Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 352 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5160824 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı Fikret

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak da önemli. Lens neden kiralık alındı, bir düşündün mü?

Bu sene o saydığın 3 adama verilen bonservis toplamı 5.5 milyon euro. 10 milyonluk Aboubakar'ı nasıl alacaktın bu paraya?

Denk bütçe eden önemli? Lens ve Medel alınmasaydı da, orta saha ve kanat alman gerekecekti. Onların maaşını neyle ödeyecektin?

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Abicim gene önceki mesajımı gözden kaçırmışsın.
Ortasaha ve kanat alma dedim zaten. Kadroyu koru dedim.
Geçen sene K.Frei bile satmıştık.
2 kanatla 2.devreye girdik. Bu sene Töre sakat da olsa dönüyor. Alırsın birde Orkan gibi genç bir tane yeterdi bize.

Medel de olmasa bu takım ne kaybedecekti?
Şimdi ya Medel yedek kalınca afra tafra yapıyor.
Yada Oğuzhan-Tolgay yedekte kalıyor ben niye 11 oynamıyorum diye bozuluyor.
6 ve 8 numara için Oğuzhan-Tolgay-Atiba yetiyordu. Çok gerekti mi Necip vardı.

Bu ligte beksiz de şampiyon olunuyor. Kanat yedeği olmadan da. Ortasahanda yedeklerde Medel-Tolgay olmasa sadece Necip olsa bile şampiyon olabiliyorsun.
Ama şampiyonluk için işte orada Gomez gibi santrafor olacak.
Abou tam açılmışken tutmamız lazımdı.

Medel-Lens'i almayıp. Negredo yerine Abou'yu alacaktık.
Kiralık+bonservis olayını uygulayacaktık.

Şu an kadromuzun şiştiğini düşünüyorum
Bir takım taraftar Lens oynamıyor diye kızıyor bir kısım Orkan diye.
Cenk Tosun 45te girince kızıyorlar. 11 kişi oynuyor takımda yedeklerde en az 5 tane 11 oynamayı hakkı gören oyuncumuz oluyor.

Çevrimdışı Osvaldonun Saçı

@atalay nerelerdesin? Geniş bir ilk devre analizi bekliyorum senden.. Ve tabii ki yapılması gerekenleri, çözümleri ve şampiyonluk şansımız hakkındaki görüşlerini..

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Duyduğumu söylüyorum iyi sallıyorsunuz diyerek tartışmanın fitilini ateşleyen bu arkadaş öyle demek yerine  efendi gibi güzel bir dille kardeşim Sosa gelmez ben inanmıyorum diyerek kendi naçizane görüşünü beyan edebilir bi böyle demek var bide sallıyorsunuz demek var hangisi daha takdire şayan?
Delikanlılık tan girdi klavye delikanliligindan çıktı bu arkadaş Hadsizliğin lüzumu yok.

Çevrimdışı tuncaboylu

Abicim gene önceki mesajımı gözden kaçırmışsın.
Ortasaha ve kanat alma dedim zaten. Kadroyu koru dedim.
Geçen sene K.Frei bile satmıştık.
2 kanatla 2.devreye girdik. Bu sene Töre sakat da olsa dönüyor. Alırsın birde Orkan gibi genç bir tane yeterdi bize.

Medel de olmasa bu takım ne kaybedecekti?
Şimdi ya Medel yedek kalınca afra tafra yapıyor.
Yada Oğuzhan-Tolgay yedekte kalıyor ben niye 11 oynamıyorum diye bozuluyor.
6 ve 8 numara için Oğuzhan-Tolgay-Atiba yetiyordu. Çok gerekti mi Necip vardı.

Bu ligte beksiz de şampiyon olunuyor. Kanat yedeği olmadan da. Ortasahanda yedeklerde Medel-Tolgay olmasa sadece Necip olsa bile şampiyon olabiliyorsun.
Ama şampiyonluk için işte orada Gomez gibi santrafor olacak.
Abou tam açılmışken tutmamız lazımdı.

Medel-Lens'i almayıp. Negredo yerine Abou'yu alacaktık.
Kiralık+bonservis olayını uygulayacaktık.

Şu an kadromuzun şiştiğini düşünüyorum
Bir takım taraftar Lens oynamıyor diye kızıyor bir kısım Orkan diye.
Cenk Tosun 45te girince kızıyorlar. 11 kişi oynuyor takımda yedeklerde en az 5 tane 11 oynamayı hakkı gören oyuncumuz oluyor.

Yahu koca sene 35 yaşındaki Quaresma ve Gaziantep'te sezonu boş geçiren Orkan'la mı geçecekti?

Atiba'ya yedek lazım, hatta yerine adam lazım demedik mi geçen sene? Şimdi Medel olmasaydı ne olacaktı demek mantıklı mı gerçekten?

Ha Türkiye'de geniş kadro bence de gereksiz, çok karışan oluyor hocaya. Ama senin dediklerini yapsak, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamazdık, o da gerçek.

Çevrimdışı mylife1903

Arda geliyor ya forumdan bedavaya adamlık ve delikanlılık dersi alıyorum abi  :evillol:
Hehe ilk defa herhalde
Bi mesajina guldum yani

Azicik boyle pozitif olacaksiniz

Duyum muyum

Bizde duyduk zanka diye bi tip gidip salak salak maclar seyrettik banttan
Ulan ne iskence be hollanda ligi 2012 senesinkn maclari

Lens falan larva ozamanlar mertenz havuza dusmemis atiba filinta gibi marselo da subyan

Çevrimdışı mylife1903

Okuduğunu anlamak önemli.
Lens-Medel'i almasak bonservis hesabında FFP'yi tutturmanın yolunu anlattım.
Denk bütçe için işin içine maaşı da katarsak eğer Medel-Lens-Negredo 3lüsünün maaşının toplamıyla 2 tane Abu maaşı çıkıyor zaten.

Ezbere laf. Lens-Medel-Negredo 3ünü alacağına 1 tane Abu alsaydık maddi olarak daha ucuza gelir kadroyu korurduk. FFP'ye uydurması da emin olun 3 oyuncuya göre daha kolay.
Negredo 4.350.000 euro maaş alıyor. DENK BÜTÇE taahhüdü için son derece zararlı.
Hakli

Çevrimdışı mylife1903

Bizde ondan bahsediyoruz da aklınca bize delikanlılık pozları yapıyor sinirlendiriyor işyerinde beni en hassas olduğum konudan delikanlılık konusundan giriyor olaya iyice çıldırıyorum
Burda insanlar duyduğunu aktarabilir bu duyumlar yalnızca bir ihtimal dir kesin olacak anlamını taşıyan bir terim değil Duyum kelimesinin nedemek olduğunu bilmeyen adamla tartışmaya girmek te benim suçum
duyum demek olabilme ihtimali var demek Hani burda kesin desek ozaman eyvallah ama ihtimal bunu anlamak istemiyor 22-23 yaşına gelmiş adama da kalkıp duyum kelimesi ne anlama gelir onu öğretecek değiliz burda niye birtane adam kalkıp bişey demiyorda bu burda ahkam kesiyor bunu da düşünmek lazım.
Bu delikanli meselesine niye hassas oluyorsun onu anlamiyorum.

Yahu sifat koyacaksaniz hayatinizin onune, mutlu sifatini kullanin mutlu ve saglikli olun

Sizin nesil bi acayip yeminle

Çevrimdışı mylife1903

Lorient'e 6m diye kalmış aklımda.

Medel-Lens-Negredo'ya toplam 6.5 bu sezon + 4 seneye diye anlaştık.

Gerekirse Marcelo'yu, Beck'i satarken 1-2m fazla bonservis alıp maaş ödeyerek bir bonservis bütçesi açılırdı.
Sonrada Porto'ya 8m nakit verirsin 4m seneye dersin. Porto nakiti 6-7 verir Lorient'e.
Kaldı ki Lorient'le de konuşsan 7 nakit yerine 3+5m verelim desen adamlar kabul eder. Yani şimdi Cenk Tosun'a 20m nakit yerine 10m nakit seneye de 14m vericez deseler bizim yönetim kabul eder diye düşünüyorum.

Aboubakar transferinde şartlar zorlandığına inanmıyorum. Medel-Lens transferlerinden vazgeçecek olsak alırdık bence Aboubakar'ı.
Negredo'ya verilen maaş falan da FFP denk bütçe olayı için zararlı. Kulübeye 3 transfer yaptık aldıkları maaşlar 9m falan ediyor.
Yoo zorlandi sartlar
Abuyu 2-3 gibi biseye almak icin

Çevrimdışı arda

Alttaki resimede bir bakın Bu hainlere Ortaklık eden Şenol güneşi istifaya davet edenler beşiktaşlı felan değildir Şenol Güneş istifa söylemlerini kimin kimlerin başlattığını görüyorsunuz bunları yapanlar gs liler Şenol güneşin gitmesi için elvan türlü fırıldaklar çeviriyorlar çünkü Besiktaşı toparlayacak tek isim şenol güneştir bunlarda onun farkında ve bundan korkuyorlar Besiktaşın güneşli günler e devam etmesinden korkuyorlar
Hocamıza daima destek olalım
Günaydın

:claps: :claps: :claps: Helal Olsun  :claps: :claps: :claps:

CL önemli! Lig önemli!! TR Kupası dahi önemli!!! ama en önemlisi kömidinin üstüne para koyanlara, en iyi oyuncumuzu alıp yedek oturtanlara karşı BEŞİKTAŞLILIK DURUŞUNU dertleri yağmur olup yağsa da göstermek. İkinci yarı çok daha çirkinleşecekler 1453 Kartallarımıdır nedir türevleriyle gelecekler! Ama artık o eski Türkiye yok, Rocky yok! Acı yok!! Ismael yok! Acımak yok! Efendi Beşiktaşlılık var! Ve sen var oldukça onlar hep diz çökecekler!
[ Son Düzenleme: 25 Aralık 2017, 15:10:41 arda ]
Ama allahtan Beşiktaş’a olan bağım başarıya bağlı değil. Bunu her zaman söylüyorum, ben en çok Beşiktaş yenildiği zaman Beşiktaşlı olduğumu hissediyorum. Bu en başında da böyleydi hâlâ da böyle. Siyah Ulan

Çevrimdışı mylife1903

Yahu koca sene 35 yaşındaki Quaresma ve Gaziantep'te sezonu boş geçiren Orkan'la mı geçecekti?

Atiba'ya yedek lazım, hatta yerine adam lazım demedik mi geçen sene? Şimdi Medel olmasaydı ne olacaktı demek mantıklı mı gerçekten?

Ha Türkiye'de geniş kadro bence de gereksiz, çok karışan oluyor hocaya. Ama senin dediklerini yapsak, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamazdık, o da gerçek.

Valla sahsim adina ben demedim

Kendim adina delikanlilik adina adamlik adina yemin ediyom
Transfer bile istemedim
Kadroyu koru kimseyi alma git verimsizleri sat turkiye liginden lig topcularini beles topla
Sizlere buyuk takim sansi ikinci sans veriyoruz gibi bir algi yap dedim

Git al adem buyuk tunay torun kuveke nukalma dedim onlar otursun dedim

Buda mi gol degil buda mi gol degil

Çevrimiçi Necmi

Ben Manuel Fernandes icin boyle demedim. Manuel Fernandes ... ...sagina denk bir adamdi. O Quaresma'ya tapan, iki calim gordu mu kendinden gecen taraftarlarin kuruntusuydu Manuel Fernandes olaylari. Ayrica adam Besiktasli degildi. Elmayla armutu karistiriyorsun. Cenk hic geri gitmedi, surekli gelisiyor yasi da 26. Forvetin en iyi caglari zaten 26-32 yaslari arasidir. 20 milyon Avrupa takimlari icin para degil. Arda 40 milyona transfer oldu, Niasse 18 milyona, Janssen 35 milyon transfer olmus. Bu adamlarin hangisi Cenk'ten kaliteli? Yonetim surekli tutar sanip kariyerinde zor donem gecen kariyerli adamlari transfer etme politikasi guttu, Mario Gomez tuttu, Ba tuttu ucuncude Negredo tutmadi iste. Gignac'la falan da olmaz o is. Balotelli'yi alacaktik hoca istemedi. Daha once de soyledim yine soyleyeyim, Cenk'i hoca ligde yanlis mevkide oynatiyor, Cenk'in asil oynamasi gereken yer Talisca'nin yeri. Onune de saglam bir pivot forvet koyabilirsek o zaman gorursunuz Cenk 20 milyon mu 40 milyon mu.
adamın derdi stoperlerden uzak durmak sende onu stoperlerin kucağına koyuyorsun. :D

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Bu delikanli meselesine niye hassas oluyorsun onu anlamiyorum.

Yahu sifat koyacaksaniz hayatinizin onune, mutlu sifatini kullanin mutlu ve saglikli olun

Sizin nesil bi acayip yeminle
Kaldı ki bu arkadaş burda Şenol Güneşe herkesden daha ağır sözler söyleyen bi arkadaş
çok şaşırmıyorum maganda üsluplu bir insanda değilim lakin Klavye delikanlılığını gündeme getirerek işi farklı yerlere çekiyor umarım anlatabildim nedemek istediğimi.

Çevrimdışı mylife1903

Kaldı ki bu arkadaş burda Şenol Güneşe herkesden daha ağır sözler söyleyen bi arkadaş
çok şaşırmıyorum maganda üsluplu bir insanda değilim lakin Klavye delikanlılığını gündeme getirerek işi farklı yerlere çekiyor umarım anlatabildim nedemek istediğimi.
Az sakinles hele sonra anlat. Gecen mactan sonra da ayni biyle fevriydin biraz sakinlesip soguk su icince kivama gelmistin.

Azicik sakin, genis olun yahu kalpten gidersiniz bu sinirle

Çevrimdışı İhsan

Lorient'e 6m diye kalmış aklımda.

Medel-Lens-Negredo'ya toplam 6.5 bu sezon + 4 seneye diye anlaştık.

Gerekirse Marcelo'yu, Beck'i satarken 1-2m fazla bonservis alıp maaş ödeyerek bir bonservis bütçesi açılırdı.
Sonrada Porto'ya 8m nakit verirsin 4m seneye dersin. Porto nakiti 6-7 verir Lorient'e.
Kaldı ki Lorient'le de konuşsan 7 nakit yerine 3+5m verelim desen adamlar kabul eder. Yani şimdi Cenk Tosun'a 20m nakit yerine 10m nakit seneye de 14m vericez deseler bizim yönetim kabul eder diye düşünüyorum.

Aboubakar transferinde şartlar zorlandığına inanmıyorum. Medel-Lens transferlerinden vazgeçecek olsak alırdık bence Aboubakar'ı.
Negredo'ya verilen maaş falan da FFP denk bütçe olayı için zararlı. Kulübeye 3 transfer yaptık aldıkları maaşlar 9m falan ediyor.

BU hesabı Portosuz yapıyorsun
Porto satmak istemiyorduki böyle hülle ile transfer yapılsın.
Belli bir tarihe kadar 10M verip alacaktın. Almazsan Porto sevinecekti.
Biz 10 veremedik, ve alamadık.
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı arda

Arda geliyor ya forumdan bedavaya adamlık ve delikanlılık dersi alıyorum abi  :evillol:

Ama bu güzel di  :D

Alpay da efsaneydi, en son bizden giderken ama bu kariyerimin son sözleşmesi iyi para kazanmak istiyorum bebelerimin istikbali bıdıbıdı edebiyatıyla gitti, üstüne iki kere, hatırladığım o da, sözleşme yaptı. Egemen efsane olma yolundayken gitti. Nihat efsaneydi, alacakları için ki haklı olabilir ama onlar kadar "duygusal" bakamadığım için mevzuya emekli oldu gitti. Bunlardan sebep aslolan Beşiktaş'tır benim gözümde içime sinmiyor, kalbime almadım, bunlar hep şark duygusallığıdır benim nezdimde. Sahada, antremanda ve tesislerde lakayit olmayan her topçunun başımın üstünde yeri var. Gücümüze güç katacaksa sistem ve teknik olarak, formamızda ter olacaksa azim ve kararlılık açısından yüreği yeten kendine güvenen gelsin başlasın avuçlarım çatlayana sesim Üsküdar'da yankılanana kadar ayakta alkışlarım.   
Ama allahtan Beşiktaş’a olan bağım başarıya bağlı değil. Bunu her zaman söylüyorum, ben en çok Beşiktaş yenildiği zaman Beşiktaşlı olduğumu hissediyorum. Bu en başında da böyleydi hâlâ da böyle. Siyah Ulan

Çevrimdışı 'TaNeR'

Abu'yu alabilseydik iyi olacaktı ama işte...

Çoktan unuturdum ben seni çoktan, ah bu şarkıların gözü kör olsun :(

Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir.
Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.
Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Az sakinles hele sonra anlat. Gecen mactan sonra da ayni biyle fevriydin biraz sakinlesip soguk su icince kivama gelmistin.

Azicik sakin, genis olun yahu kalpten gidersiniz bu sinirle
Ben sakinim abi zaten o günkü konu ayrı bişey di bu ayrı bişey
Ben ne dediğimi biliyorum da o bilmiyor
neyse ya

Çevrimdışı Berat

Tiki taka vs orta kafa..

Bu takım ne zaman dikine gitse sonuç alıyor.
[ Son Düzenleme: 25 Aralık 2017, 15:37:02 Berat ]

Çevrimdışı Onur Küçük

Genelimiz buluttan nem kapacak şekilde gergin bu sıralar. Gereksiz tartışmalar çıkabiliyor bu nedenle. Biraz sakinleşmeliyiz. Bu arada şu duyumcular beni de çıldırtmaya başladı ama neyse bunlara inat sakin kalacağım  :D

Çevrimdışı İhsan

Tiki taka vs orta kafa..

Bu takım ne zaman dikine gitse sonuç alıyor.

Sade orta yaparak olmaz
Sade tiki takaylada olmaz.
Ortaları yapanlarımız Avrupanın en önde gelenleri, ama titi takacılarımız yokları oynuyor.
Tiki Taka yönümüzü düzeltmeliyiz
Come to Beşiktaş

Çevrimdışı Erdem Ayaz

Genelimiz buluttan nem kapacak şekilde gergin bu sıralar. Gereksiz tartışmalar çıkabiliyor bu nedenle. Biraz sakinleşmeliyiz. Bu arada şu duyumcular beni de çıldırtmaya başladı ama neyse bunlara inat sakin kalacağım  :D
doğru Duyumculardaki de biraz deneme yanılma yöntemi Kimileri var ki bilginin kaynağı sağlam bellide olmuyor bazen tutuyor
insan umutlanıyor Ne üdüğü belirsiz bilgiler yanlış çıkınca insanlarda bi hayal kırıklığı oluyor bunun verdiği sinir haliyle bi önyargı oluşuyor doğal olarak insanlar bu perspektifle bakıyorlar
Bakalım ya
[ Son Düzenleme: 25 Aralık 2017, 15:55:35 Erdem Ayaz ]

Çevrimdışı Berat

Sade orta yaparak olmaz
Sade tiki takaylada olmaz.
Ortaları yapanlarımız Avrupanın en önde gelenleri, ama titi takacılarımız yokları oynuyor.
Tiki Taka yönümüzü düzeltmeliyiz

Abi zaten ikisinden birine çok yükleniyoruz ortası yok.

+

İzin alıp ülkelerine giden Adriano, Lens, Fabri, Medel ve Talisca antrenmana çıkmadı.
[ Son Düzenleme: 25 Aralık 2017, 16:25:57 Berat ]

Çevrimiçi Necmi

Durarak mi pozisyon alacak abi

Azicik zarf atacaksin stoperlere

Mesela maryo gotezin fbye sokusturdugu ucan gafayi izle
Top toreye gelince kan gormus kopekbaligi gibi cezasahasina yoneliyor o panzer, azicik o kizilderili komancisi tipli ayiyi cekip ceviriyor bi one kosu gosteriyor pozisyonu buluyor ucuyor ve gol

Adebayorun bu sene gsye soktugu gafayi izle abi, santrafor da azicik hareketli olup pozosyon mucadelesi verecek
bende sana taliscanın haraket halinde kafa golünü gösteririm gomezin tek golümü örnek oldu
hepsi topu topu bir tane. sen sürekli orta açarsan sürekli forvetlerde beklemek zorunda kalır. öyle uçarak kafa
ani atakta olur ama quaresma yapıyorsa bir gider durur tıpu sola çeker önünde kimse yoksa biri gelsinde çalım atayım diye bekler anlık psikolojisine bağlı bir kişide yetmeyebilir ikinciyide bekler bunlar olduktan sonra robana yapmak için pozisyonunu alır bu arada kaptırmadıysa vurur tabi forvetlerde bu arada statik olmamak için ceza sahasında beden haraketleri yapmak zorunda değilmi.
ama yabancı maçlarda işe yarıyor hakkını yemeyelim o yatır kaldır yaparken rakip defansı hipnotize ediyor donup kalıyorlar bizin defanslar artık kaşar oldu  :D

Çevrimdışı mylife1903

bende sana taliscanın haraket halinde kafa golünü gösteririm gomezin tek golümü örnek oldu
hepsi topu topu bir tane. sen sürekli orta açarsan sürekli forvetlerde beklemek zorunda kalır. öyle uçarak kafa
ani atakta olur ama quaresma yapıyorsa bir gider durur tıpu sola çeker önünde kimse yoksa biri gelsinde çalım atayım diye bekler anlık psikolojisine bağlı bir kişide yetmeyebilir ikinciyide bekler bunlar olduktan sonra robana yapmak için pozisyonunu alır bu arada kaptırmadıysa vurur tabi forvetlerde bu arada statik olmamak için ceza sahasında beden haraketleri yapmak zorunda değilmi.
ama yabancı maçlarda işe yarıyor hakkını yemeyelim o yatır kaldır yaparken rakip defansı hipnotize ediyor donup kalıyorlar bizin defanslar artık kaşar oldu  :D
Gol ornek degil abi gene anlamadin olayi
Gol ornek versem neden adebayordan konuya giris yapam
Gomez tek kafa golu mu atti, yapma bunu

Gomezin pozisyon alisindan girdik olaya

Çevrimdışı mylife1903

doğru Duyumculardaki de biraz deneme yanılma yöntemi Kimileri var ki bilginin kaynağı sağlam bellide olmuyor bazen tutuyor
insan umutlanıyor Ne üdüğü belirsiz bilgiler yanlış çıkınca insanlarda bi hayal kırıklığı oluyor bunun verdiği sinir haliyle bi önyargı oluşuyor doğal olarak insanlar bu perspektifle bakıyorlar
Bakalım ya
Gene sakinlestin, mantikli konusmaya, pozitif olmaya basladin bah ne guzel yumusak yumusak

Etiketler: