Beşiktaş spor dernekleri nerelerden hibe desteği alabilir?
Beşiktaş spor dernekleri nerelerden hibe desteği alabilir?

Beşiktaş Forum - Vodafone Park/Beşiktaş spor dernekleri nerelerden hibe desteği alabilir? => Değerli  can dostlar  merhaba.Geçen gün internette yaptığım bir araştırmada derneklerin hibe  desteği alabildiğini okudum.Bir spor 

Gönderen Konu: Beşiktaş spor dernekleri nerelerden hibe desteği alabilir?  (Okunma sayısı 3599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sabahçı

 • Yavru Kartal
 • *
 • Mesaj: 4
 • Nereden: İSTANBUL
Değerli  can dostlar  merhaba.Geçen gün internette yaptığım bir araştırmada derneklerin hibe  desteği alabildiğini okudum.Bir spor  derneği kurup  gençlerin internet ve madde  bağımlılılığından kurutulması  daha çok spor  ve spor  faaliyetleri yapmasına yönelik  bir  dernek kurup hibe  desteği alabilir miyiz? Konu  hakkında  bilgisi  olan var mı ?Çevrimdışı sabahçı

 • Yavru Kartal
 • *
 • Mesaj: 4
 • Nereden: İSTANBUL
Ynt: Beşiktaş spor dernekleri nerelerden hibe desteği alabilir?
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2018, 17:39:53 »
Gençlik ve spor  bakanlığı hibe desteği varmış gençlik dernekleri için bunu duyan var mı ?

Sponsor Bağlantı

Ynt: Beşiktaş spor dernekleri nerelerden hibe desteği alabilir?
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2018, 17:39:53 »

Çevrimdışı sabahçı

 • Yavru Kartal
 • *
 • Mesaj: 4
 • Nereden: İSTANBUL
Ynt: Beşiktaş spor dernekleri nerelerden hibe desteği alabilir?
« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2018, 15:32:06 »
LİSELİ VE ÜNİVERSİTELİ GENÇLER İÇİN 20.000 TL HİBE DESTEĞİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek programı çerçevesinde Lise ve Üniversite’de okuyan gençlere yönelik özel bir proje çağrısına çıktı.

“Genç Fikirler Genç Projeler” sloganıyla yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-I Özel Çağrısı kapsamında Lise ve Üniversite’de okuyan gençlerin “Sağlıklı Yaşam ve Spor”, “Kültür ve Sanat” ve “Yenilikçi Fikirler” başlığı altındaki projelerine maddi destek verilecek.

Başvuruların 9 -23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilebileceği proje ile gençlerin sanal gündemlerin, sanal dünyaların esaretinden çıkarılarak, sağlıklı, verimli ve üretken bir hayata katılımının sağlanması amaçlanıyor.

“Genç Fikirler Genç Projeler” sloganıyla yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-I Özel Çağrısında gençlerin üç başlıktaki projelerine
“Sağlıklı Yaşam ve Spor”, “Kültür ve Sanat” ve “Yenilikçi Fikirler” maddi destek verilecek. Programın odağında gençler olduğu için, tasarlama ve uygulama aşamalarında gençlerin yer alması Bakanlık açısından büyük önem arz ediyor.

“Sağlıklı Yaşam ve Spor”

Sağlıklı Yaşam ve Spor başlığında, öğretim kurumları bünyesinde gerçekleştirilecek sportif faaliyetleri içeren, Sporun günlük yaşamın bir parçası haline gelmesine katkı verecek, sporda şiddetin engellenmesine yönelik katkı verecek, gençlerin geleneksel spor dalları ile tanışmasını sağlayacak, dezavantajlı gençlerin sportif aktiviteler yoluyla sosyal hayata katılımlarını artırmayı amaçlayan ya da rol model niteliğinde başarılı sporcularla bir araya gelmesini sağlayacak projelere öncelik verilecek. Böylece, hem sporun birleştirici gücü ön plana çıkarılmış olacak hem de bedenen ve ruhen sağlıklı bir nesil yetişmesine katkıda bulunulacak.

“Kültür ve Sanat”

Kültür ve Sanat alanında, gençlerin bu alandaki faaliyetlere ilgisini ve erişim imkânlarını arttırmayı, kültür ile sanatı günlük hayata ve dezavantajlı bölge ve gençlere taşımayı amaçlayan, alanında rol model olarak kabul edilen sembol isimleri, fikir adamlarını ya da eserlerini merkeze alan projeler desteklenecek. Unutulmaya yüz tutmuş ya da yaşayan geleneksel sanatların tanıtılmasını amaçlayan, gençlerin kısa film, tiyatro gösterisi gibi sanatsal üretim yapmalarını ve ürünlerini akranlarıyla birlikte sergilemelerini ya da yarışmalarını sağlayacak projelere de öncelik verilecek. 

“Yenilikçi Fikirler”

Son dönemde daha fazla ön plana çıkan bir konu olan “Yenilikçi Fikirler” başlığı da program kapsamına alındı. Gençlerin bilimsel gelişmelere ve teknolojik değişimlere kolay adaptasyon sağlamasından yola çıkarak, programda gençlerin değişim ve gelişime açık niteliklerinin Türkiye’nin kalkınma sürecine kanalize edilmesinin hayati önemi vurgulanıyor. Bu çerçevede, gençlerin yenilikçi fikirlere ilgisini ve fikirlerini hayata geçirme imkânlarını arttırmayı ve hayata geçirdiği yenilikçi fikirlerle üretime, teknolojiye, ekonomiye vb. katkı sağlamış rol model kişilerle gençleri bir araya getirerek deneyim aktarımını amaçlayan projeler öncelikli olacak. Yine, gençlere yönelik kodlama, programlama, robotik vb. eğitimler verilerek bu alanda ürün oluşturmalarını amaçlayan ve yenilikçi fikirlerin hayata geçirilmesinde geri dönüşüm malzemelerinin kullanımı yoluyla sağlıklı çevre bilincine katkı sağlayan projelere de öncelik verilecek.

Proje destek programına katılım şartları

Proje destek programına, Üniversitelerdeki Gençlik Toplulukları ve Resmi Ortaöğretim Kurumlarındaki (Lise) Gençlik Grupları proje teklifinde bulunabilecek.

Gençlik Toplulukları ve Gençlik Grupları en az 5, en fazla 10 öğrenciden oluşacak. Başvuru Üniversite ve Lise yetkilileri tarafından yetkilendirilen bir genç tarafından yapılabileceği gibi bir öğretmen ya da öğretim üyesi tarafından da yapılabilecek.

Program kapsamında “Sağlıklı Yaşam ve Spor”, “Kültür ve Sanat” ve “Yenilikçi Fikirler” alanlarında sunulan projelere 5.000 TL - 20.000 TL arasında mali destek verilmesi planlanıyor.

Proje başvurularının alınmasına 09 Nisan 2018 tarihinde saat 09.00’da başlanacak ve başvuru süreci 23 Nisan 2018 tarihi saat 24.00’e kadar devam edecek.

Program Kılavuzu Bakanlık internet sitesinde 30 Mart tarihinde yayımlandı. Bu sürede gençlerin Kılavuzu dikkatle incelemeleri öneriliyor.

Bürokratik süreçlerin hızlandırılması için Proje başvuruları Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda alınacak. Yine bu amaçla, başvuru formu ve ekleri ile diğer evraklar sadece desteklenen projelerin sahiplerinden istenerek, zaman kaybının önlenmesi ve bürokratik süreçlerin azaltılması amaçlandı.

Çevrimdışı sabahçı

 • Yavru Kartal
 • *
 • Mesaj: 4
 • Nereden: İSTANBUL
Ynt: Beşiktaş spor dernekleri nerelerden hibe desteği alabilir?
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2018, 14:26:39 »
Spor Derneği kurmak ve dernek için hibe  desteği almak isteyenler için tam  bir  bilgi  cenneti https://www.projeornegi.com/index.php/ne-nasil/dernek-hibeleri-icin-sagladigimiz-hibe-cozumleri bu  adresi Valilik il  derneklerde ki memur bana  verdi  umarım sizinde işinize  yarar.

Sponsor Bağlantı

Ynt: Beşiktaş spor dernekleri nerelerden hibe desteği alabilir?
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2018, 14:26:39 »

Etiketler: