Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu
Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Beşiktaş Forum|Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu Yeni sezon yeni bir şampiyonluk dileğiyle burdan devam edeceğiz.

0 Üye ve 260 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu  [Okunma sayısı 5154745 defa] Beşiktaş Futbol Takımı 2017/18 Sezonu

Çevrimdışı tolga1903

Hakkını yememek lazım, Fatih Terim aslında bir yenilik yaptı futbolda.

Fore-checking uygulaması ile rakip stoperlere ve orta sahaya pres yaparak rakibi hazırlıksız yakalama ve skor üretme taktiği uyguladı.

Ama 20 senedir üstüne hiç bir şey koyamadı ve özellikle İtalya'ya gidip geldikten sonra geriledi de.

Hala o dönemin ekmeğini yiyor.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hıncal mesela yıllarca fatih terim'in o dönem oynattığı oyunu derwall'den esinlendiğini söyler ne derece doğru bilemiyorum derwall dönemine denk gelmediğim için ama doğruluk payı olabilir. Tabiki iyi işler yapmıştır zamanında sonucta ortada milanı çalistirdigi gerçeği var ha sonra  anladılar ne olduğunu macerası erken bitti neyse ne ama tüm bunlar topyekün arkasında durulduğu gerçegini degistirmezki abi ne işi var mehmet ağarın takım hatıra fotoğrafında derler adama. Dualarla himmetlerle sen nasıl ayağa kalktın bi gel anlat demedi hiç devlet mesela. Böyle medyasıyla devletiyle federasyonuyla cemaatiyle bir olup acayip karanlık aydınlatılması için çaba harcamayan çok garip bi dönem geçirdi ya herifler düşününce çok ilginç geliyor hiç mi noluyoruz diyen çıkmadı acaba ya.

Çevrimdışı f_madida

Yönetimin konuyu soğutmasını doğru bulan kaç kişiyiz acaba?

Artik sogudu zaten bu saatten sonra farketmez. Neyse, gecen haftasonu bence en zor macimizdi. Malatya az yanar doner degil isine geldigi gibi daliyor maclara.

Bu hafta tam kadro cikiyoruz, umarim sakatlik vs yoktur. Oyuncular da iyi hazirlansinlar maca kafa olarak, gsye cakariz liderligi alir doneriz oradan. ciguliyle flan bize yenecegini saniyor adamlar, Pepe formda, Medel formda, Atiba dinlendi o da hazirdir simdi. Bizim bekler belki fazla tempolu oynayamiyor ama defansi da birakmazlar oyle kolay kolay. Babel, Quaresma ve Talisca istedigi vakit rakibin hicbir sansi kalmaz.

Tahminen macin basinda biraz baski yapmaya calisacaklar, bizim ileri uc hattimizin defansa o dakikalardaki katkisi cok onemli. Topun arkasinda durup, alan daraltigimiz muddetce kolay kolay gelemezler. Sonra zaten bunlar hafiften cozulmeye baslayacak, o vakit golleri iteleriz soyle 25-40 civari, ikinci yari da iyice delirmeye baslarlar, kontradan en az uc dort pozisyon daha buluruz, birini yazdigimiz vakit, terim istifa sesleriyle biter mac.
The world is better in black and white, and red.

Çevrimdışı Koa_lAA

"Yönetim gitsin﹗" cılar doluştu dimi yine  :D

hepimiz kararın kimler tarafından alındığını da, ülkede bu kararı verenlere ses çıkaranın kellesinin vurulduğunu da, hatta bağlı bulunduğu kurum veya kuruluşlara da yaptırım uygulandığını da biliyoruz... o yüzden yapacak bişey yok... ülke bu maalesef...

bu arada şenol hocayı çok seven ve düşürüldüğü durum dolayısıyla çok ama çok üzülen biri olarak söylüyorum bunları...

not: hocanın kafası soyunma odasına giderken kafasına gelen cisim sonucu yarıldı yankut p.çi... hatta orada yere düştü falan...

Çevrimdışı Erdemm

maçtan bir gün öncesine kadar;

taraftar bazında  %10 bile desteği olmayan aziz yıldırım ve stada gitmeyen taraftarları..
gündemleri hiçbirşey beklemedikleri sezon sonunda sadece ali koç un başkan olması olan taraftarlar..

biz zor bir akhisar deplasmanından rahat dönüş yapmışız.. tüm kamuoyunda bizim gelişimiz ciddi ciddi tartışılmaya başlanmış..
rakipler korkmaya başlamış.. taraftar kenetlenmiş iyiden iyiye şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlamış..

kupadan kimsenin beklentisi yok.. "hoca yedeklerle çık" "kupanın hiç önemi yok" "malatya maçı çok daha önemli"
"gs maçına cezalı oyuncumuz olmasın yeter" söylemleri gırla.. 

Tüm BEŞİKTAŞLI kardeşlerim abilerim...

Biz hala aynı yerdeyiz! AYNI YERDE OLMALIYIZ..

Bu dirayeti gösterecek taraftar da hoca da oyuncu topluluğu da yönetim de BİZDE VAR.

SADECE BUNU GÖSTERMEMİZ GEREKİYOR..

son 4 maç!! bilemedin 4,5 - 5,5 maç :)

Şampiyon olacağımıza bu lanet maçtan önce nasıl inanıyorsak, divandan yönetimden ne karar çıkarsa çıksın
yine başka şeylere takılmadan buradan devam etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum..
Diğer tüm seçenekler enerjimizi hedefimizi birliğimizi bozuyor maalesef..

sene sonu yine BUNDAN SONRA HER SENE ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ YAZDIRACAĞIZ inşallah..

sevgiler saygılar hepinize..

Çevrimiçi Necmi

okuduğunu anlamamışsın tangaz yanlısısın demiyor tangaz necmiye yanlısın dediğinde necmi yok öyle birşey diyor manası taşıyor serhatın yazısı @Necmi
işde senin yanında yer almışım yardakçılarımı koruyormuşum söylediği bu.
sonrada ben tuncaboylu haklı dediğimde aynı suçlama senden geldi yarın tuncaboylu bir haksızlık yaptığında
ben aynı tepkiyi ondan görürüm :D

Çevrimdışı tangaz

Tangaz abiyi kendini O elemanla bir tutarak kendinize haksızlık ediyorsun. Bir eleştirinin etkili olması için haklı ve yerinde bir eleştiri olmalı. Eğer bir kişiyi yerli yersiz eleştirirsen inandırıcılığını kaybedersin. Yönetimin eleştirilecek çok yönü var (özellikle çok dile getirdiğin için söyleyeyim Metin Albayrak) fakat her kötü gidişte ortaya çıkıp eften püften nedenlerle yönetime çakarsan dikkat çekersin.

benim önce ne tarz bir adam olduğum konusunu aydınlat ondan sonra serhatla birmiyim değilmiyim oraya bağla, az evvel yuh die söze başlayıp sana saygım yok die dewam edip ne tarz bir adam oldugunu belli ettin filan diyordun @Librarius
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

"Ben belli bir takıma karşı değil, yenilgiye karşı oynarım" Eric Cantona

Çevrimdışı tuncaboylu

Hıncal mesela yıllarca fatih terim'in o dönem oynattığı oyunu derwall'den esinlendiğini söyler ne derece doğru bilemiyorum derwall dönemine denk gelmediğim için ama doğruluk payı olabilir. Tabiki iyi işler yapmıştır zamanında sonucta ortada milanı çalistirdigi gerçeği var ha sonra  anladılar ne olduğunu macerası erken bitti neyse ne ama tüm bunlar topyekün arkasında durulduğu gerçegini degistirmezki abi ne işi var mehmet ağarın takım hatıra fotoğrafında derler adama. Dualarla himmetlerle sen nasıl ayağa kalktın bi gel anlat demedi hiç devlet mesela. Böyle medyasıyla devletiyle federasyonuyla cemaatiyle bir olup acayip karanlık aydınlatılması için çaba harcamayan çok garip bi dönem geçirdi ya herifler düşününce çok ilginç geliyor hiç mi noluyoruz diyen çıkmadı acaba ya.
Hıncal o dönem her programda Fatih'in ağzına ediyordu.

"Elinde Popescu gibi bir libero var ve sen tandem oynuyorsun" diye az gömmemişti kendisini. Bülent Korkmaz hata yapıp gol yediriyordu devamlı, son adam oynar mı diye bağırıp çağırıyordu Hıncal.

Hatta bir ara Fatih eleştirileri susturmak için maçlara 3-5-2 formasyonunda başlayıp, 5. dakikada yine 4-4-2'ye dönüyordu.

Ama dediğim gibi kendini geliştiremediği gibi, iyice antipatik hale de getirdi.

Ama ne büyük bir kredisi varmış ki, hala senede 3 milyon Euro cukkalıyor.

Çevrimdışı almanci

Yönetimin konuyu soğutmasını doğru bulan kaç kişiyiz acaba?

Bende dogru buluyorum. Taraftarlari yatistirmalari gerektigini düsünüyorum üstelik.

Olaylara bir de olumlu yönden bakmak lazim. Biz o Maci hükmen kazansak ne olacakti? Cok mu mutlu olacaktik, elimize ne gececekti? Ilk firsatta bize de ayni cezayi verebilirlerdi. Fenerbahce bize karsi büyük ahlaksizlik yapmistir, bunun belli bir ölcüde serbest oldugunu ögrenmis olduk artik. Hala bu konu üzerinde durmamiz ve hafta sonu oynanacak derbiye konsantre olmamamiz onlarin asil hedefiydi ve bunda simdiye kadar basarili oldular.

Çevrimdışı autopsy

Burada az kişiyiz de ne kadar az kişiyiz onu merak ettim (: .. Bir ben miyim acaba :D

Yalnız değilsin. Dün uzun uzun yazdım ama maalesef Türk insanı duygusal.
Buradakilerin de çoğu anlamıyor maalesef.
Halen bağırmakla çağırmakla birşeyler halledilebileceğini zannediyor insanlar.
Oysa kazanılacak tek şey anlık duygusal tahmin .
Burası Norveç falan olsaydı biraz ses yükseltip haklı gerekçeleri sıralamak çok işe yarayabilirdi.
Ama bu ülkede bu bir halta yaramaz, sadece zarar verir.
Ha yanlış anlaşılmasın, yönetim bağırsa çağırsa bizi küme bile düşürseler gıkım çıkmaz ve desteklemeye devam ederim orası ayrı.
Ama devrin ve ülkenin gerçeklerini de görebiliyorum.
Fikret Orman da görebildiği için başarılı oldu zaten.
Üzücü ama gerçekler bunlar.

Çevrimiçi Necmi

benim önce ne tarz bir adam olduğum konusunu aydınlat ondan sonra serhatla birmiyim değilmiyim oraya bağla, az evvel yuh die söze başlayıp sana saygım yok die dewam edip ne tarz bir adam oldugunu belli ettin filan diyordun @Librarius
okuduğunu anlamamışsın sanırım

Çevrimdışı Liquidator

ÖZEL HABER!
Beşiktaş J.K, TFF'de karar mekanizmasında bulunan ve bu hukuksuz karar imza atan Beşiktaş J.K üyeleri için disiplin prosedürünü devreye sokacak.

Порой, даже о самом тёмном, остаются светлые воспоминания...

Çevrimdışı tangaz

Serhat’ın hedef yapılması gibi bir durum yok. Aç herifin mesajlarına bak, neredeyse 10 mesajdan 9’u yönetim karşıtı. Herif herşeyi yönetime bağlayıp, yönetime geçiriyor. Çoğu zaman Rüzgar Sağnak mı bu acaba diye düşündüm. Herif beni daha önce özel mesajdan tehdit etti. Ses çıkarmadım. Ama bu sefer direk küfür etmiş.

Şimdi o yönetimi eleştiriyorsa bizde onun yönetime yönelik anlaşılmaz tavrını eleştiriyoruz. O ne yapıyor? Küfürle karşılık veriyor. Şimdi yönetim çıkıp buna ana avrat sövse ne diyecek? Doğru mu bulacak bu tutu mu? Eleştirilmenin karşılığı küfür olamaz.

serhat zamanında düzenli yazardı eleştirisel yönü fazla idi ama salt kötü yazmazdı zamanla böyle oldu nedenlerini de dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı tutanların taraftarlık hikayeleri popülerlik, başarılar, şampiyonluklar ve egemen ideolojileriyle örtüşür. Beşiktaşlılık, anlatılması zor bir damara bağlıdır...

Çevrimdışı Onur Küçük

Bir kere taviz verince konunun kapanacağını sanıyor çoğu kişi. Konu kapanmayacak; sen o tavizi verdikçe peşi sıra yeni tavizler gelecek. Konya ile olan kupa maçında Konya taraftarı sahaya bıçakla daldı, sen 1 maç ceza alsın, durdular mı? Mesele orada öylece kapanmıyor sürekli yenisi geliyor. Konuya bir başka pencereden bakalım. Bu yapılanlar Avrupa'nın büyük kulüplerinden bir tanesine yapıldı diyeli. Olmaz ama oldu diyelim. O kulüp çıkalım mı çıkmayalım mı tartışması yapmaz bile. Çıkarsa o kulübün insanlar nezdinde saygınlığının, büyüklüğünün sorgulanacağını bilir. Çıkarsan kaybedeceğin şeyler o kadar basit değil.
[ Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 15:47:43 Onur Küçük ]

Çevrimdışı autopsy

Bir kere taviz verince konunun kapanacağını sanıyor çoğu kişi. Konu kapanmayacak; sen o tavizi verdikçe peşi sıra yeni tavizler gelecek. Konya ile olan kupa maçında Konya taraftarı sahaya bıçakla daldı, sen 1 maç ceza alsın, durdular mı? Mesele orada öylece kapanmıyor sürekli yenisi geliyor. Konuya bir başka pencereden bakalım. Bu yapılanlar Avrupa'nın büyük kulüplerinden bir tanesine yapıldı diyeli. Olmaz ama oldu diyelim. O kulüp çıkalım mı çıkmayalım mı tartışması yapmaz bile. Çıkarsa o kulübün insanlar nezdinde saygınlığının, büyüklüğünün sorgulanacağını bilir. Çıkarsan kaybedeceğin şeyler o kadar basit değil.

Avrupa'da siyasetçiler futbola burnunu sokmaz hocam. Hele ki orta ve kuzey Avrupa'da. O yüzden kıyas anlamsız. Gerçekten yaşadığınız yerin nereye doğru gitiğinin farkında değilsiniz. Çok uzun yazarım da siyasete girer, gerek yok.

Çevrimdışı tangaz

okuduğunu anlamamışsın sanırım

acaba yanlış mı anlamışım die tekrar okudum ortada bir yanlış anlama yok doğru okuyup doğru anlamışım ama sen bir kere daha yanlış anlamışsın galiba.

az evvel okuduğunu anlamamışsın deyip ardından izahat getiriyorum bunu bile aklınca rövanş malzemesi yapıyorsun ne diyeyim ki sana daha

Çevrimiçi Necmi

Hoppala, noluyo
Ete para mi vermiyoz, nopost ver gec yahu
3 kez üst üste hakaretten nopost almışdı zaten nopost veriyorsun geri geliyor gene hakaret ediyor
bu sefer hakareti aşmış ağır küfür etti bunun karşılığı atılmak biri sana suratını s....m derse bunun karşılığında
ne beklersin. Bu forumda kimse kimseye küfredemez hangi sebeple olursa olsun.

Çevrimdışı murat

Beşiktaşlılık ağır gelen kişiler topun ağzında.

Çevrimdışı tuncaboylu

ÖZEL HABER!
Beşiktaş J.K, TFF'de karar mekanizmasında bulunan ve bu hukuksuz karar imza atan Beşiktaş J.K üyeleri için disiplin prosedürünü devreye sokacak.
Kimin özel haberi bilmiyorum, ama istifa ederlerse yerlerine başka Beşiktaş'lı gelmeyeceğini biliyorum.

Çevrimdışı Onur Küçük

serhat zamanında düzenli yazardı eleştirisel yönü fazla idi ama salt kötü yazmazdı zamanla böyle oldu nedenlerini de dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım
İnsanlar belli bir düşünce doğrultusunda yazmaya zorlandığında etki tepkiyi doğurur. Yönetimi eleştiremezsin onu eleştiremezsin bunu eleştirebilirsin diye insanları bir kalıba sokmaya çalışırsak  forumun bir anlamı kalmaz, herkes papağan gibi birbirini tekrarlar.

Çevrimdışı almanci

Bir kere taviz verince konunun kapanacağını sanıyor çoğu kişi. Konu kapanmayacak; sen o tavizi verdikçe peşi sıra yeni tavizler gelecek. Mesele orada kapanmayacak. Konuya bir başka pencereden bakalım. Bu yapılanlar Avrupa'nın büyük kulüplerinden bir tanesine yapıldı diyeli. Olmaz ama oldu diyelim. O kulüp çıkalım mı çıkmayalım mı tartışması yapmaz bile. Çıkarsa o kulübün insanlar nezdinde saygınlığının, büyüklüğünün sorgulanacağını bilir. Çıkarsan kaybedeceğin şeyler o kadar basit değil.

Maci hükmen alamadik diye üzülmenin bir anlami yok. Demek ki Türkiye'de böyle olaylar hükmen maglup olmak icin yeterli degilmis. Karari rasyonel karsilamak lazim.

Çevrimdışı Librarius

Adamın yanlış bildiği bir şey için yönetimi eleştirdikten sonra doğrusunu söylüyoruz, "Seni ciddiye almıyorum, işine bak" diye cevap veriyor.

Forum kültüründen bihaber, saygısız bir insan.

Senin de kabahatin var, bu tarz bir adamla özel mesajlaşma yaparsan küfürleşmeye gideceği belli.

Özel mesajlarına hiç cevap vermedim. zaten 2 mesaj attı şimdiye kadar, birinde tehdit emişti. Dikkate almadım, bugünde küfür etmiş işte. Ona da cevap vermedim özelden.
Beşiktaş Senol Gunesle güzel...

Çevrimdışı ekrembaser

Kimin özel haberi bilmiyorum, ama istifa ederlerse yerlerine başka Beşiktaş'lı gelmeyeceğini biliyorum.

Bu siteden paylaşılmasında sakınca olmadığını düşündükleri konuşmaları paylaşıyorlar

(Tweet silinmiş ya da erişime kapatılmış)

Çevrimdışı Factatum

Bende dogru buluyorum. Taraftarlari yatistirmalari gerektigini düsünüyorum üstelik.

Olaylara bir de olumlu yönden bakmak lazim. Biz o Maci hükmen kazansak ne olacakti? Cok mu mutlu olacaktik, elimize ne gececekti? Ilk firsatta bize de ayni cezayi verebilirlerdi. Fenerbahce bize karsi büyük ahlaksizlik yapmistir, bunun belli bir ölcüde serbest oldugunu ögrenmis olduk artik. Hala bu konu üzerinde durmamiz ve hafta sonu oynanacak derbiye konsantre olmamamiz onlarin asil hedefiydi ve bunda simdiye kadar basarili oldular.

Mesele maçı hükmen kazanmak değil.

Fenerbahçe haksız da olsa istediğini yaptıran kulüp, Beşiktaş ise haklı da olsa hakkını alamayan takım durumunda.

Bu tabir canımı sıkıyor, ama kafamıza vurup ağzımızdakini kaptıran kulüp durumundayız. Bence olay mağduriyetin ötesinde. Bildiğin aptal yerine konuyoruz. (19. maddeden sevk edilip. 20. maddeden karar çıkması mesela!)

Şayet buna reaksiyon göstermeyeceksek neye reaksiyon göstereceğiz?

Açık söylüyorum; bu haksızlığa tepkisiz kalırsak, kamuoyu nezdinde üçüncü büyük olarak anılmaya devam ederiz. Daha evvel de söyledim. Camiamız üçüncü büyük mü? Üç büyükten biri mi? olduğunu test ediyor.

Çevrimdışı Onur Küçük

Avrupa'da siyasetçiler futbola burnunu sokmaz hocam. Hele ki orta ve kuzey Avrupa'da. O yüzden kıyas anlamsız. Gerçekten yaşadığınız yerin nereye doğru gitiğinin farkında değilsiniz. Çok uzun yazarım da siyasete girer, gerek yok.
Nereye gittiğinin farkındayım. Ses etmedikçe oralara gittiğinin de farkındayım. Ses etmezsin adamlar sahaya bıçakla dalar, ses etmezsin 'Ulan ben yaptım o stadı' der, ses etmezsin stada para, çakmak sokup Hocanı yaralar , üstüne bir de suçu sana atarlar, ses etmezsin futbolcunun kaburgalarına tabanla dalıp sonra bunun fotoğrafını gururla paylaşır rakip oyuncu. Ses etmedikçe sonu gelmediğinin nerelere gittiğinin farkındayım.

Çevrimdışı Koa_lAA

Maci hükmen alamadik diye üzülmenin bir anlami yok. Demek ki Türkiye'de böyle olaylar hükmen maglup olmak icin yeterli degilmis. Karari rasyonel karsilamak lazim.

olay maç değil zaten... kim takar türkiye kupasını... olay şenol güneş in yerlere düşmesi, canının yakılması ve bunun tiyatro, komplo, kumpas, tahrik gibi salakça bahanelerle meşrulaştırılması...

sonuç... yapcak bişey yok...

Etiketler: