kadronun oyle cok super anlatildigi gibi uber bir kadro olduguna inanmiyorum bir suru gereksiz bir suru eksik topcu var takimda. Kimisi sakar kimisinin aykusu dusuk yarisindan cogu rotasyon oyuncusu neredeyse hepsinin arizasi var.

Hocaya gelene oadar kadro muhendisligi yanlis hep onu anlatmaya calisiyorum. 2.5 tane santraforu yok takimin kamyonla sozlesmeli stoperi var. kalecilerden ve stoperlerden toplasan 11 cikar.
Kaleci stoper dedigin mevki sabit mevkidir oynamayacaksin ustunde.
Hatta basari istiyorsan
Kaleci iki stoper bir ortasaha bir 10 numara bir tane de santraforu sis kebap gibi dizeceksin dokunmayacaksin 6 tane adam eder al sana omurga. Kalanlari da istersen fifililerden kura ile doldur serpistir

Hocanin takintilari var bunlar supriz degil. Aldiysan hocayi yola da ciktiysan bazi arizalarina goz kapatacaksin. Adam kupalari takir takir muzeye koyarsa birazcik daha musamaha gostereceksin.

Gun itibariyle senol gunesin arkasinda durmamim en onemli sebebi ise hocanin kendi icinde tutarli olmasi, mal bu. Hep takintiliydi hep sabit fikirliydi ve hep b plansizdi.

Hoca satranc oyununa iyi hazirlaniyor ama oyun esnasinda 3 hamle sonrasini goremiyor.

Haa bizim seviyemiz icin yeterli mi, bence yeterli.

Boyle konularda analiz yaparken bircok doneyi hesaba dahil etmek lazim. Adamin her sene santraforu degisiyir. Gomez gidiyor abu geliyor abu gidiyor negredo geliyor. Hepsi farkli tip oyuncu. Gomez gidip jeku gelse mesela anlasilir.

Ayrica forumda birisi yazmisti cok dusundum o konuda hoca pivot santrafor istiyor ama galiba bize lazim olan mobil santrafor demisti. Cocuk hakli dusununce. Cenk satilirsa gundeme gelecek smolov ya da birara gundeme gelen azman serdar bu kaliba yakin oyuncular.

Sahada 90dakikada hocanin etkisi vardir ama saha icinde yorgunluk arttikca baski arttikca zaman daralinca
Rakip didismeye baslayinca futbolcu icgudusel oynamaya da baslar iste bu zor zamanlarda takimi cekip cevirecek bir saha ici lideri eksikligimiz var. taliskada bu karakter yok.

Mesela onde gomez az arkasinda fabregaz oynasin gibi dusunulebilir.

Besiktasin gol problemi var tamam azicik hocadan kaynakli arizalar var. taktigi fazla degidtirmiyor ama tsktikten ziyade oyun ici kurgularinda hata yapiyor. Mesela ibb ile oynuyorsun goruyorsun pres etkisiz adamlara ne bileyim soyle tosice topu korner direginin yanindan taca atsin git bas ilerde kapamiyorsan faul yap falan, basketbol kocu gibi bir iki dokunus yap.

Asil yetersizlik ise santrafor. Besiktasin santraforu olacaksin 4.2yi alacaksin arkadas sana bir sogan bir patates veriliyorsa hatta 48 tane sarimsak veriliyorsa alacaksin onlari yogurtlu iskender servis edeceksin gerekirse kendin pisir millet yesin yapacaksin ama topu kaleye sokacaksin.

Çevrimdışı mylife1903

neden olmasın ligi tanıyor kendini kanıtlamış birde feneri yerle bir eden transfer
tek atışla daldaki bütün kuşları vurursun gayette iyi bir transfer ortaları iyi quaresma aksine içeri katedebilen
gol vuruşları olan bir oyuncu
şu andada adaptasyon sorunu hocanın işine yarıyor çok önemsediğinide sanmıyorum lens iyi durumda olsa
çarşı pazar karışacak
Alternatifi olur mi diyorum abi sen tersine aksine kelimelerini kullaniyorsun.
Sosanin alternatifi taliska olur mu?

Çevrimdışı mylife1903

+1 tüm satırlara katılıyorum.

hocanın oyuncu tercihleri değilde oyun planı ve muhafazakar yapısı tartışılmalı bence de.

hoca da büyük bir ego ve kibir var yaptıgı şu; ben hata yapmıyorum oyunculara bir rol veriyorum bazen bu rolün hakkını vermediler deyip "A"yı çıkarıp "B"yi sahaya sürüyor, maç sonrası da yazmıştım öne bir uzun atıp doldur boşaltı dahi denemiyor ki ona varana kadar 2-3 forvetli oynamak savunmayı boşaltıp saldırmak vbvb gibi alternatifleri hiç şeetmiyor. kanattan adam çıkarıp (lens) cenki sahaya sürüyor. iyide ne anladım bu işten illa biri çıkacaksa stoper çıkar forvet sok orta saha sok forvet arkasına at vbvb ama hoca hiç birini yapmıyor.
Ilk planda fazla hata yapmiyor aslinda ama isler azicik sarpa sarinca sacmaliyor, hep boyleydi fbye 1-0 yapip sampiyonluk macinda 5 atmaya calisan bi adam sonucta

Çevrimdışı Neo Nesil

Hala forvetteki isim değişince Llorente/Fernandao/Love olunca mucize gerçekleşeceğini sanmanızı hayretle izliyorum. 2 sene başımızın tacı yaptık hocayı kabul bu sene felaket ötesi nadir doğru hareket yapıp 5 dakika sonra hemen bozuyor. Bıktım şu çizgi şovmeninden bu adam yüzünden Marcelo gibi takım bağlılığı olan bir insanı da bırakmak zorunda kaldık.

2018 dk'dan sonra şutlarız bir çin kulübüne. bu sene de sabredelim  :)

Çevrimdışı Neo Nesil

Şimdi kısa bir ara

Alıntı
Babel, Sky Sports'a konuştu: "Kariyerimde Liverpool'dan sonra belki çok doğru kararlar verememiş olabilirim ancak çabaladım ve doğru yeri buldum. Bunun için minnettarım ve futboldan keyif almaya bakıyorum."

Babel: "Belli bir yaşa gelince daha dikkatli kararlar almalısınız. Şu anda kesinlikle Beşiktaş'ın son durağım olmasını istiyorum ancak futbolda neler olacağını asla bilemezsiniz."

Babel: "Bir yıl çok sevilip, sonraki yıl takımda istenmeyebilirsiniz. Bu yüzden ben sezon sezon bakıyorum ve şu anki isteğim uzun yıllar Beşiktaş'ta kalmak."

Çevrimdışı mylife1903

aynen böyle oldu işde sana katılacağımı hiç düşünmezdim sadece bu maç değil ligin başından beri aynı durum
hoca değişikliği kendi hatasını telafi için yapıyor.
Gecen sezonun basligini ac @Necmi abi bastan sona oku. Oyuncu degisikliklerinin yetmemesinden yakiniyorduk. 5-6 adam degismesi gerekir yaziyorduk. Ilkyarilar hep cope atiliyordu. Degisen birsey yok aslinda.
Birazcik santraforlar gol atmaya baslayinca sakinlesir herkes.

Çevrimdışı Neo Nesil

günaydın tinerci arkadaşlarım nasılsınız :D

saat 12 ve günaydın  :evillol:

[ Son Düzenleme: 20 Kasım 2017, 13:52:22 Neo Nesil III ]

Çevrimdışı atalay

[ Son Düzenleme: 07 Aralık 2017, 21:35:25 atalay ]

Babel, Sky Sports'a konuştu: "Kariyerimde Liverpool'dan sonra belki çok doğru kararlar verememiş olabilirim ancak çabaladım ve doğru yeri buldum. Bunun için minnettarım ve futboldan keyif almaya bakıyorum. Belli bir yaşa gelince daha dikkatli kararlar almalısınız. Şu anda kesinlikle Beşiktaş'ın son durağım olmasını istiyorum ancak futbolda neler olacağını asla bilemezsiniz. Bir yıl çok sevilip, sonraki yıl takımda istenmeyebilirsiniz. Bu yüzden ben sezon sezon bakıyorum ve şu anki isteğim uzun yıllar Beşiktaş'ta kalmak.

saat 12 ve günaydın  :evillol:

saat 17:00-18:00 gibi günaydın demediğime şükret :D

Etiketler: